Thuiszorg, treffend werk ook voor mannen Produktie van de Calibra in Finland gesloten "MING GARDEN" WV-Agenda Kursus buitenlandse vrouwen Hoogezand houdt geld over Russische topdansgroep komt Volgens de Madi-directeur ondervindt de thuiszorg zo weinig waardering omdat het werk achter gesloten deu- ren plaats vindt. „Het gaat niet alleen om huishoudelij- ke verzorging, maar ook om het praatje, het bieden van steun en toeverlaat, het bren- gen van een beetje geluk in huis. Daarvoor is gemoti- veerd en gekwalificeerd per- soneel nodig". Hoewel bij de Madi op dit moment geen on- vervulbare vacatures be- staan, kunnen die er in de toekomst wel komen omdat steeds minder jongeren voor het vak kiezen. Daarom pro- beert de Madi samen met het Arbeidsbureau scholing te bieden aan toekomstige thuiszorgers. Evenementen 12/9 Theater te Water: 'De da mes Mac Beth'; Sluiskade, aanvang 20.30 uur Vereniging tôt Plaatselijk Nut: klucht 'Klopsmoa vragt 'n nei hoesholderke' door To- neelgroep zonder naam Liane Abeln en Ed Wennink met Groninger liedjes, aan vang 20.00 uur, Reensche Com pagnie 14/9: Klaverjas-/sjoelwed- strijd in 'De Kern', aanvang 20.00 uur 15/9 De Kern: Miniplayback- show disco, aanvang 13.00 uur Buurtvereniging Gorecht: Jeugdmiddag in 't Krekeltje Voetbalver. Kwiek: feest- avond voor (oud-)leden t.g.v. 60-jarig bestaan 16/9 De Leine: klaverjassen IVN: 'Rondje Zuidlaarder- meer', fietstocht over 30 km., vertrek bij 'De Tabakspot', winkelcentrum Groot-Go- recht, 14.00 uur 19/9 De Kern: Bridgemiddag, aanvang 13.30 uur Exposities Gemeentehuis: Uitwisse- lingstentoonstelling, werk van 3 Geesthachter fotografen, t/m 30/9 Bibliotheek Boekhoven: The- ma-expositie over Derde We- reldboeken en vertellitera- tuur, de hele maand septem- ber Oude Gemeentehuis: Joost van Linschoten schilderijen en objekten, t/m 28/9 Halte Kropswolde: 'Sporen in 't station', 10 kunstenaars over de thema's 'reizen', 'station', 'spoor', t/m 30/9, geopend vrijdag 10.00-18.00 uur, zaterd. zond. 14.00-18.00 uur en vol- gens afspraak Kinderboerderij Gorechtpark Geopend ma., di., do., vr. 15.00-16.30 uur; woe., za., zo. 14.00-16.30 uur Voor verdere informatie kun u terecht bij de VW Hoogezand- Sappemeer, Hoofdstraat 12, Hoogezand, tel. 05980-91441. Geopend maandag t/m vrij dag van 10.00-16.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Namens het personeel van de Stichting Maatsehappelijke Dienstverlening (Madi) in Hooge- zand-Sappemeer gaf directeur N. Tempel gisteren om 5 voor 12 een witte paraplu aan wethouder C. Drost van Sociale Za- ken van Hoogezand-Sappemeer. Op de paraplu prijkten de woorden: Thuiszorg, treffend werk", de slogan van de lan- delijke campagne waarmee geprobeerd meer mensen te inte- resseren voor een baan in de thuiszorg en de waardering voor het ,,stille" werk te vergroten. Wethouder Drost toonde zich ten voile solidair met de cam pagne en benadrukte het be- lang van het dat het werk in de gezinsverzorging de laat- ste jaren alleen maar zwaar- der is geworden, terwijl de Rijksoverheid de salarissen niet evenredig heeft ver- hoogd. ,,Het is geen zachte sector meer", aldus Drost die een pleidooi hield voor het aantrekken van meer manne- lijk personeel in de thuis zorg. ,,Je zult zien dat belo- ning en rechtpositie van de thuiszorgers dan veel sneller worden verbeterd", aldus Drost. Van de 160 (allemaal vrouwe- lijke) gezinsverzorgsters- en helpsters van de Madi woon- de een een 15-tal de niet erg flitsende happening bij. ,,De rest is gewoon aan het werk", aldus Tempel. