School Kolham in trek bij woningzoekenden Een noordelîike Nijl Oostindische kers Volksbelang in bloei Wat staat de Noordierse kinderen te wachten? KOLHAM - Deze week is de Stichting woningbouw Slochteren gestart met de verbouw van de school in Kolham. In het witte imponerende gebouw worden zes womngen ondergebracht. Voor die woningen is de belangstelling overweldigend. ,,Toen besloten werd, dat er een nieuwe school in Kolham zou worden gebouwd, werd ons door het dorp duidelijk gemaakt, de afbraak van de- school niet op prijs zou wor den gesteld. Als je zo'n ge bouw gewoon probeert te verkopen, weet je wel haast zeker dat het voor een groot gedeelte voor opslag en der- gelijke wordt gebruikt. Een bijdrage aan het dorpsschoon is dat over het algemeen niet. Daarom hebben wij besloten dat verbouw van de school ons wel iets mag kosten", legt wethouder J.J.A. Breke- ling van Slochteren uit.Met iets, doel de wethouder op een bedrag van 150 duizend gulden, het verschil tussen de boekwaarde van de school en het bedrag dat de nieuwe eigenaar op kon brengen. De woningstichting betaalde 37 duizend gulden voor het ge bouw en de grond en daar- door is het mogelijk om hui- zen in de sociale huursector te bouwen die tussen de 450 en 485 gulden huur per maand op moeten brengen. Het aanzicht van de school in Kolham zal nauwelijks ver- anderen. Op de kozijnen van de bovenste ramen worden panelen aangebracht, nodig in verband met de plafond- verlaging. Enkele ramen worden vervangen door een HET NIEUWSBLAD- DONDERDAG 28 JUNI 1990 EMMEN - Op 19 juni is in het Noorder Dierenpark te Emmen een gloednieuw nijlpaardenverblijf geopend. De openings- handeling verrichtten de nijlpaarden zelf door het met gras geschreven woord ,,open" op te eten. Hun nieuwe verblijf is in een aantal opzichten uniek voor Europa. tuindeur. Het projekt in Kol ham kon mede uitgevoerd worden omdat Hoogezand- Sappemeer het contingent van een woning aan Slochte ren heeft geleend. De HID volkshuisvesting de heer A.J. Baayer is enthousiast over het projekt. ,,Zijn er in een gemeente dit soort plan- nen dan is het natuurlijk ook makkelijker om een contin gent te krijgen". De gemeen te Slochteren kan jaarlijks 50 woningen bouwen, Brekeling vindt dat te weinig. ,,De cij- fers tonen aan, dat er in de dorpen meer behoefte is. We moeten eigenlijk 70 wonin gen jaarlijks bouwen". De Stichting Woningbouw Slochteren heeft ervaring met de verbouw van scholen. Eerder werden de school in Schildwolde en de school in In de school in Kolham wordt binnenkort gewoond. Wethouder J.J.A. Brekeling, HID volkshuisvesting A.J. Baayer, A. Dieters-Van den Burgh voorzitter Stichting Woningbouw Slochteren. Lageland voor bewoning ge- schikt gemaakt. Allereerst omdat het plaats biedt aan eenvoor dieren- tuinbegrippen ongekend gro- te kudde van negen dieren. Dit aantal zal in de loop der jaren in Emmen langs gehee1 natuurlijke weg kunnen uit- groeien tôt 15-20. De afstand tussen bezoekers en nijlpaar den is bewust klein gehou- den. Om ruimte te besparen is het nacht- en winteronder- komen ondergrond aange- legd. Voor het water is een speciaal reinigingssysteem ontwikkeld. In dat systeem wordt het water van het gro- ve vuil ontdaan en vervol- gens biologisch gefilterd. In een zogenaamde bio-rotor moeten vele miljoenen bacté rien de mest verteren die de- nijlpaarden dagelijks produ- ceren. Ter gelegenheid van de ope- ning van het nijlpaardenver blijf heeft het Noorder Die renpark een boekje uitgege- ven met de titel ,,Over nijlpaarden". Het is ver- krijgbaarin de winkel van het park. U kunt het ook bestellen door f 10,- over te maken op girorekening 927586 ten name van het Noorder Dierenpark te Em men onder vermelding van ,,Over nijlpaarden". HOOGEZAND-SAPPEMEER - Net voordat het wereldkam- pioenschap voetbal losbarstte is de eerste oranje Oostindi sche kers, waarvan het zaad zes weken geleden door de wo ningstichting Volksbelang huis aan huis is verdeeld, m bloei gekomen. Voor degenen die als eerste bloemen in de plant 1 meldden stelde Volksbelang prijzen beschikhaar. Het mooie warme weer heeft aan de snelle bloei ongetwijfeld mee gehol- pen, maar ook zullen de groene vingers van de prijswinnaars daaraan debet zijn. Vorige week werden de prij zen uitgereikt. Een eerste prijs was er voor merouw L. Grebien, een tweede voor mevrouw S. Appelman. Me- vrouw Grebien woont aan de Treubstraat en is een enthou siast tuinierster. Zij houdt vrijwillig de perken rondom de flat bij en zorgt er voor dat er gedurende de hele zo- mer bloeiende planten in staan. Zij doet dit samen met haar man, ,,om het woon en leefklimaat te verbeteren en aile bewoners wat gezellig- heid te verstrekken", aldus mevrouw Grebien. Maar ook thuis laat ze de groene vin gers wapperen, het balkon aan de voorkant van de flat is omgetoverd tôt een klein paradijsje. Fuchsia's, gérani ums zelf s konijnen en vogels wonen in de bloemenzee op het balkon. Kijk zegt haar man J. Grebien, je moet ei genlijk altijd het volgende voor ogen houden: Leef met de natuur, respecteer de na- tuur, laat al het leven, leven in de natuur en leer het ook een ander. Spitskool De prijs, een terracotta bloempot met daarin mar- grieten en hanggeraniums, werd uitgereikt door de he- ren Tj. Veenstra voorzitter van Volksbelang en L. Moes- ker die werkzaam is als kon- taktpersoon. De heer Grebien gaf op zijn beurt de heren een biologisch dynamisch geteelde spits kool mee. Tweede prijswinnares was mevrouw S. Appelman, wo- nende aan de Orion. Me vrouw Appelman werd even- eens verblijd met een terra cotta bloembak. Zij was hier bijzonder mee in haar sas. Ook mevrouw Appelman is een fanatiek tuinierster. De tuin rondom de woning staat vol met allerlei soorten bloe men en kruiden. ,,Ik heb met mijn tuin al veel roem ver- worven", zegt mevrouw Ap-_ pelman trots. De heer Veenstra nam de gelegenheid te baat om samen met me vrouw Appelman een wande- ling door de tuin te maken. ,,Dit soort tuinen zijn echte blikvangers in de buurt. Het fleurt de hele omgeving op", concludeerde Veenstra na af- loop van de rondgang. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Nog even, en dan komen de Noordierse kinderen in Hoogezand-Sappemeer voor een va- kantie van 3 weken. De kinderen komen zondagavond bij het D.F.S.-clubgehouw in Sappemeer aan. Tijdens hun verblijf m Hoogezand-Sappemeer zullen er een aantal groepsaktivitei- ten worden georganiseerd. Zoals bekend wordt er een katholiek en protestants kind in één gastgezin ge- plaatst met de bedoeling de kinderen om te leren gaan met elkaar en met ,,vrede". De hoofdpunten van het pro gramma zijn de volgende: Dinsdagmiddag worden de kinderen ,,officieel" door de burgemeester ontvangen in het Gemeentehuis. Hiema gaan ze naar Het Sprookjes- hof in Zuidlaren. Vrijdag- middag hebben de kinderen een „Doe-middag" in het Jongerencentrum ,,De Nije". Een kerkdienst wordt zater- Nu al bloeiende Oostindische kers en daarom een prijs voor mevrouw L. Grebien. dagavond gehouden met als thema: ,,Als de Geest onder ons woont en wel in de R.K. kerk in Sappemeer. 13 Juli gaan de kinderen naar het Dolfinarium in Harder- wijk, en 17 juli gaat iedereen met huifkarren op stap in Drenthe. Zaterdag 21 juli wordt er op de slotavond bij het Padvindergebouw te Meerwijck een barbecuefeest georganiseerd. De zondag daama vertrekken de kinde ren al weer naar Noord- Ier- land.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 15