AANBlÊDINcf Cleyne-Meer A.P.K. SPIJKER 05983-1613 Van woningzoekende naar woonbuurtzoekende DE GROOTSTE IN: EETHOEKEN - KLEINMEUBELEN Informatiecentrum voor gehandicapten Heropening Fraeylema- mavo Slochteren Ingezonden WEGENSEN0RM UCCES Landbouwvergadering Schildwolde Open brief aan de frac- tie van de PvdA te Hoo- gezand/Sappemeer Ceer' stof ledeNook) 2 3 ZITS 2 3 ZITS 2 3 ZITS KLEINE MEERSTRAAT 156 SAPPEMEER - TELEFOON 99525 Garagebedrijf Siddeburen HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 30 NOVEMBER 1989 ■N GRONINGEN/ASSEN - Op 28 oktober jongstleden is in Gro- ningen en Assen een informatie centrum voor gehandicapten van start gegaan. De centra heb- ben een duidelijke régionale functie. Het Informatie en Do- cumentatiecentrum (IDC) bun- delt informatie over organisa- ties, instellingen en verenigin- gen voor mensen met een handicap in de provincies Gro- ningen en Drenthe. Er is infor matie en documentatie beschik- baar over onderwerpen waar mensen met een handicap mee te maken kunnen krijgen. Bezoekadres Groningen: Go- rechtkade 8, Groningen. tel. 050-686282. Openingstijden: da- gelijks van 9.30 - 16.00 uur Bezoekadres Drenthe: Dotter- bloemstraat 169, Assen. tel. 05920-17870. Openingstijden: maandag/woensdag van 13.00 - 17.00 uur en dinsdag/donder- dag/vrijdag van 9.30 - 13.00 uur SLOCHTEREN - Op vrijdag 1 december om 15.00 uur zal de openbare Fraeylemamavo in Slochteren worden heropend door burgemeester Lebbink van Slochteren. Na de officiele hero pening volgt van 15.00 - 16.00 uur een receptie. Met meer dan normale belangstel- ling hebben wij de beraadslaging van de Gemeenteraad inzake door de bewoners teveel betaalde servi- cekosten c.v. vaste kosten gevolgd. Met meer dan normale verbazing hebben wij kennis genomen van het standpunt van het Collège en de fractie van de PvdA in Hoogezand- Sappemeer. Uit het antwoord van de fractievoorzitter van de PvdA, de heer Stàbler blijkt, dat zowel het Collège als de fractie van de PvdA niet gehinderd door enige kennis op het gebied van deze materie, de bru- taliteit heeft een uitspraak van een rechter in twijfel te trekken. Ja, zelfs probeert ôp de stoel van de rechter te gaan zitten en daarbij ook nog uitspraken van de rechter citeert, die in het betreffende von- nis niet voorkomen, namelijk de Huurprijzenwet van 1979. De kan- tonrechter heeft gelet op de Mi- nisteriële vaststelling van de huur- prijs in 1970 van de flats, waarbij inbegrepen de vaste kosten c.v., de ze kosten dan ook terecht voor deze huurders op nihil is gesteld. Het bestuur van de Reensche Com pagnie is dan ook zo verstandig ge- weest reeds in 1987 deze bedragen niet meer in rekening te brengen bij de huurders, en heeft terstond de bedragen over dat jaar gerestitu- eerd aan de bewoners. Wel rest nog een bedrag van plusminus i. 1400,- die deze bejaarde huurders nog te- rug moeten ontvangen. Ook de ver- huurder V.d. Boogert heeft de te- rugbetaling c.v. vastekosten reeds in 1985 aan de gedupeerden geresti- tueerd, die bedragen varieërden tôt f. 4000,-. De stelling van de PvdA fractieleden, dat er niet dubbel is betaald is dus tôt 1987 niet juist. Natuurlijk moest er in het verleden betaald worden voor de vaste kosten wijkverwarming, maar deze kosten moesten door de verhuurder aan de gemeente betaald worden en niet door de huurders. De bewoner- scommissie Reensche Compagnie dankt u dan ook hartelijk voor de bewezen diensten aan de verhuur- ders en de gemeente Hoogezand- Sappemeer die deze ondeskundige opmerkingen van de PvdA zeer ze- ker zullen gebruiken om de vorde- ringen van deze bejaarde huurders bij de kantonrechter ongedaan te maken. Zo zie je maar weer, ook in Hoogezand-Sappemeer vergeten de Sociaal Democraten (PvdA) hun be jaarde inwoners, en voor we het vergeten, ook nog bedankt voor het niet beantwoorden van de door ons ondertekenden brieven aan u ge- richt. Arrogantie? Voorzitter: mevr. Boelmans Secretaris: dhr. J. v.d. Borg Van 2495.- nu Van 1495.- nu Van 1295.