Een „meester" in veizekeringen en bedrijfsadvisering Uitwisselingsprogramma HS - Geesthacht Assurantie- en adviesbureau Meijer: Vakantieweek voor ouderen higezonden Koolzaadroute (L reau terecht. Als we Geert Jan Meijer mogen geloven (en waarom zouden we niet) hebben mensen die op ad- vies van zijn bureau een be- drijf starten 90 procent kans dat ze het redden. Landelijk gezien is dat slechts 30 pro cent. Wat kan een startende ondernemer van het advies- bureau verwachten? ,,Eerst gaan we praten over de filo- sofie van de klant. Waarom wil hij of zij een bedrijf star ten. Waarom juist dat be drijf? Op welke doelgroep wil hij zich richten? Waar wil hij zich vestigen? We vragen marktgegevens op. We maken een investe- ringsplaatje en een onderne- mersplan. Dan pas komt de financiering ter sprake. Is er eigen kapitaal, zijn er subsi- dies mogelijk? Zien we perspectief voor het bedrijf dan leggen we de contacten met de bank. Is de financie ring geregeld dan wordt een accountant ingeschakeld". Wat kost de dienstverlening van het adviesbureau tôt zo- ver? ,,Dat hangt af van het aantal uren, dat we erin ste- ken, maar voor een eenvou- dige onderneming ligt dat tussen de 500 en 1000 gul- den", aldus Meijer. Loopt het nieuwe bedrijf tegen hobbels aan? Bureau Meijer blijft, incidenteel, advise- ren. Zoals bij problemen met personeel, conflicten met de verhuurder van het bedrijfspand, bij juridische problemen. Sapp'meer is aans Het had niet veel gescheeld of Assurantie- en adviesbu reau Meijer was naar Hooge- zand vertrokken. Voor het bedrijf had dat niets uitge- maakt, voor Meijer persoon- lijk en voor de ,,40 van Sap- pemeer" wel. Daarvan is hij met veel plezier voorzitter. ,,Sappemeer is toch aans", zegt Meijer ,,ik kom uit Delfzijl, maar voel me toch Sappemeerster. Als ik de jaarlijkse feestavond in Struvé open voel ik de band met de Sappemeersters ,,zinderen". De heer G.J. Meijer. SAPPEMEER - ,,Een goede ondernemer moet ruggegraat hebben en incasseringsvermogen, hij moet zijn nek durven uitsteken, alert zijn en inspelen op de markt Dit zegt Mr. G.J. Meijer, directeur van het gelijknamige Assurantie- en Adviesbureau, dat onlangs van de Kees de Haanstraat verhuisde naar de Aletta Jacobsstraat in Sappemeer. Gezien de groei die het bu reau de laatste jaren door- maakte, moet ondernemer Geert Jan Meijer zelf wel over al die eigenschappen beschikken. Drie jaar gele- den runde hij het bureau sa- men met één parttimer, nu werken er zeven mensen. Jaarlijks zijn er contacten met 2000 klanten in een ge- bied met een straal van 30 kilometer rond het bureau in Sappemeer. Meester Geert Jan Meijer (35) wordt meestal meester" Meijer genoemd. Hij is geen school- meester, maar meester in de rechten, jurist dus. Meijer wilde altijd al het verzeke- ringsbedrijf in. Op advies van zijn vader, die ook in het vak zat, ging hij Neder- lands recht studeren. Dat een jurist een verzekerings- kantoor heeft vindt hij geen devaluatie van het vak. ,,Binnen de verzekeringswe- reld zie je steeds meer speci- alismen", aldus .meester" Meijer. Gaten dichten Verzekeringen maken nog steeds 80 procent uit van de diensten die bureau Meijer levert. ,,Ze zijn de kurk waarop we drijven", zegt Meijer. Geert Jan Meijer zelf heeft zich vooral in pensi- oenverzekeringen gespecia- liseerd. ,,Dat is mijn hobby. Ik heb er loi aan oplossingen te zoeken die de gaten in de pensioenvoorzieningen (zo als bij pensioenbreuk) dich ten. En de mensen zijn je eeuwig dankbaar. Pensioen leeft bij de mensen. Vroeger kwamen vijftigers praten over een koopsompolis, nu komen er al dertigers". Mei jer vindt een koopsompolis overigens geen echte pensi- oenvoorziening. ,,Een goede voorziening is toegesneden op iemands persoonlijke si- tuatie". Zo zal hij een gezin met kinderen met een inko- men beneden modaal geen dure levensverzekering ,,aansmeren", maar wel een één-ouderverzekering tegen een betaalbare premie advi- seren. Spin De andere 20 procent van de diensten die het bureau le vert bestaat uit bedrijfsad- viseringen. Daarbij gaat het om totale dienstverlening aan ondernemers. Meijer noemt