Paardenkampioenschappen in Meerwijck Batman op het fietsenschuurtje Parasailers ahoy! Sharif Mohamed nieuwe spits Hoogezand KENWOOD Geld voor huiswerk- begeleiding Fietscursus Ikiikse Vrouwen Nieuwe vloer- bedekking scholen Van Dikkertje Dap toi meespeelplaten Peuters in W.A. Scholtenschool Imca's gasten Zomerspektakel '90 Speel-o-theek in Westerbroek aQ-aaaiaaffl0@-Hs INFQRMATIE - VERK00P REPARATIE HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1990 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Ruim 250 paarden zullen zaterdag 11 augustus deelnemen aan de Çroninger Kampioenschappen op de recreatieterreinen in Meerwijck aan het Zuidlaarder- meer. Spannend wordt de strijd om het Z-kampioenschap springen paarden, driemaal verschijnen de ruiters en amazones aan de start. s' Morgens om half negen wordt een klassiek springcon- cours verreden. Om 11 uur treden de ruiters opnieuw aan voor een parcours waarin het accent ligt op snelheid en wendbaarheid van de paarden. Het finale parcours Z vindt plaats om even over drie, we- derom een klassiek parcours met barrage. Bekende ruiters en amazones als Jur Vrieling uit Slochteren, Theresia Bul- thuis en Jan Burema uit Tol- bert en Tonko Barlagen uit Winschoten binden de strijd aan. In de Z-dressuur treden 17 paarden en 9 pony's aan. Kanshebbers zijn Piet Klont uit Bedum en Christa Lar- moyeur uit Winschoten die zowel met Z-master als Billy aan de start zal verschijnen. Ook Paulien Arendshorst uit Winschoten met Arendsoog is favoriet. In tegenstelling tôt de gang van zaken bij de paarden, geldt voor het springen bij de pony's in de klassen M en Z dat er maar een parcours wordt gesprongen. De afgelo- pen maanden zijn er reeds drie kwalificatie wedstrijden afgewerkt. Daaruit zijn als favorieten naar voren geko- men broer en zus Henriet en Heiko Poort. Het voltigeren staat nog in de kinderschoenen. Bij de Groninger Bond zijn vijf ver- enigingen aangesloten die meedoen aan voltigewed- strijden. Alleen voltigegroep de Eemsrakkers uit Holwier- de doet mee aan het kampi- oenschap. De menners strijden in twee catergorieen een dressuur- proef waarbij in de klasse Z onder anderen een viertal scherpe wendingen achterel- kaar moeten worden gereden met de teugels in een hand. Ook tonen de paarden keert- wendingen. Bij de vaardig- heidsproef moet exact om ke- gels worden gereden, waarbij Vorig jaar moesten 24 mensen worden gevaccineerd na in aanraking te zijn gekomen met een besmette vleermuis. Zon- de van het geld en moeite, volgens veterinair inspecteur dr. Edel. In de Nederlandse vrije na- tuur leven niet zoveel dieren meer waarvoor je moet op- passen. In elk geval niet meer van de grote, verscheu- rende soort, catégorie beer en wolf. Het zijn vooral de kleintjes, waarvoor een en- kele keer nog wel eens ge- waarschuwd wordt: teken, adders, ringslangen en (jaar- lijks) de vleermuis. Door de Veterinaire Hoofdinspectie is ook dit jaar weer een waar- schuwing uitgegeven om in contact te komen met een le- vende, dan wel dode vleer muis. Het gevaar om besmet te raken met rabies is niet ondenkwaardig. Boodschap is: blijf er met,je tengels af! Als een van nature schuw nachtdier zich overdag laat zien, dan is er iets met zijn gezondheid aan de hand. Ze vallen niet aan, maar ze ver- weren zich wel. Mensen met een dode vleermuis of met een vleermuisbeet kunnen zich melden bij de politie of de régionale inspectie. Tip: als je niet gebeten bent, maar toch die vleermuis op het fietsenschuurtje wilt spij- keren, koop dan een plastic vleermuis. De dode vleer muis kun je dan melden bij de directie Natuur, Milieu en Faunabeheer van het mi- nisterie van Landbouw: tel. 070-3792990 of 3792588 of met beschermde handen brengen bij het politieburo, hier zorgt men er doorgaans voor dat het Centraal Geneeskundig Instituut in Lelystad het beest onderzoekt. SAPPEMEER - Wie zin heeft om de wereld eens, hangend aan eenparachute, van bovenaf te bekijken, krijgt daarvoor za terdag de kans. Van 13.00 tôt 17.00 uur zal er op de Sieplaan in Sappemeer geparasaild worden: Een door de wind gebalde parachute met daaronder een sailer wordt met een auto om- hoog getrokken. Doordat de auto langzamer gaat rijden of doordat de trekkabel wordt losgekabeld komt de sailor weer met beide benen op de grond. Spannend! Meer weten? Bel de Nije: 94148. Jur Vrieling en Margriet Zuidema met hun favoriete paarden. het raken van een kegel als fout wordt aangemerkt. Het mennen start om 13.00 uur. In totaal strijden vier combi- naties om het Z-kampioen- schap, terwijl