Oversteek bij Voor Anker jp „De Boer" Theater te Water terug aan Sluiskade Edukatieve markt Zuidlaren Chinees restaurant in Flits Solisten gezocht Subsidie Slachtofferhulp Wethouder snoeit Hortus plantendokter? Hii deed het! Tropical Night in Woldwijck HO in Hortus Varens in Haren Fietstoertocht Dobberieders Lesavonden Vblksdansgroep VW-Agenda Jeugddag 1990 Circus Bavaria komt Kmp Radio Compagnie^ programma uit Een veilige oversteek over de Hoofdstraat ter hoogte van ver- zorgingstehuis Voor Anker. Daarvoor pleiten bestuur, direc- tie en bewoners van Voor Anker samen met personeel en ou- ders van Casemirschool, Koppiusschool, Van Heemskerk- school en Rembrandtschool in een dringende brief aan het Collège van B W. Een voetgangersoversteek- Keyserstraat in gebruik plaats met drukknopsysteem wordt genomen. Een half moet bejaarden en schoolkin- jaar later zullen ook de deren veilig de Hoofdstraat schoolkinderen uit het Noor- over helpen, zo betogen de derpark de weg moeten over- briefschrijvers. Bij het bepa- steken om de Van Heems- len van de plaats van de ze- kerkschool te kunnen berei- bra moet ook de problema- ken. tiek van het kruispunt Beu- Aile fracties onderschrijven kemastraat/Hoofdstraat het verzoek van de brief- worden meegenomen. Reali- schrijvers. Maar of de over- sering moet nog dit jaar steek er nog dit jaar komt? plaatsvinden, omdat met in- Volgens wethouder C. Drost gang van 1 januari 1991 de is het helder dat er iets moet nieuwe VSO-afdeling van de gebeuren. ,,Alleen de manier Koppiusschool aan de De waarop is nog niet kant en klaar", aldus Drost. Na een succesvolle toernee door de provincie Friesland, Rot terdam, Amsterdam en de provincie Drenthe is de zomer- voorstelling van Theater te Water, getiteld ,,De Dames-Mac- Beth" tôt en met 22 september weer te zien in de provincie Groningen en vanaf 25 september tôt en met 13 oktober in de stad Groningen. ZUIDLAREN - Stichting Welzijn Zuidlaren organi- seert samen met andere in- stellingen een Edukatieve Kursus Markt. De organisa- toren zullen een pakket edu katieve aktiviteiten aanbie- den. De markt wordt zaterdag ge- houden in de Openbare Mavo aan de Julianalaan 2 in Zuid laren. De wethouder van Welzijn, dhr. H. v.d. Meulen zal om 10.00 uur de markt openen. De markt sluit om 16.00 uur. Tijdens de markt zal er 's morgens een optre- den plaats vinden van de ICO Big Band en 's middags is er gezellige muziek in dekanti- ne. Voor de kinderen is bui- ten een springkussen. Kin- deroppas is aanwezig. HOOGEZAND - In het pand aan de Hoofdstraat 21 in Hoogezand waar vroeger mo- dezaak Flits was gevestigd zal een Chinees restaurant worden gevestigd. De vesti- ging is in strijd met het gel- dende bestemmingsplan, maar het Collège van B W wil, als ook de gemeenteraad daarmee instemt, eigenaar Y.S. Hu daarvan vrijstelling verlenen. GRONINGEN - De inschrijf- termijn voor het Groninger Solistenfestival dat in de- cember 1990 in het kader van het 950-jarig bestaan van Groningen, zal worden geor- ganiseerd is verlengd tôt 15 september. Meedoen kan iedereen vanaf 15 jaar, die in de provincie Groningenwoont of er gebo- ren is. Het gaat om live-op- tredens, dus geen soundmix of playback. Naast solisten kunnen ook kleine formaties meedoen. De organisatie is vooral op zoek naar deelne- mers die een muziekinstru- ment bespelen, instrumenta- listen dus, maar zangers zijn ook welkom. De voorrondes beginnen eind september. Bel voor informa- tie 050 - 719600. j PARTYCATERING KANT EN KLARE WARME BEZORGMAALTIJDEN HOOGEZAND - Het collège van B W wil f 8650 (25 cent per inwoner) beschikbaar stellen voor voor hulp aan slachtoffers