Tekening rotonde Abraham Kuypersingel klaar smaak en kleur Van der Linde stort zich op tuinbouw EZ moet werven blijvend steunen KENWOOD mssarnBBS&as Uit het persuurtje Dierenmlshandeling? Bellen! Maaltijdstop Tafeltje Dekje opgeheven 31 maart Livin Blues Uit het peisuuitje Uit het persuurtje Hommels in HS Oscar Benton Blues Band HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 29 MAART 1990 HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Op bijgaande teke ning is te zien hoe de rotonde Abraham Kuypersingel, Van Maasdamweg eruit komt te zien. Om de rotonde aan te kunnen leggen moet het Kieldiep worden omgelegd. Leuk is het dat de brug uit twee ge- deelten bestaat, waardoor je ook werkelijk het idee zult hebben over een brug te ko- men in plaats van over een dam. De binnencirkel van de rotonde zal worden voorzien van groen, de cirkel daarom- heen is voorzien van graskei- en, automobilisten zullen die keien mijden, terwijl de chauffeurs van vrachtauto's ze kunnen gebruiken om de draai goed te kunnen maken. Voor het verzorgingshuis De Burcht komt een ruime knik. Op die manier wordt de in gang naar de nieuwe wij De Dreven duidelijk en ontstaat er parkeerruimte voor De Burcht. Die ruimte is beslist nodig, omdat De Burcht meer zorg bedden zal krijgen. De knik voor de Burcht wordt pas in tweede instan- tie aangelegd. Na de rnspraa- kronden wil de gemeente eerst beginnen met de roton de. Burgemeester Van der Linde hoopt, dat het dit jaar nog lukt. De kosten van de rotonde bedragen grofweg een miljoen. HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Aile muziekscholen gaan bestuurlijk samenwer- ken. B en W zijn daar niet zo gelukkig mee, maar het moet, omdat de Provincie de coôrdinatie taak afstoot. HOOGEZAND-SAPPE- MEER - De dierenbescher- ming in Hoogezand-Sappe- meer werkt met een eerste inspectiedienst. Bel die dienst 98103, het nummer staat ook in het telefoonboek en in het infoboekje van de gemeente, als u dierenmis- handeling opmerkt. De die- renbescherming maakt u er- op attent, dat ieder ander persoon die ingeschakeld wordt op particulier initia- tief handelt, hoe goed be- doeld ook en niet uit naam van de Dierenbescherming. HOOGEZAND-SAPPEMEER/OOSTERBROEK - De burge meester van Hoogezand-Sappemeer J.L.D. van der Linde wil samen met wethouder M. Lantinga een stuurgroep glastuin- bouw oprichten. In zijn vorige gemeente Made-Drimmelen was de burgemeester ook actief op tuinbouwgebied. Hij was daar betrokken bij de ontwikkeling van een gebied van maar liefst 100 hectare. In 25 tuinbouwgebieden zetten vele honderden tuinders 7 april weer hun kasdeuren open voor de jaarlijkse manifesta- tie Kom in de Kas Kom in de Kas staat dit jaar in het teken van geur, smaak en kleur. Van aile drie heeft de tuinbouw veel in huis, zo- als de bezoeker kan ervaren HOOGEZAND-SAPPE MEER - Door de toenemende vraag naar maaltijden van Tafeltje Dekje was de Stich- ting Welzijn Ouderen ge- dwongen om met een wacht- lijst te gaan werken. De Stichting heeft er ailes aan gedaan om een oplossing te vinden. Met ingang van 20 maart heeft het verzor- gingstehuis Sint Jozef een deel van de bezorging overge- nomen. De wachtlijst kan hierdoor worden opgeheven. Mensen die gebruik willen maken van Tafeltje Dekje kunnen zich dus weer met een gerust hart aanmelden bij Stichting Welzijn Oude ren, Tak van Poortvlietstraat 361, tel. 23454. Zo groot zal het project in Hoogezand-Sappemeer in aanvang niet worden. Ge- dacht wordt aan een gebied van 10 a 15 hectare. Er is vraag naar goed