Gemeente en Sportraad starten cursussen sportblessures, marketing en jeugdbeleid f,Mississippi buming" KADOSHOP JANSEN J. R. Siebe KENWOOD AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER HET NIEUWSBLAD Wie tapt het beste hier? Laat |e niet kisten in 't Kielzog Beeld van de Antillen Abraham gevlogen Braken alledaagse zaak Reiinie Winkler Prins Vanavond in Centrum Theater HOOGEZAND-SAPPEMEER - In maart start de gemeente Hoogezand-Sappemeer samen met de Provinciale Sportraad een drietal cursussen. Ze gaan over behandeling van sport- blessures, over jeugbeleid in de sport en over sportmarke- ting. Jaarlijks lopen we in Neder- land met elkaar 2,7 miljoen maal een sportblessure op. 1.2 miljoen sporters moeten daardoor medisch worden behandeld. Topsporters we- ten over het algemeen de weg naar de fysio-therapeut en de masseur wel te vinden en ook een redelijk aantal amateurs dat in wedstrijdverband ac- teert vindt de weg. Een groot deel van de sporters weet echter niet om te gaan met blessures. Daarom is het be- langrijk dat sportleiders hen daarin ter zijde kunnen staan. Voor die sportleiders orgraniseert de gemeente Hoogezand samen met de Provinciale Sportraad twee cursussen over blessure pre- ventie op 12 en 19 maart. Ledenverlies De afgelopen jaren wordt het belang van marketing in de sportvereniging steeds vaker onder de aandacht gebracht. Langzaam ontstaat binnen de sport het bewustzijn dat het belangrijk is om de acti- viteiten die de vereniging aanbiedt aan te laten sluiten bij de wensen en verlangens van de deelnemers. Bij de meeste verenigingen is dat bewustzijn nog niet doorge- drongen. Er wordt niet ge- dacht in termen van doel- groepen, maar volgens de tweedeling leden en niet-le- den. Dat er toch een tendens ontstaat om eens verder te kijken dan de eigen organisa- tie, gebeurt veelal onder dwang. Door verschillende factoren is de vanzelfspre- kendheid om lid te worden van een sportvereniging af- genomen. Veel verenigingen zien hun ledental teruglopen. Gevolg is dat de financiele speelruimte krapper wordt, niet alleen door een daling van de contributie-inkoms- ten maar ook doordat de sub- sidiekraan steeds verder wordt dichtgedraaid. Boven- dien vertonen de kosten vrij- wel uitsluitend een stijgende lijn. Met kennis van marke- tingprincipes kun je er achter komen wat er aan de hand is en wat je moet doen om wen sen en behoeften zo goed mo- gelijk op elkaar en op de be- staande mogelijkheden af te stemmen. Om bestuursleden (en andere geinteresseerden) vertrouwd te maken met het HOOGEZAND-SAPPE MEER - Morgenavond is er veel heavy muziek in de Nije. De formatie ,,Asgard Mean Machine" zal vanaf 20.30 uur laten horen waar- toe ze in staat is. De groep heeft al de aandacht op zich weten te vestigen met het vervaardigen van de lp ,,In the ancient days". Hard-rock op z'n Gronings! toepassen van marketing- principes in de sportvereni ging, organiseert de Provin ciale Groninger Sportraad dit najaar op verschillende plaatsen een cursus Marke ting in de sportvereniging. Wie de jeugd heeft... De jeugdsport in de Neder- landse verenigingen heeft een grote ontwikkeling door- gemaakt. Het aantal jeugdi- ge sportbeoefenaren in de 32.000 verenigingen nam toe tôt ongeveer 1,6 miljoen en ook de aandacht voor de jeugdsport en de leiding nam toe. In de laatste twintig jaar kregen de sportverenigingen steeds meer met (jonge) kin- deren te maken, door de ver- schuiving van de minimum leeftijd voor deelname aan wedstrijden. De extra ver- antwoordelijkheid van vere nigingen voor de jeugdigen werd daarmee nog groter. Hoe je nu met die jeugd moet omgaan in je club, wil nog wel eens een punt van discus- sie zijn. Verenigingen die zich daarin willen verdiepen kunnen dit voorjaar voor het eerst de cursus .Jeugdbeleid in de sportvereniging" vol- gen. De cursus wordt gehou- den op 22 maart en 5 april. SchiWwoide, Zutdbroek, Kielwtndeweer, Westerbroek, Waterhuœen, Foxhol, Zuidlarep, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel. 05990-17975 Proosten met burgemeester Van der Linde dat kan, zoals we al enkele weken weten, maar dat het vatten van een pilsje nu ook in de raadszaal is toegestaan dat is nieuw. Of mag dat alleen in de cama- valsweek. Inlichtingen daar- over bij Prins Gradus van de Ballentrappers, die gister- avond de sleutel van de ge meente kreeg