HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 1 MAART 1990 progressieve lijst ronda 1. Roelof Ronda 5. Annie Bodewes-Liewes 3. Jan Drent Secretariaat: René Bodewes, Satellietlaan 80, 9602 MB Hoogezand Telefoon (05980) 21724 of 21804 Postgiro: 31 72 292 2. René Bodewes Al jaren wordt er door kinderen en ouders ge- klaagd over slechte speelplaatsen voor kinde ren; soms zijn er helemaal geen speelplaatsen. Onze fraktie is en blijft van mening dat het een slechte zaak is dat kinderen in onze gemeente niet op een fatsoenlijke speelplaats kunnen spe- len vanwege het slechte onderhoud of omdat er geen speelplaats is! Onze fractie diende een voorstel in op 10 janu- ari 1989 om het achterstallig onderhoud aan te pakken en de speelplaatsen op te knappen. En wat dacht u! De P.v.d.A en het C.D.A. stemden tegen! Dus ging het niet door. Veranderingen aanbrengen in de gemeente Hoogezand-Sappemeer kunnen wij NIET reali- seren zonder UW steun. Ga dus stemmen op 21 maart. Wij kunnen slechts de richting aangeven voor het socialisti- sche beleid van een ECHTE arbeiderspartij. Maar u zult er voor moeten kiezen. Dat kan door op LIJST 4 te stemmen. "Heel het raderwerk staat stil, als de arbeider het zelf maar wil". De P.v.d.A is in de gemeente Hoogezand-Sap pemeer al jaren aan de macht; de afgelopen vier jaar samen met het C.D.A. En nou Wim Kok ruglings bij Ruud Lubbers in de boot ge- trokken is, komen de resultaten zowel landelijk als plaatselijk te voorschijn. In het vorige programma van de P.v.d.A. in on ze gemeente schreef men dat in principe er geen tariefsverhogingen van de gemeentelijke belastingen zou komen. Nog geen vier jaar later komen de belastingver- hogingen van diezelfde P.v.d.A voor 1990 er aan. Een verhoging van 10,4% van de onroe- rend-goed belasting voor bewoners en 10% verhoging van de reinigingsrechten. Is uw loon of uitkering ook met zo'n 10 procent gestegen? Dan heeft het Collège in 1988 en 1989 reeds 50 procent verhoging per jaar ingevoerd op de begrafenisrechten. In een steenrijke gemeente als Hoogezand-Sap pemeer met een vermogen van maar liefst f 95.837.955,- is belastingverhoging naar ons gevoel helemaal niet nodig. Daarbij nog te be- denken dat zo'n 70% van onze inwoners rond- om het minimum inkomen of uitkering moet le- ven. Naast de arrogante houding die de P.v.d.A. zich aanmeet en de machtspositie waarin zij zich bevindt, is de P.v.d.A. geen echte AR- BEIDSPARTIJ meer. Wie dus P.v.d.A stemt, stemt voor een belastingverhoging voor de ko- mende vier jaar van ongeveer 50 procent. Lan delijk zien we hetzelfde beeld, mede onder lei- ding van de P.v.d.A. Het belastingplan Oort, waar de minst-draagkrachtige het slachtoffer van wordt. Dan het reiskosten-forfait, waar de arbeider ongetwijfeld de dupe van zal worden. Sociale dienst: deze dienst voert GEEN zicht- baar en duidelijk beleid. Al acht jaar lang pleiten wij voor het realiseren van een deugdelijk soci- aal beleidsplan. Het is echter steeds de P.v.d.A die NIET mee wil werken. Deze partij houdt kennelijk liever de huidige rechtsongelijkheid in stand, dan dat zij een beleid wil voeren. Verkeersveiligheid: zo'n zeven jaar lang voert de Werkgroep Abraham Kuypersingel strijd te gen de verkeersonveiligheid op de Abraham Kuypersingel-Van der Duyn van Maasdamweg. En men is nog geen steek verder gekomen, dankzij wederom de P.v.d.A, die ailes maar voor zich uitschuift en niets weet klaar te ma- ken! Woningbouw in de buitendorpen: het concept bestemmingsplan buitengebieden is dan einde- lijk klaar. Dacht u nog een woning te kunnen bouwen: vergeet het maar! Alleen nog bij een particulier in de VOOR- of ACHTERTUIN. 4. Jan Ottens In plaats van de buitendorpen reële bouwmoge- lijkheden te bieden, laten P.v.d.A en C.D.A. de dorpen doodbloeden. Waar mogen onze kinderen straks nog wonen? Ailes naar het onbetaalbare plan De Dreven, waar een arbeider of uitkeringsgerechtigde niet meer kan wonen?! In de verhuursector staan 400 500 woningen leeg. De mensen willen er niet meer wonen vanwege het achterstallig onderhoud, vocht- problemen en schimmels. Al jaren dringt onze fraktie er op aan dat de gemeente de verhuur- ders VERPLICHT hun woningen in een goede staat te onderhouden. Maar wat dacht u, u raad het al. Het is weer het Collège van P.v.d.A en C.D.A. die door hun meerderheid in de raad de dienst uitmaken en niet in willen grijpen. De P.v.d.A is niet op de hand van de huurder, maar op die van de verhuurder en zo gaat het al jaren. Sport en rekreatie: november 1986; onze zwembaden voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. Tôt op heden toe is er niets, maar dan ook niets gebeurd. De P.v.d.A wil niet verder gaan dan de wettelij- ke voorwaarden. Onze fraktie is van mening dat de gemeente Hoogezand-Sappemeer recht heeft op een volwaardig zwembad, waarin ook nog wedstrijden gespeelt kunnen worden. Ondanks dat de gemeente stelt dat er sportvel- den over zijn, rijzen er steeds spanningen tus- sen sportverenigingen onderling over ruimtege- brek. Ra, ra, hoe zit dat. Wij zijn nog altijd van mening dat er eerder een tekort aan sportvelden is dan dat er teveel zou- den zijn. Voorts achten wij een sporthal voor Sappemeer gewenst. fj LIJST

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 16