Slochteren in overleg met Staatsbosbeheer O C3 S? J. R. Siebe Derde Trips Rhythm Concert Noorderpark naar Hasselt en Luttelgeest A.P.K. SPIJKER 15913-1(13 Super sobere kerk Marsum een avontuur J 5^ I im HET NIEUWSBLAD Als je haar maar goed zit GORECHT Garagebedrijf Siddeburen Een Kerstbrood van uw Echte Bakker wordt gemaakt van blanke bloem en beste boter. Gesmukt met krenten en rozijnen en gui gevuld met zuivere amandelspijs. Voeg er het ambachtelijke vakmanschap van uw Echter Bakker bij en u hebt een Kerstbrood om stil van te worden! HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 7 DECEMBER 1989 SLOCHTEREN - De Gemeente Slochteren treedt nog deze week in overleg met Staatsbosbeheer over het autokerkhof dat begraven ligt in de Baggerputten. Dit zegt de heer J.J.A. Brekeling, wethou- der milieuzaken in Slochteren. ,,Dat het gebied verontreinigd îs staat nu wel vast. Uitgezocht moet worden wat de eventuele ge- volgen van de aanwezige autowrakken zijn voor het milieu al- dus Brekeling. Staatsbosbeheer heeft de Bag gerputten, destijds nadat het natuurgebied ingericht was, overgenomen van het Bureau Beheer Landbouwgronden. Als eigenaar van het natuurgebied is Staatsbosbeheer nu dus ver- antwoordelijk voor de veront- reiniging. Het overleg dat de gemeente Slochteren nu met Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208.- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwofde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidtaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 A A Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 Staatsbosbeheer gaat voeren moet antwoord geven op de vraag wie een eerste onderzoek moet uitvoeren en vervolgens betalen. Dit onderzoek zal moe- ten uitwijzen of, en zo ja in wel- ke mate, de bodem en het grondwater door de autowrak ken zijn verontreinigd. Mocht dit laatste na een oriënterend onderzoek het geval blijken te zijn, dan zal Staatsbosbeheer voor de kosten van bodemsane- ring opdraaien. TRIPSCOMPAGNIE Op vrij- dag vindt al weer het derde Trips Rhythm concert plaats in het mini-culturele centrum "Nooitgedacht" in Tripscompag- nie. Dat Trips Rhythm voldoet aan een behoefte blijkt uit de toene- mende belangselling van mu- ziekliefhebbers uit Tripscom- pagnie en directe omgeving: Muntendam, Veendam en Hoo gezand-Sappemeer. Maar ook stadjers komen tôt de ontdek- king dat Tripscompagnie slechts 10 minuten rijden met de auto van de stad is verwijdert, en dat "Nooitgedacht" zijn naam eer aandoet. Op dit derde Trips Rhythm con cert treedt het Joop van Enkhui- zen trio op met: Joop van Enk- huizen, tenorsax, Han Benning, drums en Carlo de Wijs, ham- mond-orgel. Het trio zal voorna- melijk klassieke jazz-muziek spelen uit de jaren vijftig en zestig. Dit concert zal zeker de moeite waard zijn en wordt evenals het concert in november (trio Distorzio) georaniseerd in samenwerking met de Stichting Jazz Groningen. Het concert be- gint om 21.00 uur. Nadere informatie is te verkrij- gen bij: Ineke Flik, tel. 05980- 93662. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het is de bedoeling, dat deze zater- dag de mensen uit het Noorderpark een kijkje kunnen gaan neinen bij de opvangcentra voor asielzoekers in Hasselt en Luttelgeest. (2 kolom 10 punt mager) Met een bus wordt er vanuit Hoogezand-Sappemeer vertrokken. De groep wordt vervolgens gesplitst. De eerste groep neemt een kijkje in Hasselt terwijl de andere in Luttelgeest kijkt, daarna wordt er ge- Over de opvang van de asielzoekers voor een jaar in het voormalig bejaardentehuis Voor Anker, wordt op 14 december gepraat in de commissie Sociale Zaken. Op 19 december komt de kwestie aan de orde in de raad, die dan mogelijk voor het eerst zal worden voorgeze- ten door de nieuwe burgemeester J.L.D. van der Linde. De beslissingsdata in Hoogezand-Sappemeer kunnen nog verande- ren, als Veendam haar besluit uitstelt. In het Noorderpark bestaat er tegen de komst van de asielzoekers veel verzet. Uit een gesprek dat wethouder J. Hesselink deze week met de ouderen had bleek volgens de wethouder dat de ouderen angstig en bezorgd de komst van de vreemdelingen tegemoet zien. AUTORIJSCHOOL Aïs je haar maar goed zit. Knip- cursus voor bijstandsvrouwen. Geeft les in schakel en automaat Theorieavond op: dinsdag van 20.00 t/m 22.00 uur Bij aanmelding 1e les gratis OBERON 18 HOOGEZAND 05980-20911 of: 06-52900259 HOOGEZAND-SAPPEMEER Het vrouwenprojekt organiseert een eenvoudige cursus haarknip- pen voor vrouwen die van een uitkering moeten leven. Behalve een introductie in de knipkunst wordt ook uitleg gegeven over huispermanent De cursus vindt plaats op 6, 13 en 20 december in wijkcentrum Woldwijck. Tijden: van 9.00 tôt 11.00 uur. MARSUM - Mooie ANWB borden leiden je niet naar Marsum een piep- klein dorpje even ten noorden van Appingedam. Een eenvoudig houten bordje wijst in de richting van het dorp waar negen gezinnen wonen. Toch is Marsum een echt dorp, het heeft een terp en op die terp een oude romaanse kerk. Die kerk is net gerestaureerd. Bij het kerkepad hangt een bordje waar de sleutel voor het gebouw kan worden gehaald, als je de kerk wilt bezichtigen. De kerk ligt op een hoge terp, twee boerderijen in de buurt op een lagere, terwijl de huizen van later datum op maai- veldhoogte staan. Ook daar is het land vroeger hoger geweest, maar het werd afgegraven ten behoeve van de steenfabriek. Vroeger lag er rond de kerkterp een weg. Die is verdwenen een rondrit door Mar sum kan niet meer worden ge- maakt. Vlak bij de kerk vertoont het land het oude verkavelingspatroon met kleine percelen en veel slootjes. Buiten die cirkel is het landschap modem en zijn de percelen hecta- ren groot. Vroeger hield de zee veelvuldig huis in het dorp. De terp van de kerk is dan ook verschillende ma- len verhoogd, daarom zitten er in de muren dichtgemetselde ingan- gen. Die waren na een terpverho- ging niet meer te gebruiken, tel- kens werd er dan een nieuwe in gang gemaakt. De deur zit nu in de klokketoren. In het kerkje zul- len een aantal keren per jaar Gro- ninger diensten worden gehouden. Het gebouw is eigendom van de Stichting Groninger Kerken. NOORDERSTRAAT 192 TEL93382 SAPPEMEER

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 3