Video film en lesbrief: De gemeente en de jongeren KADOSHOP JANSEN Mes in vergadercultuur Hoogezand Radio Compagnie stap verder in procédure Vakbondsschool van start AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER KENWOOD Halve finale play-backshow Geld voor Mandela feest Blikcontainer in Hoogezand-Sappemeer Frekie Ingezonden Aan „sommige" mensen van Hoogezand-Sappemeer! Importeur DUITSE B0LLETJES! HOOGEZAND-SAPPEMEER - Nagaan waar jongeren be- hoefte aan hebben en dan maatregelen nemen zodat aan die behoeften kan worden voldaan. Dat is lokaal geïntegreerd jeugdbeleid. Maar om dat nu allemaal goed te laten werken, is het ook nodig dat jongeren hun weg weten te vinden in het gemeentehuis. Daarom is er nu een film gemaakt door Ger Zuiderveen en Albert Heininga en er is ook een lesbrief bestemd voor leerlingen van de vierde en vijfde klassen van het voortgezet onderwijs ontwikkeld. De video vertelt het verhaal over de perikelen rond de bult in Woldwijck en de totstandkoming van het praathuis bij die bult. Hoe jongeren die zich eerst ston- den te vervelen op een schoolplein samen met een jongeren werkster op weg gaan naar het gemeentehuis om daar eens even te vertel- len dat het toch anders moet in hun wijk. In de lesbrief wordt uitleg ge- geven over wat de gemeente is, wat ze kan doen en wat ze niet kan doen. Leerlingen le- ren ook hoe besluiten tot- stand komen. De laatste hoofdstukken gaan over de gemeenteraadsverkiezingen. De lessenserie die begint met de video wordt afgesloten met een jongerendag die op 14 maart wordt gehouden. SCHUILINGSOORD - Jeugd- soos Octopussy organiseert vrijdag 16 februari in dorps- huis ,,de Schoel", Hogeweg 30 te Schuilingsoord de halve fi nale play-backshow voor de jeugd van 13 jaar en ouder. Het begint om 20.00 uur. Op- gaven bij: H. Hovenkamp, tel. 05905 - 3860 of bij W. Klinkha- mer, tel. 05905 - 1996. Moeke:,,Woarom hest aal dien schoulrapporten ver- braand?" Pa:,,Ons Frekie kin nou le- zen. Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HOOGEZAND-SAPPEMEER - Lang, degelijk en gedetail- leerd wordt er totnutoe vergaderd in het gemeentehuis van Hoogezand-Sappemeer. Niet zelden slepen raadsvergaderingen zich voort tôt in de kleine uurtjes en slokt een commissievergadering een halve werkdag op. Daarin moet verandering komen zo vinden B en W. Het moet allemaal efficienter. 9 januari, plaats Avenue HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gistermiddag besloot de com- missie voor onderwijs en cultuur, dat de programmaraad van de lokale omroep Radio Compagnie representatief genoeg is. Dat is een belangrijk besluit, omdat de gemeente een verkla- ring van die strekking moet opsturen naar het Commissari- aat voor de Media. Pas als er zo'n verklaring binnen is kan de lokale omroep zendtijd toegewezen krijgen. In de programmaraad heb ben op dit moment de Madi, de Stichting Welzijn Oude- ren, de Stichting Welzijnsbe- vordering, het Groene Kruis, het Jongeren Informatie en Advies Centrum, de Culture- le Raad, de FNV, de werkge- vers, het onderwijs en de ethnisch- en culturele min- derheden. Naar verwachting zal er ook nog een vertegen- woordiger van vrouwenorga- nisaties tôt de raad toetre- den. Voorzitter van Radio Compagnie G. Miedema hoopt dat er nog meer organi- saties zullen besluiten tôt de raad toe te treden. ,,Men is nog wat de kat uit de boom kijkerig", aldus Miedema. Radio Compagnie verwacht dat de zendvergunning onge- veer in april binnen zal zijn en dan beginnen de uitzen- dingen op de kabel. Omdat niet iedereen in Hoogezand- Sappemeer kabel heeft en omdat de praktijk uitwijst dat velen via de antenne naar radio luisteren wil de lokale omroep ook uitzenden via de ether. Dat vergt echter extra investeringen en daarom wordt er aanvankelijk alleen via de kabel uitgezonden. Als ailes meezit zal Radio Compagnie trouwens al op 21 maart, de dag van de verkie- zingen, bij wijze van proef uitzenden. Bovenop het nieuws zal er vanuit het Kiel- zog een politiek cafe worden gehouden. Verse verkiezing- suitslagen, verse raadsleden maar natuurlijk ook de oude bekenden komen uitgebreid aan bod. De raad moet zich met hoofd- lijnen bezighouden, er moet dus meer worden gedele- geerd naar B en W. Vervol- gens moeten B en W weer meer delegeren naar de amb- tenaren. Nu lijkt dat een enorme ver- schuiving van werk naar het ambtenarencorps, maar dat is niet de bedoeling. Want B en W willen voordat ze met het uitwerken van plannen beginnen eerst aftasten in de commissies of zo'n plan met instemming zal worden ont- vangen. Dat vraagt van de raadsleden