Nieuwe verbindingsweg gevaarlijk voor fietsers Elk winkelcentrum recht op fietsenstalling JONKER S®, db OPTIEK Interkulturele dag S.B.H.S. Informatieavond borstkankerpatiënten Ingezonden Importeur DUITSE B0LLETJES! 30 païen verloren? HOOGEZAND-SAPPEMEER - Aile partijen in de Raad van Hoogezand-Sappemeer maken zich grote zorgen over de ge- vaarlijke situatie die ontstaat voor voetgangers en fietsers als de nieuwe verbindingsweg in het Zuidelijk deel van Go- recht-Oost wordt aangelegd. Het gaat om het doortrek- ken van de nu doodlopende weg tussen het Aral-Station en het politiebureau, achter langs het gemeentehuis, naar de brug over het Kiel- diep. De weg wordt versneld aangelegd om een alterna- tieve route te bieden aan het verkeer dat tijdens de aan- leg van de rotonde de Abra ham Kuypersingel niet kan gebruiken. Van de brug over het Kiel- diep die slechts vier meter breed is maken vooral fiet sers gebruik op weg naar de scholengemeenschap A J S het sportcomplex Kalkwijk en het Winkelcentrum Groot Gorecht. De kersverse wet- houder van Openbare Wer- ken M. Laaning had nog geen enkel idee hoe hun vei- ligheid gewaarborgd zou kunnen worden. Hij toonde zich bereid de suggesties als een verbod voor vrachtwa- gens en éénrichting verkeer over de brug, te zullen bestuderen. ,,Dat had u eer- der moeten doen", vonden WD en Lijst Ronda. Zij stemden tegen het voorstel. HOOGEZAND-SAPPEMEER - ,,Als er startende onderne- mers zijn die bij de winkelcentra in Hoogezand, Sappemeer of Martenshoek een fietsenstalling willen realiseren, dan moet de gemeente daar net zo aan meewerken als nu in Go recht Oost". Dat standpunt namen de fracties van D66 en WD dinsdagavond in de gemeenteraad. Aile partijen zijn blij met de fietsenstalling die bij de bi- bliotheek gerealiseerd gaat worden. Roelof Stâbler (P.v.d.A.) sprak van een uit- stekend initiatief, een pre- ventieve maatregel om diefstal van fietsen te voor- komen. R. Bodewes (lijst, Ronda) vond het eigenlijk niet juist dat de mensen die milieuvriendelijk, dus per fiets winkelen, ook nog voor een stalling moeten betalen. Het stallen kost 60 cent per fiets. Wim Berghoef (D66) wil daarom dat de klant straks kan kiezen tussen het onbewaakt of bewaakt stal len van de fiets. De fracties van D66 en WD vinden dat startende onder- nemers ook in andere win kelcentra de kans moeten krijgen een stalling te reali seren. Met wethouder M. Lantinga valt daar over te praten, als er ondernemers zijn die er brood in zien. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op 21, 22 en 23 mei vinden interkulturele da- gen" plaats op de Huizinga- school (S.B.H.S.). De inter kulturele dagen worden ge- houden in klas 2 met een gemeentelijke bijdrage van max. f. 1600,-. Aile tweede klassers hebben een bepaal- de kultuur gekozen waarin zij zich 3 dagen gaan verdie- pen. De kulturen die gekozen konden worden zijn: Hin- doestaanse cultuur, Turkse cultuur, Afrikaanse cultuur, Hollandse cultuur, Zigeu- ners, Kermis, Circus. Aan het eind van de interkultu rele dagen vindt er een in terkulturele markt plaats. Tijdens deze markt laten de leerlingen zien wat ze ge- daan hebben, er kunnen pro- dukten geproefd worden en er worden produkten ver- kocht. Deze markt is alleen toegankelijk voor ouders en genodigden met een toe- gangskaart. Doel van deze interkulturele dagen is dat door het kennismaken met verschillende kulturen, het in aanraking komen met verschillende normen, waarden en gewoontes, vooroordelen en discrimina- tie zullen afnemen. Mis- schien ontstaat er meer be- grip voor anderen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op dinsdag 29 mei zal er een informatie-avond gehouden worden voor borstkankerpatiënten, be- langstellenden en beroeps- bevolking. Mevrouw S. ter Veer, onco- logie-verpleegkundige in het Sint Lucasziekenhuis in Winschoten zal deze avond een inleiding houden over het onderwerp: de roi van mensen die borstkankerpa tiënten omringen. Mevrouw R. van de Meer, maatschap- pelijk werker van de Stich- ting MADI, zal ter on- dersteuning aanwezig zijn. