Hooizitting over Praxis vestiging aan Heveapad VISON mm Stichting redt historische foto's Hoogezand-Sappemeer Creatieve Hoogezandster wint alweer eerste prijs o J. R. Siebe MARKTAANBIEDINGEN ELDERS IN DIT BLAD Komt Gamma echt naar Hoogezand? Is H.J. Visser wel belanghebbende? ENS Kunslkring in Gemeentehuis DE MARKT GEZELLIGHEID HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 5 APRIL 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Hoewel de bouw van een nieuwe Praxisvestiging aan het Heveapad in Hoogezand-Sappemeer al is begonnen, gaat het indienen van bezwaren hierte- gen gewoon door. Bouwmarkt Formido heeft de Raad van State gevraagd de door de ge- meente verleende bouwvergunning te schorsen, daarover is nog niet beslist. Gisteren speelde een andere procédure: Formido-eige- naar Wolters en H.J. Visser, eigenaar van het huidige Praxispand, vertegenwoor- digd door Meester M. Riet- veldt, brachten hun bezwa ren naar voren tegen de vrijstelling van het bestem- mingsplan die de gemeente- raad verleende om de bouw aan het Heveapad mogelijk te maken. Dat gebeurde tij- dens een hoorzitting van de commissie voor beroeps- en bezwaarschriften. Duidelijk De bezwaren van Formido zijn duidelijk. De nieuwe vestiging van Praxis wordt ongeveer tweemaal zo groot als de huidige. Formido kon die ontwikkeling niet voor- zien toen ze zichzelf aan de Hoofdstraat vestigde. Be- zwaar dus vanwege vrees voor concurrentie. Huur Wat H.J. Visser beweegt is veel minder helder. Visser beweert dat hij schade lijdt omdat Praxis vanuit zijn pand aan de Meint Venin- gastraat vertrekt naar het Heveapad, maar vertelt er- bij dat hij zijn pand alweer verhuurd heeft aan Bouw markt Gamma. Volgens Vis- sers raadsman M. Rietveldt ontvangt Visser van Gamma minder huur als Praxis nieuw mag bouwen. Wet- houder Mobers betwijfelde namens de het gemeentebe- stuur of H.J. Visser wel be langhebbende is: ,,Mis- schien betaalt Gamma wel meer huur dan Praxis nu", aldus Mobers. Meester Rietveldt, die ook voorzitter is van de handels- vereniging verweet wethou- der Mobers dat de gemeente er geen middenstandsbeleid op nahoudt en onzorgvuldig met de wet op de Ruimtelij- ke ordening omspringt. Uit de woorden van wethouder Mobers concludeerde hij dat de gemeente wel een voorbe- reidingsbesluit had geno- men om de bouw van Praxis mogelijk te maken, maar niet van plan was het bestemmingsplan echt te wijzigen. De commissie be- raadslaagt verder op 9 mei aanstaande. gespecialiseerd in HOOGEZAND-SAPPEMEER - De unieke collectie histori sche foto's en kaarten van Hoogezand-Sappemeer, verzameld door de heer J.A. Blaak uit Appingedam, is voor het na- geslacht gered. De collectie is aangekocht door de Stichting ,,350 jaar Hoogezand-Sappemeer" met geld dat was overge- houden van de viering van het 350 jarig bestaan, ruim 11 jaar geleden. Blaak, zelf afkomstig uit Hoogezand-Sappemeer, be- gon de foto's te verzamelen toen hij bezig was met een stamboomonderzoek. De oudste dateren van 1875. On- langs bood hij de collectie van 1500 exemplaren te koop aan aan de gemeente Hooge zand-Sappemeer voor een be- drag van 15000 gulden, vol- gens hem de helft van de werkelijke waarde. Het Col lège van B W had er slechts 7000 gulden voor over, omdat ook het catalogiseren nogal wat kosten met zich mee zou brengen. Hoewel de commis sie Algemene Zaken erbij het Collège op aandrong moeite te doen het materiaal toch te verwerven heeft verzamelaar Blaak van de gemeente ver der niets gehoord. Zwijgen Welk bedrag