m Fietsenstalling loopt prima Maden op schapen VKDG schrijft open brief Asielzœker door vandalen mishandeld? GADO-boek heitinikt Ingezonden Schoonmaakaktie HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 12 JULI 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - De bewaakte fietsenstalling in het Winkelcentrum Groot Go- recht loopt naar tevredenheid van de eigenaar de heer A. Schuurman. Mensen lopen af en aan met hun fietsen en soms is er zelfs sprake van een file. Gedurende de spitsuren, en dan vooral 's middags tussen half twee en vier uur, staan de rekken vrijwel vol. De heer Schuurman is zeer tevreden. ,,Ik heb veel vaste klanten en verkoop daardoor veel strippenkaarten", aldus Schuurman. De strippen- kaart levert een besparing op van f 1,50. Met de kaart kan je de fiets 10 keer stallen voor 5 gulden, terwijl normaal 65 cent per keer berekend wordt. ,,De mensen die hier hun fiets komen stallen, zijn allemaal erg blij met deze mogelijkheid. Ze gaan ge- ruster winkelen met de we- tenschap dat als ze terugko- men, hun fiets er nog staat". Schuurman wil nog wel ver- melden dat hij het jammer vindt, dat het winkelcentrum en de gemeente eigenlijk met de eer gaan strijken, terwijl het initiatief bij hemzelf lag. Hij verwaçht niet dat de fiet- sendiefstal terug zal lopen, omdat er toch nog heel veel fietsen buiten de stalling ge- plaatst worden. ,,Fantastisch", reageert een winkelende mevrouw, ,,het kost wel wat geld, maar dat heb ik er graag voor over, om dat mijn fiets veilig staat". Daar tegenover staat een reactie van een mevrouw die haar fiets in de ,,vrije" fiet senstalling zet. ,,Ik heb een goed slot, laten ze dat eerst maar eens openbreken, dan zie ik wel weer". Een andere mevrouw: ,,Het is mij te duur om mijn fiets in de bewaakte fietsenstalling te zetten. Ik kom hier ongeveer drie vier keer in de week. Bovendien staan hier zoveel fietsen, dat ik het risico maar neem dat juist mijn fiets gepakt wordt." Smeer De reacties van de winkeliers zijn goed. ,,Het werd tijd dat er een dergelijke fietsenstal ling kwam", aldus mevrouw G.E. Bodewes, bedrijfsleid- ster van M&S Mode. ,,In het begin waren er erg veel nega- tieve reacties, dat er geen fietsen meer in het winkel centrum mochten komen, maar dat heeft niet lang ge- duurd. De klanten zijn er nu blij mee. Het winkelcentrum is veel rustiger geworden. Soms was het ook wel erg, want de mensen kwamen soms met fiets en al de win- kel binnen, met als gevolg dat de kleren onder het smeer kwamen. Ik vind het een heel goed initiatief", al dus mevrouw Bodewes. Lekke band? Dat de heer Schuurman en- thousiast is blijkt wel uit het feit dat hij in september be- ginnen wil met de cursus ,,rijwielhersteller". Hij ver waçht dan binnen afzienbare tijd het diploma op zak te hebben. Voor reparaties van banden en verlichting kun- nen mensen nu ook al bij hem terecht. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Nu de tempraturen stijgen doen de eerste myiasisgevallen (maden) zich voor. De groene bromvlieg laat zich neer op uw schaap en legt daar zijn eitjes. De maden die hieruit komen voeden zich met huidvocht en in een later stadium vreten ze delen van de huid weg. In de regel is de omgeving van de staart de plaats waar u de maden aan zult treffen. Door het broeierige weer van de afgelopen tijd blijken de groene bromvliegen zich nu overal op de schapen neer te laten, ook op geschoren scha pen. Schapewasmiddelen met als werkzame stof bijv. Diazinon (Neocidol) of Clor- fenvinphos (Supona) kunnen worden gebruikt voor het do- den van de maden. Een an- ders (duurder) middel met als werkzame stof Cyromazine (Vetrazin) is alleen te gebrui- ken ter voorkoming van ma den. Bij regenachtig weer kan de beschermingsduur van al deze middelen echter afnemen. Aile bovengenoem- de middelen zijn te gebrui- ken door middel van dompel- baden of hogedruk/land- bouwspuit. Het gebruik van een gieter voor het bestrijden van maden is beslist te ontra- den. Dierenbescherming Hooge- zand-Sappemeer e.o. (Foto Dennis De Vereniging Kleine Dorpen Groningen heeft een open brief geschreven aan de groninger Gedeputeerde Van Dijk. In de brief uit de vereniging haar bezorgdheid over de vestiging van intensieve veenouderijen in de provincie. De brief luidt als volgt: Via haar leden bereiken de Vereniging Kleine Dorpen Groningen steeds meer ver- ontrustende geluiden over de vestiging van intensieve vee- houderijbedrijven in onze provincie en de overlast die dit met zich meebrengt. Veel van deze bedrijven zijn af- komstig uit de provincie Noord-Brabant, waar het probleem van de mestover- schotten bijna onoplosbaar dreigt te worden. Deze ont- wikkeling wordt waarschijn- lijk nog versneld als het zoge- naamde Verplaatsingsbesluit van kracht wordt. De VKDG is zich tevens be- wust van het werkgelegen- heidsaspekt. Om te voorko- men dat veel bedrijfsbeeindi- gingen zullen plaatsvinden, zou voor de akkerbouw een aanvullende bedrijfstak als de intensieve veehouderij een alternatief kunnen vor- men. Echter de komst van Brabantse veehouders biedt o.i. geen perspektief voor een kostendekkende bedrijfsvoe- ring voor de Groninger ak- kerbouwers in ons gebied. Noch de leefbaarheid noch het milieu en noch de akker bouw zijn gebaat bij de komst van deze Brabantse veebaronnen. Grootschalige ontwikkeling van intensieve veehouderij in onze provincie zal ons inziens de leefbaar heid en het milieu op het platteland verder onder druk kunnen zetten. Daarnaast heeft het een nadelige in- vloed op de nog prille ont wikkeling van de toeristisch- rekreatieve mogelijkheden in Groningen. De bestaande wet- en regelgeving op het terrein van milieu en hinder- wet zou zodanig moeten wor den aangepast en aange- scherpt, dat het imago van de provincie niet wordt aange- tast. Wij verzoeken u als ver- antwoordelijk gedeputeerde voor milieuzaken dan ook met klem, deze sluipende ontwikkeling en aantasting van het Groninger platteland - waar rust, ruimte en frisse lucht het handelsmerk is - te- gen te gaan. Frekie Pelietsie:„Woarom stekst lin- kerhaand oet twiel das doe rechtsof slagst?" Frekie:,,Ik bin links". HOOGEZAND - Vorige week dinsdag werd bij de telefooncel aan de Van Heemskerkstraat een asielzoeker uit Iran door een groepje jongens in elkaar geslagen. De politie is nog steeds op zoek naar de daders, maar Kees Frans van de werk- groep buurtverbetering Noorderpark heeft zo zijn vermoe- dens. Frans denkt dat de daders gezocht moeten worden onder de groep jongeren van 14 tôt 20 jaar die zich regelmatig ophouden op het schoolplein van de Rembrandtschool en daar vernielingen aanrichten. ,,Toen ik er om ongeveer half elf langs kwam, wa ren ze er ook", aldus Frans. De mishandeling werd na elven gepleegd. Volgens Frans kent de po litie de identiteit van de jongeren ook. Hij denkt dat de jongens de Iraniër puur uit verveling en om stoer te doen in elkaar hebben geslagen. Onder invloed van het vele bier dat er regelmatig wordt gedronken, waarvan de flessen en blikken als stil- le getuigen