8 maart, 80 jaar Internationale Vrouwendag Wolly van Hulst 12,5 jaar bij Het Nieuwsblad Prinses opent Voor Anker „officiëel" Zicht op definitieve oplossing klokketoren Wordt vriend van Voor Anker Politiekorps uitgebreid HET NIEUWSBLAD Frekie HOOGEZAND-SAPPEMEER - Donderdag 8 maart wordt over de hele wereld de Internatio nale Vrouwendag gevierd. Voor de 80ste keer. In Hoogezand-Sappemeer zal dat gebeuren m 't Kielzog. De „Vrouwengroep 8 maart" heeft voor de zevende keer een programma voorbe- reid Dit jaar staat „Aletta Jacobs" centraal. Muzikale omlijsting wordt geboden door het vrouwenkoor „Averechts" en ter afsluiting speelt de plaatselijke band ..Cardiac Arrest In 1910 werd in Kopenhagen een conferentie gehouden door vrouwen uit 16 verschil- lende landen. Op voorstel van Clara Zetkin werd toen besloten elk jaar een spéciale vrouwendag te houden, als symbool van de strijd voor de rechten van de vrouw. 8 maart werd als datum geko- zen omdat in 1908 op die dag in de Verenigde Staten de grootste en felste akties voor de achturige werkdag en voor behoorlijke arbeids- voorwaarden en kiesrecht werden gevoerd door de vrouwen in de textiel- en kle- dingindustrie. Omdat de strijd van toen voor gelijke rechten, voor vrede, voor een betere econo- mische positie, voor een vei- lige en leefbare wereld ook nu nog steeds gevoerd moet worden, is het vanzelfspre- kend dat de Internationale Vrouwendag nog steeds ge vierd wordt", vindt de Vrou- wengroep 8 maart. ,,De posi tie en situatie van vrouwen geven nog steeds aanleiding om als vrouwen gezamenlijk op te treden". Wie was Aletta? Margriet Eilering en Iekje Smit zullen het eerste deel van de avond verzorgen. Zij zijn bestuurslid van de Stich- ting Aletta Jacobs die het af- gelopen jaar met behulp van subsidie van de gemeente het voorbereidende werk heeft gedaan voor een film over Aletta Jacobs die gemaakt zal worden door Nouchka van Brakel. Wat voor iemand was Aletta Jacobs? Wat dacht zij over za- ken als: beperking van het aantal kinderen door voorbe- hoedsmiddelen, het vredes- vraagstuk, het karakter van de vrouw en het huwelijk? Al die vragen komen aan de or- de in de biografische schets, geïllustreerd met dia's, die Smit en Eilering zullen ge ven. Geheime dienst De ondernemingslust van Aletta Jacobs kende geen grenzen. Wat bezielde deze Sappemeerse tôt het maken van een wereldreis? Hoe wist ze toegang te krijgen tôt rege- ringsleiders, tôt zelfs de pré sident van de Verenigde Sta ten toe? En waarom vinden we haar naam in de Eerste Wereld Oorlog in de archie- ven van de Engelse en Duitse Geheime Dienst. Op deze in- trigrerende vragen wordt - ook aan de hand van dia's - ingegaan door Nanny de Vries. Nanny is van huis uit historica en archeologe. Nu houdt ze zich onder meer be- zig met ,,emancipatiezaken" in dienst van de gemeente Hoogezand-Sappemeer. Tenslotte wordt de blik ge- richt op de eigentijdse vrou- wenbeweging. Waarin ver- schilt de strijd van nu met die van de féministes uit de tijd van Aletta Jacobs? Is er eigenlijk wel iets veranderd? De avond is toegankelijk voor vrouwen èn mannen en begint om 19.30 uur in het Kielzog. HOOGEZAND - Eigenlijk kan ze haar 12.5 jarige dienst- verband niei vieren want of- ficieel is Wolly van Hulst op 29 februari 12.5 jaar bij Het Nieuwsblad in dienst. En een 29 februari is er dit jaar niet. Toch zetten we haar even in het zonnetje, 12.5 jaar is tenslotte niet niks. Wolly is verantwoordelijk voor de gang van zaken op kantoor voor de opname van adver- tenties, het afhandelen van acties, de ondersteuning van de redactie en voor de admi- nistratie. Ze heeft nog steeds veel ple- zier in haar werk. ,,Weet je, het is ontzettend afwisselend en ik heb veel contact met de mensen. Sommigen vertellen HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het nieuwe verzorgingstehuis Wereldgebedsdag Voor Anker aan de Hoofdstraat 150 te Hoogezand zal op woensdag 7 maart officieel geopend worden door Prinses Margriet. De Prinses zal om 11.00 uur bij Voor Anker arrive- ren. Terwille van de bewoners uit het verzorgingstehuis heeft zal de openingshandeling plaats vinden in de recreatie- zaal, gezien de tijd van het jaar. Om 15.00 uur begint een receptie voor genodigden. Op zaterdag 10 maart van 10.00 tôt 17.00 uur wordt er voor iedereen uit Hoogezand-Sap pemeer en omgeving een OPEN DAG gehouden. De openingsweek is een feestweek met vele aktivitei- ten: Dinsdag 6 maart start de week met het Koninklijk Mannenkoor H.S. onder lei- ding van André Prévost en het nieuwe kinderkoor in Hoogezand-Sappemeer onder leiding van Wim van der Laar. Woensdag 7 maart: 's mor- gens de officiele opening en 's middags een receptie voor ge nodigden. 