fltenito bij Treub en C.W.d.L. fiais Sebamiil Haten zorgl voor houdt niet op T.O.G. Sterrenparade Soundmix show beroering in Hoogezand-Sappemeer €3 O C9 Q J. R. Siebe Kleuterschool omgetoverd in toneelaccomodatie i „De Boer" Firma Heydenrijk audio-video specialist A.P.K. SPIJKER 05983-1613 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 23 NOVEMBER 1989 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het lijkt een vervolg verhaal te worden de ellende rond de tienhooff flat aan de Treubstraat en de vierhoog flat aan de Cort van de Lindestraat. Nu zijn het geen junks die overlast bezorgen, maar een eigenaar die geen eigenaar blijkt te zijn of HoTh^oo^zij.^D'e bewoners van de flat zitten weer eens met de gebakken peren. Weg hoop op een nette en gezellige woonomgeving. Een maand geleden zei on- roerendgoed handelaar A. .Jansen uit Hardegarijp dat jok de probleemflats had ge- kocht van G. van den Boo- gert uit Rotterdam. Wij tekenden op dat de flats helemaal vemieuwd zouden worden, dat er een huis- meester zou worden aan- gesteld. Kortom, Jansen zou het complex omtoveren tôt een aantrekkelijk woon- doord. Hij melde zich ook veelvuldig bij de huurders, smede plannen, ging samen met huurders naar de politie met het verzoek intensiever te surveilleren en dat wierp vruchten af. Rozig leek de toekomst. De harde realiteit is anders. Jansen heeft de flats nog steeds niet betaald en is on- bereikbaar. Een tussentijdse actie om de vierhoog te slij- ten aan WVC voor de opvang van asielzoekers mislukte. „We hebben vanmorgen (gisteren red.) nog wel een brief van hem gekregen, waarin hij schrijft de flats alsnog af te willen nemen. Maar hij wil de boete niet be- talen die opgelegd is, omdat hij het geld niet op tijd heeft overgemaakt", zegt van den Boogert. Jansen heeft de flats met partners gekocht. Van de tienhoog staat meer dan de helft leeg, van de vier hoog is slechts tien procent be- woond. Van den Boogert ontkent dat Jansen slechts een stroman is, die door hem ingehuurd is om het procès dat door de huurdersvereniging Hooge- zand-Sappemeer was aan- gespannen af te blazen. Inmiddels heeft de huurders vereniging besloten dat pro cès opnieuw aan te spannen. Geeist wordt: - Afsluiting van de galerijen, reparatie van de intercom, reparatie centrale verwarming (boven etage zeven wordt het niet warmer dan 17 graden, gla- zen repareren, kopgevel re- novatie. Al eerder waren de huurders van plan over te gaan tôt huurstaking. Ook dat bleef achterwege toen Jansen in beeld kwam. ,,De rekening waarop de huren kunnen worden gestort is echter geo- pend en we gaan gewoon door", zegt K. Meelker. Mocht de verkoop met Jan sen afknappen dat wil van Den Boogert de flats alsnog zelf renoveren. Belangstelling voor de flats is er ook van de zijde van de Christelijke woningbouw- vereniging Talma. Talma wil de woningen ge- schikt maken voor ,,be- schermd wonen voor oude- ren" en heeft daarom ver- bouwsubsidie aangevraagd bij de Hoofdingenieur Direc teur van de Volkshuis- vesting. Of Talma de subsi- die krijgt is nog onduidelijk. Van den Boogert zegt al een jaar geen contacten meer met Talma te hebben. ,,Ze willen niet genoeg betalen". HOOGEZAND-SAPPEMEER - De politiesportvereniging T.O.G. van Hoogezand-Sappemeer organiseert voor de tweede keer een Soundmix Show, die dit keer de naam krijgt van T O G. Sterrenparade. De voorronde voor deze groots opgezette Soundmix Show werd gehouden op 21 november. Van de Zb kandidaten zijn er 17 doorgegaan naar de finale, die wordt ge houden op 15 december a.s. in het Cultureel Centrum t Kielzog. Alweer brand in Hooge zand-Sappemeer. Veha jachtbouw liep meer dan een half miljoen gulden schade op. Gelukkig raakte er niemand ge- wond. Verder treedt voor u op het Hoogezandster Politiekoor en de Poolse zanger Sta- nistaw Meus. De avond wordt in een gezellige kersts- feer gehouden, zodat ook de kerstman op deze avond niet zal ontbreken. Het orkest The Moving Strings heeft toegezegd aan het einde van het Soundmix-gebeuren nog voor een uurtje Shadow mu- ziek te zullen