Sî/O Radio Compagnie biedt informatie en gezelligheid Praktische Tips Tinnitus (oorsuizen) Cursus boetseren/ pottenbakken Cursus bloemschikken Ook voor ouderen belangrijk Aanvulling artikel W.A.0./A.A.W. Samen met de redaktie van Het Nieuwsblad maakt de Stichting Welzijn Ouderen 50-plus Nieuws Uw reakties en bijdragen zijn van harte welkom STICHTING WELZIJN OUDEREN - TAK VAN POORTVLIETSTRAAT 361 - 9602 PJ HOOGEZAND - TELEFOON 05980-23454 Radio Compagnie, informatief voor ouderen. Achter de mi- crofoon Greetje Bodewes Hoogezand-Sappemeer - Vanaf 1 april 1990 is de lokale radio-omroep „Radio Compagnie" te beluisteren op de kabel (FM 94.4). Wie geen kabel heeft kan de omroep dus nog niet ontvangen. Vanaf 1 oktober 1990 zal dat anders worden. Dan gaat Radio Compagnie de ether in en kan iedereen de programmai be luisteren via FM kanaal 105.2. Gebleken is dat de programmai zeer worden gewaardeerd, niet alleen door de jongere, maar ook door de oudere luisteraars. Radio Compagnie komt voort uit de ,,Bejaarden Omroep Hoogezand- Sappemeer", die op zon- dagmorgen een uitzen- ding verzorgde vanuit het verzorgingstehuis ,,Sint Jozef". Ook in het verzorgingstehuis ,,Voor Anker" waren de uitzendingen te be luisteren. Radio Com pagnie zendt ook nu op zondagmorgen, van 10.00 tôt 11.00 uur haar ouderenprogramma uit. Dit programma wordt zeer goed beluisterd," evenals het Groninger programma ,,Toezebou- del" en het verzoekpla- tenprogramma. Vooral van ouderen komen leu- ke reacties binnen. Het ouderenprogramma wordt gepresenteerd door Rolf Schreuder en Gerrie Smid. Er worden platen van vroeger ge- draaid, en natuurlijk is er een quiz, waarbij drie platen worden gedraaid die over het zelfde on- derwerp gaan. Dat on- derwerp moet worden geraden, men kan een kaart inzenden met de goede oplossing en in de volgende uitzending wordt de winnaar be- kend gemaakt. Greetje Bodewes ver- zorgt het onderdeel „Lijf en leden", een pro gramma waarin kleine medische onderwerpen aan de orde komen en tevens informatie wordt gegeven over huid- en haarverzorging. Verder is er nog het weerpraat- je en ,,moet je nou eens horen", een rubriekje waarin een bijzonder bericht of gebeurtenis wordt voorgelezen of verteld. Greetje Bode wes: „Wij krijgen veel leuke reacties van de oudere luisteraars, vooral over het kwisje. Het is ook een gezellig programma, echt een zondagprogramma' Nieuw informatief programma Sinds kort is het don- derdagavondprogram- ma veranderd. Er is een geheel nieuw informa tief programma: Radio Compagnie Informatief van start gegaan. In het programma, dat duurt van 18.30 tôt 19.00 uur, wordt informatie gege ven over allerlei onder werpen op elk gebied. ,,Dat kan echt van ailes zijn", zegt Greetje, die de présentatrice is van het programma. Ook dit programma is erg be langrijk voor ouderen omdat er veel onderwer pen worden behandeld die betrekking hebben op de ouder wordende mens. Eén keer per maand zal er door de ge- meente informatie wor den gegeven. Iedere keer zal er een onderwerp worden be- sproken waarop de mensen zonodig kunnen reageren, desnoods zon- der vermelding van naam. De eerste uitzen ding is inmiddels ge- weest: kwijtschelding onroerendgoedbe- lasting. De vragen die hierop binnenkomen zullen in de volgende uitzending worden be handeld. Onderwerpen die mogelijk zullen vol- gen zijn: indicatie be- jaardenoorden, .bezuini- gingen in de bejaarden- zorg, aangepaste wonin- gen, voorlichting over een of andere ziekte door specialist. Luiste raars kunnen zelf ook kontakt opnemen en on derwerpen opgeven die zij graag behandeld zien. De uitzendtijden