Open Monumentendag: 8 september KADOSHOP JANSEN Klaas Adema AGENTSCHAP NIEUWSBLAD HOOGEZAND-SAPPEMEER Wijkcentrum De Kern viert zilveren feest Leeizame en leuke uitwisseling Geesthacht scholieren Wat is er allemaal te zien? Earth, Wind and Fire in Groningen HET NIEUWSBLAD 12e Ronde van Slochteren Jongerenplattorm Gonsend Westerbroek Zangeifes) gezocht Lieke en Pierre in Slochteren Dagtocht Herstflora Schnitger-orgel te beluisteren Voor h et inleveren van kleine advertenties en nieuws Ter gelegenheid van de Open Monumentendag komende za- terdag stellen vele monumenten hun deuren open om mensen de gelegenheid te geven ze van binnen en/of buiten te bekij- ken. Van wat er zoal in de naaste omgeving te zien zal zijn volgt hieronder een globaal overzicht. Meint Veningastraat 28 - Martenshoek Telefoon 05980-98507 Noorderstraat 184 Sappemeer Telefoon 05980-94105 AL MEER DAN 25 VOOR BETER TEXTIEL De mannen van het eerste uur halen herinneringen op tijdens de jubileumreceptie van wijkcentrum De Kern. V.l.n.r. M. Kortman, J. Kugel en J. Sagel. In Hoogezand-Sappemeer zal de Monumentendag geopend worden door wethouder J.P.H.G. Mobers om 9.30 uur in de Damkerk te Hooge- zand. De te bekijken monu menten zijn te herkennen aan de gele Open Monumenten- vlag en zijn gratis toeganke- lijk. Het zijn: de Damkerk met toren en de begraaf- plaats van Hoogezand, de Hervormde Kerken van Sap pemeer, Kiel-Windeweer, Kropswolde en Westerbroek, de Katholieke kerk van Sap pemeer, de Doopsgezinde kerk van Sappemeer, de Rijkshogereburgerschool te Sappemeer, de borg Welgele- gen te Sappemeer, de koren- molen de Hoop te Kropswol de, het stationsgebouw te Kropswolde en de blokwach- terswoning van mevrouw Buivinga te Waterhuizen. Tij dens de monumentendag zijn er in diverse monumenten aktiviteiten; zo kunt u in de Damkerk kijken naar het glazeniersbedrijf Bloem, die laat zien hoe glas en loodra- Zo hebben de Duitse leerlin- gen ondermeer kennis ge- maakt met het Nederlandse onderwijs, doordat ze een aantal lessen hebben bijge- woond. Verder stonden er ex- cursies met leerzame en leu- ke dingen op het programma. Een fietstocht rond het Zuid- laardermeer, een bezoek aan GRONINGEN - De populaire formatie Earth, Wind and Fi re zal op 13 en 14 september in ons land zijn voor een tweetal concerten. Op 13 sep tember speelt Earth, Wind and Fire in de Evenementen- hal in Groningen. men gemaakt worden, Hel- mer Hut geeft demonstraties van het aanbrengen van fre- sco's en schildersbedrijf Kostwinder laat hout-en marmerschilderen zien. In de borg Welgelegen is een expo- sitie van aquarellen van me vrouw Jongman. Het comitee Open Monumentendag geeft een folder uit met van elk monument een korte be- schrijving en een opgave van de aktiviteiten. Deze folder is te verkrijgen bij het VW- kantoor en de Openbare Bi- bliotheek. De bezoekers kun- nen zich bovendien voor slechts 1 gulden naar de mo numenten laten brengen met een busje. Ook Imca Marina zal aandacht gesteden aan de Open Monumentendag. Zij ontvangt in haar Radio Noord programma ,,Nog eem noasoezen" (10.00 - 11.00 uur) de heer en mevrouw Kolhek, het beheerdersechtpaar van de borg Welgelegen", die zullen vertellen over de ge- schiedenis van de borg en de tuinen. Amsterdam, een dagje Ame- land gevolgd door een dag wadlopen en een bezoek aan de zeehondencreehe. Uiter- aard was er ter afsluiting van de week een feestavond. Het is de bedoeling dat de AJS- leerlingen volgend jaar naar Geesthacht gaan. SLOCHTEREN - Zaterdag gaat de 12e Ronde van sloch teren van start. Een recrea- tieve fietstocht langs vele evenementen zoals een bra derie, mini kermis, floralia, hobbybeurs, brandweerde- monstratie enz. Ook de mo numenten van Slochteren worden bezocht ter gelegen heid van de Open Monumen tendag. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het jongerenplat- form Gorecht is weer met haar aktiviteiten op de dins- dagavond begonnen. Voorlo- pig is er een programma op- gezet voor 2 maanden. De voortzetting daarna hangt af van Nieuwe vrijwilligers! Heb je tijd en zin om mee te organiseren, bel dan Mariska de Vries, tel. 25141 of de Stichting Welzijnsbevorde- ring, tel 94148 (Bokko Jan Huitema). Busreis met gids In de gemeente Oosterbroek organiseert het Veenkoloni- aal Muséum te Veendam een 'monumenten bus-reis met gids. De bus vertrekt om 9.45 uur bij het nieuwe Veenkolo- niaal Muséum, Winkler Prinsstraat 5 te Veendam. In Oosterbroek staan op deze dag open: de Hervormde kerk van Noordbroek, de Noordbroekster koren- en pelmolen ,,De Noordster", de Hervormde kerk van Zuid- broek, het gemaal aan de Hellingwal in Muntendam, de Hervormde Kerk in Mee- den en de Heemtuin in Mun tendam. Slochteren In de Schildwolde zal de Mo numentendag geopend wor den door de wethouder van Cultuur, de heer J.J. van Rooijen om 