Pas gerenoveerde scheepshypotheekbank verkocht Overweldigende reacties voor winnaar nationale ideeenbus In de Kerstvakantie naar het universiteitsmuseum Kerstwandeling op Landgoed Ennemaborg Gratis taxateur antiek in Eelde Van vluchteling tôt asielzoeker Christusdoom in Hortus Frekie Kerstfeest 1989 Prettige I Kerstdagen HOOGEZAND-SAPPEMEER - ,,Het feit dat de Nederlandse Scheepshypotheekbank in Sappemeer haar kantoorpand heeft verkocht betekent niet dat de bank failliet is gegaan of anderzins in financiele problemen verkeert", dat zegt de directeur van de bank de heer J.M.L. Oosthoek. Het pand is aangekocht door assurantie- en adviesbureau Mr.G.J.Meijer. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een Engels/Frans en een Amerikaans automobielconcern willen participeren in het bedrijf De Groot Automotives (DGA) uit Hoogezand-Sappe- meer. Zaterdag won het bedrijf de eerste prijs in de Nieuwe Nationale Ideeenbus. Volgens directeur Ab Boender tonen de multinationals belangstelling omdat ze auto's willen produceren die zo milieuvriendelijk mogelijk zijn. De vraag of financiële pro blemen ten grondslag liggen aan de verkoop van het pand wordt door de heer Oost hoek resoluut van de hand gewezen. ,,De Scheepshypo theekbank is voor honderd procent dochter van de RA- BO-bank. We hebben, naast de hoofdvestiging in Rotter dam, onder andere nog vesti- gingen in New York, Pireus en Paramaribo. Nee met de Scheepshypotheekbank gaat het wel goed", aldus de heer Oosthoek. Jasje te ruim De werkelijke oorzaak van de verkoop van het pand, dat dit jaar nog volledig werd gerenoveerd moet worden gezocht in het overbrengen van het grootste deel van de administratie naar het hoofdkantoor in Rotterdam. Door bundeling van de ad- ministratieve werkzaamhe- den kan het allemaal wat ef- ficiënter. Het overbrengen van de administratieve werkzaamheden en een deel van het personeel naar Rot terdam betekent, dat de per- soneelsbezetting terugloopt van 6 naar 3 en soms 4 perso- nen. ,,We komen hierdoor wat te ruim in ons jasje te zitten", zegt Ooshoek. Het is echter niet zo dat met de verkoop van het pand, waar de bank zich 17 jaar ge- leden vestigde na de overna- me van de Veenkoloniale bank, het filiaal in Sappe meer zal worden opgeheven. Totdat een nieuwe locatie is gevonden, die beter past bij het huidige formaat van de bank, zal de bank als huur- der in het pand aan de Dr. A. Jacobbsstraat gevestigd blij- ven. De dienstverlening aan de klant zal door de verkoop dan ook op geen enkele ma nier wijzigen. De nieuwe eigenaar van het bankge- bouw, Mr. G.J.Meijer van het gelijknamige advies-en as- surantiebureau, bevestigt het verhaal van de heer Oosthoek. ,,Op enkele dé tails na is de koop van het pand en de verhuur van een deel ervan aan de bank rond. De bank krijgt bij ons een huurkontrakt voor drie jaar. Wat er daarna gebeurt is nog niet bekend. Ik ga er van uit dat de bank tegen die tijd een passende locatie heeft gevonden". Het ligt in de be- doeling dat de zes medewer- kers van het bureau Meijer in het begin van het nieuwe jaar hun nieuwe pand zullen betrekken. Het bureau aan de Kees de Haanstraat is na- melijk te klein geworden. GRONINGEN - Speciaal in de Kerstvakantie vertoont Universiteitsmuseum de vi- deofilms die zijn gemaakt van de Historische Dag, het hoogtepunt van het lustrum- feest van de Groningse uni- versiteit. Met kunst-, vlieg- en vaar- werk werden toen in de ,lucht, op de kaden en in het water onder zeer veel be langstelling episoden uit de geschiedenis van de univer- siteit en van de stad Gronin- gen uitgebeeld. Iedereen die dit indertijd heeft gemist of wil terugzien heeft nu de ge- Legenheid om in het Univer siteitsmuseum deze video's te bekijken. Naast de permanente opstel- ling over de geschiedenis van de Groningse universi- teit en het studentenleven is de expositie over de vroege- re gereformeerde studenten- vereniging VERA te zien. Van 1899 tôt 1974 heeft deze vereniging gebloeid. Toen ging de vereniging over in het welbekende jongeren- centrum VERA aan de Oosterstraat. De tentoon- gestelde voorwerpen laten zien hoe studenten in Gro- ningen voor de oorlog leef- den, hoe ze de onderduikpe- riode tijdens de bezetting doorkwamen en hoe het ver- enigingsleven in de jaren vijftig opbloeide. Deze ten- toonstelling is tôt en met 28 januari te zien. Openingstijden in de Kerst vakantie: dinsdag tôt en met vrijdag: 12.00 -16.00 uur, za terdag en zondag: 13.00 - 16.00 uur. Het muséum is le Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten. MIDWOLDA - Rond de in- middels traditionele kerst wandeling op het Landgoed De Ennemaborg in Midwol- da organiseert de Stichting Het Groninger Landschap een heel scala aan activitei- ten. Komend weekend kun- nen zowel volwassenen als kinderen kosteloos ken- nismaken met dit uit- gestrekte natuurgebied en