Gehandicaptentoneel authentiek, indringend, en humorisllsch Bewaakte fietsenstalling in Gorecht-Oost Wijkcentrum „De Kern" op winst Gratis ontbijt bij de „40" ea o J. R. Siebe HET NIEUWSBLAD Zomermuziek in de Hortus Disabuse en Brutal Obscenity in de Nije Kulturele dagen op de SBHS Theater/toneel voor meiden WIMA-Prima- aktie-meimaand in Martenshoek HOOGEZAND-SAPPEMEER - De blinde man die door de NS in de verkeerde trein wordt gezet, de rolstoel die niet door de deur de kan, de goedbedoelde maar opdringerige hulp van de medemens, de commerciëel getinte liefdadig- heidsaktie, de nooduitgang die op slot zit. Het zijn herken- bare situaties waar gehandicapten regelmatig mee te ma- ken hebben. Is het nodig en nuttig daarvan een toneelstuk te maken en dat op te voeren? De gehandicapte spelers die gisteren in Wijkcentrum de Kern optraden met het stuk ,,Met de neus op de feiten" bewezen van wel. De theaterproduktie van de Provinciale Gehandicapten- raad en de Akteerstudio kwam tôt stand ter gelegen- heid van het vorig jaarge- houden symposium ,,Mens en Handicap". De professio- nele régisseurs Hans Vijf- winkel en Henk Klabbers gaven vorm aan het stuk op basis van improvisaties van de gehandicapte spelers, die hun eigen slechte ervarin- gen inbrachten. Daardoor is het een erg authentiek, in dringend, maar ook humo- ristisch stuk geworden. Stommetje Als de blinde voorlichter meneer Koster (gespeeld door Hubert de Vos) zich huit in nukkig stilzwijgen bijt mevrouw Willems (Ine- ke Weener) hem vanuit haar rolstoel toe ,,Ook nog stom metje spelen? Is blind alleen niet genoeg". En de goedwil- lende mevrouw die alsmaar wil helpen als de blinde Koster mevrouw Willems met rolstoel en al op het po dium probeert te sleuren wordt toegevoegd: ,,Als we hulp nodig hebben roepen we wel". Uiteindelijk breekt er brand uit en wordt de met een hangslot afgeslo- ten nooduitgang tôt een ,,nooituitgang" De 35 aan- wezigen (er waren 600 uitno- digingen verstuurd) lieten tijdens de diskussie na af- loop hun waardering volop blijken. Er was wel kritiek op de duur van het stuk slechts een half uur. ,,Voor de gehandicapte mens gaat het om toegang- kelijkheid, bruikbaarheid en bereikbaarheid", gaf Wil Boddeus namens de spelers nog eens de bedoeling van de voorstelling aan. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Jaren is er over gepraat maar nu is de kogel eindelijk door de kerk. Tussen het winkelcen- trum Gorecht en de bibliotheek komt een bewaakte fiet senstalling. De winkeliersvereniging Gorecht stelt zich ga rant voor de huur van 125 fietsplaatsen in de eerste drie jaar, zodat de betrokken ondernemer de heer A. Schuurman ver- antwoord kan investeren. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Wijkcentrum „De Kern" in Hoogezand kan de toekomst weer opgewekt tegemoet zien. Dreigde het Wijkcentrum enkele jaren geleden gesloten te worden wegens grote financiële problemen, over het jaar 1989 werd een winst behaald van ruim dertigduizend gulden. Om faillissement te voorko- men verleende de gemeente al eens een overbruggings- krediet van 40 duizend gul den. Vervolgens stelde de de gemeenteraad nog een ton beschikbaar voor schuldsa- nering. De verwachte resul- taten bleven niet uit. Over 1988 was er voor het eerst een klein batig saldo, het positief resultaat over 1989 bedraagt ruim dertigduizend gulden. Volgens voorzitter Kees Ker- saan van de Stichting Wijk centrum ,,De Kern" is de ver- beterde positie van het wijk centrum te danken aan een aantal maatregelen. Naast de schuldsanering door de ge meente noemt hij de energie- besparingsmaatregelen, de gemeentelijke subsidierege- ling voor groot onderhoud en de jaarlijkse subsidie van 3000 gulden voor inventans- kosten. Van de laatste twee regelingen profiteren aile dorps- en wijkcentra in de ge meente „Maar het bestuur heeft er ook ailes aangedaan om het gebruik van ,,De Kern" te promoten HAREN - De Hortus Haren verzorgt een zomermuziek- programma welke van start gaat op 13 mei. De muzikant van dit weekend noemt zich- zelf ,,De Troubadour". Otto, zoals deze troubadour heet, is een bekende muzikant in Groningen en omstreken. U kunt hem horen op zondag van 11.30 tôt 12.30 uur en van 13.00 tôt 14.00 uur. De gemeente stelt de grond waarop de stalling komt om niet ter beschikking, ook zul- len aanwezige betonpalen en bestrating door de gemeente worde verwijderd, dat kost 11.500 gulden. Dat