Burgemeestersvrouw danst met Turkse vrouwen Reconstructie kruising Veendammerweg Kielsterachterweg Orchideeën Schoolreilnie Kropswolde Gemeenten storten zich samen op milieu HET NIEUWSBLAD Pax Christie collecte Trips Rhythm Concert met het Dick van der Capellen trio Restauratie orgel Doopsgezinde Kerk voltooid Importeur DUITSE BOLLETJES! HOOGEZAND - De Turkse vrouwen in Hoogezand-Sappe- meer hebben zondag op uitbundige wijze hun nieuwsjaars- feest gevierd. Op de swingende klanken van de ,,Misket- band" (bij de instrumenten was zelfs een electrische viool) werd er enthousiast gedanst. Ook de vrouw van burgemees- ter Van der Linde - een onverwachte, maar zeer gewaar- deerde gast - danste vrolijk mee. Voorzitter mevrouw S. Bakir dankte voor de Turkse vlag, die mevrouw Nebahat Niemeijer uit Haren als cadeautje had meegebracht uit Turkije. De Turkse vrouwen uit Hoogezand-Sappemeer komen twee keer per maand in wijkcentrum „Spokie" bij elkaar.Over allerlei onderwerpen, zoals gezondheidszorg en onderwijs, wordt dan voorlichting gegeven. I :v KIELWINDEWEER - De plannen voor aansluiting van de nieuwe weg tussen Kielwindeweer (De Verbindingsweg) en de Kielsterachterweg zijn klaar. Het wordt een verkeers- veilige kruising, waarop fietsers in twee etappes over kun- nen steken gescheiden van het snelverkeer. Het totale project Verbin dingsweg kost een miljoen, daarin zit ook de aanleg van een brug over het Kieldiep. De herinrichting was niet bereid de kosten van de aan sluiting te betalen. Zouden de provincie en de gemeente niet over de brug zijn geko- men dan was de weg volgens plan aangesloten op de ooit aan te leggen parallelweg langs de Kielsterachterweg. De kosten van de aanslui ting worden nu voor de helft door de provincie gedragen, voor 3/8 door de herinrich- HOOGEZAND-SAPPE MEER - Haren, Slochteren en Hoogezand-Sappemeer gaan samen milieutaken uit- voeren. Doordat ze dat sa men doen krijgen de ge- meenten extra geld van de rijksoverheid. ting en voor 1/8 door de ge meente Hoogezand-Sappe meer. De aanleg van De Verbin dingsweg heeft een aantal jaren geleden heel wat voe- ten in de aarde gehad. De weg stond niet op het herin- richtingsplan, de bevolking van Kielwindeweer vond aanleg echter beslist nood- zakelijk, om zodoende het zware verkeer snel uit het lint te kunnen krijgen. De argumenten waren overtui- gend en daardoor komt de weg er nu wel. Niet 3.5 me- ter breed zoals in de plannen stond, maar 4.5 meter breed. De extra meter wordt be- taald door de gemeente Hoo gezand-Sappemeer. Eis om voor dat geld in aan- merking te komen is dat het samenwerkingsverband minstens 70 duizend inwo- ners moet tellen. Dat halen de drie gemeenten niet hele- maal er wonen ongeveer 68 duizend mensen in Slochte ren, Haren en Hoogezand- Sappemeer, maar de ge meenten tellen gezamenlijk veel meer hinderwetplichti- ge bedrijven dan gemiddeld bij 70 duizend inwoners ge- bruikelijk is. Daarom is er een ontheffing verleend en komt het geld er. Daadwer- kelijk zullen de ambtenaren van Hoogezand-Sappemeer het werk op zich nemen, om- dat zij daarin al veel erva- ring hebben. Ingezonden notitie aan Marjon en Pieternel Hopelijk is de rijmerij nu voorbij. Het peil zakt name- lijk. S. Bijman HOOGEZAND-SAPPE MEER - In de week van 5 tôt en met 10 februari vindt er een huis aan huis collecte plaats georganiseerd door de Pax Christie organisatie. Hiervoor worden nog collec tantes gevraagd. Geïnteres- seerden kunnen zich melden bij Riny Heeres, telefoon: 92665. TRIPSCOMPAGNIE - Het eerste Trips Rhythm concert van 1990 wordt gegeven door het Dick van der Capel len trio, direkt in het begin van het jaar al een klapper op het programma. Behalve Dick van der Capel len (contrabas) en Léo van Oostrom (saxofoon) - en dat zijn ook geen kleine jongens - speelt in dit trio de beken- de drummer John Engels jr., winnaar van de Boy Edgar Prijs 1988. Onder de noemer Trips Rhythra-is in oktober 1988 begonnen met een nieuwe, muzikale aktiviteit in het mini-cultureel centrum Nooitgedacht in Tripscom- pagnie. Trips Rhythm houdt in dat regelmatig (zo om de 4 *a 5 weken) blues-, jazz- en andere concerten gegeven worden. De belangstelling hiervoor is groot. Het blijkt dat de verwachte behoefte aan goede