van Radio Compagnie worden dagelijks be- kend gemaakt op de ka- belkrant en in de plaat- selijke bladen. Reacties over programmai moe- ten voor dinsdag binnen zijn bij Radio Compag nie, Postbus 30, 9600 AA Hoogezand. Telefoon- nummer Greetje Bode wes 23603. Nies Sap-Akkerman -Probeer spanningen te vermijden; spanning sti- muleert een tochal te gespannen hoorsysteem -Zorg voor voldoende rust en vermijdt overver- moeidheid; zoekzoveel mogelijk afleiding, onder- neem aktiviteiten vooral in defrisse buitenlucht, doch las wel rustpauzes in -Tracht situaties waarbij veel lawaai is, te vermij den probeerzo goed mogelijk te slapen, met het hoofd wat hoger, tweekussens bijvoorbeeld. Een verminderde bloedaandrang naar dehersenen werkt gunstig op Tinnitus -Zorg voor een goede bloeddruk, passend bij uw leeftijd - Leer het oorsuizen te aanvaarden als een verve- lende realiteiten probeer er zo weinig mogelijk aandacht aan te schenken. Drukhet uit uw ge- dachten weg door uw aandacht op iets anders te- concentreren - Oorsuizen wordt het meest gehoord in een stille omgeving. Eenander geluid, zoals radio, een ven- tilator, soms zelf s eentikkende klok, kan uw ei- gen geluid maskeren. - Kalmerende middelen alleen gebruiken op voor- schrift van uw artsen dan nog zo weinig mogelijk. - Wees voorzichtig met zenuwstimulerende midde len, waaronder ookkoffie en alcohol vallen. - Probeer, tenslotte, een zo overzichtelijk mogelijk leven teleiden. De Commissie Tinnitus van de Nederlandse Vereni- ging voorslechthorenden. Al vele jaren wordt er door Stichting Welzijn Oude ren een cursus boetseren georganiseerd. Binnenkort gaat deze cursus weer van start. Onder deskundige leiding kunnen ouderen leren om creatief met klei om te gaan. Naast de cursus boetseren organiseert Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente Hoogezand-Sappe meer ook weer een bloemschikcursus voor ouderen. Bij voldoende belangstelling zal deze cursus wor den gegeven in Hoogezand, Sappemeer en Wester- broek. Voor informatie en op- Ouderen Tak van Poort- gave kan men terecht vlietstraat 361 Hooge- bij Stichting Welzijn zand Tel. 05980-23454. Het is de bedoeling een- voudige technieken aan te leren. De voorwerpen die gemaakt worden va- riëren van gebruiks- voorwerpen tôt het ont- werpen van eigen crea- tieve vormen. Hierbij kunnen de cursisten hun eigen creatieve gevoe- lens tôt uitdrukking brengen. Een docente begeleidt het totale pro cès en adviseert hoe en op welke manier het beste resuitaat kan wor den bereikt. Tevens worden er allerlei tech nieken aangeleerd. Na het vormen van een voorwerp worden de voorwerpen geglazuurd en gebakken. De cursus gaat van start op 14 september en wordt gehouden op de vrijdagochtend om 9.15 uur in de hobbyruimte van de ,,Reensche Com pagnie". De cursus om- vat 13 lessen van 2 uur en de kosten bedragen 32,— voor de gehele cursus. Voor informatie en op- gave kan men terecht bij de Stichting Welzijn Ouderen, Tak van Poort vlietstraat 361 Tel.05980-23454. In het augustusnummer van de ouderenpagina stond een artikeltje ge- titeld ,,WAO-uitkering en werkende partner". Daarop is gereageerd door iemand die werk- zaam is bij het GAK in Groningen. Zijn reactie, (waarvoor onze dank), komt hierop neer: Als u naast uw W.A.O./- A.A.W./uitkering ook een aanvullende uitke- ring ontvangt via de zo- genaamde ,,toeslagen- wet", dan kan die aan vullende uitkering komen te vervallen als uw partner gaat wer- ken. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1990 Nieuws Stichting Welzijn Ouderen

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7