van strafbare feiten. Het geld dient om spreekuuractiviteiten te ont- plooien bij de Madi, waar- voor ook van de Rijksover- heid subsidie wordt ontvan- gen. SLOCHTEREN - Gisteren heeft wethouder J.J.A. Bre- keling van Openbare Werken in Slochteren het officiele startsein gegeven voor het landschapsonderhoudspro- jekt ,,Bomen langs het lint", door het snoeien van bomen van het Slochterbos. Het landschapsonderhouds- projekt richt zich op de groei- omstandigheden van de bo men en struiken in het be- bouwingslint langs de Hoofd- weg van Harkstede naar Slochteren. Het projekt wordt voor 85 procent gesub- sidieerd door de provincie Groningen. De resterende 15 procent zal door de eigenaren (gemeente en particulieren) opgebracht moeten worden. De Huisvrouwentoneelvere- niging ,,Borst Vooruit" brengt de volledige MacBeth van Shakespeare ten tonele, kompleet met aile gruwelij- ke slachtpartijen en bloed- stollende griezeleffekten. Op 11 en 12 september ligt het theaterschip De Verwonde- HAREN - In de maanden sep tember, oktober en novem- ber kunnen natuurliefheb- bers deelnemen aan een bij- zondere dagtrip. Een luxe touringcar brengt mensen naar Hortus Haren, waarna de reis vervolgd wordt met een zeereis over de Wadden- zee. Hortus Haren heeft de ken- nis en ervaring in huis om het publiek te informeren over het voorkomen of bestrijden van ziekten. De Hortus geeft daarom de deel- nemers aan deze spéciale dagtocht de mogelijkheid om met hun zieke plant naar de Hortus te komen en/of om vragen te stellen over de ver- zorging van planten. Daar- naast kunnen de mensen ken- nis maken met de planten- rijkdom in de Hortus. Na het bezoek aan de Hortus gaat het richting Waddenzee voor een mini-cruise. Te hopen is dat de planten dan niet zee- ziek worden, anders moeten ze weer naar de dokter. In de taxfree-winkels kunnen bo- vendien voordelige inkopen gedaan worden. De prijs voor dit dagje uit bedraagt 42,50. Het was ons bij de instal- latie van burgemeester Van der Linde al verteld door één van zijn colle- ga's uit het Collège van Made en Drimmelen: ,,Als hij zijn zin niet krijgt is hij niet gemak- kelijlc. Dan gaat hij aan zijn baardje trekken, let maar op!" En inderdaad, gisteren was het zover. Bij de be- handeling van de motie over het homo-huwelijk. Van der Linde wierp zijn hele gewicht in de strijd om de motie tegen te hou- den. Tevergeefs. De Raad deed precies wat ze zelf wou. De burgemeester kreeg zijn zin niet. En zijn baardje? Inderdaad, dat had het zwaar te ver- duren. HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Vanavond organi- seert het jongerenplatform Woldwijck een Tropical Night in het Woldwijck-Cen- trum. De entree is gratis en het is voor jongeren van 14 tôt en met 20 jaar. ring aan de Sluiskade te Hoo gezand. De voorstellingen be ginnen om 20.30 uur en reser- veren kan uitsluitend op speeldagen aan boord vanaf 17.30 uur. Voor aile reserve- ringen geldt dat er per per- soon hooguit 4 plaatsen gere- serveerd mogen worden. HAREN - Zondag is er in Hortus Haren een optreden uit het zomermuziek-pro- gramma. Dit keer komt het duo ,,HO" met swingende, lichte muziek. De optredens vinden plaats tussen 11.30 - 12.30 en tussen 13.00 - 14.00 uur. HAREN - Tôt en met 10 sep tember is er in Hortus Haren een bijzondere varenexposi- tie. Vanuit de oudste sporen- planten (400 miljoen jaar) wordt de ontwikkeling ge- volgd naar de varens van nu. Zeer bijzonder zijn op deze expositie de Mierenvarens. ZUIDLAREN - Fiets Toer Club Dobberieders organi- seert zaterdag de dobberie- ders-toertocht. Afstanden 30, 75 en 120 km. De start is voor 30 km tussen 10 en 13 uur, 75 km tussen 