Klaas Adema Textiel: Manufacturen in nieuw jasje KENWOOD Michalak Topino t Kinderreceptie bij juf Chantai ACHS-jeugdreis naar Rijswijk Concert kerionuziek in Martini Ingezonden Ingezonden Engelbert open Hangbuikzwijnen en spinnen in Hortus Jacob Kuper mede-directeur Springplank HET NIEUWSBLAD - DINSDAG 22 MEI 1990 ZUIDLAREN - Vrijdag is Chantai Bakker in Zuidlaren ge- trouwd met Johnny Broekema. Omdat Chantai leidster is bij het kinderdagverblijf „Joepie" in Sappemeer werd er voor de kinderen een echte receptie gehouden in het Brinkhotel in Zuidlaren. Met ranja met een rietje en een zakje chips werd het een groot feest. Aile kinderen waren dol enthousiast. Vooral de mooie trouwjurk van Chantai moest even ,,be- voeld" worden. Semi-zelfbediening in manufacturen bij Klaas Adema in Sap pemeer (foto Dennis F. Beek) Vanmorgen is de textielzaak van Klaas Adema in Sappe meer, na een interne verbouwing heropend. Nieuwe vloeren, nieuwe plafonds, een nieuwe winkelinrichting maken dat de zaak weer helemaal eigentijds is geworden. Als ook nog de gevel is opgeknapt, en dat gaat binnenkort gebeuren, past het bedrijf prima in het winkelcentrum van de 40 van Sappe meer. den de meeste artikelen te- genwoordig wel machinaal vervaardigd. Adema levert kwaliteit en geen goedkoop „Taiwan- spul", zoals hij zelf zegt. Zijn specialiteiten zijn kleinvak voor de zelfmaakmode, en ondergoed van zeer modem tôt de ouderwetse degelijke lange onderbroek voor opa in het bejaardencentrum. Ver- der pyama's, kousen en sok- ken en ook badmode. Hoewel de artikelen voortaan voor het uitzoeken liggen (semi- zelfbediening) zal de onder- nemer zeker persoonlijke ad- viezen blijven geven als daarom wordt gevraagd. Het gaat goed met de 40 van Sappemeer. Het ene bedrijf na het andere durft te in- vesteren. Nu ook Klaas Ade ma: ,,Ik constateer een toene- mende klandizie, en een gro- tere vraag naar de betere artikelen. Het werd tijd om de zaak op knappen, de win kelinrichting dateerde nog van 27 jaar geleden". Toen vestigde hij aan de Noor- derstraat 184 zijn ,,manufac- turenwinkel". Van Klaas Adema mag je de zaak nog best zo noemen, al betekent het woord manufacturen" eigenlijk ,,met de hand ge- maakte artikelen" en wor- INFQRMATIE - VERKOOP REPARATIE HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Op 26 mei organi- seert de plaatselijke beken- de jeugdorganisatie ,,Activi- teitencommissie Hoogezand-Sappemeer (ACHS) een jeugdreis voor kinderen tôt en met 15 jaar naar het prachtige ontspan- nings- en recreatiepark ,,Drievliet" in Rijswijk. De kosten zijn ondanks de lange reis enz. toch zeer laag gehouden en bedragen slechts f. 17,50 per persoon. Kosten bij opgave direct voldoen! Opgave is mogelijk bij: fam. Leeuwinga, sport- terreinstraat 152, Hooge- zand en bij de heer J. Wil- lems, Mastenmaker 25, sap pemeer (tussen 17.00 en 18.00 uur). In de Martinikerk in Gronin- gen wordt op vrijdag 1 juni een historisch concert gehou den getiteld „Kerkmuziek in de loop der eeuwen". Aan- vang 20.15 uur. In het kader van de herden- king van 950 jaar stad Gro- ningen wordt in dit concert het zoeklicht gericht op het aspect kerkmuziek, uit te voeren in een gebouw dat de gehele historié van de stad Groningen heeft meege- maakt. Blind alleen niet genoeg! Duitse zwaluw voor