KADOSHOP JANSEN Greep uit toespraken bij afscheid wethouder Janny Hesselink AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND SAPPEMEER Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 26 APRIL 1990 Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Uit Geesthacht was de Bur- gervorsteherin, een soort re- presentatie burgemeester, overgekomen Vanaf het begin heeft me- vrouw Hesselink zich voor de uitwisseling met Geest hacht, die volgend jaar al 25 jaar duurt, ingezet. In 1966 merkte Hesselink bij de start van de uitwisselingen op. ,,Wil je over de grenzen begrip voor elkaar krijgen, dan moet je thuis beginnen. Dat te proberen is alleen al zeer belangrijk"Maar het bleef niet bij een poging, het werd een levendig part- nerschap en daaraan hebt u een belangrijke bijdrage ge- leverd". Een dag voor haar afscheid. Het onthullen van het kunstwerk in Spoorstraat Kieldiep. Nestor van de Raad H.J. Visker feliciteert scheidend wethouder Jannie Hesse link met haar Ridderorde. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Wie klaagt dat kranten altijd negatief schrijven kan on- derstaand volop aan z'n trekken komen. De waardering voor wethouder Janny Hesselink was groot en dat blijkt ook uit de gehouden toespraken. Onderstaand een greep. Ook oud-burgemeester A.M. Amerika en echtgenote wa- ren bij de bijzondere raads- vergadering aanwezig. De ridderorde wordt op- gespeld. Gemeentesecretaris J. Sagel Sagel is van mening dat de slechte verkiezingsuitslagen voor de PvdA mogelijk toe- gedicht kunnen worden aan het feit dat mensen zich af- keren van de politiek, om- dat de macht arrogant zou zijn. ,,U hebt met een wel- haast grenzeloze energie ge- tracht te functioneren te midden van de samenleving. U was op de meest ongele- gen tijden bijna altijd aan- spreekbaar. Als u iets in uw hoofd had knokte u ervoor en u zei nee als u nee moest zeggen. U functioneerde naar buiten en ook naar de medewerkers zodanig, dat zelfs van schijn van arrogan- tie geen sprake was", aldus Sagel. ,,Naar binnen toe was u een soort moeder van de com pagnie, die met respect voor de mening van anderen heel goed wist wat ze wilde". Namens het onderwijs in de gemeente sprak H. van der Veen van de Van Heems- kerkschool. Het feit dat Hesselink be- reid was te delegeren, men sen vertrouwen te schenken. Veel mensen uit het onder- wijsveld kwamen met hun eigen ideeën, vonden gehoor en daardoor konden volgens Van der Veen veel zaken op het gebied van de onderwijs- vernieuwing worden aange- pakt. „En was er iets dat u graag wilde, maar wat poli tiek niet haalbaar was, dan was uw houding even slik- ken en weer verder gaan". ,,We zullen u blijven herin- neren als de wethouder met liefde voor het kind en be grip voor de mensen die met kinderen werken". Kunst als relatiegeschenk een ideetje van Jannie Hes selink. Gisteren kreeg ze zelf het eerste exemplaar uitgereikt een zeefdruk van Heleen van der Tuin. Een stylistische typering van Hoogezand-Sappemeer. Nestor van de raad H.J. Vis ker ,,Een belangrijk item, de ge- lijkstelling man-vrouw, ook in bestuurlijke functies heeft uw gehele raadsperio- de zowel in Appingedam als Hoogezand-Sappemeer be- ziggehouden. Er is resultaat, misschien onvoldoende. U bent echter een voorbeeld geweest". Burgemeester van der Linde ,,Besturen is onder meer het doen van keuzes. U maakte keuzes, veelal voor de zwak- keren in onze samenleving. U streed voor emancipatie, voor kinderopvang, voor educatieprogramma's en voor cultuurontwikkeling. U was steeds bereid uw me ning uit te leggen, toe te lichten en zo nodig met een stortvloed van woorden dui- delijk te maken waarom u meende dat het zô moest en niet anders. Ik ben ervan overtuigd dat u door uw dui- delijke, openhartige en eer- lijke manier van optreden geen vijanden hebt". Vijanden in de raad had Jan nie Hesselink zeker niet. Ze kreeg van aile raadsleden een zoen, zoals ze trots constateerde in haar dank- woord. M. Vossen hoofd welzijnsza- ken ,,Het is uw verdienste dat ondanks de bezuinigings- golf het welzijnsbeleid niet is verschrompeld tôt een randverschijnsel". Ook Vos sen benadrukte Hesselinks warme persoonlijkheid. ,,Belangstellend vragen hoe de vakantie was geweest. Vertellen over de kleinkin- deren, een hand of knuffel geven bij je verjaardag, en meesnoepen van de gebak- jes op de afdeling, tijd ne- men voor een gesprek als je iets dwars zit. Jannie vooral deze medemenselijke en per- soonlijke houding hebben we erg gewaardeerd". T. Bakema voormalig voor- zitter van de Culturele Raad Waardering voor de tot- standkoming van het instru- mentenfonds, de bouw van het cultuurcentrum 't Kiel- zog, maar vooral ook voor het feit dat Jannie Hesse link altijd bereid was op feesten te komen, linten door te knippen en ten- toonstellingen te openen. ,,U verkleinde op die voor u zo specifieke wijze de af- stand tussen de overheid, het gemeentehuis en de bur- ger. U verplaatste als het ware uw spreekkamer naar de zaal van het theater, het wijkcentrum, hôtel of dorpshuis". Wethouder als brandweer- vrouw.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3