Zuidafrikaanse jongeren exposeren in bieb Swingende Nachtbus Gado Werk zoeken per computer Monumentendag te druk voor Riekje Buivinga S.V. Doles 55 jaar 10s Stapperstocht Familie-schommelen Godsdienst en incesl îypen bij Mensen zonder werk James Last uitgesteld Hopsa is jarig Miniplayback en disco in „Kem" AVEBE Foxhol viert komst lOO.OOOste ton aardappelen Excursie Natuurmonumenten Plantenmarkt De titel van de expositie is ,,Ik zie ik zie.... wat jij ook ziet". De tentoonstelling is totstand gekomen in het ka- der van een uitwisselingspro- jekt. Beide scholen zonden de helft van het werk dat was De kaartjes zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de chauffeur van de nachtbus. Andere kaartsoorten en abonnemen- ten zijn ongeldig. Iedereen krijgt van de chauffeur een bon voor een gratis consump- tie. Tegeninlevering van de bon krijgt de reiziger gratis entree bij het Casino of een gratis consumptie bij de ove- De provincie Groningen be- schikt vanaf volgende week over een actuele vacature- bank met vaste en tijdelijke banen. Werkzoekenden kun- nen deze electronische ,,kaar- tenbak" met een computer via het videotexsysteem raadplegen. Groningse uit- zendbureaus leveren voor- taan hun vacatures aan via het videotexsysteem van Ac tuele Groningen Informatie (AGI). Via het videotexsysteem zijn vacatures in de provincie HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Zaterdag organiseert de Wandelvereniging de Stappers hun 10e Stap perstocht. De start is in het ijsbaangebouw, Parkstraat, Sappemeer. De afstanden zijn 5-10-15 en 30 km. De starttijden zijn vanaf 9.00 uur, voor groepen om 14.00 uur. HAREN - Zaterdag en zon- dag vindt er een grote ruil- en verkoopmarkt van planten plaats, beter bekend als het grootste tuinfeest van Neder- land voor amateur en vak- man. Als thema is dit jaar ge- kozen voor Japan. In een drietal onderwerpen - bonsai, ikebana en origami - wordt ingegaan op de cultuur in Ja pan. gemaakt naar de andere school. Het doel van het project is, dat het beeld dat jongeren uit verschillende culturen over elkaars leven hebben wordt verruimt. nge horecabedrijven die aan Swingin' Groningen mee- doen. Voor Hoogezand-Sap- pemeersters geldt dat lijn 73 om 01.00 uur vertrekt en lijn 74 om 03.00 uur. Voor meer informatie kunt u kontakt' opnemen met het Infocen- trum Openbaar Vervoer, 050 - 123645. (gratis) raadpleegbaar via ruim vierhonderd pu- blieksterminals in blibliothe- ken (ook in de openbare bi bliotheek Boekhoven!), ar- beidsbureaus, VW-kantoren, gemeentehui- zen en vele andere openbaar toegankelijke gebouwen. Werkzoekenden (en bedrij- ven) kunnen ook met behulp van hun eigen personal com puter dit vacaturebestand raadplegen. ZUIDLAREN - De Dartsve- reniging Schuilingsoord zal een poging doen om het re cord familie-schommelen te verbeteren. De loco-burge- meester van Zuidlaren heeft afgelopen dindsdag hiervoor het startschot gegeven. Tij- dens deze poging, die van 11 - 15 september zal duren is er Open Huis in dorpshuis De Schoel. Na afloop zal de fa- milieschommel verkocht worden. Frekie Frekie: „k Wil geem n koa mer veur ain nacht". Aigender van 't hôtel: ,,'t Spiet mie, k heh niks vrij". Frekie: ,,Mor as keunegin nou ais kwam?" Aigender: „Veur heur heb k aaltied n koamer vrij". Frekie: Dou mie dij koamer mor. Keunegin komt toch nait". Het spoorwegmuseumpje in Waterhuizen bestaat al 19 jaar, maar Riekje Buivenga verzamelt al 35 jaar allerlei attributen die met het spoor te maken hebben. Ze begon ermee toen ze als meisje van 6 tegenover het rangeerter- rein woonde in