Brandweer gaat naar slibschool Geen eigen kwijtscheldings- beleid gemeente Geslaagde Sappemeerster Jeugddag Voor 1 gulden langs monumenten HET NIEUWSBLAD Uitmarkl '90 Rotaiy organiseert sport en spel voor gehandicapten Mevr. D. Bakker 100 jaar Kamer uitgebrand in asielzoekerscentrum Skopje krijgt geen busgeld Uitweg Glastuinbouw Conflict gemeentewerken M HOOGEZAND-SAPPEMEER - De brandweerkorpsen van Hoogezand-Sappemeer, Veendam, Winschoten en Stadska- naal gaan een training rijtechniek volgen. De komende we- ken vertrekt er elke vrijdag een brandweerauto met twee cursisten naar Rijssen waar een slibcircuit voor vrachtwa- gens aanwezig is. Op het circuit worden stress- situaties geoefend. Ter af- sluiting van de cursus komen de instructeurs uit Rijssen naar het noorden om te be- oordelen hoe het rijgedrag van de brandweermannen is in hun eigen omgeving. Dat levert overigens geen bloedstollende taferelen op in de bebouwde kommen, want er wordt dan slechts be- oordeeld op gewoon rijge drag. De brandweerkorpsen vin- den de cursus noodzakelijk, omdat er te vaak ongelukken met hulpverleningsvoertui- gen plaats vinden. Het gros van de vrijwillige brand- weerchauffeurs zit maar een paar honderd kilometer per jaar achter het stuur van een zware vrachtauto. Het is voor het eerst dat er in het noorden een training rijtech niek wordt georganiseerd. Hoogezand-Sappemeer wil 9100 gulden voor de cursus uittrekken. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De gemeente Hoogezand-Sap pemeer mag geen eigen normen hanteren bij het kwijtschel- den van de onroerend goedbelasting en de afvalstoffenhef- fing. Dat is volgens wethouder C. Drost het gevolg van de re gels die het Ministerie van Financiën per 1 juli van dit jaar heeft afgekondigd. Net nu de gemeente Hooge zand-Sappemeer met een Groen Links wethouder in het collège werk wilde gaan maken van een actief mini- ma-beleid, steekt de Rijkso- verheid daar gedeeltelijk een stokje voor. Voor de kwijt- schelding van de onroerend- goedbelasting en de afval- stoffenheffing (75 procent) komen lang niet aile mensen met een minimuminkomen in aanmerking, omdat de ge meente de rijksregels moet hanteren. Volgens wethouder Drost betreft het slechts on- geveer 20 tôt 30 procent van de uitkeringsgerechtigden bij de Sociale Dienst. Hij acht de strenge richtlijnen van het Ministerie in strijd met het aangekondigde beleid van ..sociale vemieuwing". Of gemeenten die al jaren een ei gen kwijtscheldingsbeleid hebben (bijvoorbeeld Den Haag) dat nu gaan afschaf- fen, zegt de wethuuder niet te weten. Nieuw is wel dat ambtenaren de mensen gaan helpen bij het invullen van de ingewik- kelde formulieren. ,,Laat iedereen die denkt dat hij of zij misschien in aanmerking komt zich alsjeblieft bij de gemeente melden", aldus Drost ,,er zijn nog steeds een hoop mensen die geen ge- bruik maken van de regelin- gen die in hun voordeel zijn". HOOGEZAND-SAPPE MEER - De bezoekers van de Open Monumentendag kun- nen zich op 8 september voor 1 gulden naar de monumen ten laten brengen. Het comitee Gpen Monumen tendag zet een tweetal busjes in, die de bezoekers op hun verzoek naar de monumen ten zullen brengen. Instap- pen kan bij aile deelnemende monumenten, te herkennen aan de gele vlag. De toegang tôt de monumenten is gratis. Frekie Meester: ,,Wat is aigenschop van wotter?" Frekie: ,,As k mie der mit was, wordt t swaart". HAREN - Het komende weekend organiseert de Hor- tus Haren, naar Amsterdams voorbeeld, een Uitmarkt. Op deze markt zijn talloze vere- nigingen en organisaties te vinden uit Groningen en Ha ren die zich bezig houden met cultuur in de ruimste zin van het woord. Burgemeester op de tandem HOOGEZAND-SAPPEMEER - 85 kinderen verzamelden zich zaterdagmorgen vol verwachting op het terrein van Van Ringh. Daar zou immers de start van de Sappemeerster Jeugddag zijn. Een toespraak van de burgemeester en daarna kon het spektakel losbarsten. Een stoet versierde fietsen met aan kop de burgemeester en andere hoogwaardigheids- bekleders op een vijfper- soonstandem, vertrokken naar het HSC-terrein. Ranja en snoep werden uitgedeeld, balonnen opgelaten en toen konden de spelletjes begin- nen. Vooral de waterspellet- jes waren populair. Met een sleutelhanger en een sinaa- sappel keerden de kinderen moe maar tevreden naar huis, 's Avonds werd er nog een disco georganiseerd met medewerking van de groep Surrender. Om half tien was het schluss, het einde van een geslaagde Sappemeerster Jeugddag. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Al weer voor de zes- de keer organiseert de Rota- ryclub Hoogezand-Sappe meer zaterdag een sport en spelmiddag voor verstande- lijk gehandicapten in onze re- gio. Jaar op jaar is deze middag een doorslaand succès. Het gemeentebestuur van Hooge zand-Sappemeer stelt hoge prijs op dit initiatief, zowel burgemeester J.L.D. van der Linde alsook de wethouders C. Drost en M. Lantinga zul len het evenement bijwonen. De sport- en spelmiddag wordt gehouden in de Euro- pahal, aanvang 13.00 uur, af- sluiting 18.00 uur. De sporters waarderen het buitengewoon als u ze komt aanmoedigen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Volgende week maandag is het een grote dag voor mevrouw D. Bakker- Veldhuis. Omdat het niet da- gelijks gebeurt dat iemand 100 jaar wordt. Ter ere van dit gebeuren wordt er door de naaste familie een receptie georganiseerd in huize Voor Anker van 15.00 - 17.00 uur. Mevr. Bakker heeft één zoon, 4 kleinkinderen en 8 achter- kleinkinderen. Zij heeft nog een redelijke gezondheid en woont sinds 16 jaar in Voor Anker. Eerst in het oude en nu in het nieuwe; een echte voorkeur heeft mevr. Bakker niet, het oude was goed, maar het nieuwe ook. Gebo- ren is zij nu bijna 100 jaar ge- leden in Borgercompagnie. Nadat zij getrouwd was heeft zij resp. in Kiel-Windeweer, in Borgercompagnie en in de Kleinemeersterstraat ge- woond. Veel verschil ziet mevr. Bakker niet tussen vroeger en nu. Vroeger was goed maar nu ook. Het verve- lende van zo oud worden is dat er geen of weinig vrien- den en bekenden overblijven van vroeger. Er is echter een uitzondering, want mevrouw Bakker heeft nog een vrien- din mevrouw D. Gerdes die nu 99 jaar is. Van jongs af aan gingen zij veel met el- kaar om. Mevr. Gerdes woont momenteel in De Burcht. Het Nieuwsblad wenst mevr. Bakker een ple- zierige verjaardag en recep tie. worden aangelegd in het ka- der van de Herinrichting. Volgens Groendijk hebben de bewoners de nodige tech- nische kennis in huis en kun- nen de kosten beperkt blij- ven tôt 2500 gulden. Pro- bleem is dat er toestemming moet komen van de gemeen te Groningen (eigenaar van de sluis) voor de bouw van de brug en van de gemeente Hoogezand-Sappemeer voor een uitrit. Tussen beide ge meenten lijken de Kielsters nu een speelbal te worden: Eerst toestemming voor de brug", zegt Hoogezand-Sap pemeer. Eerst toestemming voor een uitrit", zegt de ge meente Groningen.Binnen- kort zal de gemeentelijke commissie Openbare werken een Salomonsoordeel moeten vellen. HOOGEZAND - Gistermid- dag is brand uitgebroken in het asielzoekerscentrum aan de Rembrandtlaan. Een ka mer brandde geheel uit. Een meisje van drie jaar werd met lichte brandwonden ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. De oorzaak van de brand die door de brandweer zeer snel werd geblust is nog niet be- kend. ,,Het personeel heeft uitstekend gereageerd", zegt adjunct- directeur Paul We- zenberg, toen ze rook zagen hebben ze direct de deur in- getrapt en het kindje eruit gehaald. Dat toont aan dat iedereen overeenkomstig de instructies weet te handelen als het nodig is". Frekie Frekie lop mit pa bie tennes- boan laans. Frekie: ,,Doar binnen ze mit maddekloppers aan t voetba- len". ting vollegronds groenteteelt acht hij heel goed mogelijk. ..Er is behoefte aan nieuwe agrarische aktiviteit om het eenzijdige patroon te door- breken", aldus de stuur- groep-voorzitter. Over