Beleggingsclub Aida wint van mannelijke experts KENWOOD o o J. R. Siebe Zuidlaarderveen THE Kyudo spot Rommelmarkt op 19 mei Groepenpresentatie in Nije Subsidie deskundig heidsbevordering Tijdeliike uitbreiding St. Kinderopvang- personeel Juiste gewicht 730 kilo Cursus voor ouders van buitenlandse adoptiekinderen Avond- vierdaagse 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - De studiebeleggingsclub „Aida" uit Hoogezand-Sappemeer heeft de tweede prijs ge- wonnen in een landelijke beleggingswedstrijd georgani- seerd door de ABN. In vier maand tijd wist de uit vijftien vrouwen bestaande studieclub 15,9 procent rendement te behalen op een fictief kapitaal van honderdduizend gulden. Een beter resultaat dan 247 andere deelnemende beleg- gingsclubs. De wedstrijd was georgani- seerd door de ABN ter gele- genheid van het 20-jarig be- staan van de Nederlandse Vereniging van Beleg- gingsstudieclubs dat afgelo- pen~zaterdag in de RAI in Amsterdam werd gevierd. De prijs bestond uit een in- gelijste enorme chèque van 100 bij 80 centimeter, goed voor 50 aandelen ABN, met een koers van ongeveer 38 gulden. Bovendien was er een chèque van 50 gulden voor ieder clublid. Mevrouw D. Coops uit Kiel- windeweer kan er niet over uit. Samen met mevrouw A. Eïeveld uit Hoogezand heeft zij bepaald in welke fondsen het fictieve bedrag van een tonzou worden belegd. ,,Dat wij als gewone huisvrouwen hebben gewonnen van hoek- mêrnnen en registeraccoun- tants hadden we nooit ver- wacht", zegt ze vergenoegd, ,,bij de prijsuitreiking heb ben we zoveel compliment- jes gehad, geweldig!". Berlijnse muur Ze geeft overigens toe dat het succès erg aan het toeval te danken was. De koersen van de aandelen Deutsche Bank en Siemens, die de club fictief had aangekocht stegen enorm toen de Ber lijnse muur was gevallen. Beleggen in buitenlandse ef- fecten (voor 70 procent) was de enige voorwaarde die de organiserende ABN-bank stelde. De beleggingsclub ,,AIDA" in Hoogezand-Sappemeer bestaat bijna 4 jaar. De naam die doet denken aan een Oosterse prinses bete- kent heel nuchter ,,Actief in Aandelen". Vanaf het begin zijn de dames gecoached en begeleid door de heer H.E. Eigenberg van de plaatselij- ke Rabobank. ,,Het is INFÛRMATIE - VERK00P REPARATIE BQ-iiHSïïiaaŒiQS-s® Echte vriendschap is goud waard DESIREE vriendschaps- en verlovingsringen Vanaf f 208,- p.p. Juwelier/Horlogerie Kleinemeersterstraat 25 Sappemeer Telefoon 05980-92121 beslist geen elitaire club", vindt Kina Coops ,,wij zijn heel gewone huisvrouwen, enkele hebben een baan bui- tenshuis. We hebben de club opgericht, omdat we meer wilden weten van dat ,,man- nenwereldje". De dames be- talen 25 gulden per maand inleggeld. Een aan- en ver- koopcommissie van vier le- den, die om de vier maand rouleren, beslist waarin het kapitaal wordt belegd. Nieuwe leden moeten wel entreegeld betalen, op dit moment 1000 gulden, zijnde 1/15 deel van het aandelen- kapitaal, omdat de club uit 15 leden bestaat. Er is zelfs een wachtlijst, want AIDA wil niet groter worden. De resultaten zijn goed. De Ai- da-leden hebben onlangs uit de winst voor het eerst 500 gulden ontvangen. ,,Dat is wel leuk, maar de studie staat voorop", aldus me vrouw Coops. Om deskun- digheid te verwerven wor den sprekers uitgenodigd zoals een notaris, een direc teur van een groot bedrijf of van de Kamer van Koophan- del. De dames