uitgereikt en een week de scepter zwaait. Frekie Frekie:,,Wat zegt vraauw as doe zo loat thoes komst?" Diekman:,,Ik heb gain vraauw." Frekie:,.Woarom gaaist din zo loat noar hoes?" ZUIDLAREN - Dorpshuis ,,De Schoel" in Zuidlaren or ganiseert een grote biertap- wedstrijd. Een jury van 5 personen gaat op 28 februari en 9 maart beoordelen wie het lekkerste pilsje tapt. Om deel te kunnen nemen moet je boven de 16 zijn en 10 gulden inschrijfgeld betalen. Grote ervaring als barkeeper is niet vereist. De jury beoor- deelt het spoelen van het glad, het tappen, het serve- ren en de kwaliteit van het geserveerde glas bier. Tijdens de voorronde op 28 februari worden maximaal 25 finalisten geselecteerd. Tijdens de finale op 9 maart wordt uitgemaakt wie de drie beste „tappers" zijn. Er zijn leuke prijzen te winnen. Inschrijven kan op dinsdag 27 februari in ,,De Schoel" tussen 19.00 en 20.00 uur of eerder bij de beheerder. HOOGEZAND - De klucht ,,Laat je niet kisten" komt morgenavond naar het Kiel zog in Hoogezand. Het ver- haal handelt over een erfe- niskwestie waarbij het on- duidelijk is of de overledene wel echt gestorven is. Joop Doderer speelt in dit stuk een belangrijke roi en degenen die hem uit eerdere rollen nog kennen weten dat hij borg staat voor een avondje onbekommerd theaterple- KROPSWOLDE - In galerie Halte Kropswolde" is van 16 februari tôt 11 maart de fototentoonstelling te zien van de Antilliaanse fotograaf Sherwin Pietemella, die nu in Foxhol woont. Pietemella zet zich in voor cultuur en kunstuitingen van Antillia- nen in Nederland. Momen- teel is hij betrokken bij de werkgroep/stichting voor video- en filmprodukties ten behoeve van allochtone groe- peringen. In deze werkgroep werkt hij samen met Surina- mers en een Ghanees. In zijn foto's laat Pietemella zijn visie zien op de Antillen. Halte Kropswolde is vrijdags geopend van 10.00 tôt 18.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tôt 18.00 uur. KIELWINDEWEER - Zon- dagnacht slopen ouders uit Kielwindeweer de tuin van de directeur van de basis- school J. Poelstra binnen met een reuzen Abraham. Poelstra werd maandag na- melijk 50 jaar oud. Wij wil- den hem verëeuwigen naast Abraham, maar die was toen onze fotograaf naar Kielwindeweer crosste al- weer gevlogen. INF0RMATIE - VERK00P REPARATIE Mississippi, 1964. Drie jonge mensen, waarvan één ne- ger, zijn in Jessup om het leven gebracht toen ze pro- beerden te inventariseren hoeveel mensen er op zwarten zouden stemmen. De twee FBI-agenten Ward en Ander- son worden naar de streek gestuurd om orde op zaken te stellen. Ward is een jonge ambitieuze agent die het met de oudere door ervaring cynisch geworden Anderson nogal moeilijk heeft. Ward heeft weliswaar de leiding, maar Anderson houdt er zo zijn eigen methoden op na. Met: Gene Hackman, Willem Defoe en Frances Me Dor- mand. Regie: Alan Parker. Aanvang 20.00 uur. KOLHAM - Distriktsbureau- houder A.Kuper vertelde in de landbouwvergadering te Kolham dat de aanvragen om het land uit de produktie te nemen (braken) een alle daagse zaak geworden is. Er ligt nu een aanvrage voor on geveer 5000 hectare. Maan dag 26 februari spreekt Ir. L.J.M. van Soest voor de le den van de Federatie van Landbouwverenigingen in de Driesprong te Slochteren. Onderwerp is Kunnen plantaardige olien de markt veroveren?". VEENDAM - De rijksscho- lengemeenschap Winkler Prins te Veendam bestaat 125 jaar en gaat een reiinie orga- niseren om dat heugelijke feit te vieren. Hoewel er nie- mand meer zal zijn die zich de oprichting kan herinneren hoopt de stichting WP 125 uiteraard op een mime be- langstelling. Mensen die geïnteresseerd zijn in de acti- viteiten van de stichting WP kunnen schrijven naar Post- bus 190 te Veendam. De reû- niedag is gepland op 12 okto- Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf 208,- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 Verechijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 'm de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, l, i latnoiouu, Tel./Fax. 05980-24848 Pcfetbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktfe: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Nai 18.00 uur J. Wagt HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 22 FEBRUARI 1990 Zutdlaren 05905-4047 - Fax: 4433 Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3