Blijde geboorten in Asielzoekerscentrum Actieve bewoners maken Venus en Satumus schoon Misverstand over 18 vierkante meter parkeerplaats Kadoshop K. Jansen vemieuwd verder in Martenshoek Terre des Hommestocht Andrea van der Togt springkampioen Tentoonstelling Boswijk biedt excuus aan HET NIEUWSBLAD - DONDEROAG 5 JULI 1990 De familie Rana hoopt op een goede toekomst in Nederland (foto Dennis F. Beek) HOOGEZAND - Op initiatief van een aantal bewoners is Za- terdagmorgen een schoonmaakaktie gehouden in een gedeel- te van Woldwijck. Zo'n twintig actievelingen van Venus en Saturnus namen hark, schoffel en bezem ter hand en verwij- derden allerlei ongerechtigheden uit de straten, perken en speelterreintjes. Grote hoeveelheden papier, plastic, bierblik- jes, takken en onkruid verdwenen in de gemeentelijke contai ners. De jongens Kai-Uwe (16), Ri chard (14), Harold (13) en Jean-Paul (16) hebben zich spontaan gemeld om de buurt te helpen schoonma- ken. Waarom doen ze het? ,,We maken het zelf ook vuil", zegt Jean Paul, ,,en de ouderen vinden het prettig als het netjes is". Tussen de struiken hebben de jongens ondermeer een poppenwa- gentje en veel bakstenen ge- vonden. Klimrekje De heer E.Suiding is initia- tiefnemer van de aktie. ,,Als je het zelf niet doet, ge- beurt er niks", zegt hij. Sinds vorig jaar september be- woont hij één van de huizen die door Volksbelang aan particulieren zijn verkocht. De bewoners van die wonin- gen trekken veel samen op. ,,Een schone buurt is ons ei- gen belang", vindt Suiding. De bewoners van de koopwo- ningen hebben bar weinig waardering voor manier waarop de gemeente de buurt onderhoudt. ,,Eén keer per drie vier maand schof- felen door Triobedrijven is gewoon niet genoeg", zegt Suiding, ,,en dan komt Ge- meentewerken om één klim rekje te schilderen, terwijl de rest op het speelterreintje er even haveloos bijstaat. Maar daarvoor hebben ze geen op- dracht, en dus wordt er niets aan gedaan". Niet happig De bewoners vinden de situa- tie bij de speelterreintjes overigens levensgevaarlijk omdat de auto's op de pleint- jes veel te hard rijden. Ze willen bij de gemeente gaan pleiten voor de aanleg van verkeersdrempels. Ze zijn niet van plan daarbij de buurt- en belangenvereni- ging ,,de Planeten" in te schakelen. Suiding zegt het idee voor de schoonmaakak tie wel te hebben aangekaart bij de vereniging, maar die was volgens hem niet erg happig.Bestuurslid mevrouw M. de Hoog spreekt deze op- vatting tegen. ,,We wilden het plan alleen eerst in het bestuur bespreken", zegt ze. ,,Als buurt- en belangenvere- niging zijn we zeker te por- ren voor akties in het belang van de buurt. Ook de kwestie van de drempels hebben we aangekaart bij de gemeente, maar zo snel krijg je de zaken niet gerealiseerd". Mevrouw De Hoog zou het betreuren als de bewoners van de koopwoningen een apart ,,wijkje in de wijk" zouden gaan vormen. ,,Als meneer Suiding kritiek heeft op de buurtvereniging, laat hij dan zelf in het bestuur gaan zitten", al dus Marga de Hoog. Ferme jongens, stoere knapen in de strijd tegen de vervuiling HOOGEZAND - Het asiel zoekerscentrum aan de Rem- brandtlaan in Hoogezand heeft er 2 hele kleine asiel- zoekertjes bijgekregen. Een Syrisch gezin kreeg een zoontje, Thomas genaamd en bij de familie Rana uit Pa kistan werd zaterdag een dochtertje Naseere Shaheen geboren. De bevallingen von- den plaats in het Diakones- senhuis in Groningen, waar Thomas en zijn moeder nog een paar dagen moeten blij- ven. Mevrouw Rana mocht direct met haar 6 pond zware baby „naar huis". Gestenigd Het gezin Rana had al een dochtertje Nazih Shahin van bijna 2 jaar. Ze zijn pas sinds 15 juni in ons land. De vlucht uit Pakistan werd ondemo- men omdat ze, hoewel zelf Moslim zijnde, door andere Moslims werden bedreigd en gestenigd. Vader Rana, die een beetje Engels spreekt, zegt vurig te hopen op poli- tiek asiel in Nederland, zodat de kinderen onbedreigd kun- nen opgroeien. Ze zijn van plan snel Nederlands te le- ren. Voor het asielzoekerscen trum zijn de geboorten geen probleem. ,,Voor deze situa- tie ligt een compleet draai- boek klaar, vanaf het mo ment dat de weeën begin- nen", vertelt directrice mevrouw M. den Hengst. In het centrum woont ook een Armeense familie, waar- van de vrouw binnenkort een tweeling verwacht. Gepro- beerd wordt dit gezin nog voor de bevalling in een nor male woning te plaatsen. ZUIDLAREN - Fiets Toer Club Dobberieders uit Zuid- laren organiseert zaterdag de Terre des Hommestocht. Af- standen 30, 60, 100 en 150 km. De opbrengst van deze tocht komt ten goede aan Terre des Hommes. De