de zomer Zaterdag is het openlucht-na- tuurbad Engelbert weer open gegaan. Het bad is omstreeks 1931 ontstaan door een zan- dafgraving ten behoeve van de voormalig Woldjerspoor- weg. In het bad wordt ook zwemles gegeven aan kinde ren vanaf 6 jaar. De Michalak Werkstudio in Wiesbaden heeft op basis van de Opel Corsa de Michalak Topino geschapen. De ont- werpstudio van Bernd Mi chalak is gespecialiseerd in het ontwerpen en bouwen van prototypen. De Topino is een eigen ontwerp en wordt ook in produktie genomen. Zijn ontwerp betreft een Cor sa in buggy-uitvoering. Ailes wat in zijn visie aan en auto overbodig was heeft Micha lak weggelaten, maar daar kwamen zeer vemuftige vin- dingen voor in de plaats. Volgens Bemd zijn de deuren en het dak overbodig. Deze zitten er dan ook niet meer op. Andere modificaties aan het uiterlijk zijn de verbrede spatborden, de knalgele rol- beugel en een aanhanger. De bodem bestaat uit PVC, en is voorzien van een aantal dop- pen. Door deze te verwijde- ren kan binnengekomen re- genwater eenvoudig weglo- pen. Een steeds terugkerend thema in de blauwe auto en aanhanger is de afwerking met gele buizen. Het intérieur bevat vier stoe- len, die voorzien zijn van Ar- metta bekleding. Dat is een kunststof die sterk op ve lours lijkt. De bekleding is met klitteband bevestigd, en dus uitneembaar. Handig als ze vuil is en in de wasmachi- ne moet, of na een regenbui over de waslijn moet worden gehangen. Opmerkelijk dé tail is de onafhankelijke ve- ring van de stoelen, die bestaat uit gele tennisballen. De achterste twee stoelen hebben eveneens een verstel- bare rugleuning. Bovendien zijn deze stoelen gemakke- lijk te verwijderen, zodat er meer laadruimte ontstaat. Het instrumentenpaneel van deze bonté vogel bestaat uit zwarte, ronde klokken die waterdicht zijn. Ze zijn met rode klemmen op alweer een gele buis gemonteerd. De au- dio wordt geregeld door een waterbestendige en demonta- bele walkman. Voor de ver- warming wordt gebruik ge- maakt van twee flexibele buizen die uit het dashbord steken. De vorm van de enkelassige aanhanger is gelijk aan die van de achterzijde van de Corsa. Het wagentje weegt 225 KG en is voorzien van spéciale houders. Daardoor passen er drie fietsen in de aanhanger. En omdat de ach- terkant kan worden openge- klapt kunnen ook langere voorwerpen als een surf- plank worden meegenomen. Juist de combinatie van de buggy-achtige Corsa met aanhanger maakt van dit on- derwerp een echte vrije tijds- auto. De prestaties van de moderne 1.4 liter motor die 60 PK levert zijn ook ruim voldoende. Bemd Michalak ontwierp de auto met de be- doeling al het overbodige weg te laten. 'Einfach nur Spass' was zijn credo. Maar Bemd was zelf zo tevreden met zijn ontwerp dat hij nu experimenteert met een af- neembaar dak. Het wordt een opblaasbaar dak, wat ruimte spaart bij het opber- gen. HAREN - Woensdag 23 mei wordt in de Hortus in Haren het Insektarium feestelijk geopend. Ook op de tentoonstelling die van 24 juni t/m 10 juni wordt gehouden is een deel gewijd aan spinnen. Leefwijze, eigenaardigheden en de voortplan- ting die voor mannetjes heel gevaarlijk is worden duidelijk gemaakt. Griezelen kan ook, want de grootste spin ter wereld (25 centimeter in doorsnee) is aanwezig, maar wel in opgezet- te