DDR-contacten uit sdlle Circuit mededeling Clevne-Meer! 4 O C7 J. R. Siebe „EI Shaddai" in Hoogezand VISON Vemieuwing Heydenrijk b.v. KE U ENS Open dag „Kies techniek w, Ballonvaart winnen met zomemostzegels Passieconcert in de N.H.Hterk te Harkstede Buro Slachtoffertiulp geopend Nieuwe weikgroep „Signaal" Chemiewinkel moet blijven Thema-middag over durven Zangdienst Vrije Baptisten Gemeente Frekie HOOGEZAND-SAPPEMEER - Al vijf jaar lang onderhouden vijf kerkelijke gemeenten in Hoogezand-Sappemeer contacten met de Evangelisch Lutherse kerk in het Oost-Duitse Lam- brechtshagen. Die contacten vonden altijd min of meer in het verborgene plaats. Sinds deze week is aan die période een einde gekomen. Predikante Karen Siegert, die in Hoogezand-Sappemeer op bezoek was wil best op de foto en vertelt ook frank en vrij dat ze Nederland veel vaker heeft bezocht, maar dat dat illegaal gebeurde. ,,Je zorgde voor een visum voor West-Duitsland en vroeg dan aan de Nederland Duitse grens een papiertje. Eenmaal was ik hier offi- cieel, dat was op een congres van de doopsgezinden", al- dus Karen. ,,De bezoeken die Karen, maar ook andere mensen uit Lambrechtshagen brachten konden natuurlijk niet in de krant vermeld wor- den. De Stasi zat immers overal", zegt Marja Vreugde- hil, in Hoogezand actief bin- nen de DDR werkgroep. Karen ontmoette dinsdag burgemeester Van der Linde en nam een kijkje op het ge- meentehuis. Ze verbaasde zich erover dat in Nederland burgemeesters niet gekozen worden. „Waar ik ontzettend aan moet wennen is dat er binnen een démocratie ook meningen worden geuit waar je het helemaal niet mee eens bent. Dat vind ik toch wel een moeilijke kant van dé mocratie". Karen's gemeente in Lam brechtshagen telt 360 leden. Aan het eind van het vorig jaar, toen de kerken duide- lijk stelling namen tegen Honnecker, zat haar kerk bomvol. ,,Maar nu is het aile- HOOGEZAND-SAPPE MEER - In de bijzondere prentbriefkaartenaktie van het Fonds Zomerpostzegels is de eerste plaats een ballon vaart, met als kapitein de be- kende tv-joumalist Hans Zoet. De aktie sluit perfect aan bij het thema van de nieuwe zomerpostzegels: het weer. Voor de prijsvraag zijn voor één gulden een spéciale prentbriefkaart plus enve loppe verkrijgbaar. De drie inzenders die de slagzin het beste hebben afgemaakt wor den uitgenodigd voor deze ballonvaart. De zomerpostze gels zijn vanaf 3 april in het standje van de afdeling Hoo gezand-Sappemeer. Me- vrouw Van der Linde, vrouw van de burgemeester, zal dan de le zomerzegel kopen om 9.00 uur in het postkantoor in Hoogezand. De stand staat 3 dagen in het postkantoor in Sappemeer en 15 dagen in het postkantoor te Hoogezand. maal wat aan het wegebben. De echte kritische christenen komen nog steeds naar de kerk, maar de mensen die er van oorsprong geen band hadden blijven nu weer weg. Eigenlijk zie je daarin het- zelfde als wat er tijdens de verkiezingen deze week ge beurde. Neues Forum, de aanstichtster van de revolu- tie was allerminst de over- winnnaar". Volgens Karen is de roi van de kerken in Oost- Duitsland nog lang niet uit- gespeeld. ,,We blijven de ont- wikkelingen kritisch volgen en dat is nodig ook". HARKSTEDE - De brass- band van de Christelijke Mu- ziekvereniging ,,De Woud- klank" te Slochteren Schildwolde verzorgt zater- dag een passieconcert in de N.H.-kerk te Harkstede, in samenwerking met de Cultu- rele Commissie. De brass- band staat onder leiding van de heer P. Zuidhof en begint om 20.00 uur. De toegang van de avond is gratis. Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208,- p.p. Juwelier /Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 HOOGEZAND - Op uitnodiging van de Pinkstergemeente Hoogezand-Sappemeer zullen studenten van de opleiding ,,Vorming en Aktie" uit Zeist enkele malen optreden met het stuk ,,E1 Shaddai". ,,E1 Shaddai" is Hebreeuws en betekent ,,God verzoent". Het stuk behandelt een eeu- wenoud gegeven over goed en kwaad, over licht en duistemis, over leven en dood. Lijden en sterven van Jezus staan centraal. Het stuk werd al opgévoerd door verschillende groepen over de hele wereld. In Ne derland werd het gespeeld in vele theaters, scholen, ker ken, winkelcentra, gevange- nissen en op straat. Met behulp van geluidseffec- ten, muziek, kleurrijke kostuums, schmink en dra- matische expressie is het een boeiend geheel. Vrijdag 30 maart zijn er twee voorstellingen in het Winkel- centrum Gorecht om 18.30 en 20.00 uur. Zaterdag 31 maart om 20.00 uur vindt in het HOOGEZAND-SAPPE MEER - Door de Surinaamse en Antilliaanse Vrouwen- groep wordt volgende week woensdag een thema-middag gehouden over durven", van 14.00 - 16.00 uur. De the ma-middag vindt plaats in het Activiteitencentrum aan de Parallelweg 9 in Hooge zand. Aile vrouwen zijn van harte welkom. gespecialiseerd in Wijkcentrum Woldwijck een spéciale uitvoering plaats met muziek van de groep Comerstone en als spéciale gast Gabriël Antonio. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het Buro Slachtof- ferhulp biedt hulp aan slachtoffers van misdrijven als inbraak, vernieling, mis- handeling, verkeersmisdrij- ven enzovoort. Er is nu ook iedere donderdagmiddag spreekuur in Hoogezand, in het gebouw van de MADI. In toenemende mate mogen slachtoffers van misdrijven rekenen op steun van de overheid. Slachtofferhulp is een combi- natie van rechtshulp, prakti- sche hulp en emotionele be- geleiding. Juist die combina- tie maakte het nodig dat er spéciale instellingen werden opgericht. De bestaande hulpverleningsinstellingen bleken in veel plaatsen in ons land namelijk niet in staat deze taakuitbreiding erbij te nemen. Het Buro Slachtofferhulp is gevestigd aan de Mau- ritsstraat 15 te Groningen (tel. 050 - 186266) en is door de week geopend van 9.00 tôt 17.00 uur. Donderdagmiddag van 13.00 tôt 17.00 uur is er spreekuur in Hoogezand, in het gebouw van de MADI, Gorecht-Oost 155, telefoon 05980 - 20345. GRONINGEN - Bij de Pro vinciale Gehandicaptenraad Groningen is sinds 1 februari een nieuwe werkgroep in het leven geroepen. De draagt de naam „Signaal". De doelstelling van deze werkgroep is het signaleren van en direkt reageren op be- richten in kranten en mede- delingen van derden op het gebied van het gehandicao- tenbeleid. De werkgroep is opgericht uit oogpunt van slagvaardig beleid, bijvoor- beeld reageren op berichten over interne verbouwingen, reconstructie van trottoirs, toegankelijkheid nieuw- bouw enz. Hierbij willen wij krantle- zers vragen, mocht u iets sig naleren meldt het ons direkt zodat wij kunnen reageren. Ons adres is: Provinciale Gehandicapten raad Groningen t.a.v. werkgroep „Signaal" Westerkade 16 Postbus 41180 9701 CD Groningen tel. 050 - 126111 HOOGEZAND-SAPPE MEER - U wordt welkom ge- heten op de zangdienst, geor- ganiseerd door de Vrije Bap tisten Gemeente Hoogezand, op zondag, aanvang 19.00 uur in ,,de Rank", Mars la, Hoo gezand. HOOGEZAND-SAPPE MEER - In het kader van de landelijke actie: ,,Kies tech niek, dan ga je het helemaal maken", een initiatief van werkgevers- en werknemer- sorganisaties in de be- drijfstak metaal en elektro, zal er zaterdag een landelijke open dag worden georgani- seerd. In de gemeente Hoogezand- Sappemeer zetten de bedrij- ven H.G. Eekels B.V. en Scheepswerf Waterhuizen J. Pattje B.V. hun deuren open voor geinteresseerden. In de gemeente Zuidbroek doet Plaatknipperij Zuidbroek aan deze aktie mee. Iedereen is van harte welkom zater dag van 11.00 uur tôt 16.00 uur. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De chemiewinkel moet blijven bestaan dat is de mening van B en W van Hoogezand-Sappemeer. Een brief van die strekking wil B en W dan ook verzenden na- mens de raad. Een besluit daarover wordt genomen op de raadsvergadering van 10 april. De chemiewinkel doet vooral voor milieugroepen, kleine bedrijven en particu- lieren uitermate nuttig werk. Bovendien fungeert de win- kel als een soort chemietele- foon. Opheffing van de che miewinkel maakt het voor grote groepen burgers moei- lijker om inzicht te krijgen in chemische processen. Objec- tieve oordeelsvorming wordt daardoor gefrustreerd. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De audio-video spe- cialist Heydenrijk b.v. is op het moment de winkel aan het verbouwen. De huishou- delijke artikelen zijn er al uitgegaan. Het audio-video assortiment wordt zeer speci- alistisch en uitgebreid. Het bedrijf is totaal gemo- demiseerd en er zijn meerde- re merken toegevoegd aan het assortiment. De opening zal op vrijdag 23 maart om 17.00 uur verricht worden door een Japanse mevrouw. Dit omdat Heydenrijk ook zeer veel Japanse merken voert. Frekie:,,Hier is t geld wee- rom. Pa:,,Zolst der ja postzegels veur kopen." Frekie:, ,Dou gainain keek heb k braiven gaauw op bus gooid. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 22 MAART 1990 I.M. Ook dit jaar staat er weer een grandioze kollektie Tuinmeubelen in de ver- koophal van Jansen aan de Kleinemeersterstraat te Sappemeer. Vele nieu we dessins en aile betere merken zijn volop uit voorraad leverbaar en na tuurlijk tegen zeer concurrerende prijzen. Bovendien vindt nu een uitver- koop plaats van de laatste bankstellen en eethoeken om de kollektie tuinmeubelen nog beter tôt zijn recht te laten komen Een bezoek aan Jansen Tuinmeubelen Cleyne-Meer" is beslist de moeite waard keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal. Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 99 1

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3