Kinderboerderij groelt en boelt jong en oud Pallethandel mogelijk weg uit kom Foxhol Hardlopen zonder blessures KENWOOD Nieuws uit de Woldstreek Ralleypaper te paard HET NIEUWSBLAD >Ï99L Kinderdisco in Woldwijck Importeur DUITSE B0LLETJES! INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE HOOGEZAND - Het gaat geweldig goed met de kinderboerderij in het Gorechtpark. Er zijn pas 5 lammetjes geboren, de kuikentjes stappen vrolijk rond, ganzen en eenden zitten te broe- den. De gebouwen zijn klaar. Momenteel wordt gewerkt aan het verbreden van de voetpaden zodat ze berijdbaar zijn voor rolstoelgebruikers. Op het terrein van de kinder boerderij is de laatste tijd heel wat bouwaktiviteit ge- weest. Er verrezen een slecht- weerruimte, prachtige die- renverblijven en als laatste een schitterende hooischuur. Die werd gebouwd door vrij- willigers van het Project Mensen Zonder Werk (PMWZ). N agelknippen De kinderboerderij in het Gorechtpark wordt volledig door vrijwilligers gerund. Er is een vaste kern die steeds de leiding en verantwoording heeft. „We kunnen nog best mensen gebruiken", zegt vast medewerkster Steffie van der Veen. ,,Ze moeten minimaal één middag per 14 dagen beschikbaar zijn om de dieren te verzorgen". Wie daar zin in heeft kan Steffie bellen (tel. 21069). Veel plezier heeft de kinder boerderij beleefd van de scholieren van de Boerschool die één middag per week kwamen helpen de dieren te verzorgen. Andere Boer- school-leerlingen hebben on- der leiding leraar Bert Lesterhuis geholpen de hoe- ven van de geiten te bekap- pen. Dat is een soort ,,nagelk- nippen", nodig omdat de gei ten op gras lopen, waardoor de hoeven te weinig slijten. De leerlingen zullen ook bij het schapen scheren worden ingeschakeld. Directeur Een groep van wel 10 jonge- ren van 10 tôt 16 jaar houdt Steffie elke Zondag gezel- schap. Ze komen voor de ge- zelligheid en zijn een grote hulp bij het verzorgen van de dieren. Jan de Graaf (11) komt zelfs elke dag. Hij wordt ,,de directeur" ge- noemd, omdat hij overal van op de hoogte is. Steeds meer mensen weten Neemt u alstublieft geen brood meer mee. Daarvan krijgen dieren diarree Geeft u wortels, groen- voer, 'n appel rond Schoon en vers, dan blij- ven ze gezond ww *1 K de kinderboerderij in het Go rechtpark te vinden. Afgelo- pen zondag waren het er wel 500. De vereniging Kinder boerderij is blij met al die be- langstelling, maar toch ook wel een beetje bezorgd. ,,De pas geboren lammetjes zijn schattig, maar het is beter ze de eerste dagen met rust te laten", zegt Steffie. „Ook de ganzen en eenden moeten rustig hun eieren kunnen uit- broeden". Diarree Veel mensen nemen brood mee voor de dieren. Goed be- doeld, maar niet goed voor de dieren. Er is nu een bord gemaakt dat de mensen daar- op wijst. De tekst luidt: FOXHOL - Pallethandel E.G. Messendorp gaat mogelijk ver- dwijnen uit de kom van het dorp Foxhol. Het bedrijf heeft 8000 vierkante meter industrieterrein gekocht aan de Korte Groningerweg. M WESTERBROEK - „Feiten hebben aangetoond, dat er dit jaar meer muskusratten komen dan het vorig jaar. De zachte winter speelt daarin een belangrijke roi". Dit zei de heer J. Folkers in de land- bouwvergadering te Wester- hroek. Muskusratten richten veel schade aan dijken en sloot- kanten aan. Ze graven diepe kuilen, zodat bij het bewer- ken van het land de berijder niet zonder gevaar is. Er zijn nu 20 man in vaste dienst over de provincie Groningen verspreid, al dus de heer Fol kers. In 1989 zijn er alleen al in de provincie Groningen ongeveer 29.000 muskusrat ten gevangen. Dit jaar kun nen het er veel meer worden, tengevolge van de zachte winter. HOOGEZAND-SAPPE- MEER/GASSELTE - Op tweede paasdag organiseren de Gorechtruiters een ral leypaper vanaf de manege in Gasselte. Aile amazones, ruiters en koetsiers kunnen meedoen. Lidmaatschap van de club is niet nodig. Er bestaat bovendien de moge- lijkheid om in Gasselte een paard of pony te