Middenstandscommissie moet meer macht Industriebond start campagne Werkgroep Abraham Kuypersingel heeft twijfels Piepklein geluk Veendammer muséum in Nog eem Noasoezen Gevonden door D.B. Evaluerai kost ook tijd Pencak Silat in prijzen KENWOOD DIERENBESCHERMING HOOGEZAND Telefoon 05980-98103 ingezonden G0RECHT oa-SHHHaïffl&ss a; HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 30 NOVEMBER 1989 (I.M.) Een rode kater met gebroken achterpoot, in de buurt van Hercules, Hoogezand Inlichtingen: i AUT0RIJSCH00L Fusie INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE HOOGEZAND-SAPPEMEER - De werkgroep Abraham Kuy persingel (WAK) vindt dat fietsers niet in twee richtingen moeten kunnen rijden over de minirotonde die zal worden aangelegd op de plaats van de gevaarlijke kruising Abraham Kuypersingel - Van der Duyn van Maasdamweg. De werk groep sluit zich op dit punt aan bij het advies van de voetgan- gersvereniging VBV, die fietsverkeer in twee richtingen zelfs een kwalijke zaak noemt. De fietsers op het plein recht op voorrang geven zoals de VBV ook adviseert, daarbij heeft de werkgroep weer ernstige twijfels. Verkeersbureau Hofstra advi- seerde de gemeente fietsverkeer rondom de minirotonde in twee richtingen toe te staan omdat fietsers nu eenmaal graag de kortste weg nemen. De VBV vindt dat geen geldig argument. De situatie zal, zo wordt ver- wacht, voor de automobilist verwarrend en voor de fietser zelf onveilig zijn. De VBV pleit daarom voor [e[enrichtingver- keer voor fietsers op de rotonde en adviseert bovendien het fietspad dichter naar het plein te brengen en de fietser in de voorrangsregeling mee te laten draaien. Alleen op de westelijke tak van de Abraham Kuyper singel tôt aan het fietspad naar de zuidelijke tak van de V.d. Duyn van Maasdamweg zou tweezijdig fietsverkeer wel kunnen worden toegestaan. ,,Daardoor is het bejaardencen- trum de Burcht vanuit westelij ke richting goed bereikbaar voor fietsers zonder dat ze een weg hoeven te kruisen", aldus de VBV. Dat lijkt een helder standpunt, maar de fietsers op de rotonde en in de voorrang, dat ziet de Werkgroep Kuypersingel weer niet zitten. Dinsdag zal de ge- meenteraad beslissen een be- drag van 110 duizend gulden be- schikbaar te stellen om het plan voor de minirotonde uit te wer- ken. Vraag is nu: Welk plan moet er nu worden uitgewerkt? HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het CNV in Hoogezand-Sappemeer ergert zich aan de gang van zaken in de middenstandscommissie. Doordat het totaal aan overeenstemming ontbreekt over het te voe- ren gemeentelijk middenstandsbeleid lukt het niet om tôt gezamen- lijke oplossingen te komen. In de commissie vliegen de ver- tegenwoordigers van de ver- schillende winkelcentra elkaar doorlopend in de haren. Het CNV doet per brief een be- roep op de raad om de impasse te doorbreken. De schuld voor het geruzie ligt volgens het CNV niet alleen bij de winkeliersverenigingen, maar ook bij het gemeentebe- stuur, dat zeer weinig aandacht heeft voor de problemen van de oude winkelcentra. GRONINGEN - In het kader van het 50 jarig bestaan van het Veenkoloniaal muséum te Veen- dam, zal de direkteur van dit muséum, de heer Eddy de Jon- ge, een toelichting geven in het programma van Imca Marina op zondag van 10.00 - 11.00 uur. Verder ontvangt Imca Marina mevrouw Alida de Vries uit Ze- venhuizen. Zij is de auteur van het boek ,,Er is veel veranderd in 100 jaar". In de rubriek ,,Mie- meroatsie" vertelt Imca op haar karakteristieke manier weer een belevenis uit haar artiesten- loopbaan. Daarnaast leest ze door haarzelf geschreven ge- dichten voor. Het CNV is volgens wooruvu*.. der W. Berghoef voorstander van sterke winkelcentra die el kaar op een gezonde manier kunnen beconcurreren. ,,Dat is in het voordeel