Sterren straalden in Hoogezand-Sappemeer Jaap Westerdiep als kiepkereltje Hoogezand wil eigen cellen behouden .4?" THE JAVELINS THE ASKAY BROTHERS Dl AT rLH 1 Overleg Tafeltje Dekje HET NIEUWSBLAD Zeventig niet te oud Ingezonden Katinka in Puur Cultuur EXAMENFEESTJES!!! Voor batterijkip geen paradijs maar hel HOOGEZAND-SAPPEMEER - Is Hoogezand-Sappemeer rijk aan acteurs en actrices? Je zou het wel denken na het bekijken van het programma ,,12 steden, 13 ongelukken", dat afgelopen Zondag door de Vara werd uitgezonden. In de ,,stad" Hoogezand-Sappemeer wa- ren niet 13, maar 4 ongelukken in scène gezet, waarvan 1 grote en 3 kleinere. De rollen wer- den door de plaatselijke TV-sterren zo levensecht gespeeld. Als je niet beter wist, zou je denken dat de ongelukken ,,live" gebeurden. Dat het allemaal echt ge- beurde dacht ook de 89-jarige oma van Rieks Spijk, die samen met Bert Tulp de hoofdrol speelde bij het ongeluk dat bij Water- huizen was geënsceneerd. ,,We hadden vergeten haar in te lichten", vertelt Rieks ,,ze was erg geschrokken en bleef maar denken dat het echt gebeurd was". Rieks (werkzaam bij de politie van Hoogezand-Sappemeer, maar ook zeer bekend van de Stuntelshow) vindt het een heel goed programma met een hoog werkelijk- heidsgehalte. ,,Bij de krui- sing in Waterhuizen is volstrekt duidelijk wie er voorrang heeft. Toch gebeu- ren in zulke situaties onge lukken". Dat betrokkenen bij een ongeluk gaan ruziën over wie de schuld heeft komt volgens Spijk ook re- gelmatig voor. De ruzie met Bert Tulp was volkomen geïmproviseerd. Beide he- ren zijn al jarenlang dik be- vriend. Ingedeukt Ook Bert Tulp vond het leuk om aan het programma mee te doen. De opnamen namen ruim een half uur in beslag. De auto's werden ingedeukt aangevoerd. Tulp denkt dat het laten zien hoe ongeluk ken gebeuren op Rieks Spijk en Bert Tulp nu ook bekend van de TV. mensen HOOGEZAND-SAPPE MEER - De gemeente wil op- treden als bemiddelaar inza- ke de gerezen problemen rond de maaltijdvoorzie- ning voor ouderen, Tafeltje Dekje. Zoals gemeld wil het verzor- gingstehuis Sint Jozef aile maaltijden gaan maken, dit tôt woede van verzor- gingstehuis Voor Anker, dat zich gepasseerd en buiten gesloten voelt. Ook de Ouderen Raad kraakte over het onderwerp een kritische noot. Voorlo- pig koken aile drie tehuizen, ook de Burcht doet mee, nog voor Tafeltje Dekje. Dus ge- geten kan er gelukkig wor- den. veel indruk maakt en daar- door mogelijk een positieve uitwerking heeft. *,Ik heb heel veel reacties gehad na afloop, het is onvoorstel- baar hoeveel mensen naar het programma hebben ge- keken". Één van die reacties was een felicitatiekaart met zijn pro- motie tôt acteur. Afzender onbekend! Sceptisch In een van de surveillance- auto's zat J. Linker, die ook in het dagelijks leven poli- tieman is. Omdat Linker re- servedienst had werd hij sa men met een collega uitge- kozen om mee te spelen. Het is hem goed bevallen ,,Ik stond er eerst sceptisch te- genover, maar na afloop niet meer", aldus Linker. Hij vindt dat het program ma opvoedkundige werking heeft. „Ik heb er zelf ook wat van geleerd ni. er bij stil te staan dat mensen na na zies en met problemen ach- ter het stuur gaan zitten. Als er een ongeluk gebeurd is hoor je wel van de betrok- ken ,,ik moest boodschap- pen doen" of ,,mijn moeder is ziek", maar het dringt toch niet echt tôt je door. Door de voorgeschiedenis van de mensen bij het grote ongeluk te laten