€3 G» J. R. Siebe Waarom Trees Amerika zich op de achtergrond hield Sinterklaas niet in de rij O Q KENWOOD Nieuwe dominée treedt zondag in HET NIEUWSBLAD B°ekhoven- discussie' G0RECHT INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE wtEBasSSBDàr&à Tijdens de eerste raadsverga- dering, haast vijftien jaar ge- leden, werd aan het burge- meestersechtpaar duidelijk gemaakt dat het niet gewaar- deerd zou worden als me- vrouw Amerika zich met za- ken zou bemoeien. ,,Daarom hebben we besloten dat ook niet te doen", aldus de schei- dende burgemeester. In de vorige gemeenten Ap- pingedam en Eenrum was mevrouw Amerika zeer ac- tief. Ze was voorzitter van de vrouwenraad en vervulde tal van andere functies op maat- schappelijk gebied. Aile sprekers roemden giste- ren de steun die ze haar man tijdens zijn carrière heeft ge- Menno Laaning en Trees Amerika. Mooi boden. Maar zelfs de gemeen- tesecretaris J. Sagel had het bij het verkeerde eind toen hij haar functioneren op de achtergrond omschreef als een afspraak binnen het ge- zin Amerika waarbij niet gold „Voor hem het ambt en voor haar de keten". Bitter blijft het, dat elke in- woner van Hoogezand-Sap- pemeer zelf mag weten waar hij of zij zich maatschappe- lijk voor inzet en dat de bur- gemeestersvrouw zoiets wordt verboden. Hopelijk is de nu zittende raad wijzer en laten ze aan mevrouw Van der Linde zelf de keus, hoe haar leven in te delen. De Molukse gemeenschap be- tuigde haar dank. gespecialiseerd in Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208.- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 De rij. Hij overhandigde de burge meester als cadeau de plaat ,,Sap'meer is aans". Laatste raadgevingen over en weer. Ronda en Amerika. HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Zondag treedt de nieuwe dominée van de doopsgezinde gemeenten Sappemeer-Noordbroek en Veendam-Wildervank in. Het is ds. Els du Rieu, die tôt voor kort nog in Amerika werkte. Zij heeft recent de pastorie bij de doopsgezinde kerk in Sappemeer betrok- ken, zodat die gelukkig weer bewoond is. De intrede dienst begint om 14.30. Na de dienst is er gele- genheid Els du Rieu persoon- lijk te ontmoeten ■■iMHBi De vorige burgemeester, HOOGEZAND-SAPPEMEER - Velen hebben het haar verweten en maar weinigen konden respect op brengen voor het feit dat mevrouw Trees Amerika haar roi als burgemeestersvrouw in de luwte vervulde. Al jaren moppert men links en rechts dat je de burgemeestersvrouw ,,ook nergens ziet". Gisteren onthulde burgemeester A.M. Amerika zelf wat de oorzaak van die hou- ding is. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Tôt grote verrassing van iedereen schreed gistermiddag plotseling Sinterklaas binnen op de afscheidsreceptie van burgemeester Amerika. Sinter klaas ging niet in de lange rij wachtenden staan, maar steven- de voorafgegaan door het dixieland orkest direct op de eerste burger af. Jaarlijks steekt namelijk in Hoogezand-Sappemeer een Sinterklaas ontvang" rel op. Vroeger ontving de bur gemeester Sinterklaas op de kade in Martenshoek, op een gegeven moment vond de burgemeester het beter de Sint op neutraal terrein te ontvangen. En neutraal, dat betekent in Hoogezand-Sap pemeer niet in een van de vier elkaar beconcurrerende winkelcentra. Sint werd dus in het Kielzog ontvangen, bijkomend voordeel de kin- dertjes zitten lekker warm. Die ontvangsten zijn niet al- tijd een succès. Een maal presteerde Sint het binnen tien minuten weer te vertrek- ken. Er was geen tijd om te- keningen in ontvangst te ne- men en gestrooid werd er ook niet. Vorig jaar was de ont vangst goed geregeld Sint bleef lekker lang en er waren ook nog clowns. Hopelijk houdt Sinterklaas zich aan zijn woord en ver- dwijnt het gekrakeel rond zijn komst, dat is namelijk voor de kinderen heel erg rot. Sint is gisteravond nog weer terug gevlogen naar Spanje, hij had aile kadootjes nog niet ingepakt. Over ruim een week komt hij terug, maar dan met de boot. Sint zei gisteren dat zijn komst naar het Kielzog, moet worden gezien als een daad van verzoening. Sint kwam ook. Prominenten in de rij. Alie Doelman-Pel (tweede kamer- lid), Terbije (vechter voor cultuurhistorie), Diete Does- burg (PR-vrouw). Tel. 05990-17975 De Sint was speciaal met het vliegtuig en vanaf Eelde met de helicopter uit Spanje ge- komen, om duidelijk te ma- ken, dat de meningsverschil- len tussen Sint en Amerika voorgoed uit de wereld zijn. Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Scbildwotde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidtaren, dé Groeve VISON Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 AUT0RIJSCH00L Geeft les in scbakel en automaat Theorieavond op: dinsdag van 20.00 t/m 22.00 uur Bij aanmelding 1" les gratis 0BER0N 18 HOOGEZAND 05980-20911 of: 06-52900259 Zuidtaren - 05905-4047 - Fax: 4493 Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt De nieuwste keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal.

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3