Circuscapriolen op Antoniusschool Sportverenigingen moeten navelstaren Groen Links bezorgd over snel varen Regenboog hield bomenproject Nieuws uit de Woldstreek Rommelmartt en Fancy-fair Jenaplanschool HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 31 MEI 1990 dat bij Anouschka (6), Mar- ten (5), en Micha (6) de fiets- kar favoriet is. Ykela (7) vindt ailes even leuk en De- rya in haar prachtige jurk zegt niet zo veel, maar haar glunderend gezichtje spreekt boekdelen. Achter [efen van de kramen met lekkemijen treffen we Adriaan en Roelf van groep 5. Samen met een vader wassen ze aile ,,weg- gooi"-borden en -bekers weer keurig af. Dat is milieuvrien- delijk en de heren hebben er duidelijk plezier in. Juist om- dat het thuis niet hoeft. Daar staat een afwasmachine. Bruine beer „We hebben geprobeerd de komst van het circus voor de kinderen geheim gehouden", vertelt Lies Tros van de feestconmmissie, die in fe- bruari al met de voorberei- dingen is begonnen, „maar een heleboel kinderen heb ben het toch geraden toen gisteren de tent werd opge- zet". Via een brief was de ou- ders gevraagd de kinderen uit te dossen in circuskle- ding. Resultaat: Clowns, Pierrots met grote puntmut- sen, danseressen en zelfs een pantertje en een klein bruine beertje, dat het met het prachtige weer behoorlijk warm zalhebben gehad. Zo'n 30 ouders waren nog veel ac- tiever bij het feest betrok- ken. Bij de spelletjes van de kleintjes, bij het bereiden van allerlei lekkemijen, zo- als de vruchtenbroden die haast te mooi waren om op te eten. Circusfeest op de Antonius- school. SAPPEMEER Een hele rii kleurig beschildenle auto s en caravans, vrolijke muziek uit grote luidsprekers, een circustent met 300 zitplaatsen, een ijscokar, kraampies met popcom en andere heehijkheden en overal clowns, acrobaten, jong leurs en andere circusartiesten. Het schoolplein van de Antoniusschool in Sappemeer was vorige week woensdag omge- toverd in een echt circusterrein. Dat je samen met een circus een hele dag een schoolfeest kunt houden, om dat te be- denken moet je bij de Anto niusschool zijn. Vorig jaar vierden de kleuters een prachtig beroepenfeest en gingen de grotere kinderen nog op schoolreis. Dit jaar had de feestcommissie het aangedurfd de schoolreis te laten vervallen in ruil voor een circusfeest voor aile kin deren. Daarvoor was een echt circus ingehuurd: Circus Are- na van de familie Ploeg uit Nieuwe Pekela. Sprekend paard Na de opening met een spre kend paard (vertolkt door de meesters Bemo Spekschate en Harry Ketelaar) lieten vuurspuwers het feest als het ware losbranden. Terwijl de kleintjes op het schoolplein zich prachtig uitgedost ver- maakten met allerlei circu- sachtige spelletjes, werd er in de tent door de groten onder deskundige leiding druk ge- oefend voor de voorstelling die 's middags zou plaatsvin- den. Een grote bal met je voe- ten door de piste rollen, ter wijl je er bovenop staat en te- gelijk een andere bal opgooien of touwtje sprin- gen, een duivennummer, acrobatiek, een verdwijn- kist, jongleren, maar ook de bediening van de gordijnen en de verkoop van de (nep)kaartjes, het moest wel allemaal worden gerepe- teerd. Maarten (10), Jacques (11), Ard-Jan (9), Marcel (9), Chris (9) em Leony(lO), allemaal vinden ze het tof om op te treden in een echt circus en niemand mist de schoolreis. Toch vindt Leony het acroba- tieknummer wel een beetje eng en wil ze later liever in een kwekerij werken dan in een circus. En Chris vindt klusjes doen leuker dan op- treden. Afwassen Ook de kleintjes zijn druk in de weer. Er worden reuzen bellen geblazen, waarvoor je wel erg veel adem nodig hebt. Met een grote fietskar (geleend v-an Nieuw Woel- wijk) rijden ze op en neer tus- sen de school en St. Jozef, ze slingeren aan een touwbrug en kruipen door een