's Avonds verto- ning van dia's en video film over de bouw, de verhuizing en de opening. Tevens een op- treden van het Witte Boorden Cabaret. Donderdag 8 maart. Het KCH (Koopcentrum Hooge zand) biedt een dag aan met vele aktiviteiten. Vrijdag 9 maart. Voor Anker vult met eigen medewerken- den de dag. 's Avonds 2 to- neelstukken. Zaterdag 10 maart: OPEN DAG van 10.00 uur tôt 17.00 uur voor aile inwoners van de gemeente Hoogezand-Sap pemeer. Frekie:,,Woarom zeggen ze aaltied. moudertoal?" Pa:„n Pa het ja niks te zeg gen Tel. («990-17975 Bij de officiele opening van het nieuwe „Voor Anker" kan men kennismaken met de stichting ,,Vrienden van Voor Anker". Door inkrimpingen en regelrechte bezui- nigingen in de ouderenzorg komen vooral de randvoor- ziening voor de oudere medemensen hoe langer hoe meer in de knel. Juist voor de leuke dingen, die wat af- wisseling brengen in de sieur van het dagelijkse leven, is steeds minder geld beschikbaar. De stichting Vrien- den van Voor Anker" heeft zich ten doel gesteld bij te dragen in de kosten voor ontspanning voor de bewoners van het huis en de aanleunwoningen. Door diverse ac ties zoals een rommelmarkt, oud papier e.d., maar voor al door het werven van donateurs wil de stichting probe- ren geld bij elkaar te brengen om een financiele bijdrage te kunnen leveren aan de ontspanning van de bewoners van „Voor Anker". Inwoners van Hoogezand-Sappe meer kunnen daarbij helpen door zich aan te melden als donateur of door een financiele bijdrage. Het bankreke- ningnummer bij de Amrobank is 47.88.46.622, het giro- nummer van de bank is 803935. Stichting „Vrienden van Voor Anker' me hele stukken van hun le ven. Die verhalen gaan echt niet langs me heen. Soms geef ik ook wel eens een ad- viesje", aldus Wolly. Advies geeft ze ook bij het opstellen van de adverten- ties. Vooral bij contactadver- tenties is een goede tekst heel belangrijk. ,,Weet je wat leuk is, mensen die succès hebben gehad me zo'n advertentie komen me dat soms ook ver tellen". Wolly, die door sommige middenstanders wordt aan- geduid als ,,'t Wichie van kantoor", houdt zelfs het meest van achtergrondverha- len in de krant. Zo'n verhaal over Het Palet van vorige week, dat lees ik graag. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De Wereldgebedsdag wordt dit jaar gevierd op vrijdag 2 maart. De dienst vindt plaats in de Baptisten- kerk aan de Beukemastraat het begint om 19.30 uur. Het thema luidt: „Een betere toe- komst, Gerechtigheid voor iedereen". De leiding berust bij Ds. A. Wijchers, predikant van de Baptistengemeente Hooge- zand-Woldwijck; muzikale medewerking wordt ver- leend door het gemengd koor: ,,Sursum Corda". Zo- wel mannen als vrouwen zijn hartelijk welkom. Op vrijdag 2 maart zijn er ook vieringen in St. Jozef om 10.30 uur, in „De Burcht" om 19.00 uur en in ,,Voor Anker" om 19.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Baar geld heeft het collège van B en W nog niet uitgetrokken voor de grondige restaura- tie van de klokketoren aan de Meint Veningastraat, maar B en W zullen in elk geval proberen bij de volgende geldverde- lingsrondes financiën voor de toren vrij te maken. Door de activiteiten van van de heer Swart is een houding van „Laat maar zitten, lang- zaam onmogelijk, aldus bur- gemeester J.L.D. van der Linde. Zoals gemeld repa- reerde Swart de toren op ei gen initiatief. Die reparatie is echter niet voldoende, met name het metselwerk van de toren moet onder handen worden genomen. Gistermiddag werden in het gemeentehuis van Hoogezand- Sappemeer drie nieuwe politiemensen beedigd. Ahemaal mannen! Het zijn de heren H. Kors (27), J.F. Toeback (26), en H Bos (24). Toebak en Bos werden in Hoogezand-Sappemeer geboren, Kors komt uit Alphen aan de Rijn. Het betreft een uitbreiding van het politiekorps in het kader van het zoge- naamde PKP-rapport, dat beoogt de politiesterkte meer in overeenstemming te brengen met het werk dat gedaan moet worden. Sommige korpsen werden gekort, andere uitgebreid. Het Hoogezandster korps telt nu 69 mensen. wti^m HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 1 MAART 1990 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwokte, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Te)./Fax. («980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: N» 18.00 uur J. Wagt

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3