Onnen. Uit die eerste tijd dateert nog een koffiemuntje. Riekje wilde graag machinist worden, maar dat was in die tijd niet mogelijk. Nu vertelt ze in een machinistenjas (,,Gekregen, ik zeg niet van wie") over de klassieke beveiliging, waar- in ze zich heeft gespeciali- seerd. In de propvolle woon- kamer van de voormalige blokwachterswoning de- monstreert ze een perronslag- werk uit 1908 en diverse ,,kleppenkasten". ,,Ik wil het spoor laten zien zoals het echt geweest is", zegt Riekje ,,niet alleen de romantiek maar ook de harde werke- lijkheid, de kou, het zware werk, stof en roet. Subsidie heeft mevrouw Bui- GRONINGEN - De bege- leidsters van het hulpverle- ningsprojekt Godsdienst en Incest" willen eind septem ber opnieuw beginnen met een verwerkingsgroep voor moeders van seksueel mis- bruikte kinderen. Voor de begeleiding van deze groep is tijdige en voldoende aanmelding van groot be- lang. U kunt zich aanmelden op het buro aan de Radesin- gel 4 te Groningen, telefoon 050-145264, iedere morgen tussen 10.00 en 12.30 uur, be- halve vrijdagmorgen. Het is natuurlijk ook mogelijk om eerst eens te komen praten als u dat prettiger vindt, daarvoor kunt u telefonisch een afspraak maken of langs- komen tijdens het in- loopspreekuur op woensdag- morgen tussen 10.00 en 12.30 uur. Tenslotte kunt u, als u dat wilt anoniem, telefonisch informatie vragen over het hulpverleningsprojekt. Het projekt zal wegens vakantie gesloten zijn van 2 juli tôt 20 augustus. venga nooit aangevraagd, hoewel er toch heel wat geld in gaat zitten om ailes te be- machtigen. Een stukje rails van 150 meter kostte haar 1200 gulden. Subsidie wil ik niet en entree vraag ik niet, want dan krijg je maar met de belasting te maken", zegt ze. Altijd open Hoewel het museumpje niet zo gemakkelijk is te vinden (na het motel linksaf over de brug richting Haren, direkt rechtsaf en onmiddellijk weer links) kwamen er vorig jaar 687 bezoekers uit aile windstreken. Ook uit het buitenland. In het gasten- boek staan namen van men- sen uit de DDR en uit Fin- land. Veel belangstelling is er van oud-spoormensen die hun hart komen ophalen. „Ik ben altijd open", zegt Riekje ,,behalve op donderdagmor- gen en op vrijdagavond. Ik hoop echt dat aile mensen die nu geweest zijn nog een keer terug komen, dan kan ik ze ailes veel beter uitleggen. Het is nu echt veel te druk". HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Twintig weken duurt de cursus typen en toetsbordvaardigheid die op 19 september bij het Projekt Mensen Zonder Werk start. Op drie verschillende ni- veau's kunnen er diploma's worden gehaald, terwijl de ervaring met het toetsenbord kan worden gebruikt als opstap naar een cursus tekst- verwerking. Voorwaarde voor deelname is dat men werkzoekende moet zijn. De eigen bijdrage is 15 gulden. ZUIDLAREN - Het aange- kondigde concert van James Last op 13 oktober in de Prins Bemhardhoeve is uit gesteld naar het voorjaar van 1991. HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Deze maand bestaat speel-o-theek Hopsa tien jaar. Daarom werd er gister- middag en wordt er zaterdag van 10.00 tôt 12.00 uur open huis gehouden. Voor kinde ren tôt en met zeven jaar is er ter gelegenheid van het feest een kleurwedstrijd. Hopsa draait helemaal met vrijwil- ligers. Voelt u voor zo'n vrij- willig baantje, neem dan eens een kijkje. Hopsa is ge- vestigd in de bibliotheek in Gorecht-Oost. HOOGEZAND - Zaterdag- middag wordt in het jubile- rende wijckentrum de Kern aan de Rembrandtlaan een ,,Mini Play Backshow" ge houden. Een deskundige jury zal de prestaties van de