muziek, gespeeld in een omgeving die men niet direkt zou verwachten, zonder meer bestaat. Het streven van de organistoren is om de entreeprijzen voor de concerten redelijk te hou- den, zodat de avonden voor zoveel mogelijk mensen toe- gankelijk zijn. Ook de op- brengsten van de concerten worden weer aangewend voor nieuwe concerten, en geprobeerd wordt om iedere keer kwaliteit naar Trips te halen. Overigens wordt met de Groninger Stichting Jazz samengewerkt voor wat be- trefty het programmeren van de jazz-concerten. Het concert Dick van de Ca pellen Trio vindt plaats op 20 januari, begint om 21.00 uur en de entree bedraagt f. 5,-. - HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het thans geheel ge- restaureerde orgel in de Doopsgezinde Kerk, Noor- derstraat 53 in Sappemeer zal op zaterdag 3 februari, 's avonds om 8 uur officieel in gebruik worden genomen. Dit zal gepaard gaan met een concert dat zal worden gegeven door de organist, te- vens adviseur tijdens de restauratie, de heer Jan Jon gepier uit Leeuwarden. De heer Jongepier is bereid te- vens enige toelichting te ge- ven over de historié en de restaruatie van het orgel. In verband met de slechte toestand van het in 1855 ge- plaatste orgel werd in 1983 een plan gemaakt voor alge- hele restauratie van het or gel. Na vele overwegingen werd besloten opdracht te geven aan Mense Ruiter Or- gelbouwers B.V. te Zuidwol- de (Gr.) de restauratie uit te voeren in 4 fazen. Als uit- gangspunt werd gekozen de toestand van 1866/67. Eind 1989 werd de restauratie af- gerond en het resultaat mag er zijn. Voor de feestelijke avond op 3 februari zal door organist Jan Jongepier wer- ken worden uitgevoerd van onder andere Hessel, Mer- kel, Ritter, Hollins en Guil- mant. De toegang is gratis. HAREN - In de Hortus Ha ren wordt een orchideeën- cursus gestart voor begin- ners. De cursus behandelt voornamelijk die orchi deeën die geschikt zijn voor de huiskamer. Dus mocht u niet zo veel suc- ces hebben met orchideeën in de huiskamer, informeer dan eerst nog eens bij de Hortus voor u definitief besluit uw nimmer bloeien- de orchideeën uit de huiska mer te weren of te werpen. Indien u nog vragen heeft, bijvoorbeel over tijdstip en kosten, of wanneer u zich wilt opgeven dan kunt u kontakt opnemen met: Hor tus Haren, Kerklaan 34, 9751 NN HAREN. KROPSWOLDE - In Krops wolde zijn plannen in de maak om te komen tôt een reiinie van oud-leerlingen van de plaatselijke lagere school. Na een période van voor- zichtig aftasten van be langstelling, waarop al van vele kanten enthousiast is gereageerd, is een kleine kommissie thans begonnen met het maken van konkre- tere voorbereidingen voor een reiinie. Op 2 juni 1990 hopen de organisatoren, bij voldoende deelname, de oud-leerlingen en hun aan- hang in Kropswolde te mo- gen begroeten, op een nog vast te stellen plek, om bij een drankje en een hapje ou- de schoolherinneringen op te halen. De voorlopig eerste zorg van de organisatie is het berei- ken van zoveel mogelijk van de in aanmerking komende oud-leerlingen, teneinde tôt een zo groot mogelijke deel name te kunnen komen. Daarom ook nu aandacht voor de reiinie van de lagere school te Kropswolde, te- genwoordig bekend onder de naam ,,Walstra-School". Oud-bezoekers van die lage re school worden aile uitge- nodigd hun belangstelling voor deelname aan de reiinie per omgaande (v*o*or 1-2-1990) schriftelijk ken- baar te maken aan: Mevrouw F. Doornbos-Gras Woldweg 188 9606 PJ Kropswolde Voor informatie: tel. 05980- 22890 Cbroob.jkoek^banket) Elke zaterdag op de markt Het nieuwe gedeelte van Meubélshowroom Wortelboer aan de Noorderstraat te Sappe meer had nog maar juist een dak of er stonden al meubels in. De dag erna was de verba- zing kompleet. Het oude gedeelte lag er verwoest bij. Over twee weken staat ook daar een geheel nieuwe pui. Er is bewust gekozen voor nieuwbouw en verbouw in twee fasen, zodat de verkoop ge- woon kan doorgaan. 8 februari zal het hele komplex van maar liefst 1500 m2 in zijn totaal nieuwe staat worden heropend. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 18 JANUARI 1990 Verschiint elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 (WIM BX/n'ENS

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3