Boeiende wandeling langs „bedrijvig" Hoogezand-Sappemeer Eerste lustrum Bedrijvencontactdag 'I Nut van Gemeenteraadsverkiezingen Verborgen werkgelegenheid zoeken Uitgeverij HULAND b.v. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 15 FEBRUARI 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Dinsdagavond was het in het gemeentehuis van Hoogezand-Sappemeer nog een grote chaos. Er werd getimmerd, geschil- derd, gesjouwd, gediscussieerd. Woensdagmorgen was daarvan niets meer te zien. Gemeentehuis en Kielzog waren herschapen in een professioneel ogende beurs. De 5de bedrijvencontactdag kon van start gaan. Parkeren is een probleem, maar wie eindelijk zijn ver- voermiddel heeft gestald wordt beloond met een boei ende, soms verrassende en vooral gezellige wandeling over het overdekte ,,beurs- terrein". Opvallend knap weten de meeste bedrijven en dienstverlenende instellin- gen zich te presenteren op een oppervlak van zo'n drie vierkante meter. De stem- ming is prima, ondernemers en onderneemsters met opge- wekte gezichtem, keurig in het pak met stropdas of in smaakvolle japon. Bekenden komen elkaar tegen, drinken samen koffie of een pilsje, soms het begin van een nieu- we zakelijke relatie. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Wie nog niet weet op wie hij/zij gaat stemmen bij de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart krijgt op donderdag 1 maart de kans aile lijsttrekkers aan de tand te voelen. De avond wordt georganiseerd door de vereniging tôt Plaat- selijk Nut, beter bekend als 't Nut, vindt plaats in het wijk- centriun De Reensche Compagnie en is voor iedereen gratis toegankelijk. Er is een groot verschil in verkoopmethode: De ene on- dernemer benadert de moge- lijke klanten actief, bijna agressief, de ander wacht rustig af tôt de bezoekers let- terlijk in de stand staan voor hij van wal steekt. Er zijn prachtige folders, visite- kaartjes en leuke relatiege- schenkjes en een dame deelt zijden rozen uit. Kindplaatsen De eerste persoon die we te gen komen is Ger Zuider- veen. Hij heeft geen bedrijf en geen vaste standplaats, maar wel iets te verkopen. Officiëel is hij ,,coôrdinator bedrijf sgerichte kinderop- vang" en hij probeert na- mens de Stichting Kinderop- vang de aanwezige bedrijven te interesseren voor het ko- pen van kindplaatsen. Krijgt een personeelslid van een be drijf dat kindplaatsen heeft gekocht een kind, dat kan de vader of moeder blijven wer- ken. Het kind hoeft dan niet op een wachtlijst geplaatst te worden maar heeft la minu te recht op een plaats in een kinderdagverblijf. Totnutoe reageert het bedrijfsleven een beetje terughoudend. ,,De behoefte is er wel", al- dus Ger ,,maar de mogelijk- heid is bij het bedrijfsleven nog onvoldoende bekend. Exclusief Een nieuw, erg jong gezicht op de Bedrijvencontactdag is dat van Andréa Jansen. Haar bedrijf G.J. Products Hol- land, is gespecialiseerd in ex- clusieve relatiegeschenken. In overleg met de kliënt zoekt Andréa naar een pas- send relatiegeschenk. Een soort maatwerk dus! Opval lend in de sfeervolle stand zijn de tinprodukten. G.J. Products Holland brengt tin op de markt onder eigen naam. Andréa verwacht van de bedrijvencontactdag een stuk naamsbekendheid te krijgen. Naast relatiege schenken stelt het bedrijf ook wel Kerstpaketten sa men. Pingpongballen Een prachtige stand is die van ,,Expoplan". Geen won- der want ,,Expoplan" ver- huurt zelf stands van het Leitnersysteem aan bedrij ven die zich op beurzen en dergelijke willen presente ren. De stands worden opge- bouwd uit elementen die een- voudig tôt allerlei modellen samen te voegen zijn. Ver- lichting, aankleding en deco- raties worden meegeleverd. De beide directeuren B. Moes en E. de Haan, nu keurig in het pak, zijn niet te beroerd om de handen uit de mouwen te steken. Zij bouwen de stand eigenhandig op, waar de ondernemer hem wil heb- ben. Een schitterende vitrine kan daarvan een deel zijn. Nu liggen er pingpongballen in. Evenals wethouder Mo- bers mogen we raden hoeveel het er zijn. De winnaar staat volgende week in deze krant. Pleister In de stand van de E.H.B.O. krijgt iedereen een pleister cadeau. Wat doet de E.H.B.O. op een bedrijvencontactdag. De E.H.B.O. is toch geen bedrijf. De heer H. ten Wolde van de afdeling Hoogezand-Sappe meer vertelt dat de vereni ging er op de eerste bedrij vencontactdag alleen was om zo nodig hulpverlening te ge- ven aan exposanten en/of be zoekers. Dat komt ook nu nog op de eerste plaats. Maar de E.H.B.O. geeft ook infor- matie over de eigen vereni ging, in een eigen stand. Die heeft de gemeente gratis ter beschikking gesteld in plaats van een geldelijke vergoe- ding voor de dienstverlening. Bedrijven met meer dan 50 personeelsleden zijn in het kader van de Arbo-Wet bin- nenkort verplicht het perso- neel de mogelijkheid te ge- ven een E.H.B.O.