Onwettige en onuitvoerbare Bingo verordening Morgen Russische dansgroep in Kielzog KENWOOD C3 C3 J. R. Siebe Geen conclusies vooraf HET NIEUWSBLAD Snelle bediening Grunnigers Commissie sport holt naar voetbal a&eaaiaBffiDS-Hs' GORECHT INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE HOOGEZAND-SAPPEMEER - Volgens de Kampeervereniging Meerwijck is de bingo be- paling in de wet op de kansspelen, van de gemeente nnngezand^appemeer oim'tdtig. ii die bepaling staat, dat 60 procent van de bruto opbrengst (de kaartverkoop) winst moet zijn Die winst moet besteed worden aan een goed doel. Volgens de Kampeervereniging kan de gemeente die eis niet stellen, omdat Bingo onder de kleme kansspelen valt In die mening voelt de kampeervereniging zich gesterkt door het Mmisterie van Justititie. Nu wordt het percentage van Veranderingen 60 procent winst ten bate van een goed doel ook genoemd in recente uitspraken van de Raad van State. Die uitspra ken richten zich echter op commerciële bingo-hallen. En daar wringt hem nu net de schoen. De Kampeervere niging vindt dat ze geen bin- go-hal is en wil dat de ge meente duidelijkheid ver- schaft in de kwestie. ,,Wij verzoeken U, mede ter be- scherming van verenigingen die hun aktiviteiten (mede)fi- nancieren uit de bingo-op- brengsten, deze niet te con- fronteren met een verorde ning die zowel ,,onwettig als onuitvoerbaar" is", aldus de Kampeervereniging in haar briëf aan de raad. Dinsdag buigt de raad zich over het probleem. De heer G. Jakobs van de VVD-fraktie gaf tijdens de raadscommissie voor onderwijs te kennen dat hij het een goede zaak vond dat er een onderzoek plaats zou vinden naar de problematiek van het voortgezet- en middelbaar onderwijs. Hij gaf daarbij echter wel aan dat er geen conclusies vooraf getrokken mochten wor den. Daarmee keek hij schuin naar de zijde van de PvdA die immers in haar verkiezingsprogramma al geconclu- deerd heeft dat de SB H S en het Aletta moeten fuseren. De PvdA begreep deze schuine blik en gaf te kennen nu geen inhoudelijke discussie te willen omtrent dit punt. Deze discussie kwam toch op gang toen de PvdA zich wilde verdedigen tegenover het onuitgesproken verwijt dat de partij voorbarige konklusies getrokken zou heb- ben. Wethouder J. Hesselink kapte deze discussie af. Overigens was de heer G. Jakobs zelf ook bezig voorba rige conclusies te trekken. Hij wist al zonder een onder zoek, dat leerlingen van de verschillende schooltypen niet bij elkaar in een klas kunnen. Kwestie van pot ver wijt de ketel? HOOGEZAND-SAPPEMEER - Morgen treedt een beroemde Russische dansgroep uit Tadzjikistan op in Hoogezand-Sappe- meer. De dansers zullen voorafgaand aan hun optreden worden ontvangen door wethouder Janme Hesselink. i—y Achter de grijze kammen van het Pamirgebergte, in het hart van Azië, sterkt zich Thdsjikistan uit. Hoogvlak- ten wisselen af met dichte taigawouden, met besneeuw- de bergtoppen en bloemrijke alpenweiden, onafzienbare steppen, maar ook half- woestijnen. In de ko rte tijd van zijn crea- tieve bestaan is het Tadzjiek- se ensemble uitgegroeid tôt een van de meest voor- aanstaande artistieke groe- pen van de republiek. Het en semble brengt liederen, mu- ziek en dans. Niet alleen dansen uit Thdzjikistan maar ook uit Moldavië, de Oekraï- ne en Rusland staan op het repertoire. In de groep zitten talentvolle danser en danseressen, af- gestudeerden van de choreo- grafische school van Doesjan- be. Een grote prestatie was de creatie van en encenering van het grote programma-onder- deel dat op melodieuze en spektakulaire wijze de histo rié van het Tadszjiekse volk verbeeldt. Het ensemble treedt in Hoo- gezand-Sappemeer op in het kader van het Russisch fol-, klorefestival dat dit najaar in HOOGEZAND-SAPPE MEER - Soms krijgen raadsleden razendsnel hun zin. Dat overkwam Rita Koppejan (D66-PPR-EVP) tij dens de commissievergade- ring onderwijs. Op haar vraag waarom de verbete- ring van de huisvesting van het KMBO geen sterretje had meegekregen in het be- leidsplan van de gemeente, voldeed wethouder J. Hesse link meteen aan dat verzoek met de opmerking dat het sterretje vergeten was, het- geen Rita Koppejan deed verzuchten: ,,Zo snel is mijn wens nog nooit vervuld Voor de niet ingewijden. De hele week praten de raadsle den alleen maar over sterre- tjes. Ze houden namelijk de commissies die vooraf gaan aan de begrotingsvergade- ring. Een sterretje betekent dat het project is opgenomen in het jaarprogramma en dus in 1990 waarschijnlijk zijn beslag zal krijgen. Tel. 05990-17975 SLOCHTEREN - In de Boer- derij bij de Fraeylemaborg vindt zaterdag een sfeervolle avond plaats. „Veur en deur Grunnegers". Muziek, zang, voordracht en cabaret. De Groninger zanger Peter Schaap treedt op evenals Ti- ty Veen en Chris Ridenberg uit Slochteren. Ook Kees Visscher bekend om zijn prachtige verhalen en Siemen Pommel zullen in het Gronings dialect hun op treden verzorgen. Het begint om 20.00 uur. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Ellenlang duren deze week de commissie vergade- ringen die vooraf gaan aan de raad waarin de begroting wordt besproken. Ailes wat het collège van plan is, ooit van plan is en niet van plan wordt uit en te na besproken. En dat duurt lang want het gaat om honderden punten. Toch kan het ook vlot, de commissie sport en recreatie had gisteren maar een uur en een kwartier nodig. De ver- gadering werd gesloten om 16.45, zodat de hardlopers precies op tijd konden zijn om het voetbal op de TV te zien. Oh ja, het laatste punt. Er komt een munttelefoon in het Bob Bruinsbad. Handig als je als kind je zwempak bent vergeten. Op onze vraag wat de groot- ste veranderingen geweest zijn gedurende zijn loopbaan stelt Bos: ,,De kinderen zijn nog even lief als 40 jaar gele- den. Tenminste als je van kinderen houdt. Wat de ou- ders betreft... Vroeger was de drempel bij de ouders hoog om naar de school te komen, nu komen ze graag, met uit- zondering yan enkelen. Wat me wel opvalt is dat de con- centratie van de kinderen veel slechter is, dat komt door de video en de tv. Dat probleem vergt extra inspan- ningen van de leerkrachten". Hoogtij dagen waren voor Bos, net als voor de kinde ren, de schoolreisjes. Een prettige herinnering heeft Bos aan Kielwindeweer. Als een van de eerste seholen ging men daar een week kamperen. De eerste keer ging het naar Appelscha op de fiets. Men verbleef in een kampeerboerderijBewust werd er gekozen voor een reis van woensdag tôt woens- dag, zeer tegen de zin van de eigenaar, maar die construc- tie maakte het mogelijk dat de ouders op zondag op be- zoek konden komen. En ze kwamen. Veel boeren had- den al een auto en zij namen de niet-autobezitters mee. Een week schoolreis voor maar 15 gulden. Omdat 15 gulden voor sommige ouders toch wel erg veel was, werd er begonnen met een school- fonds. Ook op de Théo Thijs- senschool bestaat zo'n fonds. Een slechte zaak vindt Bos het, dat schoolhoofden niet meer verplicht in het dorp hoeven te wonen. ,,Voor het schoolhoofd is dat misschien prettig, maar voor de dorps- gemeenschap zeker niet", al dus Bos. Gemeente In zijn lange loopbaan heeft Bos heel wat burgemeesters en wethouders versleten. Door burgemeester Roelfse- ma werd hij naar Kiel Winde- weer gehaald. Van wethou der Heerlien zegt hij...,,Hij had niet zoveel verstand van onderwijs maar hij was de beste mens die ik in mijn le- ven ben tegengekomen. Bur gemeester Boekhoven had niet zoveel tijd voor onder- wijszaken, maar gaf ons veel vertrouwen. Mevrouw Zui- derveld heeft zich werkelijk veel met onderwijs bezigge- houden. In die acht jaar zijn we het waarachtig niet altijd met elkaar eens geweest maar achtema gezien heb ik verschrikkelijk veel respect voor datgene wat zij hier in Hoogezand-Sappemeer heeft klaargespeeld. Mevrouw Hesselink is een schat van een vrouw", vervolgt Bos zijn verhaal. ,,Zij bepaalt het gezicht van de gemeente en heeft veel goede dingen ge- daan, zoals het instellen van de Cultuur Commissie, the- madagen opgezet met de Schoolwerkplancommissie en de aanschaf van twee com puters voor elke school be- werkstelligd". Ook met mevrouw Hesselink was Bos het lang niet altijd eens, maar het werd steeds eerlijk uitgepraat. Aktief De heer Bos is zowel in het onderwijs, als ook daarbui- ten erg aktief geweest. Zo zat hij ondermeer in de School werkplancommissie. Verder heeft hij zich nogal veel met sport bezig gehouden, voor- namelijk met gymnastiek. Daarbij was zijn vrouw hem tôt grote steun. Hij was on dermeer voorzitter van de gymnastiekvereniging HS en maakte de fusie HS, DOS, WIK tôt DFS mee. Ook was hij voorzitter van de turn- kring Oost-Groningen en zit hij in de Provinciale Gronin ger Stichting voor Techni- sche Sportleiding. Mooi putje ,,En wat nu, na school", vra- gen we, verder zonder kin deren, ouders, schoolteam?" ,,Ik heb nog een mooi putje", zegt Bos. Hij heeft samen met zijn zoon Jaap voor de seholen een boek gemaakt ovgr de tweede wereldoorlog. Het boekje kwam uiteinde- lijk terecht bij B en W. Een gesprek volgde en Bos werd gevraagd er meer door te gaan. Een oproep in de krant leverde 50 telefoontjes op van mensen die hun verhaal willen vertellen. Samen met Jaap gaat Bos straks het boek schrijven, een heel kar- wei. Daamaast is postzegelverza- melen een grote hobby, zodat Bos zich zeker niet zal gaan vervelen. Bos wordt opgevolgd door mevrouw Wil Meyer, adjunct directeur is zoon Jaap Bos. In de schoolkrant zegt mevrouw MeyerMijnheer Bos was ééii met de school. Hij heeft in positieve zin een enorm stempel op onze school ge- drukt en wij zullen in de toe- komst proberen in dezelfde geest, maar op onze eigen manier verder te werken". 3- Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208.- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 2 NOVEMBER 1989 Vervolg pag. 1 Verschifrvt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwofde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Watefhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Gfoeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt AUT0RIJSCH00L Geeft les in schakel en automaat Theorieavond op: dinsdag van 20.00 t/m 22.00 uur Bij aanmelding 1e les gratis 0BER0N 18 HOOGEZAND 05980-20911 of: 06-52900259 Zuidlaren 05905-4047 Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3