10.00 uur in de Hervormde Kerk te Schild wolde. In Slochteren zijn de volgende monumenten te be kijken: Juffertoren en Her vormde Kerk, Smederij Hof- stee, de Luitenants-Heerd, Molenheerd, Welgelegen, Oud Jeldinga, Geboortehuis H. Goeman Borgesius, Vinc- kersum met Duivenslagport, het voormalige werkhuis, Duurswold, boerderij Fol- kertsma, boerderij Starke, Spithorst-Hoeve, het Koe- peltje, WitteBoerderij. WESTERBROEK - Bol van de activiteiten staat Wester broek dit weekend. Een rom- melmarkt, een expositie van schilderijen van de plaatse- lijke zondagschilders, straat- volleybal, levende muziek. Westerbroek verwacht een geweldige drukte, maar u kunt er altijd nog bij. HOOGEZAND-SAPPE MEER - ,,Pupils Power" is de popband van de Muziek school Hoogezand-Sappe meer. Deze band is op zoek naar enige zangers en zange- ressen om de gelederen te versterken. De leeftijd ligt tussen de vijftien en vijfen- twintig jaar. Er wordt weke- lijks gerepeteerd in een ruim- te van de muziekschool onder leiding van een vakdocent. Er zal ook opgetreden wor den en er zullen opnames ge maakt worden. Geinteres- seerden kunnen kontakt op- nemen met John de Beer, 05980-95147 of de administra- tie van de Muziekschool, 05980-28082. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Kunstenares Lieke Vreede uit Hoogezand en- beeldhouwer Pierre Ever- hartz uit Zuidbroek expose- ren van 14 tôt en met 25 okto- ber hun werk in het gemeen- tehuis van Slochteren. De opening van de ten- toonstelling vindt plaats op 14 september om 20.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Zaterdag gingen in Wijkcen trum De Kern in Hoogezand de feestelijkheden van start ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Tweeën- halve maand lang zullen tal van aktiviteiten worden ge- organiseerd voor aile ge- bruikersgroepen van het wijkcentrum en voor de in- woners van Hoogezand-Sap pemeer. Tegelijkertijd werd het 25-jarig jubileum gevierd van beheerdersechtpaar Wiltjer. Wijkcentrum ,,De Kern" aan de Rembrandtlaan in Hoogezand was het alle- reerste wijkcentrum in de gemeente Hoogezand-Sap pemeer en ook de eerste voorziening in de provincie Groningen die tôt stand kwam met stimuleringssub- sidie van het Rijk. De toen- malige minister M. Vrolijk verrichtte 25 jaar geleden hoogst persoonlijk de ope ning. Drie jaar geleden nog stond ,,De Kern" op het randje van faillissement. Met een aanzienlijke financiële in- jectie van de gemeente en grote inzet van bestuursle- den en vrijwilligers is het gelukt het onheil te bezweren. Sinds vorig jaar zijn de financiële resultaten positief. Op 7 en 12 oktober organi seert Gado Touring een dag tocht naar de 32e Herfstflore in het Singer Muséum in La- ren. De herfstflora heeft als titel: ,,Geschikt en verza- meld". Voor informatie: Ga do Touring, tel. 050-260268. Velen uit die voorberei- dings- en beginperiode wa- ren aanwezig tijdens de re- ceptie afgelopen zaterdag, die daardoor een reunie-ach- tig karakter kreeg. Er wa- ren toespraken van onder meer wethouder C. Drost, gemeentesecretaris J. Sagel, als ambtenaar destijds nauw bij de oprichting be- trokken, en van de alle- reerste voorzitter van het wijkcentrum de nu 90-jarige heer M. Kortman die vertel- de hoe lastig het was om des tijds met twee ministeries te moeten onderhandelen. Het wijkcentrum- gedeelte viel onder het ministerie van CRM, het bibliotheekge- deelte onder K(unst) en W(etenschappen). Oud-wethouder mevrouw J.Hesselink-Boswijk keek terug op de benarde positie van het centrum toen slui- ting dreigde en huidige voorzitter Kees Kersaan verscheurde demonstratief de rode biljetten uit 1987, waarin de sluiting werd aangekondigd en die nooi gebruikt behoefden te wor den. Aile ups en downs van wijk centrum de Kern zijn te zien op de tentoonstelling ,,De rode draad is blauw", die zich door het hele gebouw slingert. NOORDBROEK - Zaterdag zal in de Nederlands Her vormde Kerk het beroemde Schnitger-orgel weer te be luisteren zijn. Er staan boei- ende werken op het program ma. Het concert begint om 20.00 uur. Tel. 05990-17975 HOOGEZAND-SAPPEMEER - Ruim vijftig Nederlandse en Duitse leerlingen van het Otto Hanhgymnasium uit het Duit se Geesthacht en de Dr. Aletta Jacobsschool trokken vorige week met elkaar op. Doel van de internationale uitwisseling is het kweken van begrip over en weer. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1990 Verschijnt elke donderdag in een oplage van 24.000 in de plaatsen: Hoogezand, Sappemeer, Kolham, Harkstede, Slochteren, Schildwolde, Zuidbroek, Kielwindeweer, Westerbroek, Waterhuizen, Foxhol, Zuidtaren, de Groeve Kantoor Gorecht Oost 30 Tel./Fax. 05980-24848 Postbus 18 9610 AA JBappemeer Redaktie: Persburo Edzes Tel. 05980-97145 Adv.afd.: Na 18.00 uur J. Wagt

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11