S7/0 50-o/us Nieuws kerst-inn voorziet nog STEEDS in een behoefte Ouderenraad uit de startblokken Beroep op Tafeltje Dekje neemt toe HET WELFAREWERK VAN HET RODE KRUIS PROGRAMMA VAN DE KERST-INN Frekie IN MEMORIAM Samen met d^redaktie van Het Nieuwsblad, maakt de Stichting Welzijn Ouderen 50-plus Nieuws Uw reakties en bijdragen zijn van harte welkom KIELZOG - Dinsdag op tweede kerstdag wordt in 't Kielzog de jaarlijkse Kerst- Inn gehouden. Veertien jaar geleden werd door een aantal personen het initiatief genomen voor het houden van een Kerst-inn. Sofie Seljee, toen medewerkster van het gecoordineerd bejaardenwerk en Wout van Wijgaarden deden een beroep op de Vrouwenraad hen hiermee behulpzaam te zijn. De Vrouwenraad was een overkoekelend orgaan van aile vrouwenvereni- gingen. De Vrouwenraad is er niet meer, maar sinds die tijd is een groot aantal medewerkers jaar in, jaar uit bezig geweest om de bezoekers een fijne twee de kerstdag te bezorgen. De eerste keer dat de Kerst-inn werd georgani- seerd gebeurde dat in de Reensche Compagnie. Toen 't Kielzog gereed was verhuisde men daar- heen en het kerstgebeuren trok al vanaf de eerste keer de hele dag een voile zaal. De heer en mevrouw Rienders, zijn medewer kers van het eerste uur. Maar niet alleen zij, ook een aantal mensen die één of twee jaar later bij het team zijn gekomen zijn nog steeds enthousiast be zig. In 1977 werd het de Stichting Kerst-inn en op het ogenblik zijn er 24 me dewerkers. Betrof de doelgroep in de eerste instantie de bejaar- den, reeds lange tijd is dat al niet meer zo. Veel al- leenstaanden, jong of oud komen graag. Ook de ge- zinnen die in Hoogezand- Sappemeer nog niet zo- veel contacten hebben be- zoeken de Kerst-inn. Iedereen die behoefte heeft de dag gezamenlijk met vele anderen door te brengen is dan ook wel kom. De medewerkers hebben ieder jaar weer de taak hun publiek een aan- trekkelijk programma te bieden en daarin slagen zij tôt nu toe prima. Zo- iets kost natuurlijk veel geld maar ook dat lukt ie der jaar toch maar weer. Van de gemeente ontvangt de stichting een kleine subsidie en verder zijn er schenkingen van bedrij- ven en instanties en de middenstand. Behalve subsidies en giften komt er ook geld binnen door verkoop van loten en het Mevrouw F. Keizer en de heer P. Sieksma aan het werk voor Tafeltje Dekje. WELZIJN OUDEREN - De organisatie van de maal- tijdvoorziening Tafeltje Dekje is in handen van de Stichting Welzijn Ouderen. Maaltijden worden be- zorgd bij die ouderen, die door bepaalde omstandighe- den niet in staat zijn om zelf voor hun maaltijd te zor- gen. Door de overheidsbezui- nigingen met name op de bejaardenhuizen en ver- pleeghuizen wordt er steeds meer een beroep gedaan op Tafeltje Dekje, waardoor de bezorging van de maaltijden steeds meer tijd kost. Verder neemt het aantal klanten die niet dagelijks een be roep doen op Tafeltje Dekje toe. Oorzaak daar- van is dat de familie meerdere keren per week voor deze klanten kookt. De maaltijden worden be- reid bij de verzorgings- huizen ,,Voor Anker", ,,Sint Jozef" en ,,De Burcht", hierbij wordt gebruik gemaakt van de overcapaciteit van de houden van Bingo. De prijzen hiervoor worden beschikbaar gesteld door de middestand. Toch blijft het altijd weer een behoorlijke opgave om het programma samen te stellen. In de loop der jaren zijn connecties ont- staan waarbij men te rade kan gaan. Bovendien wordt geprobeerd toch ook iets uit Hoogezand- Sappemeer te krijgen en dat lukt meestal wel. Plaatselijk talent is vol- doende aanwezig. De aan- geboden hapjes, cake en koek zijn gratis. Alleen voor de soep wordt een klein bedrag gevraagd. Koffie moet men zelf ko- pen. Kerst-inn 1989, het vrijwilligersteam heeft organisatorisch al een enorm stuk werk ver- richt, maar ook op de dag zelf is er nog genoeg te doen. Denk alleen maar eens aan de aankleding van de zaal, aankondigen en zorgen dat ailes gladjes verloopt. Gelukkig heeft men veel medewerking van de jeugd. Zonder dit vrijwilligersteam zou de Kerst-inn niet zijn wat het nu is, een gezellig familie- feest voor iedereen. keukens. De huizen hou den bij de bereiding reke- ning met dieëten van de gebruikers.De prijs voor een maaltijd bedraagt momenteel 7.50. De maaltijden worden 7 da- gen in de week bezorgd door vrijwilligers, die dit belangeloos doen. Per dag zijn er 6 vrijwilligers on- derweg voor de bezor ging. Totaal kent de