zien wordt duidelijk dat mensen hun hoofd niet altijd voor 100 procent bij het verkeer heb ben", aldus Linker. HOOGEZAND-SAPPEMEER - We hebben het van horen zeggen, maar de raadsexcursie die vorige week vrijdag plaatsvond is uitermate gezellig geweest. Daaraan droeg ook Jaap Westerdiep zijn steentje bij. Een kiepkerellied, waarbij er voor elke fractie en voor elke wethouder een ka- dootje werd uitgedeeld was het hoogtepunt. Ook Radio Compagnie kreeg lucht van de happe ning. Jaap Westerdiep zal daarom in het programma Puur Cultuur, maandag- avond van zeven tôt acht, nogmaals zijn lied ten geho- re brengen. De kadootjes kunt u dan niet zien, daarom verklappen we er een paar. De burgemeester kreeg een winkeltje met in de laadjes aile fracties. Rita Koppejan kreeg een veger, omdat ze aile linkse partijen onder één noemer wilde brengen. Cor Drost kreeg de laatste wasmachine uit het hulp- fonds, omdat het minimabe- leid gaat veranderen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Als er een nieuw politiebu- reau gaat komen dan moet er ook celruimte voldoende zijn, vindt commandant Koolwijk van de gemeentepolitie Hoo gezand-Sappemeer. Het rijk geeft echter te kennen dat daar geen geld voor beschikbaar is. Toch is voldoende celruimte van belang en de commandant denkt daarbij aan vijf of zes cellen. Volgens hem heeft Hooge zand een régionale functie te vervullen en is het noodza- kelijk dat er over celruimte kan worden beschikt. Men sen van de afdelingen finan- cien en gemeentewerken die samen met politiefunctiona- rissen een stuurgroep vor- men om de bouw van een po- litiebureau voor te berei- den, zullen de realisering van een cellencomplex be- pleiten. De stuurgroep zal zich te- vens buigen over de vraag of de brandweer ook onderge- bracht kan worden in het nieuwe politiebureau. Bur gemeester J.L.D. van der Linde verwacht dat er over een jaar met de bouw van het politiebureau gestart kan worden. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Fel verzet bood bestuurslid J. Kuipers maandagavond tegen een ar- tikel in het concept-regle- ment voor de klachten-ad- viescommissie van de Wo- ningstichting Volksbelang. Daarin wordt bepaald dat het lidmaatschap van de commissie eindigt bij het be- reiken van de leeftijd van 70 jaar. Jans Kuipers, zelf boven de 70, vond het maar vreemd dat die bepaling niet geldt voor bestuursleden, maar wel voor leden van de klach- tenadviescommissie. ,,Ik denk dan: ben ik ik hier wel op mijn plaats", aldus Kui pers. Volksbelang-Voorzitter Tj. Veenstra gaf toe dat er wel sprake is van een zekere wil- lekeur, maar stelde dat aan- sluiting is gezocht bij de leeftijdsgrenzen die gelden voor de huuradviescommis- sies. Bestuurslid J. Visser (nog net geen zeventig) vond dat voorkomen moet worden dat het een commissie van bejaarden wordt. Kuipers was het er niet mee eens: ,,Zolang mensen een roi kunnen spelen, moet je ze niet de pas afsnijden. Dat vinden de ouderen bonden ook". u HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op de avond van Koninginnedag zal Katinka de Jong uit Hoogezand bij Radio Compagnie het opstel voorlezen waarin ze haar be- levenissen beschrijft als ver- vanger van de koningin. Met dit opstel heeft de 18-jarige leerling van de Re- hoboth-Mavo een prijs ge- wonnen in een landelijke wedstrijd georganiseerd door het uitzendbureau ASB in Den Haag. Katinka is te beluisteren in het programma ,,Puur Cul tuur", dat wordt