de toekomst van de Veenkoloniale akkerbouw wil Van der Linde dit najaar overleg voeren met de agrari sche sector. „Als het buiten- gebied verpaupert gaat dat ten koste van de leefbaar- heid". Van der Linde ziet braaklegging op grote schaal als een onwezenlijke oplos- sing van de problemen in de akkerbouw en noemt de ef- fecten „treurig". „Het plan van gedeputeerde Beukema om via bebossing en water- partijen grote aantallen hec- taren voor recreatie te bestemmen, is een echt idee", aldus Van der Linde ,,en geen gerommel in de marge, al heb ik geen oordeel over de haal- baarheid". Mesi Volgens burgemeester Van der Linde moet er in de pro- vincie Groningensnel een be leid komen met betrekking tôt de mestproblematiek, nu het Groninger platteland aantrekkelijk blijkt voor uit Branbant uitwijkende boe- ren. ,,Met afspraken ben je vrij snel te laat. Je moet be leid maken vôôr je in de pro blemen zit". HARKSTEDE/HOOGE- ZAND-SAPPEMEER - B en W van Hoogezand-Sappe meer zijn niet van plan om bij te dragen aan de kosten die dicotheekhouder N. Traj- kovski maakt bij het inzet- ten van bussen voor het ver- voer van gasten naar zijn dis- cotheek Skopje in Hark stede. Trajkovski is genoodzaakt zelf bussen in te zetten, om dat er na 22.00 uur geen bus sen meer rijden op Harkste de. Per avond besteedt de discotheek 600 gulden aan het busvervoer. B en W van Hoogezand-Sappemeer wil- len niet bijdragen omdat ze vinden dat er genoeg uit- gaansgelegenheden in Hoogezand- Sappemeer zijn. Mijn gezondheid hangt aan een zijden draadje. Het loopt me echt allemaal door". Verantwoordelijk wethouder M. Laaning, die eind juni de brief ontving waarin de Me- dezeggenschaps Commissie zegt opgestapt te zijn, is niet op de hoogte van de proble men. Hij zegt geen idee te hebben waar de schoen wringt. ,,Vorige week zouden we een overleg hebben, maar klaarblijkelijk was nog niet iedereen terug van vakantie. Want het overleg kon niet doorgaan". De leden van de Abva/Kabo in de Medezeggenschaps Commissie willen helemaal niet meer met de wethouder over de problemen praten. Zij zien daarin geen enkel heil. Laaning is overigens van plan de hele medezeggen- schap in het gemeentelijk ap- paraat door te lichten. Verziekt Tastbaar bewijs van de ver- ziekte sfeer bij gemeentewer ken is de manier waarop mensen gedwongen worden plotseling hun kantoor an- ders in te richten, opdat de chef beter kan zien wat ze doen. Slechts ëën zegsman zwakt de kritiek op directeur Noor- man wat af. ,,Zijn positie is natuurlijk ook niet eenvou- dig. Door aan de eisen van de politiek te voldoen raken de belangen van het personeel al snel ondergesneeuwd". Officieel heeft een MC in- stemmingsrecht op tal van punten die direct de belangen van het personeel raken. Pas nadat instemming is gegeven is het besluit definitief. Daarvan komt in Hoogezand- Sappemeer niets terecht. Besluiten zijn op het moment dat ze in de MC komen al de finitief. ,,Je mag wat sputte- ren, dat is ailes", aldus een lid van de MC. In de MC zitten naast een voorzitter zes gekozen leden. Twee namens de onafhanke- lijke ambtenaren en vier na mens de Abva/Kabo. Leden van de christelijke en katho- lieke werknemersbonden za gen zo weinig heil in de MC dat ze zich niet kandidaat wilden stellen. Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwokle, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidlaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA «Bappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd. Na 18.00 uur J. Wagt Tel. 05990-17975 De dag werd gesponsored door Se- lekt wonen Wortelboer, De 40 van Sappemeer, de wijkraad, de Amro Bank, Aannemersbedrijf Moedt, re- klame atelier Brands, Van Ringh Elektrotechniek, HSC, de Rabo Bank, Formido Bouwmarkt, Hoep- man zoetwaren, Gazellehuis Tim- mer, PTT post, Maas lastechniek, Bis Interieurverlichting, Avebe. Vervolg pag. 1 Vervolg pag. 1 Vervolg pag. 1

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3