-cursus te gaan volgen. Ten Wolde vindt dat uitstekend. ,,De E.H.B.O. beschikt over des- kundige mensen om die cur- sussen te geven", aldus Ten Wolde. In oktober bestaat de vereniging E.H.B.O., afde ling Hoogezand-Sappemeer 35 jaar. Mag ik? ,,Mag ik u iets over ons be drijf vertellen", vraagt een aardige meneer. Dat mag na- tuurlijk. Zo horen we van vestigingsmanager J.H. Vo- gelvanger dat schoonmaak- bedrijf ,,Hadio" niet meer bestaat, of beter gezegd, wel degelijk bestaat maar nu „Korrekt". heet. Vogelvan- gers belangrijkste taak op de bedrijvencontactdag is die nieuwe naam erin te hame- ren, al wordt hij ook niet moe het kwaliteitsbeheer van het schoonmaakbedrijf aan te prijzen, maar dat doet concurrent ,,Cemsto" ook. Niet ontbreken Bert Wardenburg van War- denberg Beveiligingstechnie- ken uit Westerbroek doet het wat rustiger aan. Veel klan ten verwacht hij niet te win- nen al vindt hij de contacten met andere bedrijven best belangrijk. „Je mag niet ont breken", zegt Bert „en het is goed voor de naamsbekend heid". Wardenburg levert be- veiligingssystemen voor overheidsgebouwen (zoals scholen), bedrijven en parti- culieren. Daar komen geen honden aan te pas, wel een hoop electronica en camara's. ,,Tast dat niet de privacy aan", vragen we een beetje bezorgd. ,,Dat hangt ervan af waar je ze voor gebruikt", vindt Bert. Onkruidvrij Nooit meer onkruid wegpul- ken tussen de tegels of (slecht voor het milieu!) wegspuiten met gif. Dat garandeert me- vrouw D. Hollander van ,,Cobblestone Paving Hol land", dat ondanks zijn En- gelse naam gevestigd is aan de Meint Veningastraat in Hoogezand. U moet dan wel Creteprint bestrating laten aanleggen, dat 8 centimeter dik gestort wordt, gewapend met betonijzer, en vervolgens van een vloeistofdichte coa- ting wordt voorzien. Het ziet eruit als prachtige sierbestra- ting en gaat gewoon over de oude tegels heen. Creteprint is door de familie Hollander uit Nieuw Zeeland geïmpor- teerd, en wordt door Cob- blestone zelf gelegd of door franchiseondernemingen in de hele Bénélux. Gek dat de gemeente Hoogezand-Sap pemeer het nog niet ge bruikt", vindt mevrouw Hol lander. Moeilijke lessen ,,En hebt u een bedrijf en wilt u uw werknemers nog knapper, slimmer, handiger, dus nog vakbekwamer ma- ken, dan stuurt u ze toch naar de S.B.T.O.", zo vertelt een tweetal docenten van de Scholengemeenschap oor Beroepsonderwijs. S.B.T.O. is een gezamenlijke stichting van MTS Stadskanaal en S.B.H.S. en levert desge- wenst cursussen op maat in meet-en regeltechniek, auto- matisering, lassen, compu- tertekenen of Engels. „Ook PLC (dat betekent Pro- gram Logic Control en dàt betekent Logistieke bestu- ring) kun je in de avonduren leren bij de SBHS vertellen de heren-docenten. Uw ver- slaggever ging dat echt bo- ven de bol. Ze vertrok rich- ting oude vertrouwde tekst- verwerker om dit stuk te schrijven. Succès Drukkerij Comprint is nog niet zo lang in Hoogezand- Sappemeer gevestigd. Voor de tweede keer is Comprint op de contactdag présent. An- dries Slagter, vertegenwoor- diger bij het bedrijf hoopt op net zoveel succès als vorig jaar. Toen heeft hij aan de dag nogal wat klanten over- gehouden. Hoewel Comprint vooral kleinere bedrijven als klant heeft, is Andries Slag ter zeer tevreden. Binnen- kort wordt een nieuwe druk- machine aangeschaft om de capaciteit nog meer te kun- nen vergroten. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De gemeente Hoogezand-Sap pemeer gaat naar verborgen werkgelegenheid in de collectie- ve sector zoeken. Daarnaast zal er precies worden gekeken naar het hestand langdurig werklozen. Koppeling van beide bestanden moet werk opleveren voor de moeilijk plaatsbare mensen. De financiering moet plaats vinden met reguliere werk- gelegenheidsgelden. Dat kon- digde burgemeester J.L.D. van der Linde gisteren aan op het wekelijkse persuurtje. Gedacht wordt aan banen in de verzorging, het groenbe- heer en het vandalisme- herstel. Het moet om banen gaan die bestaande werkge legenheid niet verdringen. Van der Linde verwacht niet dat het plan honderden men sen op weg helpt. ,,Ook als we 25 mensen weer perspec- tief bieden is dat al heel wat".

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5