Vier verkiesbare vrouwen blj Pvdfl Hoogezand SlECHT SîVJfô DAIHATSU ROCKY HARDTOP DX Ex-burgemeester Usquert Bob Hummelen niet terug in gemeente politiek IX ooelKadet^'LS 1 x .iniectte LS TULP B.V. DAIHATSU Ambachtsweg4 Hoogezand - Tel. 05980-95700 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Na fikse discussies en veel gerommel met stembriefjes steeg raadskandidaat Gé Kolk maar liefst met zes plaatsen op de kandidatenlijst van de P.v.d.A. in Hoogezand- Sappemeer. Vier van de waarschijnlijk twaalf verkiesbare kandi- daten zijn nu vrouw. Geen discussie over de eerste plaatsen op de kandi datenlijst. De huidige voor- zitter Roelof Stàbler wordt, vanwege zijn uitmuntende en samenbindende eigen- schappen lijsttrekker. Hans Mobers, nu wethouder van Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken wordt twee, de wethouder finan- ciën Meia Lantinga drie. Op vier staat Rob van der Werff, ,,de coming man", zo- als voorzitter Harry Struik hem omschreef. Van der Werff is beschikbaar voor het wethouderschap, een nieuwe wethouder heeft de partij nodig, omdat Janny Hesselink stopt. Acclamatie voor de eerste vier en ook de volgende vier kandidaten Bè Martens, Meta Rozen- boom, Jaap van der Werff en Frits Kramer kregen de handjes op elkaar. Mien Oppositie kwam er pas bij kandidaat nummer negen. Mien Westerdiep, de vrouw van zittend raadslid Jaap Westerdiep. Opponenten in de zaal, waaronder Gérard Otten (bekend van de actie Rolstoel red.) omschreven Mien's kandidatuur als ,,stuivertje wisselen". Niet Mien zou de negende plaats moeten hebben, maar Gé Kolk, de immer aanwezige Rode vrouw. Het bestuur sprak waarde- ring uit over Gé's inzet, om schreef haar als een uitste- kende socialist maar Mien Westerdiep was beter. Onduidelijk bleef waarin Mien beter was dan Gé die maar liefst zeven plaatsen lager stond. Na stemming, telling en her- telling, er waren procédure fouten gemaakt, behield Mien met nipte voorsprong de negende plaats. De daar- op volgende strijd tussen nieuwkomer André van der Sluis, door het bestuur aan- geprezen als onderwijsdes- kundige en Gé Kolk leverde 30 stemmen op voor Kolk en 26 voor Van der Sluis. Nog was het gerommel op de lijst niet ten einde. Een lage plaats had ook Kees Ker- saan gekregen. Door het bestuur werd Kees als het immer aanwezige zeer ge- waardeerde lid omschreven, hoger dan plaats zeventien zette het bestuur hem echter niet. Hij werd dus door Ot ten eerst iijigezet tegen van der Sluis en toen dat met 11, 39 niet lukte tegen het zit tend raadslid Stoffer Hil- gen. Ook die actie mislukte. Kees Kersaan kreeg geen verkiesbare plaats op de lijst. Stoffer Hilgen kreeg de twaalfde plaats. Onzeker is het dus of hij in of net bui- ten de raad zal belanden. HOOGEZAND-SAPPEMEER Plaats achttien had het bestuur van de P.v.d.A. in Hoogezand-Sappemeer de waarnemend burgemeester van Usquert en Kantens, Bob Hummelen toegedacht. Een zeer lage plaats, bij een redelijke verkiezing- suitslag haalt de P.v.d.A. twaalf raadszetels. ,,Onder erkenning en waar- dering voor de vele functies die Bob Hummelen voor de partij heeft vervuld, achten wij het niet opportuun dat hij na zijn burgemeesters- schap weer op een direkt verkiesbare plaats komt", zo schrijft het bestuur in het huisorgaan van de partij, Het Vuistje. Hummelen heeft het bestuur meedege- deeld zich van de kandida tenlijst terug te trekken. En hij was niet de enige. Jan Knip, plaats twintig trok zich terug, omdat hij het niet eens is met de politieke lijn die de P.v.d.A. landelijk volgt. Bouwjaar 31-12-1987 Kleur rood Km.-stand 49.450 Met trekhaak, 2.5 ton Als nieuw Opel verhoogde 1 januari zijn prijzen dorenbos was er op tijd bij en kocht voordelig in, dat scheelt u 1500.- op de huidige nieuwprijs van een van deze spiksplinter nieuwe Opels Bovendien is er voor auto-bezitters in de bouwjaren 1Q8 i-i985dubbel voordeel. Wij kunnen deze auto s goed gebruiken en geven daar een hoge inruilprijs voor 'N STERK STAMTJEAUTOVERNUFT. Borgercompagniesterslraat 78-82, 9611 KC Hoogezand-Sappemeer, Id. 05980-93227

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 9