8 en 10 uur, 120 km tussen 7 en 8 uur. Start en finish zijn bij café-rest. ,,Sprookjeshof" te Zuidlaren. HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Volgende week don- derdag begint de Volksdans- groep Hoogezand weer met de lessen. Nieuwe deelne- mers kunnen dan weer in- schrijven voor een nieuwe sé rié dansavonden, die iedere 14 dagen worden gehouden in Wijkcentrum Woldwijck. Twijfelaars mogen de eerste les gratis meedansen Op 4 oktober start een Gro- nings programma met onder anderen een cursus Gronings voor beginners. Ook zijn er voorbereidingen voor een programma op de zaterdag- Evenementen 8/9: IVN-werkdag in de Heemtuin in Muntendam, vertrek 8.30 uur bij de bios- koop in Sappemeer Open Monumentendag: veel normaal niet-toegankelijke monumenten zijn vandaag opengesteld, van 10.00-17.00 uur Buurtvereniging Spoorstraat-Kieldiep: kaart- en sjoelavond in "Spokie", Erasmusweg, aanvang 20.00« uur 11 en 12/9 Theater te Water: "De dames MacBeth; Sluis kade, aanvang 20.30 uur Exposities Gemeentehuis: Uitwisse- lingstentoonstelling: werk van 3 Geesthachter fotogra- fen, t/m 30/9 Bibliotheek Boekhoven: The- ma-expositie over Derde We- reld-boeken en vertellitera- tuur, de hele maand septem ber Oude Gemeentehuis: Joost van Linschoten, schilderijen en objekten, t/m 28/9 Halte Kropswolde: 'Sporen in het station', 10 kunste- naars over de thema's 'Rei- zen', 'Station Spoor', 7/9 t/m 30/9, geopend vr. 10.00-18.00f uur, za., zo. 14.00-18.00 uur, en volgens afspraak Kinderboerderij Gorecht- park Geopend ma. di., do., vr. 15.00-16.30 uur; woe., za., zo. 14.00-16.30 uur Voor verdere informatie kunt u terecht bij de VW Hoogezand-Sappemeer, Hoofdstraat 12, Hoogezand, tel. 05980-91441. Geopend maandag t/m vrij- dag van 10.00-16.00 uur. KROPSWOLDE - De Zeil- vereniging ,,Zuidlaarder- meer" organiseert 15 septem ber een jeugddag bij het club-* huis. Het begint om 9.30 uur. 's Morgens zijn er spelletjes e.d. Om 12.00 uur wordt er gezamenlijk gegeten. 's Mid dags zijn er onderlinge wed- strijden bij de Bloemert. ZUIDLAREN - Het gezellige Circus Bavaria komt volgen de week donderdag naar Zuidlaren. Op de Brink be gint de voorstelling om 16.15 g uur en duurt twee uur lang. middag. Radio Compagnie is te be- luisteren via de kabel op FM 94.4. Maar per 28 september uit de lucht te pikken op FM 105.2. Zondag 9.00 uur Toezeboudel, Gronings programma. 10.00 uur Op de koffie, amusementsprogramma. 11.00 uur Ard draait op verzoek. Maandag 18.00 uur Sportcompagnie. 19.00 uur Puur Cultuur.» Dinsdag 18.00 uur Schoolradio, programma verzorgd door de basisscholen.19.00 uur Take a break, programma voor jonge ren. Woensdag 18.00 uur Nieuwslokaal, nieuws en actualiteiten- programma. 18.30 uur Voor en door de regio. Interviews over werk en belevenissen. 19.00 uur Werk in uitvoering. Program ma over werk en bedrijven in Hoogezand-Sappemeer. Donderdag 18.00 uur Muziek en programma informatie. 18.30 uur Radio Compagnie Informatief. 19.00 uur Kijk eens op zol- der, met een ruilbeurs, een dierenrubriek en een rubriek voor verzamelaars. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1990 Deze maaltijden van f 10.00 en f 12.50 kunt u telefonisch bestellen en worden warm bij u aan huis bezorgd Samenstelling van de maaltijd is: vleesgerecht, 2 soorten verse warme groente, rauwkostsalade, gekookte of gebakken aardappelen of rijst Bestellen voor het weekeinde tôt zaterdag 15.00 uur, andere dagen tôt 18.00 uur Bezorgkosten f 2.50 Een menulijst wordt op verzoek toegezonden Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefoon 05980-93066 Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 13