voor tien L- combinaties een comnetitie wordt afgewerkt die losstaat van de kampioenschappen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - B en W willen de subsidie voor de Stichting Huiswerkbegeleiding met een jaar verlengen. Voor het schooljaar 90/91 komt er 7500 gulden uit de gemeentebegro- ting, voor het jaar 1991/1992 wordt in de begroting 6000 gulden opgenomen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - B en W hebben beslo- ten 620 gulden ter beschik- king te stellen voor een fiet scursus voor Turkse vrouwen. De cursus wordt georganiseerd door de Turk se vrouwencommissie. B en W vinden de cursus van be- lang omdat de mobiliteit en daarmee de ontplooiïngskan- sen van de oudere Turkse vtouw er door worden ver- groot. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De W.A. Scholten- school en de Nicao Bulder- school krijgen nieuwe vloer- bedekking. HOOGEZAND - Mogen wij u even voorstellen. Dit is Sharif Mohamed, de nieuwe spits van Hoogezand. De foto werd ge- nomen toen bij ongeveer tien jaar oud was en woonde in de Somalische hoofstad Mogadishu. Voetbalkenners zullen kun nen zien hoe Sharif toen al over een geweldige baltechniek beschikte. Sharif voetbalde op teenslippers in het ongetwijfel hete zand. Aan de schaduwen is te zien dat de zon vrijwel loo- drecht aan de hemel staat. Een schaap kijkt toe over het struikgewas. De foto is voor Sharif Moha- med een dierbaar bezit, een herinnering aan betere tij- den. Hij is nu 19 jaar en sinds 8 maand als vluchteling in Ne- derland. Zijn vader werd doodgeschoten en van zijn twee broers en zijn moeder die in Somalië zijn achterge- bleven, heeft Sharif niets meer gehoord. Hij woont in het asielzoekerscentrum, maar verhuist maandag, sa- men met een Somalisch echt- paar naar een zogenaamde ROA-woning in Hoogezand. Daar zal hij moeten afwach- ten wat er over hem wordt beslist. Wordt hij als vluchteling er- kend, zodat hij in Nederland mag blijven en misschien wel carrière zal maken als prof- voetballer? De onzekerheid kan nog heel lang duren. So malische vluchtelingen wor den momenteel gedoogd van- wege de burgeroorlog in het land, maar dat kan elk mo ment veranderen. Dat Sharif voorlopig in Hoo gezand kan blijven heeft hij te danken aan de inspannin- gen van de voetbalvereniging Hoogezand. Zij zagen in hem een snelle spits, die veel voor de club zou kunnen beteke- nen. Met steun van de ge- meente en het Ministerie van WVC is het gelukt. Als Sharif het goede nieuws hoort springt hij geen gat in de lucht, maar aan zijn ogen is te zien hoe blij hij is. ,,Als ik minder zorgen had zou ik nog beter voetballen", zegt de nieuwe spits. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Théo Rellum van de muziek- afdeling van openbare bibliotheek is maandag te gast in het programma Puur Cultuur van Radio Compagnie. Op de mu- ziekafdeling is veel meer te leen dan de laatste hits, daarover zal Théo vertellen en natuurlijk laat hij ook horen wat dat meer dan is. Puur Cultuur is maandag te beluisteren van 19.00 tôt 20.00 uur. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De peuterspeelzaal Foxhol krijgt medegebruik van een lokaal van de W.A. Scholtenschool, dat hebben B en W deze week besloten. HOOGEZAND-SAPPE MEER - In het kader van de aktiviteiten van het zomer- vakantiespektakel '90 in het jongerencentrum ,,De Nije" volgen hierenkele vooraan- kondigingen: - Vanavond (donderdag)is er een éénmalige workshop zelfverdediging voor meiden tussen 18.00 en 21.00 uur. Het is uiteraard een doe-work- shop, dus neem sportkleren mee. - Vrijdagavond treedt om 21.00 uur de groep Phantom live op in ,,De Nije". Phan tom speelt een strak rock-vol repertoire in de stijl van Springsteen en Adams. - Van 13 tôt en met 15 au- gustus vindt er een plein- voetbaltoemooi plaats. Hier- voor zijn nog een aantal teams nodig. Een team moet bestaan uit 4 speler(ster)s, 1 keeper, 3 reservespel(st)ers en 1 coach. Geef je dus gauw op in ,,De Nije", tel. 94148. Imca Marina zal in haar pro gramma ,,Nog eem Noasoe- zen" Eltje Hut ontvangen, werkzaam op de kinderboer- derij in het Gorechtpark in Hoogezand. Twee andere gasten zijn de heren Wubbe Erkens en Ben van Dam,_ bestuursleden van het open- luchttheater ,,De Bark- hoom" in Sellingen. WESTERBROEK - Er komt een speel-o-theek in Wester- broek. Naam 't Speeltje. Plaats de Jan Ligthartschool. 350 gulden startsubsidie wil len B en W geven en 1000 gul den voor de aanschaf van ma- teriaal. Zuidtaren - 05905-4047 - Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11