- nu (QVER HET SPOOR) SCHILDWOLDE - De land bouwvergadering Schildwolde werd gehouden in het dorpshuis achter de openbare basisschool "De Meent". De heer Van Dijken, vertegen- woordiger bij ACECO, hield een inleiding met als titel ,,Met ACECO in en om de boerderij'.' Hij ging met de leden in grote lijnen doornemen wat de afgelo- pen zomer-herfst heeft plaatsge- vonden, wat nu urgent is en wat er straks op de boerderij kan plaatsvinden. De heer M. Haay- er, Denemarken/Slochteren, vertelde dat de actie van de Ver- eniging van Bedrijfsvoorlich- ting Slochteren en Omstre- ken", om kunstmeststrooiers te testen op hun werking bij De Haan een succès is geworden. De bedoeling is ook, dat de sproeimachines aan een keuring onderworpen worden. Tôt slot deelde Haayer mede, dat er op 18 en 20 december een bijeen- komst is van akkerbouwers, zo wel bij Tammeling Harkstede als bij de Driesprong te Slochte ren over het berekenen van sal- do's van de landbouwgewassen. Er wordt naar aanleiding hier- van overwogen een bedrijfseco- nomische studieclub in het le- ven te roepen. Dit thema stond centraal bij de begrotingsbehandeling 1990 van het al- geineen bestuur van de woningstichting "Volksbelang" op 13 novem- ber. De keuze van de woningzoekende wordt in eerste instantie bepaald door de woonbuurt. Pas daarna wordt gekeken naar de kwaliteit van de woning en als laatste naar de huurprijs. Er zijn in Hoogezand-Sappemeer meer huurwoningen dan waaraan behoefte bestaat. Deze situatie zal zich naar verwachting in de toe- komst voortzetten. Een vermindering van de huurwoningenvoorraad is daardoor helaas een uitgangspunt. Op plaatselijk niveau zullen aile denkbare krachten ontwikkeld moeten worden om deze voor Hooge zand-Sappemeer negatieve situatie te verbeteren. Hierbij zullen aan- zienlijke financiële offers moeten worden gebracht. In het in 1986 uit- gebrachte rapport door de Provinciale Planologische Dienst wordt overduidelijk aangetoond, dat van de grotere plaatsen in de provincie Groningen, exclusief de stad Groningen, de vertrekkers uit Hooge zand-Sappemeer, dit in hoofdzaak doen omdat de woonomgeving als minder plezierig wordt ervaren. Er is geen enkele reden aan te nemen dat deze conclusies niet meer gelden en er is dan ook aile reden om met kracht de problematiek van de woonomgeving aan te pakken. Niet meer over en weer zeuren, maar gewoon doen! Het speerpunt van de aanpak zal het net jes maken en houden van de j directe omgeving van de woning zijn. Naast het aanzien van de wo ning en de woonomgeving is ook het sociale welbevinden van de be woners van essentieel belang. Een zorgvuldig plaatsingsbeleid door de verhuurders en een nauwgezette contrôle en naleving van de regels door de overheid is van groot belang. Met betrekking tôt het activeren van de zelfwerkzaamheid aan de woonomgeving en het vergroten van de betrokkenheid bij de woon omgeving is Volksbelang overgegaan tôt de verkoop van een beperkt aantal duurdere woningen. De ervaringen hiermee zijn gunstig. De verkoop van her en der verspreide blokken woningen is echter te ge- ring om een totaal geb ied van circa 2.200 huurwoningen een ander aanzien te geven. Naast de verkoop van woningen wil Volksbelang eveneens ter verbe- tering van de woon- en leefsituatie van haar huurders het reeds voor enige jaren geleden in gang gezette geïntensiveerde onderhoud in 1990 wederom een extra impuis geven. Het aanzien van de woningen en openbare ruimten en dergelijke zullen hierbij ook verbeterd worden. Hiervoor is een extra bedrag van 1.000.000,-- gereserveerd. Voor de wijken Gorecht/Woldwijck zal in 1990 circa f 4.000.000,- worden be- steed. Tengevolge van deze extra inspanningen, het leegstandsverlies en de daarmee verband houdende extra kosten zal het verwachte resultaat in 1990 bijna f 1.400.000,- negatief zijn. Gezellige drukte bij waterbed- den-show van G. Stiekema in Martenshoek. Nieuwbouw Select Meubel Ru- 9estaag. Vrijdag werd ding Sappemeer vordert noogste punt bereikt. het

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 9