achterblijven. Zelf met de jongens gaan praten doet hij niet meer, omdat hij zich niet door de politie gesteund voelt. ,,We hebben al zo vaak de politie gebeld over de vernielingen, maar ze komen niet opdagen". Kees Frans maakt deel van de begeleidingscom- missie van het asielzoeker- scentrum. Zijn ervaringen zijn positief. Echte proble- men zijn er niet met de buurt. Op de onlangs ge- houden open dag werden de bezoekers uitgenodigd hun klachten in te dienen. ,,Er is geen klacht binnen- gekomen". Volgens Frans krijgen asielzoekers soms de schuld van rommel die door nederlanders wordt gemaakt. Mensen die een vooroordeel hebben krijg je daar niet zo makkelijk van af. De mensen waren bang voor overlast van de asielzoekers en nu hebben de asielzoekers last van de Nederlanders", zegt Frans. Voor directrice mevrouw M. den Hengst van het cen- trum is het een raadsel waarom de jongens de Ira niër hebben aangevallen. ,,Zoiets is gelukkig nooit eerder gebeurd. Er zijn ook geen problemen met de buurt". Dat wordt ook bevestigd door politie- woordvoerder De Vegt. Getuigen van het voorval wordt nog steeds gevraagd zich bij de politie te mel- den. Het Gado-jubileumboek ,,Een Wijde Blik Verruimt Het Denken" is herdrukt en weer verkrijgbar bij de Ga- do-busstations en aile boek- handels. Het jubileumboek verscheen begin februari ter gelegen- heid van het 65-jarig bestaan van Gado. ,,Een Wijde Blik Verruimt Het Denken" bevat foto's van het Groninger landschap gemaakt door fo- tograaf Ton Broekhuis. Het boek is herdrukt in een opla- ge van 5000. Voor vijftig gul den is het verkrijgbaar op de Gado-busstations in Gronin gen, Appingedam, Stadska- naal, Veendam en Winscho- ten en bij aile boekhandels. E. Suiding, Venus 23, Hoogezand Het is begrijpelijk dat de belangen- vereniging ,,De Planeten" zichzelf in bescherming neemt, alleen de ma nier waarop dit gebeurt is niet fair. Mevrouw M. de Hoog kwam die be- wuste dag op het plein om te vragen wat er eigenlijk allemaal gebeurde. Waarop haar op een fatsoenlijke manier uitgelegd werd wat we nou precies aan het doen waren. Ze kon als enig commentaar geven: Hier wist ik niets van af. Ik ben net terug van vakantie! Ze begreep maar niet waarom er niet beter met dit idee is omgesprongen. Wat betreft de drempels kan ik al leen maar zeggen dat ik dit ook bij de vereniging aangekaart heb. Indi- viduele acties zijn ook hierbij uit de boze. Helaas vindt ik en met mij nog veel bewoners het een erg trieste zaak dat men aan de openbare weg (wat Venus-Satumus schijnt te zijn) speelgelegenheden plaatst zonder daar verkeer werende maatregelen te treffen. Hierdoor worden onze kinderen aan een hoop onnodig ge- vaar blootgesteld! Voorts wil ik er nog op wijzen dat de bewuste schoonmaakactie niet al leen voor kopers bedoeld was en is geweest. We kregen dan ook veel respons van andere medebewoners (huurders) die hun steentje dan ook goed bijgedragen hebben. Verder spreek ik mijn hoop uit dat in de toekomst buurtbelangen en/of akti- viteiten voor zowel huurders en ko pers gezamenlijk behartigd zullen worden zonder afzonderlijke partij- en op te richten wat ook geheel niet in mijn bedoeling ligt. Mijn mening is verder dat er de laat- ste tijd genoeg negatieve publiciteit over Woldwijck is geschreven. La ten we nu maar eens de positieve dingen die er in onze wijk gebeuren in het zonnetje zetten. Om een bete- re naam in Hoogezand-Sappemeer te krijgen is moeilijker dan een slechte!

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11