VAKANTÈE! sHïm 500 M2 FIETSPLEZIER Hamerinutprop en kris-krasje reinlgen waterieidingbuis 60 handtekeningen tegen muilkorf voor pitbulls Flitsend zomerspektakel VISON weekblad voor Hoogezand-Sappemeer en wijde omgeving Muilkort200 gulden? Onzin! DE MARKT GEZELUGHEID gespecialiseerd in Fotorolletjes Foto Home 36 7.50 24 6.25 SHOP 'DE TABAKSPOT' VOORDCEl IN KWAUTEI7 Dat de aanschaf van een muilkorf een groot finan- ciëel probleem zou vormen voor mensen met een lage uitkering, blijkt volstrekt uit de lucht gegrepen. We vroegen prijsopgave bij drie dierenshops in onze gemeente. De prijzen die genoemd werden lagen tussen de 20 en 35 gulden. Voor dertig gulden heb je een 1er en muilkorf, die, aïs de goede maat wordt geko- zen, volstrekt veilig is, ook voor de hond. Bedra- gen rond de 200 gulden, zo- als het comité ze noemde, verklaren de dierenshops als onzin". Je kunt wel een spéciale muilkorf met allerlei versieringen voor je pitbull bestellen. Maar nodig is dat natuurlijk niet. De vraag is nu: Waarom hebben de eigenaars zich niet beter geinformeerd? De shops hebben nog geen grote hoeveelheden muil- korven in voorraad. Ze wachten nog even tôt het SAPPEMEER - Bewoners van een deel van de Noorderstraat in Sappemeer hebben maandag geen water kunnen gebruiken uit hun kraan, omdat de buizen van mangaan en roestdeeltjes werden ontdaan door er schuimrubberen proppen door heen te persen. De bewoners waren van tevoren ingelicht. Twee tanks met duizend liter drinkwater waren voor hen beschikbaar. unaniem heeft besloten. Het betrof een proef van het waterleidingbedrijf Waprog, dat hoopt met deze méthode vervanging van de gietijze- ren leidingen uit 1933 te kun nen voorkomen. ,,De buizen zijn in goede staat", zegt dis- trictshoofd G. Vos „alleen de capaciteit is door de aanslag van roest en mangaan ver- minderd. Bij routinecontro- les constateerden we een ver- minderde druk op de brand- kraan en bij werkzaamheden aan de leiding klaagden be woners over bruin water. Als de proef slaagt zullen in het najaar aile leidingen in het gebied worden schoonge- maakt". Kris-krasjes De méthode gaat als volgt: Bij het postkantoor worden de proppen in de buis ge- perst. Met een pomp word de waterdruk opgevoerd tôt 7 atmosfeer en 16 minuten la- ter worden de deerlijk be- schadigde proppen en meege- voerde roestdelen opgevan- gen in een ontvangstkuipje dat hangt boven een rioolpot 700 meter verderop. Alleen de zogenaamde ,,kris- krasjes" (met een plastic om- hulsel) en de hamerboutprop- pen, die lijken op een raket met uitsteeksels aan de neus, komen redelijk redelijk heel- huids weer boven water. De diameters van de proppen worden net zolang opgevoerd tôt ze even groot zijn als de waterieidingbuis van 10 cen- timeter doorsnede. Als ailes goed gaat ten- minste. Omdat één van de proppen in de buis bleef ste- ken, moest er een stuk lei ding worden opgegraven en liepen de werkzaamheden HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een actiecomité van pitbul- leigenaars heeft maandag ruim 60 handtekeningen en een pe- titie aangeboden aan burgemeester J.L.D. van der Linde van Hoogezand-Sappemeer. Het comité wil hiermee protesteren tegen het muilkorfgebod voor dit type honden waartoe de gemeenteraad vorige maand Bijstand Ook de kosten van een muil korf vormen volgens het co mité een probleem. Veel eige naars hebben een minimu- muitkering en kunnen een muilkorf die rond de 200 gul den zou kosten niet betalen. Volgens burgemeester Van der Linde kan voor deze kosten niet uit de bijstands- wet worden geput. Hij bena- drukte dat de gemeenteraad het besluit niet lichtvaardig heeft genomen. „Er zijn vrij veel incidenten geweest, ook in onze gemeente", aldus de burgemeester ,,bovendien hebben we veel klachten van mensen die zich door pitbuls bedreigd voelen en hun kin- deren niet buiten durven la- ten spelen". Van der Linde verwacht dat het besluit, na goedkeuring van Gedepu- teerde Staten, rond 1 septem- ber zal worden gepubliceerd. Dan volgen enige weken van voorlichting aan het publiek. Wie daarna nog met een on- gemuilkorfde pitbul wordt aangetroffen zal zonder te- rughoude idheid worden ge- verbaliseerd. Bij herhaling volgt in beslagname van de hond. Gisteren werd kap- en wieken geplaatst op de 120 jaar oude poldermolen ,,De Groeve". De restauratie waarvoor een jaar geleden het startsein werd gegeven is bijna voltooid. Eind au- gustus moet de molen weer kunnen ,,bemalen". (Foto Dennis F. Beek) grote vertraging op. Pas 's avonds tegen twaalven was de klus geklaard. De werkzaamheden werden uitgevoerd door het pijplei- dingenbedrijf A. Hak uit Ma- rum. Een woordvoerder van de firma verklaarde de proef als geslaagd. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Ben je tussen de 12 en 23 jaar en zit je thuis in de période van 6 tôt en met 18 augustus dan biedt jongerencentrum ,,De Nije" je een flitsend zomerspek takel van karaté, parasailen, fietscrossen, pleinvoetbal, een fitnessstraat, een zwembaddisco en nog veel meer. Wil je meer weten? Bel dan 05980 - 94148 gebod echt van kracht wordt. Mevrouw F.T. Schothorst- Ruiter betoogde namens de pitbull-eigenaars dat de meeste pitbulls volstrekt on- gevaarlijke, zelfs lieve hon den zijn. ,,Als de honden ge- vaarlijk zijn, ligt dat aan de eigenaars en dan kunnen die beter gemuilkorfd worden", aldus een emotionele me vrouw Schothorst. Het comi té vindt dat er wel erger za- ken zijn waar wat aangedaan moet worden, zoals mensen die oude mensen voor geld vermoorden" of een ,,blootstrand aan het Zuid- laardermeer". Door het dra- gen van een muilkorf zou de hond er bovendien juist ge- vaarlijker op worden. Prins Bernhard De familie Schothorst is niet van plan hun hond te muil- korven. De heer Schothorst kondigde aan een proefpro- ces te zullen uitlokken. De petitie heeft het comité ook toegestuurd aan Prins Bern hard. M0DERNA HET NIEUWSBIAD Sluiskade 30 Winkelcentrum Martenshoek 9601 LC Hoogezand 05980-93405 Groot Gorecht 24 Telefoon 05980-26030 Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 44e JAARGANG NO. 28 DONDERDAG 12 JULI 1990 De meuwste keukens. functioneel en passend bi| uw intérieur staan in onze toonzaal IEDERE ZATERDAG WEER POP T-SHIRTS (New Kids - Bob Marly - Bross - Normaal - Gun's - Roses) van 29.00 4 A E A voor I «JiOIJ

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 1