ontsloten tuinbouwgebieden. Enerzijds omdat kwekers in Hooge zand-Sappemeer en Ooster- broek uit willen breiden. An- derzijds omdat het Westland overvol raakt. In de stuurgroep zouden naast Hoogezand-Sappemeer ook Oosterbroek, de NOM, de veilingen, het vakorgaan, de voorlichtingsdienst en de Rabo zitting moeten nemen. Als geschikt gebied wordt ge- dacht aan de gronden tussen het Achterdiep en de snelweg Winschoten. Oosterbroek heeft al een behoorlijk glastuinbouwgebied, De Ak- kers. Dat gebied is echter praktisch vol. De gemeente Hoogezand-Sappemeer is voorlopig niet van plan geld in het projekt te steken, maar wil als coôrdinator op- treden. Te verwachten: Vrijdag en zaterdag 22.00-23.00 uur Zaterdag open Zondag vanaf 15.00 uur Wordt de glazen stad uitgebreid? HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het ministerie van Economi- sche Zaken moet de scheepsbouw in Nederland blijvend steu nen. Ook al gaat het op dit moment goed in de scheepsbouw, dat mag geen verflauwing bij de rijksoverheid te weeg bren- gen. Voor de scheepsbouw is permanente steun nodig, zodat de uitgangspositie ten opzichte van buitenlandse concurren- ten gelijk blijft. Een brief met die strekking hebben B en W van Hooge zand-Sappemeer aan de mi- nister geschreven. In Hooge zand-Sappemeer bevinden zich zeven van de tien wer ven die de provincie Gronin- gen telt. Tien procent van de werkgelegenheid in de ge meente wordt in de scheeps bouw gevonden. - Het instituut voor natuur- vrienden educatie Hooge zand-Sappemeer kan een startsubsidie van 750 gulden tegemoet zien. Subsidie voor de exploitatiekosten van de club willen B en W niet ver- strekken. - Of de voetbalvereniging HSC geld krijgt van de ge meente voor een berging wordt besloten bij de geld- verdelingsronden voor 1991. De voetbalvereniging heeft een bedrag van f 5.810,- ge- vraagd. - De werkgroep Madi/Anib krijgt 75 procent van de uit- koopsom (prijs die een voor- stelling kost) van een theater productie door gehandicap- ten vergoed. Bovendien wordt er door de gemeente 750 gulden subsidie gegeven voor het maken van reclame voor de voorstelling. aan de hand van smaak-, geur- en kleurtesten. Maar de tuinbouw heeft meer in huis, zoals milieuvriendelijke pro- duktiemethoden. Natuur en hoogwaardige technologie hebben naast elkaar een plaats in de tuinbouw. Tuin ders maken bij hun produk- tie naast moderne teelttech- nieken, gebruik van bijen en hommels, die de bloemen bestuiven, en insekten die in- gezet worden om ziekten en plagen te bestrijden. Kortom: Kom in de Kas is kijken en genieten voor het hele gezin. Het publiek kan tôt 16.00 uur terecht bij de ruim 400 opengestelde bedrij- ven. Overigens stellen tij- dens de Kom in de Kas-dag behalve tuinders, ook veel akkerbouwers en veehouders hun bedrijven open. In het tuinbouwgebied Sap- pemeer-Noordbroek doen de volgende bedrijven mee aan Kom in de Kas: Wilbrink, Rijksweg Oost 119, Sappe- meer - potchrysanten. Van Leeuwen, Achterdiep NZ 4, Sappemeer - kamerplanten. Van Wijk, Langewijk 2a, Sappemeer - Kamerplanten. Hoogkamp, Langewijk 11, Froombosch - Grootbloemige anjers op substraat. Wester- hof, 's Gravenschanslaan 3, Slochteren - Witlof op water. Smit, Slochterstraat 22, Sap pemeer - Géraniums. De Boer, Noordbroeksterstraat 29, Sappemeer - Vleestoma- ten bestuiving door hom mels. Bulle, Vosholen 69, Sappemeer - Bouvardia's. Van Veen, Kalkwijk 85, Hoo- gezand - Chrysanten. INFQRMATIE - VERKOOP REPARATIE Zutdiaren - 05905-4047 Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5