Schitterende Macbeth op uitverkochte Verwondering Klagers over stank krijgen steun van gemeente p „De Boer" Extra mensen voor milieutaken Kinderpostzegelgeld voor clubhuis Scouting Oproep Orgelconcen Zuidlaren Muziekavonden HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een gratis loodje bij het en- treekaartje voor de verloting in de pauze. Een dame in keuri- ge plisérok met vlinderbril die je welkom heet. In het midden van het ruim een vijftig stoelen opeengepropt. In vooronder een heus toneel. Kortom theaterschip De Verwondering. Gisteren nog aan de Sluiskade, vandaag alweer vertrokken op weg naar Woltersum. De dame in plisérok, me- vrouw Ritsema, heeft over- duidelijk de algehele leiding van huisvrouwentoneelvere- niging ,,Borst Vooruit". Ze beheert het geld, heeft de ré gie en spreekt de openings- woorden. Als haar iets niet aanstaat krijgt zij spiertrek- kingen in haar wangen, voor mij de grootste truc van de avond. Net nadat mevrouw Ritsema ons duidelijk heeft gemaakt dat de complété Macbeth voor ons zal worden opgevoerd, opdat de toneel- vereniging hoog scoort op het toneelfestival van de Neder- landse Vereniging van Huis- vrouwendrama, stommelt ju- rylid Peer Kersjes het schip op. Peer blijft de hele avond stoorzender. Hij wil constant de voorstelling beëindigen, bedrijft de liefde met de wufste van de huisvrouwen die inplaats van koude thee maar echte sherry in de to- neelborrel had gedaan, de- monstreert tijdens een korte onderbreking het bakken van een uientaart, met uien van eerste kwaliteit zodat een doordringende geur zich over het schip verspreidt. En speelt zeer onverdienstelijk ongevraagd mee in de Mac beth. Al voor de voorstelling pro- beert Henk de toneelknecht de vertolkster van Macbeth, plomp blauw mantelpak, blouse zonder broche, klas- sieke opleiding, te verleiden. Zij ontwijkt hem doorlo- pend, keurt hem geen blik waardig. Een ramp is het dus als Henk plotseling de roi op zich moeten nemen van lady Macbeth die niet op is komen dagen. Een prachtige lady zet de vetkuif neer. Een lady die natuurlijk haar genegenheid aan manlief toont, daaruit vloeien voor Macbeth wat complicaties voort. Want ei- genlijk is de mannelijke vrouwelijke aandacht wel prettig. (Foto Dennis ZUIDLAREN - Zaterdag- avond om 20.00 uur zal er in de Ontmoetingskerk te Zuid laren (terrein psych.zk.huis ,,Dennenoord") een orgelcon- cert gegeven worden door de organist Vincent de Vries uit Scheveningen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - De bewoners van de Verleng- de Winkelhoek en omgeving die al enige zomers lang veel overlast hebben ondervonden van de stinkende rioolwater- zuiveringsinstallatie krijgen steun van het gemeentebestuur. n PARTYCATERING KflNT EN KLARE WARME BEZORGMAALTIJDEN Onlangs stuurden de bewo ners een boze brief naar de provincie waarin ze onmid- delijk maatregelen eisen om aan de stank een eind te ma- ken. Het Collège van B W wil daar nu een brief achter- aan sturen om de volgens hen gerechtvaardigde eis van de bewoners te ondersteunen. Volgens wethouder Mobers beschikt de gemeente niet over een juridisch instrumen- tarium provinciale maatrege len af te dwingen. Dankzij de toezegging van het Ministerie van VROM kan de werkgelegenheid bij de afdeling milieuzaken van de gemeen te Hoogezand- Sappemeer worden uitgebreid met drie en een kwart arbeidsplaatsen. Mac Beth in een bomvol „Theater te water Ondanks een groot aantal on- derbrekingen, lichtuitval, zwaarden die zoek zijn, veel getril van de wangen van me vrouw ititsma, een pauze en een geest op rolschaatsen, worden keurig het aantal of- ficieel noodzakelijke moor- den voor een Macbeth afge- werkt. Verwarrend? Gaat het zien, maar reserveer tijdig, om half zes s'avonds op de speel- dag. Want vol is vol en meestal is het dat ook. Marjon Edzes Vervolg van pag. 1 Polygamie Is het nu onmogelijk, dat er in Hoogezand-Sappemeer een huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht wordt gesloten? Wel nee. Eén van de indieners van de motie, F. ten Horn van D66: ,,De ge- meenteraad kan een ambte- naar in tijdelijke dienst aan- trekken die bereid is een hu welijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht te slui- ten. Dat gebeurt vaak voor bijzondere gelegenheden. Denk maar aan de huwelij- ken van het koninklijkhuis". Nu verwijzen tal van ge- meenten net als Hoogezand- Sappemeer voor de oplossing van het probleem naar de landelijke politiek. Daar draaien de molens echter bij- zonder langzaam. Bovendien is de kans groot dat er hele- maal geen wetswijziging hoeft te komen voor het ho- mo-huwelijk. Want wat zegt artikel 33, één van de artike- len die handelt over het on- wettig verklaren van het hu welijk. ,,De man kan tegelij- kertijd slechts met een vrouw, de vrouw slechts met een man in het huwelijk tre- den". ,,Dit artikel gaat dui delijk over polygamie", al- dus Ten Horn. „En net als bij het kiesrecht waarrempel be- vochten door Aletta Jacobs, is de kans heel groot dat de rechter het homo- huwelijk bezien in de geest van de wet, toestaat". Omdat er geen ge- rechtelijke uitspraak over het probleem ligt, wil D66 dat er een homo-huwelijk wordt gesloten, zodat er een proefproces kan worden ge- voerd. Of dat in Hoogezand-Sappe meer gebeurt? De tijd zal het leren. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Vanavond gaat de eerste muziekavond in De Nije van start. Dit keer is het thema heavy métal. Tips en eigen muziek zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur. De nieuwe milieumensen gaan zich bezig houden met de uitvoering van de Hinder- wet, de Wet Chemisch Afval, de lozingsverordening, on- dergrondse tanks en met ad- ministratief/juridische mi lieutaken. Niet alleen voor Hoogezand- Sappemeer, maar ook voor de andere Go- recht-plus gemeenten Haren en Slochteren. Een officiële overeenkomst moet daartoe nog gesloten worden. Volgens Wethouder H. Mo bers van Milieuzaken staat Hoogezand-Sappemeer nog meer geld voor milieutaken te wachten vanuit Den Haag in het kader van het Natio- naal Milieubeleidsplan. De 87,7 miljoen die eerder op het gemeentefonds werd bezui- nigd geeft het Rijk terug aan de gemeenten met het oor- merk milieu". Dat lever! de gemeente 2 ton op. Ook ko men er gelden via het ,,Plan van Aanpak". Daarvoor is door het Ministerie van Vrom een commissie aan- gesteld die moet uitzoeken welke milieutaken specifiek gemeentelijk zijn en bij wel ke ondersteuning van het Rijk nodig is. De commissie bestaat uit mensen van Bu reau Beerenschot, ambtena- ren van de Vereniging Neder- landse Gemeenten en ....wet houder Mobers. Het gaat niet om eenmalige bedragen, maar om structu- rele middelen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - ,,Een dag met een gouden randje, een reuze steun in de rug". Met deze woorden nam me vrouw H.D. Gozens, voorzitter van Scouting Hoogezand-Sap pemeer de 20 duizend gulden voor het nieuwe clubgebouw in ontvangst van de Stichting Kinderpostzegels Nederland. Het presentje werd haar in de vorm van een „tekortgarantie" op de modderige bouwplaats aan de rand van het Gorechtpark overhandigd door mevrouw W.D.Klijn, voorzitter van het Co mité Kinderpostzegels uit Haren, omdat zo'n comité in Hoogezand- Sappemeer niet bestaat. De voorbereidingen voor een nieuw clubhuis voor ,,De Trappers" hebben ongeveer 10 jaar geduurd. Geldgebrek en planologische problemen met de gekozen bouwplaats hebben grote vertraging op- geleverd. De nieuwe plaats aan de Woldweg tussen het geboom- te aan de rand van het Go rechtpark is volgens bouw- commissievoorzitter H. Ja- ger ideaal, maar maakt wel kostbare vandalisme-weren- de maatregelen noodzake- lijk. Van de bouwkeet, die momenteel als clubhuis wordt zijn inmiddels aile ra- men gesneuveld. Daarom krijgt het nieuwe gebouw plaatstalen luiken. Van de totale bouwkosten van 380 duizend gulden wordt ruim een ton door een dertigtal ,,verkenners" en ,,loodsen" zelf verdiend. Onder leiding (Foto Dennis F. Beek) van Jager verrichten ze graafwerkzaamheden voor de fundering en schilderen ze op de fabriek de kozijnen zo- dra die getimmerd zijn. En dat is nog maar het begin. De rest van de bouwsom is bij stukjes en beetjes bij elkaar gesprokkeld. Realisering in het kader van ,,Jongeren bouwen voor jongeren" le- vert 150 duizend gulden op. Gemeente, Herinrichting en Stichting Rode Weeshuis en nu het comité Kinderzegels dragen ook hun steentje bij. Als ailes volgens plan ver- loopt zullen de Trappers vol- gend voorjaar over een nieuw onderkomen kunnen beschikken. Het bestuur van Scouting is al druk bezig de feeste- lijke opening van het nieuwe clubgebouw voor te bereiden. Er zal in elk geval een reunie worden gehoudeen van aile oud- leden, ook voor de men sen die lid zijn geweest van de vroegere katholie- ke verkennersgroep Sap pemeer en van de meis- jesgroep ,,de Watertrap- pers". Omdat het huidige bestuur over lang niet ai le namen en adressen be schikt worden aile oud- leden opgeroepen zich te melden bij Petra Hum- melen telefoon 05980 - 96019 Bestuursleden van Scouting leggen aan het comité Kinder postzegels uit Haren uit hoe het nieuwe clubgebouw gaat worden. Frekie Frekie bie ogendokter Dokter: ,,Wat staait hier" Frekie: ,,Ken je t mie ook even veurlezen? Ilc zai zo miri' HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1990 Deze maaltijden van 1 10.00 en f 12.50 kunt u telefonisch bestellen en worden warm bij u aan huis bezorgd Samenstelling van de maaltijd is: vleesgerecht, 2 soorten verse warme groente, rauwkostsalade, gekookte of gebakken aardappelen of rijst Bestellen voor het weekeinde tôt zaterdag 15.00 uur, andere dagen tôt 18.00 uur Bezorgkosten f 2.50 Een menulijst wordt op verzoek toegezonden Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefoon 05980-93066 Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL Speeldagen: 15 en 16/9 - Woltersum, 18, 19 en 20/9 - Garnwerd, 22/9 - Schouwerzijl, 25 en 26 september Ruischerbrug, 27,28 en 29 september West- Indische Kade Groningen. Ook in oktober draait de voorstel ling nog. Inlichtingen 050 - 185035.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 3