de Stichting 350 jaar Hoogezand-Sappemeer aan Blaak heeft betaald, daarover zwijgen beide par- tijen als het graf. „We heb- Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf 208,- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 ben afgesproken daarover niets te zeggen", aldus Blaak. Mevrouw L. Buis- kool, voorzitter van de Stich ting, is enthousiast over de bestemming die een deel van het overgebleven geld nu krijgt. Ze woont tegenwoor- dig in Grijpskerk, maar voelt zich nog sterk met Sappe meer verbonden. ,,Door de aankoop van dit unieke historische materiaal komt het geld ten goede aan aile in- woners van de gemeente, die het ook bij elkaar hebben ge- bracht", aldus mevrouw J. Buiskool. Om de verzame- ling te catalogiseren wordt mogelijk de hulp ingeroepen van de School voor Docu- mentatie in Groningen. ,,Als dat klaar is, kan ieder die dat wil het materiaal inzien en delen ervan kopieëren", al dus mevrouw Buiskool, die vooral vanuit het onderwijs grote belangstelling ver- wacht. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zo goed mogelijk presteren en gezellig samen- zijn. Dat staat voorop bij de kunstkring HS, de vereni- ging die deze maand een ex- positie in het gemeentehuis heeft ingericht. Al heel lang verzorgt de Kunstkring Hoogezand-Sap pemeer bijeenkomsten voor liefhebbers van schilderen, aqualeren en tekenen. Door het veelvuldig samenwerken wordt het inzicht in het werk vergroot. Het lidmaatschap van de Kunstkring is niet aan leeftijd gebonden. Mevrouw J. Bos-Karsies met één van haar werkstukken. HOOGEZAND - Mevrouw J. Bos-Karsies uit Hoogezand heeft de eerste prijs gewonnen in de catégorie Textiele Werk- vormen van de Creatieve Wedstrijd van de Huishoudbeurs 90. Haar werk, een zijdeapplicatie op het thema „Sail Amster dam 90" werd door een deskundige jury uitgekozen als de beste van 150 inzendingen. Vorige week zaterdag werd in de RAI in Amsterdam de prijs uitgereikt door Mevrouw J. Key, directeur van de Stichting Sail. Voor mevrouw Bos is het winnen van een creatieve prios al bijna gewoon aan het worden. In 1987 deed ze voor het eerst mee aan de creatieve wedstrijd van de Huishoudbeurs, waar- over ze in het weekblad „Margiet" had gelezen. Het thema was toen ..milieu". Met haar borduurwerk van bloeiende koolzaadvelden behaalde ze direkt de eerste prijs. In 1988 kreeg haar glascollage over 150 jaar Artis een eervolle ver- melding en vorig jaar werd haar wandkleed over 150 jaar Ne- derlandse Spoorwegen hekroond met een derde prijs. „Ik had nooit gedacht nog een keer een eerste prijs te beha- len", zegt Mevrouw Bos. „Ik dacht zoiets lukt je maar één keer". Mevrouw Bos beoefent textiele werkvormen als een hobby waar ze veel tijd aan besteed. Als beroep geeft ze les- sen in „mode maken". Aanvankelijk gebruikte ze overgeble ven restjes stof voor het maken van creatieve werkstukken. Nu gebruikt ze zijde, dat ze zelf in de gewenste kleuren verft. Haar ontwerpen zijn vaak gebaseerd op meerdere foto's. Het winnende werkstuk meet 50 x 60 centimeter en geeft een im- pressie van zeilschepen die over de golven scheren. Aile winnende werkstukken en een selectie van de overige in zendingen van de Creatieve westrijd, zijn nog tôt en met zon- dag 8 april aanstaande te zien in een spéciale expositie op de Huishoudbeurs in de RAI te Amsterdam. IEDERE ZATERDAG WEER Zie advertentie te* oko*' llteii keukens, functioneel en passend bij uw intérieur staan in onze toonzaal. Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5