Westerbroek blij met nieuwe Jan Ligthartschool Meidentheeuur weer van start Jeugdsoos in Woldwijck Welfare op Braderie Oorlogs- tentoonstelling Alscheid adjudant van politie Berend Botje dag Inloopmiddag JIAC Tennisvereniging Siddeburen opent complex Beginnende bands: opgelet! Handbaldames Wethouder als ,,koningin" onthaald WESTERBROEK - Als een echte koningin werd wethouder J. Hesselink-Boswijk donderdagmiddag onthaald in Westerbroek. De overheersende kleur was oranje. Feeste- lijk uitgedoste kinderen zongen haar toe. Ballonnen gingen de lucht in. Van Wilma en Anne kreeg ze een tuiltje bloemen èn natuurlijk de sleutel waarmee ze de nieuwe school offi- ciëel mocht openen. In Westerbroek wordt de nieuwe school al ,,de bunga low" en ,,de kerk" ge- noemd. Het is een schitte- rend gebouw dat heel goed in het dorp past. De school werd gebouwd door de Westerbroekse aannemer Oomkes volgens een ont- werp dat met heel veel in- spraak tôt stand kwam. Leerkrachten en medezeg- genschapsraad reisden de hele provincie door en ont- hielden van elke school die ze bezochten de beste din- gen. Op basis van hun bevin- dingen werd door gemeen- tearchitect Evenhuis het uit- HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gistermiddag startte voor het eerst sinds een lange tijd het meidentheeuur (zet vooral de h niet verkeerd red.) in het jongereneentrum De Nije. De opkomst was deze eerste keer mager. Maar een paar meiden genoten van een bakje thee. Volgens Pauline (de achter- naam vergaten we te vragen red.) stagiaire bij de Nije is de geringe opkomst vooral te wijten aan het feit dat de Nije geen open jongereneentrum meer is. eindelijke ontwerp ge- maakt. Zijkamertje De nieuwe school heeft drie royale klassen, elk met een „zijkamertje", om rustig te kunnen werken of bijvoor- beeld een privé-gesprekje te voeren met de juf of meester. De kleuters hebben er gelijk de ,,poppenhoek" van gemaakt. Er is een schit- terende gemeenschapsruim- te en (dat heeft geen enkele school in de gemeente!) een heuse ,,vide", een soort open zolder, te gebruiken als do- Weinig meiden op het Mei dentheeuur. Het theeuur wordt georgani- seerd omdat meisjes onder elkaar meestal vrijer met el- kaar praten dan in een ge- mengde groep. Gisteren gin gen de gesprekken vooral over lovers. Maar ook over serieuzere zaken kan het hart worden gelucht op het meidentheeuur. Pauline hoopt dat er op het volgende theeuur meer meiden zullen Elke 3e donderdag v.d. maand is in het wijkcentrum Woldwijck (in de jeugdruim- te) een jeugdsoos voor jonge- ren v.a. 12 jaar er wordt dan geknutseld o.a. figuurzagen en filigram en werken met div. materiaal. Aanvang 18.30 uur tôt 20.30 uur. De TOEGANG hier is geheel gratis!! Ook is er een jeugdsoos met spel en muziek maar dat is altijd de le donderdag v.d. maand ook gratis. Ook nieu we leden zijn welkom! verschijnen. Elke woensdag zijn ze welkom van 16.30 tôt 17.30 uur. Bij De Nije zijn er ook ande- re activiteiten voor meisjes. Er wordt een kookcursus ge- geven en binnenkort start er een cursus zeefdrukken. Op vrij dag 20 april is er een hip- hop party die natuurlijk wel voor iedereen toegankelijk cumentatiecentrum en voor handenarbeid. ,,Het leek eerst of een nieu we school er voor Wester broek niet meer inzat, er was zelfs gevaar voor ophef- fing", vertelde wethouder Hesselink. ,,Maar na lang aandringen en volledig open kaart spelen met het Mi- nisterie hebben we ze ervan HOOGEZAND-SAPPE MEER - 30 april op Koningin- nedag staat ook het Rode Kruis afdeling Hoogezand- Sappemeer op de Braderie, en wel met een voorlich- tingsstand van de afdeling Welfare en Kolonne. Iedereen kan hier terecht voor voorlichting over het werk van de Kolonne en de Welfare. Heeft u belangstel- ling of voelt u er ook voor om vrijwilligster te worden, kom dan even langs. Men zal u graag het een en ander ver- tellen over het werk van het Rode Kruis. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het Veenkoloniaal Muséum te Veendam organi- seert van 20 tôt en met 8 juni een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog met de titel: ,,'44. Vier jaar na veer- tig". De tentoonstelling wil een beeld geven van het dage- lijks leven gedurende het oorlogsjaar 1944. De officiele opening van deze ten toonstelling vindt plaats op 20 april, om 10.45 uur. De opening vindt plaats in het kader van het officiele ope- ningsprogramma van de ma- nifestatie „In het spoor van een gemeenschappelijk verle- den 1940 - 1945." De nieuwe school van Westerbroek. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op 1 juni zal de chef van de Algemene Surveillan ce Dienst van de gemeentepo- litie van Hoogezand-Sappe- meer, de adjudant van politie H.J. Nijland, gebruik gaan maken van de V.V.U.-rege- ling. Op 27 april wordt in verband hiermee een af- scheidsreceptie gehouden. Deze zal plaatsvinden tussen 16.00 en 18.00 uur in de raads- zaal van het gemeentehuis te Hoogezand. kunnen overtuigen dat de Westerbroekse kinderen in eigen dorp naar school moe- ten kunnen gaan". Gevaar voor opheffing van de school is er nu niet meer. Het leerlingenaantal is mo- menteel 41 en de prognoses duiden op groei. Spéciale gasten Felicitaties waren er ook van het bestuur van het dorpshuis. Voorzitter Jaap Westerdiep prees de kinde ren die daar 10 maand lang les hebben gehad. ,,Van ons had die situatie wel langer mogen duren. De kinderen hebben zich voorbeeldig ge- dragen en het heeft ons fi- nanciëel geen windeieren gelegd", aldus Westerdiep. Twee gasten werden door de wethouder Hesselink en door schooldirecteur J. Broekema heel speciaal in het zonnetje gezet. Het wa ren Peter en Johan van de VSO-afdeling van de Koppi- usschool. Samen met hun klasgenoten maakten zij een prachtige maquette van het ontwerp van de school. ,,Toen ik die zag werd het helder in mijn bol", aldus Broekema ,,ik zag de school helemaal voor me". Met dit lied werd wethouder Hesselink toegezon- gen. Het werd geschreven door Anneke de Lange. Zij is de vrouw van een leerkracht. Vandaag is het feest, want de school is nu klaar Een prachtig gebouw stond er binnen het jaar Na wikken en wegen, na veel overleg is de school nu gereed, hier gaan we nooit meer weg Het dorpshuis dat bood ons een poos onderdak We zaten daar prima - 't gaf ook ongemak Verhuizen op maandag en vrijdag steeds weer, De peuters die speelden daar ook graag een keer Een deel van de kindren, trok naar d'pastorie Ze werkten er hard, elke dag tôt na drie De koffie zou bruin zijn, maar tôt ieders schrik was onze meester Broekema totaal van de mik. Na maanden van wachten worden wij beloond Een heel mooie school, licht van kleur en erg schoon Veel ouders die hielpen met handen en tijd Zij stonden ons bij in het heetst van de strijd De wethouder is hier ook bij ons vandaag W'zijn blij met uw komst en ontvangen u graag De school en haar zaken, daar zorgde u voor maar straks mag u rusten, dat gunnen w'u hoor! De school is gebouwd en een vlag werd gemaakt Hij hangt fier te wapp'ren, zie hoe dat ons raakt De kind'ren, ze werken hier echt met plezier De ruimte in school biedt aan velen vertier Aan het eind van dit lied zingen wij met elkaar Voor de school en haar leerlingen, hiep, hiep, hoera! Met dank aan een ieder, die hielp bij het werk, Bleek ook in Westerbroek weer: Samen zijn we sterk!" ZUIDLAREN - Zaterdag staat het water in Nederland een dag lang in de schijnwer- pers. Belangstellenden kun nen dan gratis of tegen een geringe vergoeding kennis maken met een of andere wa- tersport. De open dag is een landelijk evenement, waarbij ook het Zuidlaardermeer aktief mee- doet. Er wordt een Berend Botje Dag" georganiseerd. De Burgemeesters van Ha- ren, Zuidlaren en Hoogezand- Sappemeer zullen 's middags midden op het meer een bord onthullen. Daarna zullen de burgemeesters gezamenlijk in een klomp bestuurd door Berend Botje naar de Leine varen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het Jongeren Infor- matie en Advies Centrum or- ganiseert een tweede inloop middag met ditmaal infor- matie op het gebied van stu- diefinanciering, school, werk, militaire dienst, T- biljet, vrijwilligerswerk, ontslag enzovoort op woens dag 25 april. SIDDEBUREN - Burgemees- ter Lebbink van de gemeente Slochteren zal op 28 april het tenniscomplex aan de Hoofd- weg te Siddeburen officieel openen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - In de Nije zal zater dag een groepenpresentatie plaatsvinden van bands uit Hoogezand en omgeving. Het is een initiatief van 6 poppodia in de provincie Groningen. Het is de bedoe- ling dat er 4 bands optreden. HOOGEZAND - De vereni- ging D.F.S. zoekt een aantal sportieve meiden, om een nieuw dames junioren hand- balteam op te richten. Ben je tussen 14 en 17 jaar dan kun je even langs komen op vrij- dagavond om 19.00 uur in de Europahal aan de Nieuwe- weg. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 19 APRIL 1990 is. Wiesje Slot Nieuwsblad stagiaire bij Het

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7