voorbeelden: ,,Stel, iemand neemt een bedrijf over van zijn vader. Hij krijgt te maken met de ac countant, de notaris, de bank, met verzekeringen, met de fiscus. Wij weten overal iets van en kunnen dat allemaal op het goede spoor zetten. Als een spin zitten we midden in dat web. Voor de ondernemer scheelt dat een hoop rompslomp". Ook startende ondernemers kunnen bij het adviesbu- In Geesthacht is het halfjaarlijks overleg tussen de Comité's voor Internationale Uitwisselingen van Geesthacht en Hoogezand-Sappemeer gehouden. In dit overleg is het uitwis selingsprogramma voor 1990 vastgesteld. Meijer vindt dat de contro verses tussen de mid- denstanders in de gemeente nu maar eens moeten ophou- den. De gemeente moet naar de middenstanders luisteren en samen met hen de proble men aanpakken". Het door- gaand verkeer ziet hij als één van de grootste proble men voor de winkelcentra. De oplossing weet Meijer ook: ,,Gewoon een ringweg. Als iedereen dat wil, komt het geld er ook wel. Maar dan moet er wel een beleid komen en dat is er nu niet". HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op veler verzoek or- ganiseer Stichting Welzijn Ouderen ook dit jaar weer een vakantieweek voor oude ren. Evenals voorgaande ja ren zal men tijdens deze va kantieweek weer in 4 of 6 persoons vakantiebugalows verblijven in de bosrijke om- geving van Dwingelo. De vakantieweek van dit jaar wordt gehouden van 8 september tôt 15 september. Tijdens deze vakantieweek worden diverse aktiviteiten georganiseerd zoals: bingo- avond, uitstapjes, huifkar- tocht. Deze vakantieweek is verrassend laag geprijsd na- melijk f. 275,- ail in. Informa- tie en opgave is mogelijk bij Stichting Welzijn Ouderen, tel. 05980-23454 en bij me- vrouw Wever, tel. 05980- 23480 die evenals voorgaande jaren weer de koordinatie in handen heeft. Informatie en opgave is ook mogelijk op 4 april om 10.00 uur in de Reen- sche Compagnie. Het programma ziet er als volgt uit: - fotoclub Noorderlicht en amateurfotografen uit Geest hacht gaan in beide gemeen- ten exposities organiseren. - De mandolinevereniging KES zal in de komende jaren uitwisselingen organiseren met het Jugendmuzikor- chester Geesthacht. - De Middenstand van Geest hacht is uitgenodigd tôt het bijwonen van de braderie in Sappemeer op 30 april. Ver- der zijn er afspraken ge- maakt ten aanzien van het gezamenlijk bezoeken van beurzen. - Ook dit jaar worden er rei- zen georganiseerd naar Geesthacht. Voor de één- daagse reizen zijn nog geen data vastgesteld, voor de meerdaagse reizen zijn de pe- rioden van 25 tôt en met 26 mei en 29 september tôt en met 1 oktober vastgesteld. De reizen worden georgani seerd in een samenwerkings- verband tussen de reisbu- reau's Rapide Tours uit Ty- naarlo en PAX uit Geest hacht. - Een hoogtepunt in de uit wisselingen in 1990 is de sportuitwisseling, die gehou den wordt van 8 tôt en met 10 juni. - Verder zullen er uitwisselin gen tussen diverse scholen worden georganiseerd. Vast gesteld is reeds de uitwisse- ling tussen het Otto Hahn- gymnasium en de dr. Aletta J acobsscholengemeenschap, die zal worden gehouden van 25 tôt en met 31 augustus. De leerlingen van de AJS ont- vangen dan de leerlingen uit Geesthacht. Vanaf half april of iets later is het Groningse land bijzonder aantrekkelijk. Dan bloeien de goudgele kool- zaadvelden. Voor duizenden mensen is dat vaak een aan- leiding om een tochtje maken. Evenementen 18/4 De Kern: Bridge-drive, aanvang 13.30 uur 19/4 't Kielzog: Jaap Aap jeugdshow voor kinderen vanaf 5 jaar, aanvang 14.30 uur 21/4: Open dag watercreatie langs het Zuidlaardermeer, 10.00-17.00 uur KNWU-AMEV: Drents- Groningse fietstocht Bibliotheek Boekhoven: Landelijke Bibliotheekdag, 10.00-12.00 uur taxateur, en aktiviteiten met als thema ,,Mijn Lievelingsboek". Buurtver. Gorecht: Bingo- avond in de Reensche Com pagnie, aanvang 20.00 uur Buurt- en Speeltuinver., Pr. Margrietpark: Playback- show voor de jeugd Exposities Gemeentehuis: Kunstkring Hoogezand-Sappemeer (Schilder- en tekenvereni- ging), de hele maand april Bibliotheek Boekhoven: Schatten uit de Nederlandse literatuur, de