KADOSHOP JANSEI N aas Adema Wijkcentrum „De Kern" klaar voor zilveren feest 500 M2 FIETSPLEZIER „De Boer" Geesthacht hangt in gemeenteiiuis Brief uit de Costa Brava AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER F* NC'ORFN James Last naar Zuidlaren Feest wijkcentmm Woldwijck Ds. Struif in Haikstede Met de bus naar BV Veendam Meiden opgelet Kankerbestrijding PIT-kollekte Orgelconcert in Zuidlaren HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1991 Voor het inleveren van kleine advertenties en nieuws Meint Veningastraat 28 - Martenshoel Telefoon 05980-98507 k Noorderstraat 184 Sappemeer Telefoon 05980-94105 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Nog even en dan is het zover! Zaterdag gaat het 25-jarige wijkcentrum de Kern van start met een feestprogramma dat ruim tweeënhalve maand gaat duren. De Kern is er klaar voor. Het programma biedt werke- lijk voor ,,elck wat wils". Een hobbybeurs, een disco, een ou- dermiddag, jeugdtheater, volksdansen, klaverjas-, sjoel-, vis-, schaak- en bridgewedstrijden, een tentoonstelling, een koffie- concert, een Groninger avond em dat is nog lang niet ailes. Zaterdag om 14.00 uur wordt, zoals dat hoort, begonnen met een receptie en 's avonds is er een reunie-achtig feest, waarvoor aile huidige en oud-bestuursleden en aile huidige en oud-personeelsle- den (totaal 110 mensen) met hun partners zijn uitgeno- digd. Velen hebben laten we- ten dat ze zullen komen. On- der hen is in ieder geval de allereerste voorzitter van de Stichting De Kern, de heer M. Kortman, die nu rond de negentig jaar is. Ook oud- burgemeester Boekhoven en zijn echtgenote zullen er zijn. Gemeentesecretaris Jan Sa- gel, destijds nauw betrokken de voorbereiding van de bouw en daama vele jaren adviseur, zal zeker het woord voeren. Maar voor de grote drukte begint zal beheerder J. Wilt- jer samen met zijn vrouw in het zonnetje worden gezet. Zij hebben vanaf het begin, dus 25-jaar lang lief en leed met de het wijkcentrum ge- deeld. De hele dag zal Radio ZUIDLAREN - Zaterdag 13 oktober geeft James Last met zijn koor en orkest een concert in de Prins Bemhard- hoeve te Zuidlaren. De kaart- verkoop start aanstaande za terdag bij de bekende voor- verkoopadressen en VW- bespreekburo's of telefonisch bij het VW-TBB, tel. 020-204111. HOOGEZAND - Zaterdag- avond wordt er feest gevierd in het Wijkcentrum Wold wijck omdat de grote zaal 10 jaar bestaat. De avond wordt verzorgd door de plaatselijk bekende conférencier André Stok en ,,een bekende zanger", zo le- zen we in het bericht. Wethouder C. Drost komt ook. HARKSTEDE - Op 2 septem- ber hoopt ds. E.J. Struif uit Oosterwolde voor te gaan in de Gereformeerde Kerk te Harkstede in een Groninger Dienst. De dienst begint om 19.00 uur. VOORDECL IN KWAUTFIT Compagnie verslag doen van het het evenement. Volgens voorzitter Kees Ker- saan kan het jubileum nu al niet meer stuk. De Kern is helemaal uit het dal geklom- men. Mocht het feest een beetje duurder uitvallen dan begroot? Geen probleem. De financiële positie is nu pri ma. Over 1990 wordt een be- hoorlijk batig saldo ver- wacht. De 13 mensen sterke jubileumcommissie heeft 15 maanden lang zonder wan- klanken gefunctioneerd. Wat wil een voorzitter nog meer! Zelf zal Kersaan zaterdag on- getwijfeld de ups- en down van de Kern memoreren en hij gaat ook een spéciale han- deling