Brandweerkazeme op lerrein Trio-bedrijven Nije wordt aktiviteitencentmm Verbiedt gemeentewerken tropisch hardhout? Bejaarden geen groot wild Werk rotonde kan beginnen KENWOOD Temgblik op blik HET NIEUWSBLAD Hoogezand vemoemd aa-iiMassaira-u- VUT en Jub. bij Eekels INFORMATIE - VERKQOP REPARATIE HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het collège van B en W van Hoogezand-Sappemeer wil 5 dui- zend gulden uittrekken om te onderzoeken of de brandweerkazeme kan verhuizen naar de huidige locatie van de Trio-bedrijven in Sappemeer. De belangstelling gaat met name uit naar de praktisch nieuwe gebouwen van de dienst buitenobjecten. ,,Kan- tine, kantoorruimten en ga rage lijken voor de brand- weer geschapen", aldus bur- gemeester J.L.D. van der Linde. De huidige behuizing van de brandweer aan de Rem- brandtlaan is te klein. De Trio-bedrijven bouwen dit najaar een compleet nieuw complex op het industrieter- rein Sappemeer-Oost. Eerder waren er plannen om de brandweerkazeme naast het nieuwe politiebureau te bouwen op de kop van de nieuwe woonwijk De Dre- ven. Die plannen bleken ech- ter financieel onhaalbaar, bo- vendien betwijfelt het collè ge of een brandweerkazeme architectonisch in te passen is op een kwaliteitslocatie voor woningbouw. De vijfduizend gulden is niet alleen nodig om na te gaan of er nieuwe uitvalswegen moe- ten worden aangelegd, ook Nu nog Trio-bedrijven, straks misschien brandweerkazeme moet worden bekeken wat de prijs van de gebouwen moet worden. En natuurlijk is het belangrijk om na te gaan of de decentrale ligging optima le brandbestrijding niet in de weg staa. Bekend is dat de gemeenten, Haren, Slochteren en Hooge zand-Sappemeer toe moeten leggen op de nieuwbouw van de Trio-bedrijven, omdat de boekwaarde van de bestaan- de gebouwen hoger ligt dan de getaxeerde waarde. Moge- lijk krijgt Hoogezand-Sappe meer, de grootste partner in het samenwerkingsverband, door koop van de brandweer kazeme iets van haar verlie- zen terug. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Hoewel de meerderheid van de gemeenteraad in februari van dit jaar uitsprak het ge- bruik van tropisch hardhout te willen verbieden, is de ge- meentelijke bouwverordening nog niet in die zin gewijzigd. Volgens VVD-raadslid Ed Schmied wordt mensen door ge meentewerken nu al verboden tropisch hardhout te gebrui- ken. De tropisch hardhoutdiscus- sie deed begin dit jaar heel wat politiek stof opwaaien. Vooral de WD was een fer vent tegenstander van een verbod. Volgens WD-er Schmiedt hebben drie men sen (waarvan hij de namen niet wil noemen) hun aan- vraag voor een bouwvergun- ning van gemeentewerken te- ruggekregen met de vermel- ding: tropisch hardhout vervangen door ander mate- riaal". Of wethouder Mobers hiervan op de hoogte was, vroeg Schmied in de commis- sie Ruimtelijke Ordening. Wethouder H. Mobers zei van niets te weten. Ook voor chef bouw- en woningtoezicht L. Scheepstra komt de vraag van Schmied als een complé té verrassing. ,,Ik vind dit een behoorlijke aantijging en ik ben razend nieuwsgierig welke bouwaanvragen de heer Schmied bedoelt", aldus Scheepstra. ,,Zolang de bouwverordening niet is ge wijzigd is een materiaalom- schrijving bij het aanvragen van een bouwvergunning niet eens nodig". Mocht het gebruik van tropisch hard hout via de bouwverorde ning worden verboden dan weet men bij gemeentewer ken nog niet hoe een effectie- ve contrôle moet plaatsvin- den. ,,We wachten in ieder geval eerst de politieke lijn af". Gedurende het eerste halfjaar van 1990 is er 3580 kilo blik terecht ge- komen in de twee blik- containers die de ge- meente Hoogezand-Sap pemeer rijk is. Geen slecht resultaat als je be- denkt dat de containers pas op 16 maart werden geplaatst. Maar toch... Een literblik weegt onge- veer 100 gram. De contai ners hebben dus onge- veer 36duizend blikken te slikken gekregen. Het lijkt een hele berg, maar is slechts iets meer dan 1 blik per inwoner en iets minder dan drie blikken per gezin. De blikkenslikkers lus- ten nog veel meer! Tri. 05980-97145 Tel. 05990-17975 HOOGEZAND-SAPPE MEER - In de zustergemeente van Hoogezand-Sappemeer, het Duitse Geesthacht is sindskort een Hoogezand- Sappemeerring. Ook de an- dere zustergemeenten van Geesthacht, het Britse Old- ham en het Franse Plaisir zijn in de straatnaamgeving vernoemd. Dat ontdekte bur- gemeester J.L.D. van der Linde toen hij dit weekend op kennismakingsbezoek in Geesthacht was. (Vervolg pag.l) Voor zo maar een praatje en een pilsje kan je niet meer in de Nije terecht. Eigenlijk al niet meer sinds oktober vorig jaar. Toen werd het jongeren- werk op een laag pitje gezet. Er waren problemen die ook door gebrek aan personeel moeilijk oplosbaar waren. ,,Voor goede jongerenwer- kers