hele maand april Galerie Halte Kropswolde: Lex Smit Duyzentkunst, ,,Doekie's en doosies", 21 april t/m 13/5 Galerie Inside: Karel Jacb van Beekum en Alberdina Brons, leden van Kunstkring 'De Ploeg', t/m 9 juni Oude Gemeentehuis: Lilian Verschoor, plakkaat- en krijttekeningen, de hele maand april Kinderboerderij Gorecht- park: geopend ma., di., do., vr. 15.00-16.30 uur; woe., za., zoo 14.00-16.30 uur Voor verdere informatie en inlichtingen kunt u terecht bij de VW Hoogezand- Sapncnwe" Legbatterij is het paradijs voor de kip, mits? HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 19 APRIL 1990 Het is naar aanleiding van het ge- schrevene in uw blad van 29 maart:,,Dierenbescherming ver- koopt scharreleieren." Gaarne zou ik onze dwalende broeders eens een juist inzicht willen geven van het verschil: Kip op de batterij en schar- relkip. Met de scharrelkip werd aan- vankelijk bedoeld de loslopende kip op de boerderij en daarom wil ik de ze eens gaan vergelijken met de kip op de batterij. Ook andere vormen van huisvesting, hierbij denk ik aan 10 tôt 100 en meer kippen in een hok kunnen gelijktijdig in mijn beschou- wing worden vergeleken met de kip op de batterij. Als we de kip op de boerderij gades- laan, dan zien we haar van lieverlee uit haar winterslaap ontwaken en was het nu maar een winterslaap, want in de slaap wordt meestal geen leed geleden. Veelal bleven ze, in de rui, bijna de gehele dag hoog in één of ander schuurtje zitten, dus bijna zonder veren te koukleumen. Ook zaten ze meestal bij vorst zonder water, want dit was bevroren. Als ze dan de winter overleefd hadden en ze waren weer een beetje op ver- haal gekomen, dan begonnen ze van lieverlee te leggen. Toch was ook veelal de leg niet optimaal. Bij na- der onderzoek bleken ze veelal bloedluis te hebben. De bloedluis vestigt zich onder de zitstok en zoekt 's nachts zijn slachtoffer op. Bij het gaan leggen van de kip stulpt de cloaka of eileider enigzins uit met als gevolg dat de vollega kippetjes. deze aanpikken of er uit- scheuren met dodelijke gevolgen. Weet u dat het meerdere malen ge- beurt, ook in kleine kippels van 10 tôt 15 stuks, één tôt drie en meer do- den? Bij het gaan leggen zoeken meerdere kippen hetzelfde nest op, met als gevolg kapotte eieren. Dit werkt het eierpikken in de hand. De kip vindt zijneigen eitje ook een lek- kernij. Doordat de kip losloopt komt ze in aanrakiang met haar ei gen uitwerpselen. De besmettings- kans voor ziektes wordt aanmerke- lijk groter. Zo, laten we nu eens de kip gaan gadeslaan op de batterij. Momenteel zijn de voorschriften mi- nimaal 400 cm2 per kip. Ik vind dit aan de krappe kant en denk aan mi- nimaal 450 cm2 per kip. Wel heb ik de indruk dat er in het verleden fou- ten zijn gemaakt door teveel kippen in een kooi te stoppen. Maar nu de vôôr- en nadelen: Om te beginnen is de pikorde verbroken. De kippen pikken elkander niet meer af. De bloedluis; op de batterij is er geen mogelijkheid voor de bloedluis om zich te vestigen. De kip zit op gaas of zo men wil op draden en deze bie- den geen gelegenheid voor huis- vestig van de bloedluis. Laten de buitenstaanders zich eens gaan rea- liseren welk een enorm voordeel dit is voor het welzijn van de kip. De mogelijkheden om de kip te laten eten en drinken zijn onbeperkt. Als ik over de mogelijkheden spreek, dan bedoel ik het kunnen rantsoene- ren. De juiste proporties voer op het juiste tijdstip zorgen voor een opti male vertering en gezondheid. Het enige nadeel van de batterij is: de kip kan geen zandbad nemen. Het welzijn van het dier is de voorwaar- de voor een goed rendement. Een goed rendement is het bewijs van welzijn. Het rendement van de kip is nergens hoger dan op de batterij. Het gedrag van de kip is ook een be wijs voor het welzijn van de kip. Bij aile vormen van huisvesting is het gedrag van de kip op de batterij het meest optimaal. Als de batterij vol- doet aan genoemde voorwaarden en voeder en verzorging zijn goed, dan is de kip teruggekeerd in het Para dijs. S.P. Laan sr. (ingekort door de redactie)

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5