verrichten. Wat? Dat is nog een verrassing. Blauwe buizen Die ups- en down zijn ook in beeld gebracht in de ten toonstelling ,,De rode draad is blauw". Door de hele Kern slingert zich een lint van in totaal 200 meter blauwe elec- triciteitsbuizen, vijf rijen dik boven elkaar. Daaraan han- Stichting Betaald Voetbal Veendam heeft met sub-spon- sor Gado een gereduceerd toegangsbewijs ontwikkeld voor bezoekers die met de Gado streekbus naar de thuiswedstrijden van het eerste elftal reizen. Het toe gangsbewijs is verkrijgbaar bij de voorverkoopadressen van BV Veendam in Hooge- zand, Stadskanaal en Win- schoten. Voor de busreis heeft de bezoeker gewoon een strippenkaart of abonne ment nodig. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Door de verandering van De Nije in aktiviteiten- centrum voor jongeren, ver- andert ook het meidenwerk van opzet. Op de dinsdag- avond zullen cursussen gege- ven worden. Op 4 september start een cursus keramiek ge- geven door een echte kunste- nares. Meiden kunnen zich nog opgeven. Deze maand starten ook de cursussen Su- rinaams koken, zelfverdedi- ging en toneel. Wil je meer weten, bel dan 05980-94148, vragen naar Pauline. Kees Kersaan, voorzitter en electromonteur gen panelen waarop foto's en dokumenten en prijslijsten van aile 25 jaar zijn be- vestigd. Met enige nostalgie lezen we dat in 1965 de koffie 40 cent kostte (nu f 1,40) en een pilsje 55 cent (nu f 1,65). Waarom zijn electriciteits- buizen gebruikt? ,,Tja, zegt Kersaan, dat krijg je als je een voorzitter hebt die elec- tro-monteur is. In het blauwe lint is ook de eigen tewn- toonstelling van de biblio- theek opgenomen. Hoewel het onmogelijk is hier het gehele programma op te nemen (we zullen u re- gelmatig van de evenemen- ten op de hoogte houden), verklappen we nu al dat za terdag 29 september de besturen van de gebruikers- groepen met de ,,Zoaterdag- bus" naar de studio van Ra dio Noord zullen gaan om hun eigen aktiviteiten te pro- moten en dat op de slotavond op 17 november de Askay brothers, de Tuutje Floiters en Jaap Nienhuis zullen op- treden. Tussen 26 augustus en 9 sep tember kunt u weer een col lectante) van de Nederlandse Kankerbestrijding verwach- ten. De collectant(e) is in het bezit van een machtigings- kaart, waamaar u kunt vra gen. j PARTYCATERING KflNT EN KLARE WARME BEZORGMAALTIJDEN AL MEER DAN 25 VOOR BETER TEXTIEL HOOGEZAND-SAPPPEMEER - Gregor Bator, Werner Hinz- mann en Manfred Warzecha, amateurfotografen uit zusterge- meente Geesthacht exposeren in september in het gemeente- huis. De tentoonstelling is georga- niseerd door de fotoclub Noorderlicht onder auspiciën van het Comité voor Interna tionale Uitwisseling. Maandag zal wethouder M. Lantinga om 17.15 de ope- ning verrichten. De drie foto- grafen zijn bij deze opening aanwezig. ZUIDLAREN - Zaterdag zal de organist Klaas Jan Mulder uit Kampen een concert ge- ven op het orgel van de Ont- moetingskerk van ,,Dennen- oord" teZuidlaren. Het be gint om 20.00 uur. Lieve Marietje, Vandaag is het nog iets warmer dan gisteren. Je hebt ge- lijk wat de campings betreft. Ze zijn overvol, en groot dat ze zijn! Ik moest iang zoeken naar een plekje. De zee is lekker dichtbij. Ik hoef alleen maar de vierbaansweg over te steken om me in de golven te kunnen werpen. Vanuit de tent kan ik het verkeer langs zien vliegen. Als het iets stiller op