Zorgelijk lustrum voor VW Hoogezand-Sappemeer Omroep Menterwolde de lucht in! PEUGEOT VENTOUX KENWOOD De winriaar onder de racefietsen Gemeenteraad naar Gjem Tentoonstelling SBHS Brand bij Simetas Hoogezand Blues Band in Pierement 25e sport- uitwisseling 9 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 7 JUNI 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - „Als gemeentelijke overheid en bedrijfsleven niet snel over de brug komen zal de VVV in Hoogezand-Sappemeer het jaar 1991 mogelijk niet halen". Deze woorden sprak VW-voorzitter Mr. M. Rietveldt bij de de viering van het eerste lustrum van de VW-vestiging in het ABN-kantoor in Hoogezand. De VW draait voornamelijk op vrijwillige krachten. Sinds 1 januari 1986 is er een half-time professionele coôr- dinatrice die tôt 1 december 1989 werd betaald via een werkverruimende maatregel van de Rijksoverheid. Sinds die datum komt haar salaris ten laste van de exploitatie en dat is volgens Rietveld niet op te brengen voor een organisatie zonder noemens- waardige inkomsten. ,,Wij kunnen Marijke Lysen, onze coôrdinatrice, niet missen", aldus de voorzitter. Be drijfsleven en gemeente zijn beide enthousiast over de VW, maar beiden menen ook dat de financiering tôt de taak van de ander behoort. Verdwijning van de VW zou volgens Rietveldt een schan- de zijn voor de tweede ge meente in de provincie. Het eerste lustrum wordt ge- vierd met de uitgave van een boekje waarin wordt terug- gekeken op vijf jaar VW- werk. Vrijdagavond werden de eerste exemplaren van het boekje werden aangeboden aan Burgemeester J.L.D. van der Linde en aan directeur J. Otten van de Provinciale VW. Substantiële steun Van der Linde beloofde dat de VW in september te ho- ren zal krijgen wat de VW van de gemeente mee zal krijgen om ook het volgende lustrum te kunnen vieren. Hij erkende de noodzaak van meer substantiële" steun. De burgemeester waar- schuwde voor het te ver op- voeren van de recreatiedruk op het Zuidlaardermeer. ,,Ook de natuurlijke waar- den moeten hun plaats hou- den", aldus Van der Linde. Kanoroutes De diskussie over een verbin- ding van de provinciale ka noroutes met het Zuidlaar dermeer wordt mogelijk INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE nrc-raîwai =t M. M. Rietveldt, „VW een must". weer geopend. Burgemeester Van der Linde zei het eigen- lijk een onlogische zaak te vinden dat in Hoogezand- Sappemeer een paar van die routes net drastisch zijn af- gesloten, (hij doelde op de herinrichting van het dorp Kielwindeweer) terwijl men overal in de provincie bezig is deze toeristische mogelijk- heden te ontwikkelen. Ter gelegenheid van het le lustrum heeft de VW een nieuwe set ansichtkaarten uitgegeven, in juli zullen 3 nieuwe fietsroutes worden gepresenteerd en in augustus wordt een bijzondere editie van het traditionele rondje Zuidlaardermeer georgani- seerd. De feestelijkheden worden in september afgeslo- ten met een grote feestavond in samenwerking met Radio Noord. Dan zal de gemeente Hoogezand-Sappemeer laten blijken wat ze voor de VW over heeft. ZUIDLAREN - Sinds 1988 heeft Zuidlaren geformali- seerde vriendschapsbanden met de gemeente Gjern in De- nemarken. Doel hiervan is een wederzijdse uitwisseling van de bevolking. Een delegatie van de Zuid- laarder gemeenteraad brengt momenteel een bezoek aan de gemeenteraad van Gjern. De gemeenteraad zal verblij- ven in het zogenaamde Soho- jolandets vakantiecentrum in Gjern. De bouw van dit vakantie-en cursuscomplex is onlangs afgerond en zal vrijdag worden geopend. De gemeente Gjern ontvangt voor deze uitwisseling van de EEG een jumulagesubsidie. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Van 6 tôt en met 15 juni is er een tentoonstelling in het gemeentehuis te zien van leerlingen van de SBHS. Deze leerlingen hebben tij- dens de ,,culturele dagen" op hun school samen met profes sionele kunstenaars allerlei werkstukken gemaakt. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Gistermorgen werd het afvalverwerkingsbedrijf Simetas/Berger Recycling opgeschrikt door het nieuws dat er brand uitgehroken was in de belangrijke ,,blik- versnipperaar" van het be- drijf. De schade wordt ge- schat op 1 2 miljoen. Gistermorgen om 6.00 uur was de brandweer aanwezig, terwijl Simetas pogingen deed het 06-11 nummer te be- reiken, wat niet lukte. Wie de brandweer gebeld heeft is on- bekend. Ook de oorzaak van de brand is tôt nu toe onbe- kend. Vanmorgen zijn ex perts bezig geweest met het zoeken hiernaar. De betref- fende machine, de ,,blikvers- nipperaar", is verbrand en ook de daarbij behorende transportbanden. De