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De kursus voor bui tenlandse vrouwen die aan het werk willen gaat weer van start. Een intensieve taalkursus is onderdeel van het programma. Uniek aan deze kursus is de individuele begeleiding van de trajektbe- geleidster van ,,Op weg naar werk". Heb je belangstelling dan kun je voor informatie terecht tijdens kantoortijden bij Atie van Dam van de Stichting Welzijnsbevorde- ring, tel. 05980-98291. Het Ivanovski Musicalny Theatre. HOOGEZAND SAPPE- MEER - Ook de tweede bijstelling van de gemeente- begroting over het lopende jaar is positief uitgeval- len.Meevallers waren er door een hogere uitkering uit het gemeentefonds, meer onroe- rend goedbelasting en een la- ger aantal uitkeringsgerech- tigden bij de Sociale Dienst. De grootste tegenvallers za- ten in personeelskosten, openbare verlichting en bij de Dienst Gemeentewerken. Resteert een overschot van 91.930. Dankzij deze en vo- rige meevallers plus 22 dui- zend gulden uit de post on- voorzien, kan nu het hele ge- meentelijke aktiviteitenpro- gramma voor 1990 worden uitgevoerd. Tweede produktielijn van de Opel Calibra in 1991 van start UUSIKAUPUNKI - Saab-Valmet, General Motors en Adam Opel ag hebben aangekondigd dat er overeenstemming is be- reikt over de produktie van de Opel Calibra in de Saab Val- met fabriek in Uusikaupunki in Finland, welke begin 1991 zal aanvangen. De Finse produktie zal een aanvulling beteke- nen op de Calibra produktie in Ruesselsheim, West Duits- land. Voor 1991 is een produktie gepland van 20.000 Calibra's in de Finse fabriek, met eventueel zelfs nog een uitbreiding als de vraag dat vereist. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Het staat nu definitief vast. De visa zijn rond. De Russische balletgroep het .Ivanovski Musicalny Theatre", de top van de Russische dans, komt naar Hoogezand-Sappemeer en naar Delfzijl. Optreden zal de groep op woensdagavond 10 oktober in 't Kielzog in Hooge zand en op donderdagavond 11 oktober in de Molenberg in Delfzijl. ,,De Kolk in Assen heeft he- laas afgehaakt. Dat spijt me zeer, omdat ik nu haast geen geld over heb om leuke din- gen voor de mensen te orga- niseren. Ik ga daarom deze week bij bedrijven langs of ze wat steun willen bieden voor het ontspanningspro- gramma", zegt Bernadette Kamstra van wie het idee om de groep uit te nodigen af- komstig is. De eerste sponsor" heeft ze al binnen. Hoogezand-Sappe meer biedt de groep een bustour door de gemeente aan. Mensen die het bezoek willen steunen of als gastgezin wil len optreden kunnen zich melden bij Bernadette Kamstra 97068. Wegens verbouwing zijn wij van ma. 17 september t/m do. 4 oktober Op vrijdag 5 oktober hopen wij u weer in ons volledig verbouwde restaurant te mogen begroeten. Wij krijgen een nieuw intérieur, maar onze kwaliteit blijft dezelfde!!! Door deze produktieuitbrei- ding in Finland is Opel in de gelegenheid de produktie van de veelgevraagde Vectra te verhogen. De Vectra wordt momenteel geproduceerd in Duitsland, België en Enge- land, terwijl ook de produk tie van de Vectra is gepland in Turkije en Oost Duitsland later dit jaar. ,,Deze over eenstemming met onze part ners om de Calibra in Fin land te produceren is één van de eerste tastbare voordelen van de samenwerking tussen Saab en General Motors", verklaarde GM Europa Sales Vice Président Thomas R.Mason. ,,Nu de Calibra in enkele Europese landen le- verbaar is, kunnen wij beter voldoen aan de vraag naan Calibra en Vectra". De Calibra wordt de komen- de maanden in geheel Europa leverbaar, met een verkoop- planning van 20.000 voor dit jaar. Opel/Vauxhallverkocht in de eerste 4 maanden van 1990 546.700 eenheden, een verkoopstijging van 13.700 auto's t.o.v. 1989. Het Euro pese marktpercentage be- draagt 11,0 procent. In 10 Eu ropese landen is het Opel/Vauxhall marktpercen tage gestegen t.o.v. 1989. CHINEES-INDISCH RESTAURANT Molenstraat 4 - Scheemda Telefoon 05979-2919 HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1990 «t Nadere mededelingen volgen.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 13