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Huize St. Jozef, hoofdingang, Noorderstraat 142 in Sappe meer. Voor informatie kunt u bellen naar: Mariëtte Mul- der, telefoon: 05980-21743 of het secretariaat telefoon: 059980-93858. Çwim miqrKENS Çb]rdod..ko:ek.]bah;k:et Elke zaterdag op de markt Legbatterij is het paradijs voor de kip, mits? HOOGEZAND-SAPPE MEER - Wie gedurende de maand april één of meerde- ren voorwerpen verloren heeft kan in onderstaande lijst kijken of zijn/haar ei- gendom(men) bij het politie- buro afgegeven zijn. Degene die zijn 30 païen „verloren" heeft weet nu dus waar hij/zij ze kan afhalen. In- lichtingen over onderstaan de gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen van maan- dag tôt en met vrijdag tij dens kantooruren aan de ha- lie van het politieburo te Hoogezand. Gevonden zijn: 1 bondsspaarbankpas, 1 blauw regenpak, 5 autosleu- tels, 7 sleutels, 1 paspoort, 1 kinderhorloge, 1 rode helm, 30 houten païen, 1 bruine knipportemonnee, 1 kinder- fiets, 1 gouden damesbril, 1 lichtbruine damesbril, 1 zwarte portemonnee, 1 rood/geel surfzeil. Keus uit verschillende modellen en glaskleur naar uw eigen keuze. Enkelvoudige glazen in sterktes S4 C2 (voor hogere sterktes betaalt u een kleine toeslag) Jonker Optiek, z'n tijd vooruit Mevr. Jungman en ondergetekende hebben allebei liefde voor de kip. Onze uiting hiervan is nogal ver- schillend. Dat de mijne zou voort- vloeien uit geldelijk gewin is eigen lijk een minderwaardige gedachte en karakterizeert niet mij maar u zelfOm nog eens op ons onderwerp terug te komen zou ik de volgende vergelijking willen maken. Ik had een klant en die woonde op het plat- teland en had als beroep veehouder. Hij bereikte de 65-jarige leeftijd en ging rentenieren in een flat drie hoog. Toen ik hem eens een keer be- zocht sprak ik er mijn verwonde- ring en verbazing over uit; Hoe hij toch wel in zo'n gebouw kon gaan rentenieren. Zo opgesloten en zon- der enige ruimte om huis. Hij ant- woordde mij, dat hij nog nooit zo'n mooi leven had gehad en vertelde .mij waarom. De kip kan niet vertel- len maar wel haar welzijns gedrag tonen. Als mevr. Jungman zegt: ,,Het welzijn van de kip is helaas voor het dier nog altijd heel moei- lijk aan te geven". Dan is die moei- lijkheid er niet voor de kip maar voor mevr. Jungman om dit vast te stellen. Als ik een huis bouw ter grote voor een normaal gezin dan zijn er geen problemen. Maar als ik in dit zelfde huis drie gezinnen stop dan komen er moeilijkheden. Maar dan is niet het huis de boosdoener maar de dichte bezetting. Het zelf- HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 17 MEI 1990 J^prmcipe geidt voor de battenj. In haar slotbeschouwing vergelijkt mevr. Jungman de geboorte van een kind in de derde wereldlanden met het leggen van een ei. Laat ik even vaststellen dat als ik deze kin- deren zie op het televisiebeeld, dan ben ik misschien meer bewogen dan mevr. Jungman. Aan de geboorte van een kind gaat gemeenschap vooraf tussen man en vrouw en dan volgt er een cyclus van negen maan- den en deze handeling is jammer ge- noeg niet afhankelijk van welvaart of welzijn. De cyclus van een ei is ongeveer 25 uur en is volledig af hankelijk van welzijn. En als ik spreek over welzijn dan gelden hiervoor drie factoren: huisvesting, verzorging en voeding. Als er aan deze factoren ook maar iets ont- breekt dan wordt de cyclus van 25 uur niet meer gehaald en dan be- hoeft er niet veel te gebeuren of de winst is helemaal weg. Op een laatst gehouden vergadering van leghennen houders beklaagde een van onze collega's zich er over dat hem alsmaar zoveel kippen sneu- velden aaan kannibalisme onder z'n scharrelkippen. Mensen als je liefde hebt voor de kip koop dan nooit scharreleieren meer. Boven- dien er is absoluut geen verschil tussen een scharrelei en een batte- rijei. En zo er al verschillen zijn dan zullen deze verschillen altijd ten gunste uitvallen van het batterijei door betere voedermogelijkheden op de batterij en eventueel schade- lijke werking van de uitwerpselen op de grond op het scharrelei. Onbe- grijpelijk dat de overheid nog me- dewerking verleent aan het predi- kaat scharrelei. s.P. Laan sr. een zonnebril met glazen op uw eigen sterkte HOOGEZAND Hoofdstraat52 Tel. 05980-97081 HOOGEZAND Winkelcentrum Gorecht Tel. 05980-25387 HAREN Raadhuisplein21 Tel. 050-347603 RODEN Wilhelminastraat34 Tel. 05908-14253

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 13