uitgezon den van 19.00 tôt 20.00 uur 1986-1990 V Wij beginnen al op zondag 29 april Koninginnedag te vieren 22.00 uur 30 april - 3 uur 's middags Ook beschikbaar voor HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 26 APRIL 1990 ii Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 m de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwokie, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na-18.00 uur J. Wagt - Tel. 05990-17975 Dhr Laan gaat wel heel vreemd de vergelijking aan tussen een batte rijkip en een scharrelkip. Misschien kun je van iemand uit de eierhandel niet anders verwachten en preekt hij in zijn stukje van 19 april in deze krant voor eigen parochie. Inderdaad is een scharrelkip geen kip die los op een erf rond kan scharrelen. Zij is echter heel wat be ter af als een kip uit een legbatterij. 10 tôt 100 en meer kippen in een hok kun je beslist niet allemaal over één kam scheren met een batterij kip. Dat moet de heer Laan weten. Hij verdraait de feiten. Het verschil tussen een scharrelkip en een batterijkip is de manier van huisvesting. Beiden zitten met zeer velen bij elkaar in een schuur. Bij de batterijkip mogen er 25 kippen op 1 m2 worden gehouden. Bij de scharrelkip is dit maximaal 7 per m2. De scharrelkip kan vrij in de schuur rondlopen en daadwerkelijk scharrelen. De batterijkip zit dicht op elkaar gepropt in een draadga- zen kooi. Ze heeft geen legnesten tôt haar beschikking. De scharrel kip wel. Bij de scharrelkip wordt geëist dat er voldoende daglicht in de stal kan toetreden. De vleugels van de scharrelkip mogen niet wor den gekortwiekt. Het aanpikken is misschien veel minder in de bio-in dustrie, maar de heer Laan vergeet erbij te vertellen dat batterijkip- pen dat ook niet kunnen. Nog maar net uit het ei wordt er al een stukje van de snavel gekapt. Beweging is bij de batterijkip nauwelijks moge lijk. Vleugels uitslaan is er al hele- maal niet bij. Dhr. Laan vindt 400 cm2 per kip in de legbatterij aan de krappe krant en denkt zelf aan 450 cm2. Denkt u zich eens goed in. 450 cm2 is een hal- ve trottoirtegel per kip aan ruimte of als deze pagina van de krant 2 cm langer was geweest, dan was dit de ruimte voor 3 kippen. Dhr. Laan vindt dit voldoende!!!!! Momenteel is het zo dat 3 volwas- sen kippen in de legbatterij zelfs nog minder ruimte tôt hun beschik king hebben als de oppervlakte van deze bladzijde. En dan wil dhr. Laan beweren dat de kip terugge- keerd is in het paradijs. Nu ik noem dat de hel! Het welzijn van de kip is helaas voor het dier nog altijd heel moei- lijk aan te geven. De bedrijfstak zelf weet dit ook heel goed zoals blijkt uit een artikel in het Agra- risch Dagblad van 9 december j.l. Daarom gaan de wantoestanden in de bio-indutrie nog maar steeds door. Als dierenbeschermer moet je achteraf maar aantonen dat het dier zich niet prettig voelt. Voor de boer telt alleen het economisch ge- win. Hoe het dier zich voelt is niet belangrijk alleen de produktie telt. Uitsluitend een goed rendement is beslist niet voldoende bewijs voor een goed welzijn. We zeggen toch ook niet dat het met de mensen in de derde wereldlan- den zo goed gaat omdat ze zoveel kinderen hebben? Als consument kun je aangeven dat je tegen de leg batterij bent door voor scharreleie- ren te kiezen. De handel zal dan ze- ker volgen. Gelukkig maken steeds meer mensen deze keuze! Mevr.Jungman, Hoogezand

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7