haar bewoners: de Tarpan- paarden. Frekie is te loat op schoul. Juffraauw: ,,n Uur schoul- blieven." Frekie: ,,Mie best, mor t is mien schuld nait as der pro- atjes van komen." EELDE - Al die mensen die al jaren denken in het bezit te zijn van een kostbaar stukje antiek kunnen de ko- mende 2 zaterdagen verlost worden van hun onzeker- heid. De bekende taxateur Frits Lameris is namelijk 23 en 30 december présent op de vlooienmarkt in de bloe- menveilinghallen te Eelde en taxeert gratis door pu- bliek meegenomen antiek. Een illusie armer of rijker, kitsch of kunst, 1 van de 2 zal de uitslag zijn. HOOGHALEN - In het Her- inneringscentrum Kamp Westerbork in Hooghalen zal van 23 december tôt 8 ja nuari de expositie Het Men- selijk Gezicht te zien zijn. Tevens zullen er regelmatig films worden vertoond. In het Menselijk Gezicht vertellen vluchtelingen van nu hun verhaal in de vorm van tekeningen, foto's en teksten. De tekeningen zijn gemaakt door kinderen in verschillende vluchtelingen- kampen. Openingstijden: maandag tôt en met vrijdag 9.30 - 17.00 uur zaterdag, zondag en Tweede Kerstdag 13.00 - 17.00 uur. Het Herinneringskamp is op Eerte Kerstdag, en op Oud- en Nieuwjaarsdag gesloten. Nadere informatie is te ver- krijgen in het Herinnering- scentrum Kamp Wester bork Zaterdag start het program ma om 13.00 uur. In de borg is een expositie over de ge schiedenis, de flora en fauna en het beheer van het land goed ingericht. Voorts wordt er een film vertoond over de Tarpan-paarden. Ook de Winkel van het Landschap is van de partij met een groot deel van haar collectie natuurartikelen. Om 13.30 vertrekt de eerste excursie. Zondag wordt de borg om 10.00 uur opengesteld. Aile activiteiten die zaterdag draaiden gaan ook de hele zondag door. Om 10.30 uur vertrekt de eerste excursie van deze dag. Tegelijk met de tweede excursie om 13.30 uur starten ook de kinderac- tiviteiten. Super-verhalen- verteller" Jan Wartena zal ongetwijfeld aile aanwezige kinderen tôt het uiterste we- ten te boeien. Tussen de ver- halen door worden de kinde ren creatief beziggehouden. Beide dagen biedt de Stich ting aile bezoekers gratis koffie, thee of chocomelk aan. In de middag is er bo- vendien erwtensoep. Er wordt aanbevolen om stevig schoeisel of laarzen mee te nemen. Honden zijn in het natuurgebied niet toe- gestaan. DGA perst uit met harsen geimpregneerde jute vorm- delen, onder anderen voor autointerieurs. Ook maakt het bedrijf lichtgewicht pa- nelen die bestaan uit twee met hars geimpregneerde ju- teplaten waartussen zich kartonnen honingraad pro fiel bevindt. Behalve interesse van de grote jongens wil een jacht- werf interieurdelen afne- men, wil weer een ander be drijf systeemplafonds van het materiaal ontwikkelen, moeten er deuren voor dran- kenautomaten worden ge- perst. Ook wil een bedrijf Dou 'k vanoavend deur nadde snij noar huur luip doch 'k aan 't Kerstfeest, aan keersies in kerst- boom, aan reuk van denne- gruin dat zok vermengt met dat van smeltend keersvet... Gezellege koamer met waarme vaaileg- haid bie aigen volk... k Wer kold, vouten polterden duer nadde snijproek- sel... Thuus mston televisie aan: 'n waarm laand zunder snij, dorre deugte woar niks op gruien wil, aarmoude, blode kindertjes met dunne aarms en bainen en dikke liefies... Grode donkere ogen keken mie aan... Kerstfeest. Nies Sap-Akkerman Uut: Boetenkaande dat stands maakt voor ten- toonstellingen overgaan op het lichte sterke materiaal. Daarnaast is er een aan- vraag voor het persen van halve bollen en voor de ont- wikkeling van een paneel, dat 400 kilo kan dragen. ,,Ik ben hier natuurlijk ont- zettend blij mee, maar het is ook vooral goed voor het personeel, zij hebben zoveel zware en sombere jaren meegemaakt. Het winnen van de prijs is een lekkere opsteker", aldus Boender. Het personeel van DGA maakte de laatste acht jaar drie ovemames mee. HAREN - Het komend weekend gaan de weeken- drondleidingen over de Christusdoom. De plant staat in de Hortus in de suc- culentenafdeling. De christusdoom, een goede bekende in vele huiskamers, is familie van de Wolfsmel- kachtigen die allemaal een wit, melkachtig, giftig sap bevatten. Het sap beschermt de plant tegen vraat. Extra opletten dus met hongerig bezoek. Het verhaal wil dat de door- nenkroon waarmee Christus ten spot gekroond werd van deze plant gemaakt was. Ten onrechte! Deze plant komt oorspronkelijk uit Ma dagascar en was ten tijde van Jezus nog niet in Pa- lestina bekend. Op grond van bijbelse gegevens blijft echter onduidelijk welke 'plant nu wel precies bedoeld werd, maar waarschijnlijk was dat de ,,Paliurus spina- christ". De rondleidingen beginnen om 11.00 uur. v«^ef HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 21 DECEMBER 1989 V FOTO V.T. - HOOGEZAND Nieuweweg 21 05980-24024

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 13