Asokananda musiceert en spreekt voor de verandering Slochteren schrijft brief aan Braks 0p Op is Open KADOSHOP JANSEN AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Verkiezingsavond voor etnische groepen Hardhout op school mag Tennisbaan bouw en renovatie Thema-ochtend Vrouwenprojekt Aktiviteiten vrouwen gezondheidscentrum Politiek landbouwforum Afscheid directeur Fraeylema Mavo Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HOOGEZAND - Yogaleraar en musicus Asokananda zingt, speelt, spreekt en toert door Nederland. Maandag komt hij naar wijkcentrum Woldwijck in Hoogezand. „Voor de veran dering". ,,Dat het in Nederland niet goed gaat is geen nieuws", zegt Asokananda. Toch komt hij niet met plannen ter ver- betering. Hij probeert niet te overtuigen, gelijk te krijgen, diskussie uit te lokken. ,,Het ligt aan de mensen zelf, en die kunnen alleen van binne- nuit veranderen. Anderen veroordelen heeft alleen een averechts effect. Als de men sen zelf veranderen, wordt de wereld beter, komt er meer liefde, meer geluk", is zijn overtuiging. Ooit dacht hij daar anders over. Probeerde de wereld te verbeteren door acties tegen kemenergie en munitietrei- nen. Ook speelde hij toptafel- tennis. Dit ailes vanuit de rolstoel waarin hij na een au- to-ongeluk in 1979 terecht was gekomen. Later schrijft hij een autobio- grafie, gaat werken voor de gehandicaptenraad en ont- dekt de waarde die yoga kan hebben voor gehandicapten. Als eerste rolstoeler voltooit hij een opleiding als yogale raar. In 1987 reist Asokananda vier maanden in z'n eentje door Italië, levend van zijn gitaar, worstelend met zich- zelf, zich overgevend. Nu woont hij met zijn vrouw in een huisje in het Drentse bos. Hij treedt op, geeft lezingen en spirituele trainingswee- kenden, schrijft artikelen, promoot en geeft yoga aan gehandicapten en is leider van de stichting ,,Leela", waarin werken vanuit liefde centraal staat. Wie Asoka nanda vroeger gekend heeft toen hij nog .Peter van Kan" heette en een tijdlang in Kropswolde woonde, vindt misschien dat hij erg is ver- anderd. Hij spreekt dat te gen: „Ik had altijd al een drang naar waarheid en schoonheid. Het is ook geen ommekeer geweest, maar heel geleidelijk gegaan. Ik heb in mijzelf mijn draai ge- vonden". Zichzelf begeleidend op gi taar en piano wil Asokanan da zich een weg zingen naar het hart. Maandag 4 maart kan iedereen dat meebeleven in Wijkcentrum Woldwijck, aanvang 8.00 uur. Toegang gratis. Giften voor de stich ting ,,Leela" zijn welkom. 9HOOGEZAND-SAPPEMEER - Op 7 maart organiseert de PvdA, afdeling Hoogezand-Sappemeer een verkiezingsmani- festatie voor etnische groeperingen in het Kielzog. Voor die avond zijn uitgeno- digd: mevrouw Secil Arda, Turks raadslid in Enschede en tevens lid van het lande- lijk PvdA-bestuur, de heer Herman Winter, directeur steunpunt voor Surinamers in Noord-Nederland, tevens kandidaat-raadslid in Gro- ningen, de heer Herman Tu- humury, raadslid in Assen en Roelof Stâbler, lijsttrekker voor de PvdA in Hoogezand -Sappemeer. De sprekers houden voor de pauze hun in- leiding, daama zal een fo rum, bestaande uit de spre kers en de heer Korkmaz (kandidaat-raadslid) vragen uit het publiek beantwoor- den. Er zal informatie in verschil- lende talen aanwezig zijn. De toegang is vrij, ook voor an- dere belangstellenden. De aanvang is om 20.00 uur. SLOCHTEREN - Het gemeentebestuur van Slochteren heeft zich solidair verklaard met de graanboeren die al geruime tijd acties voeren, door een brief te schrijven aan Minister Braks van Landbouw. In deze brief verzoekt het ge meentebestuur de heer Braks een zorgvuldige benadering te kiezen om uit de gerezen conflicten te kunnen komen. Omdat het gebied rond Slochteren voomamelijk in agrarisch gebruik is, is men SAPPEMEER - Het winkelcentrum Sappemeer bloeit. Vorige week kwam er een nieuwe kledingzaak bij. Op Op heet de ze zaak, dat betekent niet dat er faillissementspartijen wor- den verkocht, maar gewoon dat er een beperkt aantal stuks hangt. Dat niet kan worden nabesteld. Harry en Tammy Groen run- nen de winkel. Harry zorgt voor de inkoop, hij reist veel- vuldig naar het westen op zoek naar leuke spullen, Tammy is verantwoordelijk voor de verkoop. Het starten van de zaak is een hartewens van de familie Groen. Twee jaar knokken met de bank