geld wordt gehaald uit het werk- gelegenheidsfonds. Schuurman is van plan de di- ploma's voor rijwielherstel- ler te halen, zodat er in de stalling ook kleine reparaties kunnen worden verricht. Komst van de fietsenstalling is geen overbodige luxe. Er N» 18.00 uur Tel. 05990-17975 worden veel fietsen gestolen in Hoogezand-Sappemeer, daarom nemen de mensen hun fietsen mee het winkel- centrum in en dat geeft veel ergemis. Schuurman hoopt de stalling op korte termijn te kunnen openen. ,,Maar ik geloof het pas als de raad ak- koord is, dan bestel ik pas het materiaal. Ik overweeg totdat de stalling gebouwd is eerst maar in de openlucht te starten, want het fietsenpro- bleem in het winkelcentrum is echt erg groot". SAPPEMEER - Een heerlijk ontbijt en dat voor nop krijgt iedereen die zaterdagmorgen aanschuift bij de 40 meter lan ge ontbijttafel van de 40 van Sappemeer die te vinden zal zijn tegenover Hôtel Struvé aan de Noorderstraat. Het be- looft een waar culinair festijn te worden, om je vingers bij af te likken. De hoogwaardige ingrediënten worden geleverd door Super Wynia, Slager Timans, Eierhandel Laan, Bloemist Bulle, Bakker Vegter, Slager Post, Slagerij Engros en Bakker Meijer (reserve). Ongeveer 25 vrijwilligers van de buurtverenigingen Sloch- terstraat, Sappemeer Zuid en Voorwaarts zorgen voor de bediening. Deze spectaculaire Sappemeerster ontbijtshow begint om half negen en duurt tôt 10 uur. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Vrijdag treden Bru tal Obscenity en Disabuse op in de Nije. Brutal Obscenity bracht in mei 1988 hun eerste demo uit onder de naam: ,,Sorry boys en girls, but we don't have an image", waarop ze hun 40 procent hardcore, 40 procent métal en 20 procednt reggae, hiphop, new wave en ska- muziek ten gehore brachten. In juni 1989 kwam hun eerste elpee uit ,,It's because of the birds en flowers". Binnenkort gaan ze hun tweede elpee opnemen. Dis abuse begonnen als een zeer succesvolle onderground band door zeer energieke op- tredens en hun kenmerken- de ,,the Accused" meets ,,Kreator"-stijl. Hun LP werd bekroond tôt LP van de week in VARA's vuur- werk! Hun optreden begint vrijdag om 20.30 uur. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op dinsdag 29 mei tôt en met donderdag 31 mei worden opde S.B.H.S. weer de Kulturele Dagen voor de leerlingen van klas drie ge- houden. Het is dit jaar voor de vijfde achtereenvolgende keer dat deze dagen worden gehouden. Naast de diverse workshops waar de leerlingen in groep- jes van 15 tôt 16 leerlingen werken, zijn er ook nog ge- meenschappelijke aktivitei- ten. Theater Wim Zomer brengt voor de leerlingen de voorstelling ,,Over film, to- neel en t.v.". De rock-forma- tie ,,Phantom" zal een pop- concert geven dat de jeugd ongetwijfeld tôt groot en thousiasme brengt. Ook dit jaar heeft de Gemeente Hoo gezand-Sappemeer het be- lang van een dergelijk pro- jekt voor de jeugd onder- schreven door wederom subsidie te verstrekken voor een aantal onderdelen. Ook zijn er enkele bedrijven die erg dure materialen sponsoren voor de groep beeldhouwen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - In het najaar start het meidenwerk De Nije een theater/toneelcursus voor meiden. Onder deskundige begelei- ding wordt in ongeveer 10 bijeenkomstgen toegewerkt naar een echte voorstelling. Ervaring is niet nodig, het belangrijkste is een flinke dosis enthousiasme. Voor meer informatie en opgave kan gebeld worden naar Stichting Welzijnsbevorde- ring Hoogezand, tel. 05980-94148. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zaterdag zullen in verband met Moederdag aile klanten verblijd worden met een leuke verrassing. De presentjes worden uitge- deeld door dames in het WI- MA-tenue, dat wil zeggen in een gele outfit met het WI- MA-vignet erop. In de aktie- meimaand zullen nog meer aktiviteiten georganiseerd worden. Wat dit precies is, is nog een verrassing. Ter zij- ner tijd zal in deze krant vermeld worden welke akti viteiten gepland zijn. Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208,- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 10 MEI 1990 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 m de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwokie, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Watefhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd. I Wsflt

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3