vorm. Niet alleen insekten en planten, maar ook geiten, kippen, ko- nijnen, cavia's, parelhoenders, een ezel en Vietnamese hang buikzwijnen zijn aanstaand weekend in de Hortus te vinden. Tamme dieren, die van dichtbij bekeken en geaaid kunnen worden. Voor wie dat niet durft is er in het paviljoen een hoekje ingericht met knuffelbeesten. SIDDEBUREN - B W van Slochteren stellen de gemeente- raad voor de heer Jacob E. Kuper te benoemen tôt mede-di- recteur van de openbare basisschool de Springplank in Sloch teren. De vacature is ontstaan door het vertrek van de heer R. Steen, die gebruik gaat ma ken van de Dop-regeling. In eerste instantie solliciteerden 11 kandidaten. Na selectie bleven daarvan drie over. De selectiecommissie vond dat te weinig. Een tweede wer- ving ieverde nog eens 13 kan didaten op. Vier kandidaten werden uitgenodigd een proefles te geven. Twee van hen werden geschikt bevon- den. Eén van heeft inmiddels elders een baan aangenomen, zodat alleen de heer Kuper over bleef. ,,De gemeen- teraad kan dus niet uit meer- dere kandidaten kiezen, maar de heer Kuper genoot reeds de voorkeur van de grote meerderheid van de se- lectie-commissie", aldus B W aan de Raad. Zuidlaren - 05905-4047 Fax: 4493 Nee, waarschijnlijk niet! Want waar bleven al die genodigden vori- ge week woensdag? Ja, ik heb het over ,,Wijkcentrum De Kern", waar vorige week de theaterpro- duktie: ,,Met de neus op de feiten" werd opgevoerd. Of zie ik het ver- keerd, weten al die hulpverleners het al wel hoe ze hulp moeten verle- nen. Als er brand uitbreekt, hoe handelt de brandweer dan met een nooduitgang die geblokkeerd is? De politie wat doet die aan al die uit- stallingen? Artsen, fysiotherapeu- ten en andere hulpverleners in de professionele sfeer, weten die het zo goed? En al die vriendelijke men- sen die gehandicapten zo zielig vin- den en graag willen helpen en dan ook ongevraagd handelen? Zien wij de gehandicapten het verkeerd of zou het te confronterend zijn? Tôt slot wil ik allen die wel geweest zijn en daardoor een fijne middag hebben gehad bedanken. Ook de pers die er voluit aandacht aan ge- schonken heeft, bedankt. Will Boddeûs Regeren is vooruitzien De CDA- en PvdA fractie's in de tweede kamer hadden (net als eer- der in het verleden) een voor- uitziende blik. Regeren is vooruit zien, nietwaar, zij hadden al voor zien dat: a, De accijns op benzine drastisch zou worden verhoogd en b. Het belastingplan Oort zeer nadeli- ge gevolgen gaat hebben voor deze zeer goed verdienende tweedeka- merleden. Nog voor bovengenoemde maatregelen van kracht worden, werd er door de nieuwe voorzitter van de tweede kamer een voorstel aangenomen om de salarissen van de tweede kamerleden met enkele duizenden guldens te verhogen. Met uitzondering van Groen Links en met instemming van de PvdA, werd het voorstel tôt inkomensverbete- ring van deze hoog betaalde lieden aangenomen. De CDA fractie zal met goedkeuring van de PvdA frac tie, gedacht hebben: ,,Heb uw naasten lief en verrijkt u zelve." K. Meelker ALLE MERKEN UITLATEN EN TREKHAKEN VOOR DOE HET ZELVERSOf SNELLE MONTAGE DOOR ONS BEL VOOR DE LAAGSTE PRIJS! STônïr^en Ri|ktweq 179a (0 Gro») Tel 050 412458 Hoooexand Mcint VeninoMtrMt 30 Tel 05980 9112C

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5