zorgen. Kaarten voor deze sterrens- how zijn te verkrijgen bij: Sigarenmagazijn Berg Kerk- straat, Tabakspot winkelcen- trum Gorecht, Platenzaak Jan van Dijk, Schildersbe- drijf Tulp, Slager Post Sap- pemeer en aan de balie van het Politieburo te Hooge- zand. En natuurlijk zijn er ook kaarten aan de zaal te verkrijgen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Waarom is er tijdens de af- scheidsreceptie van burgemeester Amerika gebak geserveerd van een bakker uit Haren?, zo vroeg Rita Koppejan zich al tij dens de commissie vergadering van dinsdagavond. Koppejan (D'66,EVP,PPR) wilde weten waarom men voor deze teestelijRe gebeurtenis de plaatselijke midenstand had gepasseerd. De voorzitter van de verga dering, loco-burgemeester Jannie Hesselink, moest het antwoord op deze vraag schuldig blijven. Gelukkig wist ze wel te vertellen waar om de bittergamituur even- eens van buiten de gemeente was aangevoerd. Dit had te maken met ziekte in het be- drijf van de leverancier die normaal gesproken voor deze Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208.- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 lekkemijen zorgt. De loco- burgemeester beloofde beter- schap. Bij de installatie van de nieuwe burgemeester zal er op worden toegezien dat de plaatselijke middenstand krijgt wat haar toekomt. Een bestelling van B&W voor een feestelijk onthaal van de nieuwe burgervader. Hope- lijk weet deze een produkt van eigen bodem te waarde- ren. KROPSWOLDE - Op zaterdag 9 december om 14.30 uur woidt na een période van keihard werken door de leden van toneelve- reniging Foxhol hun lang verbeide clubaccomodatie officieel in gebruik gesteld. De officiele openingshandeling zal worden ver- richt door mevr. J. Hesselink-Boswijk, loco-burgemeester van de gemeente Hoogezand-Sappemeer. De clubaccomodatie is gesitueerd aan de Woldweg 124a te Kropswolde. Het was vroeger de kleuterschool van Kropswolde die totaal verwaarloosd was toen de vereniging toestemming kreeg van de gemeente het gebouw in gebruik te nemen. In ja- nuari van dit jaar werd er begonnen met de werkzaamheden door de leden zelf. Alleen voor het dak werd er een vakman in- geschakeld. Daar de kas van de vereninging goed gevuld was kon de verbou- wing voor een groot gedeelte door de vereniging zelf betaald worden. Enige bedrijven zijn aangeschreven met de vraag om een financiële bijdrage. De bedrijven hebben hier gehoor aange- geven in de vorm van een bijdragen in geld of in natura. De toneelclub heeft dus geen gebruik gemaakt van een gemeen- telijke subsidie. De ruimte heeft een afmeting van ongeveer 20 x 8 m. De vereniging is opgericht in april 1948. Men heeft eigen coulis- sen en een eigen bus, waarmee toneel benodigdheden naar de speellokaties kunnen worden gebracht. De vereniging Foxhol speelt alleen Groninger stukken en voor komende winter staat het stuk 'Apart Volk' op het programma. Er worden 7 uitvoerin- gen gegeven van dit stuk. Aanstaande zaterdag wordt er een uit- voering gegeven in de Dukdalf te Veendam. PARTYCATERING KANT EN KLARE WARME BEZORGMAALTIJDEN SAPPEMEER - Heydenrijk b.v. aan de Noorderstraat 199 te Sappemeer zal zich voor- taan alleen richten op het au dio-video gebied, terwijl de huidhoudelijke artikelen uit het assortiment genomen worden. Ook het winkelinte- rieur zal aangepast worden om nog meer apparatuur te kunnen laten zien. Het een en ander zal begin volgend jaar gebeuren en dan kan men dus voor cd's, tuners, verster- kers, movies en noem maar op terecht bij de echte audio video specialist Heydenrijk. Garagebedrijf Siddeburen Vanaf 2 maaltijden geen bezorgkosten Zigeuner Schnitzel 12.50 groente naar keuze - aardappelen - rauwkostsalade Kalkoenfilets met roomsaus 12.50 groente naar keuze - aardappelen - rauwkostsalade Hazepeper in wildsaus 10.00 groente naar keuze - aardappelen - appelmoes Runderhachee 8.50 groente - aardappelen Meerprijs voor soep en nagerecht 4.00 Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefoon 05980-93066 Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 7