deel- nemertjes beoordelen. De ACHS zorgt voor een goede geluidskwaliteit. De show begint om 14.00 uur. De zaal in een half uur eerder open. Entree: een piek. Zaterdagavond wordt in het- zelfde wijkcentrum een gran- dioze discoavond gehouden met medewerking van de ,,ACHS Drive in show" en gepresenteerd door de D.J.'s Bert Wever en Peter van Dij- ken. Zij brengen een supergeluid mee van 1000 watt en een computer gestuurde lich- tinstallatie. De avond begint om half acht en is alcoholvrij. Entree 1 gulden. FOXHOL - Hard gewerkt is er de laatste maanden bij AVEBE in Foxhol. Nieuwe investeringen ter waarde van ruim 10 miljoen gulden heb ben er aan bijgedragen dat de ontvangst en de verwerking van de aardappelen vlot en efficiënt verlopen. Morgen wordt dat heugelike feit ge- vierd als de 100 duizendste ton aardappelen binnen- komt. Een belangrijk onderdeel van de investeringen, die to- taal ruim 10 miljoen belopen, vormen een nieuwe aanvoer- weg met weegbrug en een monsterweeglokaal. De in- stallatie is praktisch geheel geautomatiseerd en is inmid- dels ook een grote verbete- ring gebleken voor de ar- beidsomstandigheden. De aardappelen en de installatie blijken van goede kwaliteit. PATERSWOLDE - Zaterdag om 14.00 uur organiseert Na tuurmonumenten een excur sie over landgoed Venne- broek en langs het Friese Veen bij Paterswolde. De op- zichter vertrekt bij de hoofd- ingang van landgoed de Braak, tegenover landgoed Vennebroek. De landgoede- ren liggen aan de Hoofdweg van Paterswolde naar Gro ningen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gevluchte Zuidafrikaanse jongeren van het Solomon Mahlangu Freedom Collège (So- mafco) in Tanzania exposeren tezamen met leerlingen van de L. van Gelder-middenschool in Groningen tekeningen en li- nosnedes in de bibliotheek in Gorecht Oost. Gado en GVB zullen vrijdag en zaterdag een uitgebreid nachtnet rijden voor bezoekers van Swingin' Groningen. De stadsbussen rijden tussen 0.00 en 03.00 elk half uur naar de noordelijke en zuidelijke stadswijken en naar Beyum en Le- wenborg. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De Open Monumentendag heeft afgelopen zaterdag ongeveer 1500 belangstellenden ge- trokken. Grootste publiekstrekker was de borg Welgelegen in Sappemeer. Door de inzet van een tweetal busjes, waarmee de bezoekers zich voor 1 gulden konden laten vervoeren wer- den ook de monumenten in de buitendorpen goed bezocht. Mevrouw R. Buivenga ontving in haar spoorwegmuseumpje in Waterhuizen meer dan 130 bezoekers. ,,Veel te druk om iedereen ailes goed te kunnen vertellen", vindt ze. Riekje Buivinga in haar eigen spoorwegmuseum in Waterhui zen: ,,Ik had graag machinist willen worden, maar dan mocht niet". (Foto Dennis F. Beek) HARKSTEDE - Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van S.V. Doles in Harkstede is er zaterdag een aantrekkelijk pro gramma samengesteld. De zaterdagmiddag is voor de jeugd. De allerjongsten van 3 tôt en met 6 jaar krij- gen een gevarieerd program ma aangeboden met poppen- kast, tekenwedstrijd, schminken en een puzzel- tocht. De jeugd van 7 tôt en met 12 jaar krijgt een disco onder leiding van D.J. Japie. Bovendien is er een vlieger- wedstrijd gepland. De feeste- lijkheden beginnen om 14.00 uur en eindigen om 17.00 uur in het M.F.C. de Roemte. Het avondprogramma staat in het teken van het Wilde Westen, oftewel een wester- navond. Er wordt voor en grote barbecue gezorgd. De westemavond begint om 20.00 uur. 1 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1990

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 11