van de consu ment die op die manier een breed en betaalbaar aanbod van goederen en diensten tôt z'n be- schikking heeft", aldus Berg hoef. Dinsdag buigt de raad zich over de brief. Hoe moet het toch met de gemeenteliike voorlichting. Het gemeentehestuur van Hoogezand-sappemeer be- raadt zich al jaren en komt er maar niet uit. Intussen is het burau voorlichting re- gelmatig onbezet. Er is dan gewoon niemand aanwezig om informatie te geven over gemeentelijke zaken, want voorlichtster Mevrouw I. Flik heeft maar een partti- me baan. ,,Dat kan zo niet" vindt bijna iedereen ,,De voorlichting moet beter". Maar beter betekent ,,meer menskracht" en meer mens- kracht betekent ,,meer geld". Het gekke is dat er wel geld is voor een perma nente personeelsbezetting van het bureau. In de ge- meentebegroting zit een be- drag van 41000 gulden waar niets mee wordt gedaan. Dat houdt de gemeente ge woon over, jaar in, jaar uit. Volgens Loco-burgemeester Hesselink moet het voor lichting sbeleid eerst geëva- lueerd worden, voordat er meer personeel kan worden aangenomen. Maar omdat er te weinig personeel is, is er geen tijd om te evalueren en kan er dus geen personeel worden aangenomen en kan er niet worden geëvalueerd en geen personeel aangeno men enzovoort enzovoort. Even de voorlichting bellen: tuut, tuut, tuut... EMMEN - In de tropische vlindertuin van het Noorder Dierenpark in Emmen zijn voor het eerst jonge kolibries geboren. Bij hun geboorte wogen ze 0.4 gram. Al twee keer eerder hadden de kolibries broedpogingen ondernomen. De eerste keer bleken de eitjes onbevrucht, de tweede keer stierven de jongen direkt na de geboorte. De jongen die zondag gebo ren werden zijn kerngezond en moeder kolibrie slooft zich enorm uit om de twee piepkleine, maar hongerige snaveltjes te vullen met nec tar, kleine insecten en jonge spinnetjes. Zodra moeder ko librie bij het nest verschijnt steken de jongen hun kopjes omhoog en sperren ze hun snaveltjes open. Soms doen ze dat per vergissing ook als er een vlinder overvliegt. Va- der kolibrie bemoeit zich niet met de opvoeding. Al na ongeveer drie weken verlaten de jonkies het nest. De tropische vlindertuin in Emmen is de enige plaats ter wereld waar kolibries van de soort Amazilia amazilia zich voortplanten. Ook andere van een weliswaar kleine, maar unieke gebeurtenis PEIZE - In Peize werd zaterdag 25 november een groot budogala voor junioren gehouden. Het Pencak Silat centrum Hooge zand deed hier ook aan mee en wist drie prijzen te behalen: Jimmy Samwels behaalde de derde prijs in de klasse Kata Soft jongens 6 tôt en met 8 jaar. In de klasse Sparring jongens - 1.30 m. haalde ook Martin Borg- man een derde plaats en alweer een derde prijs ging naar Johan Tonkes in de klasse Sparring jongens - 1.70 m. HOOGEZAND - In een vergadering van de afdeling Hoogezand van de industriebond FNV met kaderleden werkzaam in deze regio is besloten dat het afdelingsbestuur een campagne zal opstarten met als inzet het aannemen van 2.0 procent langdurig werklozen boven de normale sterkte in de bedrijven. Uit een enquete die de afdeling Hoogezand van de Industrie bond FNV enige tijd geleden heeft gehouden over de proble- matiek van de langdurig werk lozen blijkt dat het opleidings- niveau van de werklozen in on ze regio niet aansluit bij het aanbod van banen. Inmiddels heeft de overheid via de ar- beidsvoorziening de kaderrege- ling arbeidsinpassing en de ver- beterde Wet Vermeend/Moor in- gesteld. De kaderregeling heeft betrekking op werknemers die werken in een werkervaringssi- tuatie. Bij Vermeend/Moor gaat het om een normaal dienstver- band. In beide gevallen krijgen werkgevers forse financiele te- gemoetkomingen als ze werklo zen in dienst nemen. Aktieve kadergroepen van de Industrie bond in 15 a 20 