en rapporten maken gingen aan de opening vooraf. ,,'t Was een moeilijke weg, maar het is gelukt", vat Harry samen. Het pand, waarin voorheen de H S krant gevestigd zat is helemaal gerenoveerd door aannemer Nieswaag. De in- richting van de zaak werd door de familie Groen ver- zorgd. Op Op verkoopt vooma melijk vrije tijds kleding. Fietsspecialist firma Nooren in Sappemeer heeft 6 heren- 1 dames fiets geleverd aan de politie van Hoogezand-Sappe meer. Volgens eigenaar Jan Nooren heeft de politie met deze degelijke Sparta-fietsen het beste aangeschaft wat er is. zeer goea op de hoogte van de problemen waartegen de boe- ren demonstreren en ook van de gevolgen, zoals daling van de werkgelegenheid in de landbouw en daarmee ver- mindering van de leefbaar- heid van het platteland. De verbouwing van bedden-, tapijt- en gordijnenspeciaalzaak G. Stiekema is van start gegaan. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De tennisbanen een en twee van het tennispark Julianastraat zullen voor 25.535 gulden door de ge- meente worden gerenoveerd. De tennisclub de Kalkwijck krijgt toestemming om twee zand- kunststofbanen aan te leggen in het sportpark de Kalkwijck. De grond krijgt de tennisclub voor niets. De banen moeten door de club zelf worden betaald. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Woensdag 7 maart wordt er een thema-ochtend georganiseerd door het Vrou wenprojekt. De thema-och tend is bedoeld voor vrou- wen (van partners) met een uitkering. De ochtend vindt plaats in ,,De Kern", Rem- brandtlaan 72a te Hoogezand en begint om 9.30 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een verbodsbepaling in de bouw- verordening ten aanzien van het gebruik van tropisch hardhout heeft geen effecten voor het ge bruik van hardhout in het onder- wijs. Dat schrijft B en W in ant- woord op vragen van de WD in Hoogezand. Wel zal de bestuur- scommissie van de SBHS zich bin- nenkort beraden op de verschil- lende milieu-aspecten van de ma- terialen die in het onderwiis worden gebruikt. Ook tropisch hardhout wordt in de afwegingen meegenomen. Op de vraag wat de effecten van het tropisch hardhout verbod voor de Trio-bedrijven betekent antwoordt het collège: ,,Ten be- hoeve van de uitvoering van op- drachten van derden worden de daarin opgenomen materialen door Triobedrijven toegepast. Het invoeren van de verbodsbe paling in de bouwverordening zal consequenties hebben voor bin- nen deze gemeente door Triobe drijven uit te voeren opdrachten, en eventueel ook voor de nieuw- bouw van Triobedrijven zelf. De beslissing of en in hoeverre er ook beperkingen zullen gelden op het gebruik van tropisch hard hout bij buiten deze gemeente ge- legen objecten is, afgezien van eventueel van toepassing zijnde bepalingen in de betreffende ge- meenten, ter competentie van het bestuur van Triobedrijven. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Binnenkort start het Vrouwen Gezondheids Cen- trum Groningen, Westersin- gel 45, tel. 050-133826, met de volgende aktiviteiten: Een spreekuur voor borstzel- fonderzoek, een kursus vrou wen en depressies, een kur sus migraine, een voorlich- tingsavond voor een te star ten groep vrouwen en medi- cijngebruik. Inlichtingen over plaats en tijd zijn te ver- krijgen op de vaste spree- kuurtijden, te weten maan dag- en woensdagochtend van 10.00 - 13.00 uur en vrij- dagmiddag van 13.00 - 16.00 uur. Telefoon: 050 - 133826. SLOCHTEREN - Donderdag 8 maart wordt in Cafe de Driesprong in Slochteren een politieke forumavond gehou- den. De avond is georgani seerd door de Federatie van Landbouwverenigingen. Aile politieke partijen, die aan de gemeenteraadsverkiezingen meedoen zullen hun mening geven over de landbouw in de gemeente Slochteren. SLOCHTEREN - De huidige directeur van de Fraeylema Mavo te Slochteren, de heer H. Westerloo zal vrijdag 9 maart afscheid nemen. De heer Westerloo treedt ver- vroegd uit dienst. Aan de heer Westerloo zal een afscheidsreceptie worden aangeboden in het restaurant ,,De Boerderij" in Slochte ren. Belangstellenden kun nen hem de hand drukken tussen 16.30 en 17.30 uur. De heer Westerloo zal worden opgevolgd door mevrouw K.B.M. Wiers-van Dijk te Schildwolde. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 1 MAART 1990 Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5