Collegevorming Hoogezand niet eenvoudig zaterdag Milieudag Dierenbescherming verkoopt scharreleieren WINKfiLEN? Weiger plastic tassen Voorkom misdrijven Spoorstraat-Kieldiep Hip hop rap EIGENTflS NEE ZfiKKEN PLASTIC HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het vormen van een collège van B en W in Hoogezand-Sap- pemeer wordt moeilijk. Naast de PvdA die dertig procent van de stemmen verloor en op 8 zetels is uitgekomen, hebben zowel D66, als WD en CDA drie zetels veroverd Er zijn vier wethouderszetels te verdelen. Twee voor de PvdA en dan nog twee voor D66, WD, CDA en eventueel Groen Links in wat voor combinatie dan ook. Maar net een meerderheid van 12 zetels ontstaat wan- neer de PvdA kiest voor een progressief collège met D66 en Groen Links of de pro- gressieve lijst Ronda, twee laatstgenoemde partijen haalden elk twee zetels. Vol- gens lijsttrekker R. Ronda mag het voor de collège on- derhandelingen geen be- zwaar zijn, dat zijn partij zich vooral als bestrijder van de PvdA heeft opgeworpen. ,,Ook de WD heeft fel oppo- sitie gevoerd. Als de PvdA leering heeft getrokken uit de verkiezingsuitslag, dan kiest ze voor een progressief collège en daarin doen wij graag mee". Vooralsnog lijkt het er niet op, dat lijst Ronda partij is. De PvdA nodigde dinsdag wel Groen Links uit voor oriënterende besprekin- gen, maar niet lijst Ronda. Verder doen aan de eerste besprekingen de WD, het CDA en D66 mee. Maandag komen de mogelijke partners opnieuw bij elkaar. Riool Lijsttrekker R. Stâbler ver- wacht dat die onderhandelin- gen moeilijk en langdurig zullen zijn. Om onnodig werk te voorkomen heeft de partij een bondig stuk geschreven ,,Wij hebben niet zo'n uitge- breid onderhandelingsstuk gemaakt als we gewend wa- ren. Daar geeft de realiteit geen aanleiding toe". Belang- rijkste punten van onderhan- deling worden: De mogelijke invoering van rioolbelasting, nodig om de 150 kilometer ri ool te renoveren. Het reduce- ren van de afvalstromen. De bodemsanering. Daamaast zal het al dan niet fuseren van de Aletta Jacobscholen- gemeenschap met de School voor beroepsonderwijs een heet hangijzer worden. De PvdA is een fervent voor- stander van fusie, de andere partijen niet of niet zo uit- gesproken. Op de ledenver- gadering van de PvdA deze week werd echter wel duide- lijk dat de socialisten zich realiseren dat er op het punt van de fusie water bij de wijn moet worden gedaan. Ander hoofdpunt is hoe het minimabeleid kan worden ingevuld. WD De WD wil het liefst een col lège waar naast de PvdA het CDA aan deelneemt. Grote winnaar van de verkiezin- gen, D66, van nul naar drie HOOGEZAND - Zaterdag wordt in het Winkelcentrum Groot-Gorecht een grote milieumarkt gehouden, seerd door de kerngroep milieuzaken, de winkeliersverem ving Gorecht-Oost en de gemeente. Het centrale thema van de dag is ..Consument en afval". Twintig groepenngen, die zich inspannen voor een schoon milieu zullen vanuit maHitoa men informatie geven aan het winkelend publiek. Neem uw batterijen, verfresten en lege blikken mee. De cheniokar en de blikcontainer staan er voor klaar. De milieumarkt duurt van 10.00 tôt 16.00 uur. In de bibliotheek in „De Kern" is de tentoonstelling „De Kringloop van het afval" te bezichtigen. Een nieuwe lente.... Nieuwe politiek? (foto Hans Zuidema) zetels is volgens WD-er R. Coops een politiek wat insta- biele factor. Coops voorziet dat het succès van de demo- craten eenmalig is. Uitspra- ken van zijn partijgenoot E. Nijpels als zouden WD en D66 in de toekomst prima kunnen fuseren doet Coops af met „Dat is dan een uit- spraak van een WD-er in Breda. Mogelijk wil D66 hier ook helemaal niet in het col lège, omdat ze vinden dat ze te weinig bestuurlijke erva- ring hebben". Dat werpt de lijsttrekker van D66 W. Berg- hoef verre van zich. ,,Ik ben al tien jaar actief in de scha- duwfractie en heb op velerlei terrein bestuurlijke erva- ring. En nummer twee op on ze lijst E. de Haan was al eens anderhalve période raadslid. Bestuurlijke erva- ring is er meer dan genoeg". Vier partijen D66 wil het liefst een collège van vier partijen. De PvdA HOOGEZAND-SAPPEMEER - Volgende week zaterdag staat de Dierenbescherming met haar kraam