machi ne is door het bedrijf zelf ont- wikkeld en derhalve uniek in Europa. Het bouwen van een nieuwe machine gaat onge- veer 4 tôt 6 maanden duren. De voornaamste blikleveran- cier, de VAGRON in Gronin- gen (huisvuilscheiding) zal gedurende die tijd het afval op moeten slaan, terwijl het afval dat van kleinere leve- ranciers komt opgeslagen wordt in de hal van Simetas. Reden tôt paniek is er dus niet. De blikversnipperaar eet naast blikjes ook de be- ruchte kabels, daardoor kan het metaal uit de kabels te- rug worden gewonnen, zon der dat de huid eraf hoeft te worden gebrand. Dit levert een groot milieuvoordeel op, omdat bij kabelbranden het giftige dioxine vrijkomt. Omroep Menterwolde, al ruim een jaar via de kabel te be- luisteren, gaat binnen afzienbare tijd de lucht in. Dit leidt zonder twijfel tôt meer luisteraars, nieuwe programmai en verdere uitbreiding van zendtijd. Omroep Menterwolde gaat zo goed als zekere deze zomer al de lucht in. Dat is mogelijk omdat een aantal personen zich garant heben gesteld voor de benodigde gelden voor een zender, bijbehoren- de apparatuur en een PTT- machtiging, in totaal 7000 gulden. De diverse bedrijven in de gemeente zullen bin- nenkort benaderd worden Donateursactie Ook gaat Omroep Menter wolde van start met een do nateursactie. Dit om de bin- ding met de luisteraars uit Noordbroek, Zuidbroek, Meeden en Muntendam te versterken. Donateurs wor den op de hoogte gehouden van programmawijzigingen en krijgen toegang tôt het bijwonen van bijzondere op- names en dergelijke. Op 16 juni begint men met de in- schrijving van donateurs en dat zal plaatsvinden in de Menterne. Hier vindt voor de tiende keer het Muntendam- mer zomerfeest plaats en om roep Menterwolde kkomt tussen 13.00 en 16.00 uur rechtstreeks van het feestge- druis. Als donateur heeft men dan op 16 juni direct al toegang tôt het bijwonen van een bijzondere uitzending. Tussen 15.00 en 16.00 uur vindt namelijk de finale van de kwis plaats, rechtstreeks op de radio, nu nog alleen via het kabelnet te ontvangen op 97,1 FM in de gemeenten Menterwolde, Scheemda en Pekela. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Zaterdag komt ,,The Oscar Benton Blues Band" in 't Pierement. Hun optreden begint om 23.00 uur. The Oscar Benton Blues Band heeft als drummer Jos van den Dries aangetrokken. Hij is ex-lid van V.O.F. de Kunst (Suzanne). Ook bassist Ge Carlsberg (ex Herman Brood) heeft zich bij de groep aan- gesloten. In 't Pierement zijn zij de beluisteren. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Vrijdag vertrekken ongeveer 200 sporters naar Geesthacht voor de tradito nele sportuitwisseling tussen de beide gemeenten. Doel is het winnen van de Stadsbo- kaal, de beker van de totaal- winnaar. Dit jaar wordt de sportuit wisseling voor de 25e keer georganiseerd. In Geesthacht heeft men daarom een extra feestelijk programma vast- gesteld. Het officiële gedeelte van de sportuitwisseling wordt afgesloten met een groot feest in de Otto Hahn- gymnasium. De sporters worden zondag om ongeveer 20.00 uur weer in Hoogezand- Sappemeer op het Rem- brandtplein terug verwacht. I.M. HxmmmKWAUTvr Zuidlaren 05905-4047 - Fax: 4493 kleinere diameter gekregen. De zadelpen wordt alleen geklemd op het verjongde deel, daarmee hoopt Peugeot te voorko- men dat de zadelpen na verloop van tijd oitwrikbaar vast zit. De Ventoux komt wat duurder uit dan de andere fietsen omdat in plaats van Shimano 300 EX onderdelen Shimano 400 EX (crankstel) en 500 EX (dérail leurs) accessoires zijn gentonteerd. De tandwielverhoudingen zijn waarschijnlijk bedoeld om direct de Ventoux mee te be- klimmen. Ça va! Peugeot Ventoux Slochterstraat 53 961 1 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 Evenals MBK bedient Peugeot zich van de inexternal soldeertechniek, blijkbaar is het een tvpisch Franse vinding. Peugeot maakt voor een groot deel van zijn fietsen ge- bruik van de zelf vervaardigde HLE bui- zen. HLE is Peugeot's eigen buis waarin een staallegering met aluminium is ver- werkt. Het trame van de Ventoux heeft het ranke, verzorgde uiterlijk dat eigen is aan inexternal gesoldeerde trames. De lak kan tegen een stootje, de remkabel loopt on- derlangs door de bovenbuis, de achterpat- ten hebben stelstiftjes en de medewerker die de unicrown voorvork maakte was bij de les. Omdat Peugeot zijn eigen buis maakt, kan er nog een tbetje met de zitbuis worden uitgehaald. De zitbuis is aan de bovenkant verjongd, de buis heeft daar een De Peugeot Ventoux is inexternal (van binnenuit lugtoos) gesoMeenl.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11