in de commissies een andere opstelling. Het is de bedoe ling da ze dadelijk het achter- ste van hun tong laten zien, het voorbehouden van de me- ning, omdat er nog moet wor den afgestemd in de fràctie, zal immers tôt vertraging lei- den. De nieuwe werkwijze moet voorkomen dat er allerlei ad- viezen worden opgesteld, waaraan politiek geen be- hoefte is. Bovendien worden de raadsleden in plaats van contrôleurs van het bestuur weer meer bestuurders. Mini-raadje De commissies moeten een soort mini-raadjes worden. Het aantal vertegenwoordi- gers moet daarom ook meer in overeenstemming worden (wim RrrPNS BROOB.JKOEIK.BANKiET) Elke zaterdag op de markt GRONINGEN - De CNV Jongerenorganisatie start binnen- kort in Groningen een vakbondsschool voor jongeren tôt en met 28 jaar. Deze vakbondsschool is speciaal opgericht om jongeren meer inzicht te geven in de vakbeweging. In acht lessen wordt duide- lijk gemaakt dat vakbonden zich niet alleen maar bezig houden met het voeren van acties, maar zich op aile ter- reinen van arbeid, inkomen en medezeggenschap hard maken voor de belangen van werknemers, werkzoeken- den, scholieren, studenten enzovoort. De folder over de vakbonds school kan aangevraagd wor den bij het districtskantoor van de CNV Jongerenorga- nistie, Korenmolen 59 te As- sen, telefoon 05920-14298. Voor informatie kan men hier ook terecht en ook voor opgave aan de vakbonds school. De vakbondsschool staat open voor aile jongeren uit Groningen en Drenthe. De kosten bedragen f. 25,- per persoon. Na afloop krijgen de deelnemers dit bedrag weer terug. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Vijfhonderd gulden willen B en W van Hooge zand-Sappemeer ter beschik- king stellen voor het Anti- apartheidsfeest, dat dit weekend in Huize Maas in Groningen wordt georgani- seerd door de club Groningen Tegen Apartheid, de bunde- ling van de Groninger LOTA gemeente. Op het feest zal geld worden ingezameld voor een kado aan Mandela. Ook in Hoogezand komt er zater dag een grootst ,,Mandela- feest" en wel in De Nije. Hoogezand steunt dit feest door de kosten voor de ad- vertentie te betalen. Wethou- der M. Laaning zal het feest in de Nije openen. Voor de or- ganisatie tekenen het pop- kollektief en het aktivitei- tencentrum voor Surinamers en Antillianen. gebracht met het aantal ze- tels in de raad. Maar B en W vinden het wel goed, dat de kleine fracties allemaal een zetel in elke commissie hou- den. Niets zien ze in het plan om niet raadsleden, bijvoor- beeld mensen uit de scha- duwfractie in de commissies op te nemen. B en W vinden dat niet passen in het politie- ke stelsel. Gaat het plan door, dan zullen de commis sies de mogelijkheid krijgen om brieven die niet al te veel stof doen opwaaien af te han- delen, zodat de burger sneller antwoord krijgt. Tenslotte wil het collège va- ker een open discussie met de commissie. Niet aan de hand van een voorstel van B en W, maar aan de hand van een aantal voorstellen. Of aile mooie plannen de ver- gadertijd zullen beperken en de efficiency zullen verhogen moet worden afgewacht. De ze maand wordt over de zaak beslist, zodat de nieuwe raad er met frisse moed mee aan de slag kan gaan. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Men gaat in de ge meente Hoogezand-Sappe meer op 2 plaatsen een blik container neerzetten bij wijze van proef. De blikcontainers zullen een andere kleur krijgen dan de glascontainers om verwar- ring te voorkomen. De con tainers kosten f. 2360,- men verwacht echter uit te komen op een bedrag van f. 1000,- omdat men uitgaat van een verwachte opbrengst van 2 cent per kilo. Bovendien gaat er minder naar de vuilstort- plaats wat dus kostenbespa- rend is. Wethouder Mobers sprak de hoop uit dat de be- woners van Hoogezand-Sap pemeer positief reageren op dit blikinitiatierf. INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 15 FEBRUARI 1990 Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Is het nou nodig om fietsen of auto's te vemielen? Is het nou nodig om die fietsen dubbel te buigen of spiegels eraf te trappen of autoradio's te jat- ten? Tôt 2 keer toe is mijn auto vemield. Waarom? Omdat het een nieuwe auto is? Of om- dat je jaloers bent? Of gewoon omdat je een vandaal bent? Ik werk 40 uur in de week om mijn auto te hebben, moet ik dan steeds onnodige onkosten hebben? Nou, „sommige" mensen van Hooge zand-Sappemeer, je wordt bedankt hoor! Met onvriendelijke groet, een bewoonster van Hoogezand-Sappemeer (naam en adres bij de redaktie be- kend) Zutdlarsn - 05905-4047 - Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3