Achterdiepbewoners willen geen overstort Geen minimale kavelgrote in de Dreven KADOSHOP JANSEN Geen blafscherm in Gorecht-Park Bliksem-aktie „zuurstof Klantvriendelijk beleid van start \,De Boer" AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER musa Sponsorloop Noord- lerse kinderen 4e concert in Anloo Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws HOOGEZAND-SAPPEMEER - ,,Het komt erop neer dat we van de overstort van het riool af willen". Dit antwoordde de heer L. van Leeuwen op de vraag waarom de bewoners van Achterdiep om een bezwaarschrift ingediend hebben bij de Herinrichtingscommissie Veenkolonien, tegen de plannen om een nieuwe afwateringssloot te graven evenwijdig aan het Achterdiep. Deze afwateringssloot dient er voor om een snelle afvoer van rioolwater uit de over stort, dat afkomstig is van het Margrietpark, te garan- deren. „Dit is geen beleid an- no 1990 om het rioolwater nog door middel van een af wateringssloot af te voeren, zeker niet met het oog op het milieu", aldus Van Leeuwen. De huidige situatie is zo dat er langs de woonhuizen aan de westelijke kant van het kassencomplex van de heer J. Olthof, een afwaterings sloot loopt. Deze sloot is des- tijds gegraven onder het mom van waterafvoersloot van de Rijksweg. De sloot werd echter ook gebruikt voor de afvoer van rioolwa ter. De omwonenden van die sloot hebben destijds al be- zwaren aangevoerd, waar niet op gereageerd is. De be- doeling is nu om aan de westelijke kant van de heer Olthof een nieuwe afwate ringssloot te graven. ,,Als ze dan al een andere afwatering willen bewerkstelligen, waarom dan geen verlenging van de buis van de overstort die ergens uitmondt in de polder?", vraagt Van Leeu wen zich af. ,,Het is zeer sme- rig water, dat zeer zeker niet geschikt is om door een tuin- bouwgebied en woongebied te gaan; bovendien blijven er maandverband en condooms in de slootkant hangen". De bewoners kwamen toe- vallig achter deze plannen toen de heer J. Olthof bena- derd werd om een stuk grond te verkopen c.q. te verruilen, waar de nieuwe sloot ge- pland is. De heer Olthof nam toen kontakt op met de om wonenden, waarna een be zwaarschrift ingediend is. De bewoners hadden natuurlijk langs officiele weg van de plannen op de hoogte kunnen zijn, omdat herinrichtings- stukken op het gemeentehuis ter inzage liggen. In de prak- tijk blijkt dit niet zo te wer- ken, zodat betrokkenen keer op keer te laat bezwaar- schriften indienen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De hondeclub die traint in het Gorecht park in Hoogezand-Sappemeer zal om moeten zien naar een nieuwe locatie. De provincie wil alleen maar instem- men met een wijziging van het bestemmingsplan als de ge- meente een geluidsscherm van 2 meter hoog en 100 meter lang in het park plaatst. Zo'n scherm is naar het oor- deel van de provincie noodza- kelijk om geluidsoverlast voor de huidige bewoners van het voormalig onderko- men van de hondeclub te voorkomen. B en W zijn niet van plan zo'n scherm op te richten. Tôt voor kort maak- te de club gebruik van een vervallen boerderij in het park. Die boerderij is door de gemeente verkocht, daarmee verloor de club een onderko- men. De nieuwe eigenaar van de boerderij ondervindt over- last van de honden. Burgemeester J.L.D. van der Linde benadrukte gisteren dat de weigering van de pro vincie niet inhoudt dat de hondeclub dadelijk moet ver- trekken uit het park. Bouw van een nieuw onderkomen wordt echter wel geblok- keerd. In het kader van het 15-jarig bestaan van de nationale hen- gelsportbond NWS zullen vrijdag en zaterdag 700 vrijwilli- gers op een 1000-tal punten het zuurstofgehalte in het viswa- ter gaan bepalen. De bemonsteringen zullen plaatsvinden in de gehele provincie Groningen door watermonsternemers van het Provinciaal Groninger Fonds. Twee van die mon- sternemers wonen in Hooge zand-Sappemeer, te weten: de heer J. Bats in Sappe- meer, tel. 93137 en de heer E. Meertens, tel. 21195. De gege- vens worden gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek door de vakgroep Natuurbe- heer van de Landbouwuni- versiteit Wageningen. Doel is om aan de hand van die gege- vens te controleren of en zo ja hoelang