is er een heel krappe ar- beidsmarkt", vertelt coôrdi- nator Guus van de Hoeff. ,,Daardoor bleven vacatures heel lang onvervuld, terwijl er steeds meer taken bijkwa- men. Zoals het begeleiden van groepen jongeren in ver- schillende wijken. Ook de be- zoekersaantallen liepen te rug en dan kom je in een soort negatieve spiraal", al dus v.d. Hoeff. Waarom wordt het open jon- gerenwerk niet weer op- gestart nu de personele pro blemen voorbij zijn? ,,Het open jongerenwerk heeft zijn tijd gehad", vindt jongeren- werkster Gaby Berken. Om elkaar te ontmoeten kunnen jongeren tegenwoordig op heel veel plaatsen terecht, daar hebben ze de Nije niet meer voor nodig". De nieuwe opzet van het jon- gerenwerk steunt op drie po- ten. Het aktiviteitencentmm met gesloten en open aktivi- teiten is één daarvan. Daar- naast worden jongeren in de wijken geholpen met het or- ganiseren van ,,laagdrempe- lige" aktiviteiten, waarvoor ze zelf nadrukkelijk medeve- rantwoordelijk zijn. ,,In principe willen we onszelf daarbij op de duur overbodig maken", zegt Gabv. Zuidlaren - 05905-4047 - Fax: 4433 De derde poot is de toelei- dingsfunctie van het jonge- renwerk naar de jeugdhulp- verlening zoals die door het JIAC wordt verleend. Mid- dels het zogenaamde ,,vind- plaatsgericht werken" wordt geprobeerd contacten te leg gen met jongeren en degenen die hulp nodig hebben de weg te wijzen. Stickies Het roken van stickies, waar- over de laatste jaren verhitte politieke diskussies zijn ge- voerd, zal in de Nije niet lan ger worden toegestaan. Bij constatering volgt een waar- schuwing. Bij herhaling kan de toegang tôt de Nije wor den ontzegd. Voor dit nieuwe beleid voert v.d. Hoeff drie redenen aan: Onvoldoende ruggesteun van de gemeente, het wegblijven van groepen niet-gebruikers en de nieuwe opzet, waarin het gedoogbe- leid niet meer zou passen. Ook het alcoholgebruik zal worden beperkt. De ,,meide- naktiviteiten" op de dinsdag- avond zullen volledig alco- holvrij zijn. Dat en het geslo ten zijn op de middagen scheelt de Nije ongeveer 8000 gulden aan barinkomsten. Ondanks al deze beperkin- gen meent de Nije de jonge ren toch een ,,flitsend" sei- zoen te kunnen bieden, met veel cursussen, muziek en an- dere aktiviteiten. Op 23 au- gustus kan iedereen van 15.00 uur tôt 20.00 uur terecht om te kijken wat er van zijn of haar gading te beleven valt. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Er komt wel een voetganger- soversteekplaats bij Sint Jozef in Sappemeer, maar voorlopig niet bij Voor Anker aan de Hoofdstraat in Hoogezand. In de commissie Ruimtelijke ordening toonden R. Zuidema (Gr. Links) en E. Schmied (VVD) zich over dit laatste zeer on- tevreden. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Op 24 augustus ne- men C.M. Jellesma, K.G. Bosma en J.A. Mulder af- scheid bij Electrotochnisch Installatie- en handelsbureau Herman G. Eekels. J. Nuine- ma viert op die dag z'n 25-jarig jubileum. Ter gele- genheid van de heugelijke feiten wordt er een receptie gegeven. ,,De bewoners van Voor An ker kunnen toch niet be- schouwd worden als groot wild", vond Zuidema, die als extra argument aanvoerde dat op die plaats ook veel leerlingen van de Koppius- school de drukke Hoofd straat moeten oversteken. Volgens wethouder Mobers is de situatie bij Voor Anker veel gecompliceerder in ver- band met de nabijheid van een bushalte en de gevaarlij- ke kruising Hoofdstraat/- Beukemastraat, die geldt als ongevallenconcentratiepunt De oversteek zal betrokken worden bij de afweging van de plannen voor volgend jaar, zoals dat heet. Met die afweging is het Collège van B W momenteel druk be- zig. Omdat er veel meer plan nen zijn dan waar geld voor is, maken de ouderen en de schoolkinderen vooralsnog weinig kans op een veilige oversteek. HOOGEZAND- De aanleg van de rotonde op de kruising van de A.Kuypersingel en de Van der Duyn van Maasdamweg in Hoogezand is dindsdag gegund aan de laagste inschrijver, de Noord Nederlandse Wegenbouw Mij. uit Surhuisterveen. Het geraamde bedrag werd met 25 duizend gulden over- schreven. Dit bedrag kan ten laste worden gebracht van de post onvoorzien voor het hele werk. Voor het werk hadden 5 bedrijven ingeschreven. Volgens wethouder H. Mo bers kan nu snel met de werkzaamheden worden be- gonnen. De gemeente hoopt dat de rotonde voor het in- vallen van de winter kan functioneren. De totale af- werking wordt in het voor- jaar verwacht. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1990 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kotham, Harkstede, Slochteren, Schildwoide, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tri./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA Sappemeer Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3