van Aida leg- gen ook bedrijf sbezoeken af, ze lezen vakbladen, hou- den dagelijks de koersen bij in de kranten en op tele- tekst. Bovendien oefent elk lid individueel met een fic tief bedrag van 30.000. Na 1 jaar wordt degene met het beste resultaat beloond met een bloemetje. Enkele leden zijn zo enthou- siast geworden dat ze priv'e ook in aandelen zijn gaan handelen. ,,Je moet jezelf wel in bedwang houden, de risico's zijn enorm", vindt mevrouw Coops. ,,Je kunt er schatrijk, maar ook straa- tarm bij worden. Ik doe het kalmaan. Ik verkoop liever bij een kleine winst, dan te gokken op een verdere koersstijging". ZUIDLAREN - 19 Mei 1990 van 9.00 tôt 16.00 uur wordt de jaarlijkse rommelmarkt georganiseerd door de marktcommissie van de Ge- reformeerde Kerk aan de Stationsweg te Zuidlaren. De opbrengst is dit jaar bestemd voor onderhoud aan een Kerk te Onverwacht in Suriname. Op de markt zullen verschillende aktivi- teiten plaatsvinden zoals rad van avontuur, sjoelen en kinderspelen. De rommel markt vindt plaats naast de Gereformeerde Kerk te Zuidlaren van 9.00 tôt 16.00 uur. ZUIDLAARDERVEEN - Eigenlijk nog maar net open is de Japanse boogschiet baan in Zuidlaarderveen. Klaarblijke- lijk is Zuidlaarderveen een inspirerende omgeving, want bij de Nederlandse kampioenschappen kwamen praktisch aile prijzen toe aan de boogschieters uit dit Noorddrentse dorp. Gestreden werd tegen de boogschieters uit Leiden, Utrecht, Zaandam, Lelystad en Laren (Gelderland). De teamprijs ging naar Zuid laarderveen, de tweede en derde prijs individueel ook en bij de stijlprijzen komen slechts Zuidlaarderveenders aan bod. Janpans boogschieten, Kyu do is een sport die door man- nen en vrouwen wordt beoe- fend. Elk facet van het schot is belangrijk, dus niet alleen of er doel wordt getroffen. Kracht komt niet, of niet al leen zo is de bedoeling uit sterke armspieren, maar vooral uit de techniek en de innerlijke energie. Frekie Frekie:,,Ober, kovvie is ies- kold" Ober:,,Ruil mor mit Jaan, di] vient t bier te waarm". HOOGEZAND-SAPPE MEER - De net opgerichte vereniging Popkollektief organiseert in samenwer- king met het jongerencen- trum De Nije zaterdag een presentatie van de bands die bij het kollektief zijn aan- gesloten. Opgetreden wordt er door Phantom een rock band. Cardiac Arrest een overbe- kende band die garant staat voor loi, energie, springende gitaristen, een beestachtige drummer, stampende bas, snelle vingertjes en werve- lende solo's. Waarschijnlijk treedt de band Power Cham pion ook op als ze de kracht kunnen vinden. Awaking, komt uitgeslapen uit Siddeburen en speelt death métal (dood metaal), wat dat ook maar mag zijn. Ga vooral luisteren en schrijf Het Nieuwsblad even hoe het klonk. Frekie Frekie:,,Willen ie dij hond even aaien?" Vraauw:,,Vanzulf. Bist zeker slim wies mit dien hond?" Frekie:,,t is mien hond nait. k Wil allinneg waiten of e bit. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Om de deskundig- heid van dorps- en wijkcen- tra te bevorderen is besloten dat de gemeente een subsi die van f. 10.000,- beschik- baar stelt. Deze subsidie moet dan gebruikt worden voor de cursus financiën die dan gevolgd gaat worden door bestuurders van dorps- 'en wijkcentra. Asperges, ook in de Veenko- loniën worden ze vol op ver- bouwd. Vlak bij Hoogezand- Sappmeer vindt u ze op het bedrijf van Henk en Sjoeke Doornbosch. Rijd vanaf de Kielsterachterweg naar Veendam en precies bij het viaduct over de Borgercom- pagnie vindt u het bedrijf. Voordeeltje, Veenkoloniale asperges zijn lekkerder dan Limburgse omdat ze langza- mer groeien en zoeter wor den. Een Japanner tijdens de opening van de dojo in Zuid laarderveen in 1989 (archief Het Nieuwsblad). HOOGEZAND-SAPPE MEER - Naar aanleiding van het verzoek van de St. Kin- deropvang om de perso- neelsformatie uit te breiden is besloten de formatie tijde- lijk voor een half jaar uit te breiden met 20 uur. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De negen mid- denstanders uit Sappemeer die zaterdag voor duizend mensen een heerlijk ontbijt verzorgden zijn mannen van gewicht. Samen wegen ze 730 kilo. Niemand had dat gewicht precies geraden. De heer H. Smit, Kerkstraat 92, Zuid- broek zat er het dichtst bij met 719 kilo. Hij wint eens- waardebon van 75 gulden. De tweede prijs, een waar- debon van 50 gulden gaat naar Marijke Jongman, Bor- gercompagniesterstraat 84, Sappemeer. Zij dacht dat de heren 745 kilo wogen. D. Postema, Lindelaan 31 Kol- ham zat er nog verder van af. Hij had het gewicht ge- schat op 709 kilo. Toch nog goed voor een waardebon van 25 gulden. De prijzen worden de win- naars toegestuurd. GRONINGEN - De afdeling Preventie van de RIAGG Groningen start in septem- ber 1990 een cursus voor ou ders van buitenlandse adop tiekinderen in de basis- schoolleeftijd. Besloten is voor een tijdelij- ke uitbreiding omdat de Stichting nog aan het begin staat van een geheel nieuwe période (nieuwe huisvesting kinderdagverblijf incl. gastouderprojekt opsplit- sing van capaciteit in gesub- sidieerde en bedrijf splaat- sen verhCiur van kind- plaatsen aan bedrijven en uitbreiding van de capaci teit tôt minimaal 56 kind- plaatsen over een periotde van vier jaren) en er nog on- voldoende zicht is op de in- komsten uit de verhuur van kindplaatsen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - In Hoogezand-Sap pemeer wordt de Avond- vierdaagse, georganiseerd door de Noord Nederlandse Wandelsport Bond, gehou- den in de week van 11 - 15 ju- ni. Er kan gekozen worden uit de afstanden 4 keer 5, 4 keer 10 of 4 keer 15 km. Ver der bestaat er de mogelijk- heid één avond te wandelen. Uit recent onderzoek is ge- bleken dat deze groep ou ders ongeveer zes maal zo vaak behoefte heeft aan één of andere vorm van opvoe- dingsondersteuning in ver- gelijking met ouders van bi- ologisch eigen kinderen. In de cursus wordt aandacht besteed aan vragen als: Waarom maken kinderen toch altijd ruzie?, Bouwen adoptiekinderen op een an dere manier een relatie op met hun ouders dan andere kinderen?, Hoort angst soms bij deze leeftijdsfase?, Wat is de invloed van televi- sie op het gedrag van kinde ren?, Wat moet je kinderen wel en niet vertellen over het feit dat ze geadopteerd zijn? De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van 2,5 uur. Er zijn geen kosten verbon- den aan deelname. Opgave voor de cursus bij voorkeur vôôr eind mei. Ouders die meer informatie willen en/of zich op willen geven, J kunnen op werkdagen, be- halve op vrijdag, tijdens kantooruren bellen met: RI AGG, afdeling preventie, Ellen Siegert, tel. 050-137341. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 17 MEI 1990 Zuiaiafen 05805-4047 - Fax: 4493 kv roKAl

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 15