bepaalde wateren niet aan de overheidsnorm voor zuurstof voldoen. Dat het P.G.F. zeker niet stil zit blijkt ook wel uit het feit dat er sinds 1989 een jeugd- commissie bestaat. Van hier- uit wordt er druk uitgeoe- fend op de hengelsportvere- nigingen om de jeugd voor de hengelsport te motiveren. De onderwerpen visstand, wa- HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gestapeld en met laagbouw, zo wil Hoogezand- Sappemeer de kwaliteitslocatie De Dreven inrichten. Suggesties van WD en GPV om met minimale ka- velafmetingen van 500 vierkante meter te gaan werken wer- den door wethouder H. Mobers niet overgenomen. Keer op keer verzekerde de wethouder dat een kwali teitslocatie zeker niet vol wordt gestampt met wonin- gen, maar ook de suggestie van zijn partijgenoot B. Mar- tens om dan een maximaal aantal te bouwen woningen aan te geven nam Mobers niet over. Politiek Hooge zand is wat bevreesd voor de bouwdrift van haar wethou der, omdat tien jaar geleden de wijk Boswijk in Sappe meer, ondanks een ruime op- zet, door tegenvallende fi- nanciën toch vol werd ge- propt. In de Dreven zal de grond ongeveer 100 gulden per m2 gaan kosten. Naast woningen is er plaats voor kantoren. De wethouder ver zekerde, dat de gestapelde woningen, maximaal vijf la- gen, zo zullen worden ge- bouwd, dat in elk geval geen sprake kan zijn van inkijk in de achtertuinen van de bu- ren, waardoor bewoners zich aangetast kunnen voelen in hun privacy. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Woensdag 30 mei werd de sponsorloop gehou- den waarvan de opbrengst bestemd is voor de vakantie van de Noordierse kinderen. De kinderen van de Théo Thijssenschool kwamen in grote getale zich aanmelden, evenals dames van DAK en nog vele individuele spor- ters. Er werd een schitterend bedrag van f. 2750,bij el- kaar gelopen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een klantvriendelijke ge meente wil Hoogezand-Sappemeer worden. De eerste resulta- ten van dat streven krijgen vorm. terplantenbeheer, milieu, waterverontreiniging enzo- voort zullen op een begrijpe- lijke manier onder de aan- dacht worden gebracht. Ook de Nederlandse Vereniging van Sportvissersfederaties draagt haar steentje bij in de ze voorlichting in de vorm van het boekje ,,Als je voor het eerst gaat vissen". Daar- naast is veel voorlich- tingsmateriaal beschikbaar. De afdeling burgerzaken heeft een hele serie maatre- gelen genomen, waardoor de dienstverlening soepel kan verlopen. Het hele jaar is burgerzaken op donderdag- avond open. Verder zijn er wachtstrepen aangebracht, staan er op de balie bordjes, zodat de klant weet met wie hij of zij te doen heeft. Uit- treksels uit het bevolkingsre- gister worden dadelijk mee- gegeven, paspoorten kunnen binnen een week na aan- vraag weer worden opge- haald. En is het beslist nood- zakelijk dan wordt het paspoort direct klaarge- maakt. ANLOO - Zaterdag om 20.00 uur wordt in de Magnuskerk van Anloo het 4e concert uit de serie van 1990 gegeven door het ensemble ,,La Ban de du Nord" met medewer- king van Jacqueline Damois (sopraan). De baten van dit concert gaan naar het orgel- fonds Anloo en zijn bestemd voor de restauratie van het Schnitger-orgel PARTYCATERING KANT EN KLARE WARME BEZORGMAALTIJDEN The Giant Suzuki Samurai Qbrio De Luxe. K HOOGEZAND: Setz Hoogezand B.V, Hoofdstraat 83-85, 05980-96868/93185. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 21 JUNI 1990 99 Varkenshaasfilets met Espagnole saus 12.50 Groente naar keuze aardappelen - rauwkostsalade Huizer schnitzel 12.50 Groente naar keuze aardappelen - rauwkostsalade Geb. kabeljauwfilet 12.50 Groente naar keuze - aardappelen - rauwkostsalade Gebr. varkensfrikando 10.00 groente naar keuze - aardappelen - rauwkostsalade Bestellingen voor het weekeinde tôt za. 15.00 uur Bezorgkosten f 2.50 Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefoon 05980-93066 Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL Noorderstraat 85 - Sappemeer - Tel. 05980-92783 Meint Veningastraat 28 - Martenshoek - Tel. 05980-98507 Al vanaf f 26.995,- (excl. afleveringskosten. op grijs kenteken al vanaf f 21 195.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11