huren. Opgeven bij H. van Dijken 05980-27897 Veel Nederlanders heginnen in april weer met het beoefenen van sport. Ruim één derde van onze bevolking beoefent dan één of meer sporten. Hardlopen bijvoorbeeld. De 2,5 miljoen Nederlandse hardlopers komen niet allemaal ongeschonden weer thuis. Jaarlijks loopt een kwart van hen een blessure op. 80% van deze sportletsels is het gevolg van overhelasting. Andere factoren die een roi spelen bij het ontstaan van hard- loopblessures zijn de trainingsophouw, de ondergrond of het schoeisel. In het kader van de landelij- ke campagne Blessures blijf ze de baas" worden die hard- loopblessures in 1990 aange- pakt. Dit is een moeilijke op- gave omdat het grootste deel van de lopers ongeorgani- seerd de trainings- of wedstrijdkilometers aflegt. Voor deze recreatie-lopers verschijnen artikelen in de krant over de hardloopcam- pagne. Om te beginnen met dit eerste inleidende artikel. De campagne begint met het geven van cursussen voor looptrainers van atletiekve- renigingen. En diezelfde trai- ners zullen in oktober gratis trainingen geven. Juist ook bestemd voor niet-leden van de verenigingen. t-jg&rr+fl De mogelijke verhuizing van de pallethandel komt de ge- meente Hoogezand-Sappe- meer heel goed uit. Het dorp Foxhol heeft een pas een face-lift gehad in het kader van de stads- en dorpsver- nieuwing. Als afronding zal ook het zogenaamde ,,Katte- gat" tegenover de Pallethan del worden heringericht, die niet bepaald als een sieraad voor de dorpskern wordt be- schouwd. Bovendien veroor- zaakt de aan- en afvoer van de pallets verkeersoverlast. Daarom heeft de gemeente met Messendorp over alter- natieve vestigingsmogelijk- heden gesproken. Zonder re- sultaat omdat de gemeente niet bereid is bij te dragen in de verplaatsingskosten. Ge- meentelijk optreden op grond van milieuhinder is ook niet aan de orde. ,,Soms worden de pallets hoger gestapeld dan volgens de hin- derwet is toegestaan, dan wordt het bedrijf daarop ge- wezen", aldus R. Wolthof van het gemeentelijk bureau Promotie Bedrijfsleven.M Avebe Volgens de gemeente heeft Avebe belangstelling voor de grond aan de Gerrit Im- bosstraat waar de pallethan del nu gevestigd is. Het zou de bedoeling zijn er parkeer- terrein aan te leggen. Mes- schendorp zegt nog geen aan- bod van Avebe te hebben ge had. Of het bedrijf echt wordt verplaatst staat vol gens de eigenaar nog niet vast. „Laat de gemeente maar zeggen wat ze er voor over hebben", aldus Mes- schendorp. Aan de Korte Groningerweg wordt in elk geval een opslagloods ge bouwd. De pallethandel (er worden houten pallets gefa- briceerd en gerepareerd) werd als ,,vader- en zoonbe- drijf" begonnen. Nu werken er 8 mensen full-time. ,,In de toekomst kunnen er nog meer mensen aan het werk", aldus Messchendorp. Vrijdagavond a.s. is er in het wijkcentrum "Woldwijck" a.d. Melkweg in Hoogezand, de maandelijkse kinderdisco voor de kinderen van 6 t/m 14 jaar. Welke georganiseerd wordt door JAW (Jeugdakt. Woldwijck) en de ACHS. De discomuziek wordt ge- draaid door de bekende "ACHS-Drive In Show". Waarbij de jeugdige bezoe- kers uiteraard ook "HUN" favoriete plaat/artiest mo- gen aanvragen. Tijdens deze kinderdisco wordt géén alkohol geschon- ken. De kinderdisco begint om 19.00 uur en de einde is om 21.30 uur! De entree bedraagt 2,50 p.p. (leden betalen f 1,50 p.p.). Elke zaterdag op de markt OQ-SlSaifflŒI&SE HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 5 APRIL 1990 Hi«t w V «c Zzs'ïtz. J*. smmi "•Vrifcs Verschijrtt elke doriderdag in een oplage van 24.000 m de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolbam, Harkstede, Slochteren, Schildwoide, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidtaren, de Graeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: N» 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 ÇWIM ÎR I K. F.'\S BROOB.JKOEK«BANKË;T I Zuidlamn 05905-4047 - Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3