Stichting 30 vrijwilligers die zich inzetten voor het bezorgen van de maaltij den. Om het aantal vrijwilli gers op peil te houden, zoekt de Stichting Wel zijn Ouderen nieuwe vrij willigers. Om ongeveer 10.15 uur zal de Kerst-inn wor den geopend door wet- houder mevrouw J. Hesselink. Het Da- meskoor VONK zal de spits afbijten, Kees Visscher, bekend van Radio Noord zal een voordracht houden en tôt de pauze, waarin brood, koffie en soep wordt geserveerd zal men kunnen luisteren naar de vrolijke klan- ken van Rhythm Braas. Met de Rolschaatsve- reninging ,,De Mo- lenstad" wordt om 14.00 uur het middag- pragramma ingeluid. Op het programma staan verder nog op- tredens van de gooche- laar Willy Magnetica en De Grunneger daansers. Het avond- programma duut van 19.00 tôt 22.00 uur. De toneel vereninging Spoorstraat-Kieldiep zal het toneelstuk ,,Maaikeopvoeren. GEMEENTEHUIS - De Gemeenteraad heeft in het be- gin van dit jaar een Ouderenraad ingesteld. De taak van deze raad is desgevraagd of uit eigen beweging het Gemeentebestuur van advies te dienen over aile aangelegenheden op het terrein van welzijn van oude ren. Zaken als veilige oversteekplaatsen, subsidies aan ouderenbonden, plaatsingsbeleid in de verzor- gingshuizen, de ouderenraad buigt zich erover. In de raad hebben verte- genwoordigers van de ou derenbonden en enkele zogenaamde onafhanke- lijke leden zitting. De vergaderingen worden aangekondigd in de ge- meentelijke advertentie, nu nog in de Regiokrant, volgend jaar in de HS- krant. De vergadering is openbaar. Bent u het er- gens niet mee eens, of wilt u extra aandacht voor een probleem, dan kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Zaken van algemeen be- lang voor ouderen kun nen ook schriftelijk of te- lefonisch ter kennis wor den gebracht bij de voorzitter, de heer A. den Besten, Troelstralaan 36, 9602 XA Hoogezand, tele- foon 05980-20383. RODE KRUIS - Wekelijks worden duizenden mensen, die dat graag willen, bezocht door welfare vrijwilli gers. Mensen die behoefte hebben aan contact met an deren, aan prettig en gezellig bezig zijn, dat is de doel groep van het welfarewerk. Het vrijwillige welfare- werk organiseert aktiviteiten om mensen in de gelegenheid te stellen gemakkelijker in contact te ko men met anderen. De aktiviteiten kunnen vele vormen aannemen. Bijvoorbeeld werken met textiel, hout, verf, of an- der materiaal. Voorlezen. Naar muziek luisteren. Een praatje maken. Dit ailes uitgaande van de deelnemers. Welfare vrij willigers zijn op veel plaatsen en voor veel mensen actiefThuis en in de tehuizen. In diensten- centra en sociëteiten. De vrijwilligers hebben voor dit welfarewerk een cur sus gevolgd. Hierin besteedt men aandacht aan zowel handvaardig- heidstechnieken als aan de theoretische aspecten van het werk: ,,Wat bete- kent het om ziek of ge- handicapt te zijn". De vrijwilligers in een plaat- selijke welfaregroep heb ben regelmatig onderling contact om ervaringen uit te wisselen. Nadere in- lichtingen over het welfa rewerk: Mevr. J. Weis- haupt 05980-95252, Mevr. G.v. Dijken 05980-27897. Frekie: ,,Vienen ie koekjes lekker, taande?" Taande: ,,Hail lekker." Frekie: ,,Wat roar, moe zegt altied dat ie gain smoak hebben." Op 22 november is de landelijke oud voor zitter van de Pro testants Christelijke Ouderen Bond (P.C.O.B.), de heer H. Zwaag overleden. Een man die nooit ziek was, werd kort na zijn aftreden als voorzitter getroffen door een ernstige ziekte. Een zware weg moest hij gaan die gelukkig werd begeleid door een vast geloof.De heer Zwaag stond be kend als een vechter voor emancipatie van de oudere. Belangrijk was ook voor hem de samenwerking met de ouderenbonden de A.N.B.O. en K.B.O. in Cosboverband. Bij het vroegere ministerie van C.R.M. was hij een bekende verschij- ning. Altijd met het doel de belangen van de ouderen te beharti- gen. Tijdens zijn voor- zitterschap heeft hij baanbrekend werk verricht. Afdeling na afdeling werd opge- richt. Telde de bond bij zijn komst als voorzitter 10.000 le den, op zijn sterfdag waren het er ruim 50.000. Allen die hem gekend hebben en we- ten wat hij voor oude ren heeft gedaan, zul- len zich hem herinne- ren. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 21 DECEMBER 1989 Stichting Welzijn Ouderen STICHTING WELZIJN OUDEREN - TAK VAN POORTVLIETSTRAAT 361 - 9602 PJ HOOGEZAND - TELEFOON 05908-23454 j t*

Het Nieuwsblad nl | 1989 | | pagina 5