in het winkelcentrum Gorecht. Er zullen in verband met de paas scharreleieren worden verkocht. zou dan maar één wethou- derszetel kunnen bezetten. „Zo'n collège is gewoon het beste voor de gemeente", al- dus Berghoef. Of in dat collè ge ter rechterzijde de WD of ter linker zijde Groen Links zitting heeft willen de demo- craten nog in het midden la- ten. Een collège waarbij de PvdA in de oppositie wordt gedron- gen acht geen der partijen realistisch. Voor zo'n collège zou er gedoogsteun moeten zijn van de kleinere linkse of de klein rechtse fracties. De lijsttrekkers verwachten, dat dat teveel heibel oplevert. Ook C. Drost van Groen Links acht zo'n constructie niet haalbaar. Drost ziet het liefst een zo breed mogelijk collège aantreden. Of daarin voor hem als wethouder plaats is? „De tijd zal het le- ren. Op voorhand moet in elk geval geen enkele partij wor den uitgesloten". Een uit- spraak over het meest ideale collège laat nestor H.J. Vis- ker van het CDA zich niet ontlokken. De suggestie dat de PvdA op voorhand zou hebben gezegd opnieuw met het CDA in zee te willen gaan wordt door Visker ontkend. De dierenbescherming moti- veert die actie als volgt: ,,On- gemerkt is onze westerse be- schaving steeds kunstmati- ger geworden. Vooral dieren werden daarvan het slachtof- fer. Volledig tegen de natuur werden zij gedwongen tôt een miserabel bestaan in de bio-industrie. Gelukkig klinkt er de laatste tijd een steeds sterkere roep om na- tuurlijke produkten. Men heeft liever eieren en vlees van scharreldieren en heeft daar zelfs een meerprijs voor over". De Kerngroep Milieuzaken Hoogezand-Sappemeer roept consumenten en winkeliers mee te werken aan de ver- kleining van de afvalberg die ontstaat door overbodig en milieuonvriendelijk verpakkingsmateriaal. De actie maakt deel uit van een landelijke actie van de Vereniging Milieu- defensie en gaat ook na de milieudag gewoon verder. Ook de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen verleent medewerking. Affiches roepen de consu ment op bij het winkelen een eigen tas mee te nemen en op de milieumarkt wor den folders uitgedeeld waarin wordt uitgelegd waarom de plastic tas ,,uit den boze" is. ,,Een milieubewuste win- kelier werkt mee door ar- tikelen aan te bieden in milieuvriendelijk materi- aal, zoals de statiegeldfles en de papieren zak of tas", al dus de Kerngroep. Al winkelend merkten de Kemgroepleden dat nog niet iedere winkelier zich daarvan bewust is. Bij Al bert Heijn was melk in statiegeldflessen niet te krijgen. Bij Autorama hadden ze geen papieren zakken voor het brood. En op de groenteafdelingen van de winkels was het he lemaal bar: plastic, plastic en nog eens plastic". Volgens de Kerngroep moeten de klanten dat niet langer pikken en de mi- lieu-onvriendelijke ver- pakkingen gewoon weige- ren. Wie informatie wil over deze actie of over de Kern groep Milieuzaken kan bellen naar Bert Lester- huis 05980 - 91868. U kunt ook schrijven naar Kern groep Milieuzaken, Post- bus 200 AE, Hoogezand. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Morgen en in het weekend wordt in de wijk Spoortstrat-Kieldiep voor- lichting gegeven over het voorkomen van misdrijven. In wijkcentrum Spokie staat deze dagen een voorlich- tingsstand. Het terugdringen van de cri- minaliteit is een taak die op ons allemaal rust. Het nemen van juiste preventie maatre- gelen helpt al veel. Goede sloten op de deuren is een ding, maar als u iets ver- dachts ziet of hoort is een melding aan de politie na- tuurlijk heel effectief. De po litie heeft die signalen nodig, om goed opsporingswerk te kunnen verrichten. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Een hip hop rap wed- strijd organiseert het Activi- teitencentrum zaterdag. Iedereen is welkom. De zaal is open om 19.00 uur de toe- gangsprijs is f 3,50. Opgeven kan nog, maar dan wel zo spoedig mogelijk. Opel Doombos sportief. Het vierde elftal van Hb as kreeg zaterdag uit handen van de heer Geert Roggema chef werkplaats bij Opel Doombos een voetbal aange- boden. De voetballers waren enthousiast over deze spor- tieve geste. nnnrr a vi"» 'Zcif.p.rdae' wordt in

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3