de weg wordt, kan ik zelfs de zee ho- ren. Het is net alsofje een schelp tegen het oorhoudt. Je hebt groot gelijk dat je thuis gebleven bent. De zon is zo fel, en het is zo verschrikkelijk heet, dat het niet om uit te houden is. Ik wordt er depressief van. En omdat wij de laatste tijd zoveel ruzie hadden is het goed dat ik al leen ben gegaan. De eerste dag ben ik meteen flink verbrand. Nu blijf ik voorlopig in de tent, om tenminste niet in de zon te hoe- ven lopen. Ailes aan mijn lijf doet zeer, ik durf mij niet te bewegen en kleren verdraag ik niet. Maar dat is niet zo erg, want het is warm genoeg. Mijn tent staat naast een grote bungalowtent, waarin vijf rumoerige kinde- ren kamperen met hun overspannen ouders. Vanaf een uur of vijf in de morgen breekt het gekakel los. Rennen, gillen en af en toe een schreeuw van pa om ze tôt stilte te manen en een kijfstem van ma die tegen pa zegt zijn grote bek te houden, want de kinderen hebben ook recht op vakantie. Ik doe dan geen oog meer dicht en luister naar het jong volk dat de camping afbreekt. Ik moet dan ook aan jou denken en vraag mij af of je nog van mij houdt. Deze uren zijn de mooiste, want de verzengende hitte is dan nog niet begonnen. Rond half negen ontbijt de familie en trekt naar het strand. Het is een wonder dat ze heelhuids de snelweg overkomen. Gisteren heb ik iets verkeerds gegeten of gedronken. Ik kreeg vanmorgen last van buikkrampen. Zonder een hap naar binnen te kunnen krijgen moet ik ieder half uur naar de wc, die kilometers verderop staat. Dat valt niet mee, met de brandende zon. Hoe is het weer bij jullie? Ik heb begrepen dat jullie ook mooi weer hebben. Over tien dagen kom ik gezellig weer naar huis. Ik hoop dan helemaal gezond te zijn. Ik kan geen foto's laten zien, want het toestel is gestolen. Dat moet gebeurd zijn toen ik even naar het toilet was. Als ik thuis kom krijg je van mij een nieuwe. Door de grote ontspanning veroorzaakt door de omwentelin- gen in het oostblok, zal de Nederlandse krijgsmacht waar- schijnlijk worden ingekrompen met 15 procent. Tegelijker- tijd is er de hoog opgelopen spanning vanwege de crisis in het Midden Oosten. In deze situatie gaat het Protestants Inter- kerkelijk Thuisfront op pad voor 50.000 dienstplichtige mili- tairen en zo'n 55.000 beroepsmilitairen. Van 10 tôt en met 15 september zullen ongeveer 22.000 collectanten proberen ten minste een miljoen gulden op te halen. Groeten vanuit een zonnig Spanje, B. Raaf P.S. Ik mag toch nog wel thuis komen? Kreeg u ook zo'n leuke brief in de vakantieperiode. Of hebt uzelf iets geks, leuks of spannends beleefd. Laat anderen meegenieten. Stuur uw vakantieverhaal naar Het Nieuws- blad, postbus 29, 9610 AA Sappemeer, of lever het in bij ons kantoor in Gorecht Oost. Bellen kan ook: 97145. Slochterstraat 53 9611 CM Sappemeer Telefoon 05980-96596 Deze maaltijden van f 10.00 en f 12.50 kunt u telefonisch bestellen en worden warm bij u aan huis bezorgd Samenstelling van de maaltijd is: vleesgerecht, 2 soorten verse warme groente, rauwkostsalade, gekookte of gebakken aardappelen of rijst Bestellen voor het weekeinde tôt zaterdag 15.00 uur, andere dagen tôt 18.00 uur Bezorgkosten f 2.50 Een menulijst wordt op verzoek toegezonden Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefoon 05980-93066 Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7