bedrijven in de gemeente zijn bezig na te gaan hoe in hun bedrijf langdurig werklozen via deze regelingen aan werk kunnen worden gehol- pen. Secretaris W.S. Molog zegt dat de bond beseft dat via deze loonsubsidies mogelijk verdrin- ging van normale werkgelegen- heid plaatsvindt. Maar je kunt het als bond ook niet accepteren dat een zo grote groep langdurig werklozen aan de kant blijft staan", aldus Molog. Ook op de gemeentelijke overheid rust volgens hem de taak de langdu rig werklozen aan de slag te hel- pen. Gemeente, bedrijfsleven en arbeidsbureau zouden daarvoor een sttichting in het leven kun nen roepen, die met gelden uit de pot arbeidsvoorziening men- sen in de bedrijven plaatst. Daarvan kan ook een ar- beidspool deel uitmaken. De industriebond FNV Hooge zand wil daar graag bij betrok- ken worden. OP Geeft les in schakel en automaat Theorieavond op: dinsdag van 20.00 t/m 22.00 uur Bij aanmelding 1e les gratis 0BER0N 18 HOOGEZAND 05980-20911 of: 06-52900259 Hierbij willen wij, docenten van de AJS reageren op opmerkingen van mevrouw Hesselink-Boswijk, wet- houder van onderwijs van de ge meente Hoogezand-Sappemeer over het tussenrapport van het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum (APS). De kritiek, die de kranten haalde, kan door de wethouder hoogstens zijn geuit in haar functie als voorzit- ter van de Bestuurscommissie van de SBHS. Zou het gezien haar dubbelfunctie niet verstandiger en duidelijker zijn geweèst als een ander lid van de bestuurscommissie het woord zou hebben gedaan? Of is zij ook als wethouder de geuite mening toegedaan? Dat zou haar bestuurlijke objectivi- teit in een bedenkelijk daglicht plaatsen. Immers, meningsvorming moet nog plaatsvinden op de be- trokken scholen en bij overige be- trokkenen en adviezen moeten nog worden uitgebracht. Zo erg zal voor haar de politieke mangel toch niet zijn aangehaald? Overigens blijkt uit de briefwisse- ling tussen B en W en APS nergens dat een opdracht tôt met name on- derwijsinhoudelijke zaken is af- gesproken. Integendeel, er blijkt een afspraak te zijn gemaakt om een inventariserend onderzoek te doen naar mogelijke knelpunten voor het onderwijs op middellange termijn in de gemeente Hoogezand-Sappe meer. De uitkomst van dit onderzoek geeft als eerste aanbeveling: GA VOORLOPIG NIET FUSEREN. Een tweede aspect is dat de wethou der vindt dat een beslissing nog voor de komende gemeenteraads- verkiezingen zou moeten worden ge- nomen. Als bestuurster van de gemeente, met in haar portefeuille onderwijs, zou het wijs zijn om zaken niet te willen forceren. Zeker niet een zaak die zo gevoelig ligt. Zeker niet een zaak van zo groot belang, met verregaande con- sequenties voor beide scholen, met verregaande consequenties voor de toekomst van het gehele onderwijs in de gemeente. Het ware wijs om juist niet te ko men tôt een beslissing op korte ter mijn. Kiezers (ouders) kunnen zich dan nog uitspreken. Tijd voor zorg- vuldige en diepgaande gedachten- wisseling is gewenst. Het APS-rap- port geeft een beeld dat is waarge- nomen door externe ONAFHAN- KELIJKE derden en kan een aanzet zijn voor verdere discussies en ont- wikkelingen. Daarom is het ook zo jammer dat onduidelijk is of mevrouw Hesse link sprak als wethouder van onder wijs of als de voorzitter van de bestuurscommissie die uit loyaliteit de door de BC geuite kritiek steun- de en niet omdat ze het daar zelf mee eens hoeft te zijn. Dat de aanbeveling luidt, om (voor- lopig) niet te fuseren, is dan jammer voor een politieke partij die fusie in haar verkiezingsprogramma wenste op te nemen, maar een gemeente- bestuurder zal met argumenten re- kening moeten houden meer dan met politiek ideologisch bevloge- Zoidlaren - 05905-4047 Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5