eindkontrole sluit om 17.00 uur. Start en finish zijn bij Café-rest. ,,Sprookjeshof" te Zuidlaren. Verdere informatie over deze tocht is verkrijgbaar bij: mevr. M. Kamphuis, tele- foon: 05905-1897. HOOGEZAND-SAPPE- MEER/KOOTWIJK - Dit weekend werd de 11-jarige Andrea van der Togt Neder lands Kampioen B-springen bij de Nederlandse Pony Club (NPC). De NPC is één van de drie paardrijbonden. Het is de enige bond waarbij het Ne derlands kampioenschap ook in de beginnelingen klasse wordt verreden. Andrea is voor het kampioenschap uit- genodigd, omdat ze al vaak prijzen heeft gewonnen met haar pony Prince. Aan het B- kampioenschap namen 52 ruiters deel. Andrea rijdt sinds haar zesde. Op Prince rijdt ze nu een jaar. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Tôt en met 31 juli verzorgt de Groningse kunstenares Heleen van der Tuin een tentoonstelling in het gemeentehuis te Hooge zand. SAPPEMEER - De familie Brouwer in de wijk Boswijk in Sappemeer is ten onrechte beschuldigd van het zich illegaal toeëigenen van een openbare parkeerplaats. In de wijkkrant van de Belangenvereniging Plan Boswijk verscheen onlangs een artikeltje waarop de bewoners erop werd gewezen dat de gemeente geen vergunning had verleend voor schilderen van een kruis en de letters NP op de parkeerplaats. Dit blijkt ach- teraf onjuist. Het artikeltje was gebaseerd op informatie die de belan genvereniging had gekregen tijdens het régulier overleg met de gemeente. Volgens voorzitter Jan Emmens heeft de gemeente de vereniging gevraagd in hun blad over het vermeend illegaal hande- len van de familie Brouwer te berichten. Onlangs dat de familie Brou wer twee jaar geleden al toestemming kreeg van de gemeente de parkeerplaats met een kruis en de letters ,,NP" te markeren om zo te voorkomen dat de toegang tôt hun garage werd ver- sperd. De markering werd zelfs door mensen van ge- meentewerken, op kosten van de bewoners, uitgevoerd. Vergeten Heeft Wethouder H. Mobers inderdaad tegen de belangen vereniging gezegd dat de fa milie Brouwer geen vergun ning had? Heeft hij de belan genvereniging gevraagd daarover een stukje te plaat sen in hun blad. De wethou der weet het niet meer. ,,Bij zo'n bespreking staat nu een- maal geen bandopname-ap- paraat aan. Overigens heeft de familie geen vergunning, maar wel schriftelijke toe stemming van de gemeente. Zo'n markering heeft in feite geen enkele rechtskracht", aldus Mobers. De familie Brouwer, furieus over de on- terechte beschuldigingen, heeft rectificatie geëist van het bericht in de wijkkrant. Omdat die pas eind van het jaar weer verschijnt biedt de belangenvereniging nu via de plaatselijke pers haar ver- ontschuldigingen aan. Over de handelwijze van de ge meente zegt mevrouw Brou wer: ,,Kennelijk weet de ene hand daar niet wat de andere doet". SAPPEMEER/MARTENSHOEK - Wie gebruik wil maken van het assortiment en de service van kadoshop K. Jansen kan voortaan alleen nog terecht in de winkel aan de Meint Veningastraat in Martenshoek. De zaak aan de Noorderstraat in Sappemeer is na 20 jaar opgeheven. Het pand is verhuurd aan een drogist. De enige echte Kadoshop K. Jansen in Martenshoek Veel mensen begrijpen abso- luut niet dat Jansen Sappe meer heeft verlaten. ,,Er gaan de wildste indianenver- halen", zegt eigenaar Kor Jansen, ,,maar de werkelijk- heid is helemaal niet inge- wikkeld. De laatste jaren ging de import/export groot- handel ontzettend veel tijd in beslag nemen. Elk jaar ben ik zo'n 10 tôt 12 weken in het buitenland. Er moesten echt keuzes gemaakt worden". Daarom werd besloten één detailhandel-vestiging af te stoten. Het is Sappemeer ge- worden omdat zich voor dat pand een huurder meldde. Jansen benadrukt dat het besluit niet van de ene op de andere dag is genomen. ,,We hebben 20 jaar voor Sappe meer gevochten en dan gaat het je aan het hart". Hij hoopt dat de Sappemeerster klanten de zaak in Martens hoek ook weten te vinden. ,,Die is van voor tôt achter op de kop gezet en nu helemaal naar onze wens ingericht", aldus Jansen. Overigens ge- loof ik die mensen niet die zeggen dat ze alleen maar winkelen in Sappemeer. Die- zelfde mensen kom je ook te gen bij Blokker in Gorecht Oost. En dat vind ik ook heel normaal". Jansen verwacht dat iemand in de toekomst in Sappemeer de draad van de kado- en huishoudelijke artikelen weer zal oppakken. ,,Wie een gat in de markt ziet, springt er wel in". Helemaal weg uit Sappemeer is de firma Jansen niet. De tuinmeubelvestiging ,,Cley- nemeer" aan de Kleine Meersterstraat blijft gewoon bestaan.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5