Slagerij Post vemieuwd Droogbloemen in Hortus Groeiend kunstwerk in Paterswolde Informatieavond Borstkanker Frekie Zakenpak Perfekt gesneden Modem gestyled Veranderingen gratis Vervoersproblemen - Wij halen en brengen U Noorderstraat 119 - Telefoon 05980-92991 - Sappemeer mamm SAPPEMEER - Vandaag is de Slagerij van Stoffer en Trijn Post aan de Noorderstraat in Sappemeer heropend. De win- kel heeft een grondige opknapbeurt gehad, er kwam een nieu- we voorgevel en nieuwe betegeling. Stoffer Post is de enige thuis slachtende slager en de enige gediplomeerde paardesla- ger in de gemeente. Groot-Sappemeer De zaak van slager Post ligt aan wat wel eens het „voete- neind" van de gemeente wordt genoemd. Hoewel hij jarenlang van plan was te verhuizen naar een meer cen trale plaats is dat er door al- lerlei omstandigheden niet van gekomen. ,,Een plek waar ik zelf kan blijven slachten is niet zo eenvoudig te vinden", zegt Post. ,,Daar- om blijven we Sappemeer, waar we altijd goed ons brood hebben verdiend". Hoewel afkomstig uit Zuid- broek en Hoogezand voelen Stoffer en Trijn zich ook ech- te Sappemeersters. Post heeft het zelf s over „Groot Sappemeer", waarmee hij bedoelt dat Sappemeer groot is in kwaliteit. Voor veel klanten is de af- stand geen belemmering. Uit aile delen van de gemeente weten ze de zelfslachtende slager te vinden. Bovendien kunnen ze zaterdags op de markt terecht. Merkwaardig genoeg heeft Post bijna geen klanten uit Sappemeer zelf, de meesten komen uit Go- recht. Dat Stoffer Post aile dieren zelf uitzoekt en ook zelf slacht levert volgens zijn zeggen 200 procent voordeel op: Hij weet zelf precies wat hij verkoopt en de klant weet dat hij een prima produkt krijgt. ,,Dat weet je nooit bij vlees van een grossier", al- dus Post. Is slager Post een ,,scharrelslager", een slager die alleen vlees verkoopt van ,,scharreldieren"? ,,In feite wel" zegt Post. Maar het offi- ciële predikaat ,,scharrelsla- ger" heeft hij niet aange- vraagd, voornamelijk omdat er zoveel administratieve rompslomp aan vast zit. Linolzuur Post is er trots op de enige ge diplomeerde paardeslager in de gemeente te zijn. ,,Vroeger kochten de mensen paarde- vlees omdat het goedkoop was. Nu kopen ze het omdat HAREN - Een bezoek aan Hortus Haren is een avon- tuurlijke reis door vele we- relddelen. Verspreid over een terrein van 21 hectare zijn er in de verschillende tuinen en kassen de schitterendste planten te bewonderen uit vele klimaatzones van de we- reld. Elke zaterdag en zondag start om 11.00 uur een rond- leiding over een speciaal on- derwerp. Kosten f. 1,50 per persoon. Zaterdag 28 en zondag 29 ok- tober gaan de weekendrond- leidingen over droogbloe men. In de Hortus zijn veel planten te vinden die ver- werkt kunnen worden in droogbloemstukjes. U krijgt te horen hoe uzelf die planten kunt drogen en verwerken. Tenslotte kunt u leuke ideeën opdoen op de ten- toonstelling over droogbloe men die van 28 oktober tôt 20 november in de Hortus wordt gehouden. het zo gezond is. Veel mensen kopen paardevlees op advies van hun arts, het bevat veel onverzadigd linolzuur", al- dus Post. Vanaf vandaag kunnen de klanten in de vernieuwde zaak van slager Post terecht. Er zijn vele scherpe aanbie- dingen. „Maar de scherpste aanbieding is het vakman- schap en de kwaliteit", vindt Stoffer Post, die de toekomst in Sappemeer weer helemaal ziet zitten. PATERSWOLDE - In land- goed de Braak van Natuur- monumenten in Paterswolde is een begin gemaakt met de aanleg van een kunstwerk, dat pas over een aantal jaren zal zijn voltooid omdat de kern ervan bestaat uit een boom, een zogenaamde leilin- de. Rondom de lindeboom ko men drie elementen die iets weg hebben van elanden met geweien. De leilinde wordt langs de geweien geleid en moet er uiteindelijk over- heen groeien. Met de groei van de boom verandert lang- zamerhand het kunstwerk. Langzamerhand vormt de linde een dak. Op de voet van de elementen kan men zitten: om het kunstwerk te bekij- ken, uit te kijken over de vij- ver of genieten van het bos. De kunstenares is Trudi van den Berg uit Groningen. Zij kreeg de opdracht van het Prins Bernhardfonds en mocht er zelf een plaats voor uitzoeken. Dat werd het landgoed de Braak in Paters wolde, eigendom van de Ver- eniging tôt behoud van Na- tuurmonumenten. De Braak is een landgoed met een groot park dat al heel lang voor het publiek open is. Vroeger moest een stuiver worden betaald om te mogen spelen in het doolhof, te kijken naar de herten in het hertenkamp en te wande- len langs de vijvers. Nu is de toegang vrij. SAPPEMEER - Op 7 november wordt in huize Sint Jozef in Sappemeer weer een informatieavond gehouden voor borstkanker- patiënten, belangstellenden en beroepsbevolking. Dr. P.H.B. Willemse zal vertellen over chemothera- pie en hormoontherapie. Hij is als internist, afdeling oncologie, verbonden aan het Academisch Ziekenhuis in Groningen. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Antje: Waoarum hebben ie gain ofwasmezien? Frekie: Wie hebben pa. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 26 OKTOBER 1989 CITY-LOOK LONDEMAN

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 9