tunnel. Uit een kleine enquete blijkt HOOGEZAND-SAPPEMEER - De tijd dat sportverenigingen dreven op het familiegevoel, de bingo en de behaalde winst van het eerste is voorbij. En dat realiseren de clubs zich on- voldoende. Zo stelde Drs. A.H. Broeke docent aan de Acadé mie voor Lichamelijk Opvoeding en de studierichting bewe- gingswetenschappen van de Rijks Universiteit in Groningen deze week op de thema avond „sport in het jaar 2000", geor- ganiseerd door de PvdA in Hoogezand-Sappemeer. Broeke s stelling werd meteen gestaafd, in de zaal zeer veel politieke bestuurders maar slechts een handjevol kader van sportvere- Directeur Bij een circus hoort een cir- cusdirecteur en bij ,,Arena" is dat Peter Ploeg (48). Ge- kleed en geschminkt als clown vertelt hij wat hem er- toe gebracht heeft met zijn vrouw en drie zoons een cir cus te beginnen. ,,Het is een uit de hand gelopen hobby", zegt Peter Ploeg. Vroeger heb ik in een circus gewerkt als trapezeartiest en dat heeft me nooit meer losgelaten". Omdat de hele familie ,,cir- cusgek" is werd in 1987 de stichting Arena opgericht. Een oefenruimte werd gevon- den in een oude timmerfa- briek in Nieuwe Pekela. Daar kunnen aile kinderen die dat willen gratis de cir- cuskunsten komen leren, in- clusief het opbouwen en af- breken van de tent. Peke la???? Is dat nu wel een geschikte plaats voor clowns? Peter Ploeg moet er hartelijk om lachen. ,,Dat was in ,,Oude" en wij zitten in Nieuwe" Pekela", zegt hij grinnikend. ,,Nee hoor, wij hebben daar helemaal geen nadeel van gehad". Is de familie Ploeg zo rijk dat ze al die circusspullen kunnen be- talen? ,,Bijna ailes wat we gebruiken maken we zelf", zegt Peter Ploeg ,,maar onze spullen doen niet onder voor die van een beroepscircus". Opgetreden wordt voor scho- len, gehandicapten en op campings. ,,Aanstaand week- end treden we in de Wedder- bergen op voor een intemati- onaal gezelschap van circus- vrienden", zegt de directeur trots. Doel van de Stichting Arena is de mensen bewust te ma ken van de circuscultuur. De kinderen van de Antonius school hebben van die cul- tuur een dag lang heel intens kunnen proeven. En wie weet, misschien zijn er enke- le kinderen zo bewust" ge- worden dat ze nog eens car rière maken als clown of tra- peze-artiste. mgingen. Een verkeerde houding, al- dus Broeke die graag ziet dat sportverenigingen hun man- co's inventariseren en vervol- gens als bedrijf gaan opere- ren. Compleet met beleids- planningen, actieprogram- ma's en een public relation- safdeling. Allemaal met maar [e[en doel, vrijwilligers en leden aan de club binden. En daar bij moeten de vereni- gingen zich goed realiseren dat ze het produkt leveren waarvoor de sporter komt. Soms is dat produkt de mo- gelijkheid bieden tôt het spe- len in competitie, steeds va- ker bestaat het produkt uit het wegnemen van het buik- je- Veertigers Tips voor de praktijk had Broeke te over. Veertigers die niet houden van hockey in de kou, moeten 's winters de gelegenheid hebben om te tennissen. Maar dan wel bij [e[en en dezelfde club, dat voorkomt ledenverlies. En voor oudere herintredende sporters moeten clubs ver- antwoorde programma's bie den, zodat voorkomen wordt dat deze lieden zich letterlijk over de kop lopen langs de openbare weg. Heel belangrijk is de zorg voor de jeugd. In perioden dat de pupillen van de voet- balclub niet op de velden te- recht kunnen, moet ze een an dere sportactiviteit worden aangeboden. Behoud van ledental is niet HOOGEZAND-SAPPE MEER - In deze week heeft C.B.S. De Regenboog met haar leerlingen en leerkrach- ten een projekt georgani- seerd over het thema ,,bo- men". De bedoeling is ge- weest om vooral met levend materiaal te werken, in plaats van met leerboekjes. De Triobedrijvenmedewer- kers hebben vele malen voor de groenvoorziening gezorgd. Vanmiddag werd het projekt afgesloten met een puz- zel/wandeltocht bij camping ,,De Rietzoom" bij Meer- wijck. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De fractie van Groen Links in de gemeenteraad van Hoogezand-Sappemeer wil dat er maat- regelen worden genomen tegen te snel varende boten op het Zuidlaardermeer. In schriftelijke vragen aan het Collège van B W wijst Zuidema erop dat ook de Noord Nederlandse Water- sportbond zich emstig zorgen maakt over de toenemende overlast van (te) snelle mo- torboten op het meer. Deze bond zou het Collège daar- over een brief hebben ge- schreven. Bovendien zou er een waterskiclub in oprich- alleen in het belang van de verenigingen, maar ook ze- ker in het belang van de ge- meenten, die de jaarlijkse kosten voor sportaccomoda- ties alleen maar zien stijgen, terwijl de bijdrage die de verenigingen kunnen leveren dalen. Saneren en herverka- velen, minder maar anders, dat is de oplossing die de ge- meenten kiezen. Maar dan niet met de botte bijl te keer gaan, maar volgens progno- ses. Zo hield H. Bos hoofd van de afdeling sport bij de gemeente Groningen de zaal voor. En voor juiste progno- ses hebben de gemeenten sportverenigingen met in- zicht in hun eigen situatie no dig. Bos waarschuwde er- voor, dat geld dat vrijkomt door de saneringsoperaties niet terug moeten vloeien naar de grote gemeentelijke kas. Het geld moet worden besteed aan kwaliteitsverbe- tering. Want alleen door het leveren van kwaliteit in ac- comodatie en club kan er worden geconcurreerd met de particulière sportondeme- mingen. Bedompt ,,Een veréniging moet zich- zelf eens de vraag stellen waarom bijvoorbeeld vrou- wen wel kiezen voor een in verantwoorde kleuren ge- schilderde sportschool met keurige bediening en niet voor de bedompte kleedka- mers en rokerige naar bier stinkende kantine van de sportclub", aldus Broeke. Frekie Antje: ,,Dizze luziver dut t nait". Frekie: ,,Kin nait, net dee e t nog". ting zijn, die vân het Zuid laardermeer gebruik wil ma ken. Groen Links wil weten af- doende maatregelen Burge- meester en Wethouders den- ken te nemen om de overlast aan banden te leggen en te voorkomen dat de recreatie- druk op het meer wordt ver- groot. SLOCHTEREN/HARKSTE- DE - Zaterdagmiddag werd in de Grote zaal van de Frae- ylemaborg in Slochteren de tentoonstelling geopend waar Henric Piccardt en An na Elisabeth Rengers cen- traal worden gesteld. 300 jaar geleden was dit echtpaar eigenaar van de Fraeylema- borg. Er waren echter geen portretten van deze 17 e- eeuwse borgbewoners be- waard gebleven. Onlangs slaagde de Gerrit van Houten Stichting erin om twee op koper geschilder- de portretten van het echt paar aan te kopen ten bate van de borg. Tôt 30 juni zijn rond deze portretten een twintigtal voorwerpen, kunstwerken en documenten tentoongesteld die een toe- lichting geven op het leven van Henric Piccardt. Henri Piccardt heeft onder andere opdracht gegeven in 1692 de kerk van Harkstede te laten bouwen dankzij bemiddeling van Stadhouder/Koning Wil lem III. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zaterdag 9 juni orga- niseert Jenaplanschool 't Vlot aan de Dreeslaan van 9.30 tôt 15.30 uur een rom- melmarkt en fancy-fair. Het geld dat met dit evenement wordt ingezameld zal besteed gaan worden aan het in okto- ber te houden 5-jarig-lus- trum-feest. Behalve de rommelmarkt vinden er nog tal van andere aktiviteiten plaats zoals: ringwerpen, touwtje trek, ballen gooien, het rad van avontuur enz. Speciaal voor de kinderen is er de gehele dag een grabbel-zigeunerin aanwezig en wordt er 2 keer een poppenspel opgevoerd, geheel verzorgd door Anna Voolstra. Bovendien wordt er een mini-playback-show opgevoerd door kinderen van de school. Iedereen is van harte welkom.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 9