Zittende huurders laten meebeslissen bij woningtoewijzing Openliaai? Hockeyclub stort 75 duizend op gemeenterekening Kunst en antiek in Prins Bernhardhoeve 38 sollicilanten voor directeursfunctie Volksbelang De druppel en de emmer, de middelen en het doel Marten Molema exposeert Gravel wordt zand- veld in Westeibroek Niet meer geld voor personeelsvereniging Talma-directeur B.R. Munneke: 99 99 HOOGEZAND - Het bedrag aan huur dat de Christelijke woningbouwvereniging Talma in Hoogezand-Sappemeer gemist heeft door langdurige leegstand van woningen bedroeg in 1989 ruim twee ton. Meer dan een verdubbeling ten opzichte van 1988 en vijf keer zo hoog als in 1987. De meeste leegstand registreerde de woningbouwvereniging in het complex Cort van der Lindenstraat, waar volgens directeur B.R. Munneke de problemen minstens zo erg zijn als in Woldwijck-Midden. Om de wijken leefbaar te houden wil Munneke de zittende bewoners laten meebepalen aan wie leegkomende woningen in hun buurt worden toegewe- zen. De 449 bij Talma ingeschre- ven woningzoekenden zoe- ken vrijwel allemaal een wo- ning in Sappemeer of in de De huurders die de alge- mene bestuursverga.de- ring van de Woningstich- ting Volksbelang bij- woonden waren boos dat ze in de ,,openbare" ver- gadering niet mochten meepraten. Hun boos- heid was niet terecht. Een openbare vergade- ring is iets anders dan een inspraakavond. Pu- blieke organen zoals een gemeenteraad of een wo- ningbouwcorporatie ver- gaderen in het openbaar om de burgers te laten zien hoe hun belangen worden behartigd. Hoe belangrijke besluiten worden genomen, welke afwegingen daarbij wor den gemaakt. Waaraan het geld (de belasting of in dit geval de huur) wordt besteed en waar- om dat gebeurt. Belang- rijk voor een openbare bijeenkomst is de aanwe- zigheid van de pers. Via de kranten kan een groot publiek kennis nemen van de manier waarop de gemeente of de wo- ningstichting wordt bestuurd. Maar de .openbare" bestuursvergaderingen van Volksbelang zijn merkwaardige bijeen- komsten. In een vloek en een zucht worden beslui ten genomen over énor me bedragen. (Verbete- ring Woldwijck: 4.5 mil- joen. Cylindersloten: 1.4 miljoen). Van de leden van het algemeen bestuur (waaronder 4 af- gevaardigden van de Huurdersraad) doet vrij wel niemand ooit een b.. open. Soms wordt er iets gemompeld over ,,inte- gratie" of ,,goed over- leg". Maandagavond liet een bestuurslid zich ontval- len dat over al die zeer belangrijke zaken al eer- der in een besloten bij eenkomst was gepraat. Vergadert het bestuur van Volksbelang eerst in de achterkamer en wordt daama publiekelijk een toneelstukje opgevoerd? Voorzitter Tj. Veenstra ontkent dat dit zo is maar ,,we hebben over onder- delen wel eens een bespreking vooraf". Veenstra zegt het ook niet leuk te vinden dat iedereen „ja en amen en niks zegt". Tja, wat zijn het nu, die bestuursleden van Volks belang: Ja-knikkers of toneelspelers? omgeving van de Thorbecke- laan in Gorecht. Dat blijkt uit het zojuist verschenen jaarverslag van de woning bouwvereniging over 1989. Zoals te verwachten komt een groot deel van de leegstand voor rekening van de wijk Woldwijck - Midden, die binnenkort a raison van 10 miljoen door gemeente en corporaties zal worden opge- krikt. Procentueel is de leegstand van de Talma-wo- ningen in complex 6 echter nog een stuk groter. Twintig procent van de eengezinswo ningen aan de Cort van der Lindenstraat staat langer dan een jaar leeg. ,,De problemen zijn er min stens zo erg als in Wold wijck", verzucht Talma- di recteur B.R. Munneke. ,,De mensen verlaten de wonin gen om drie redenen: de hoge huurprijs van ruim 600 gul- den, de negatieve uitstraling van de verpauperde en gro- tendeels leegstaande particu lière flat aan dezelfde straat en het slechte onderhoud van de woonomgeving". De woningbouwvereniging wil via een aantal maatrege- len het wonen aan de Cort van der Lindenstraat weer aantrekkelijker maken. Ge- dacht wordt aan het openma- ken van de doodlopende straatjes, invullen van braa- kliggende terreintjes en wij- zigen van de toegangsroute, zodat de verpauperde flat niet langer gepasseerd be- hoeft te worden. De pogingen van Talma om de flat aan te kopen en vervolgens op te knappen zijn wegens een te hoge vraagprijs mislukt. Onder de 449 bij Talma inge- schreven woningzoekenden zijn 100 ouderen. Zij willen een woning met een slaapka- mer op de begane grond. Aan de spéciale vraag van oude ren probeert Talma te vol- doen door het realiseren van aanleun-inleun-, en zorgwo- ningen bij de bejaardencen- tra, projecten die volgens Talma niet onder de nog steeds geldende „bouwstop" van de corporaties vallen. ,,Maar dat is collega Volksbe lang niet met ons eens", al- dus Munneke. Om te voorkomen dat gezin- nen uit een wijk wegtrekken vanwege storende overlast van onaangepaste buurgezin- nen is Munneke bereid de zit tende bewoners inspraak en mogelijk medezeggenschap te geven bij het toewijzen van woningen aan nieuwe bewoners. Hij beseft zich hiermee op glad ijs te bege- ven maar ,,de toewijzing ge beurt nu nog steeds in achter- kamers, en dat is ook niet goed", aldus Munneke. (onderschrift) De flat die het wonen aan de Cort van der Lindenstraat verziekt HOOGEZAND-SAPPEMEER - Vooral de hockeyclub Dash had veel belang bij de aanleg van een kunstgrasveld in Hoo gezand-Sappemeer. 75 duizend gulden verzamelde de club voor dit doel. Dat bedrag wordt niet zondermeer aan de gemeente gescho- ken. Dash heeft bedongen dat ze een veld voor 30 gulden per gebruikt uur kan huren tôt juni 2003. De normale tarieven zijn 40 door de week en 45 gulden in het weekend. ZUIDLAREN - Een Eldorado voor antiek-liefhebbers is dit weekend de Prins Bernhardhoeve in Zuidlaren. Daar wordt onder auspiciën van het Nederlands Antiquairs Gilde de 31e Kunst en Antiekbeurs gehouden. HOOGEZAND - Gedurende de hele maand oktober is er in het gemeentehuis in Hoo- gezand een expositie te zien van gouaches en tekeningen van de in Hoogezand geboren Marten Molema. Molema werkte korte tijd bij de toenmalige gemeente Hoo gezand, maar begon op zijn 21ste een loopbaan als danser bij het Ballet der Lage Lan- den en werkte vervolgens bij het Nederlands Opéra Ballet, het Scapino Ballet en het Ne derlands Dans Theater. Daama werd hij leraar en balletmeester bij vele inter nationale balletgezelschap- Het assortiment is groot: Meubelen en tapijten, klok- ken en barometers, lampen, sier-aardewerk, goud, zilver en sieraden, schilderijen, munten, naaigerei, koper en tin, imari, porcelein en aller- hande gebruiksvoorwerpen. De prijzen variëren van en- kele tientjes tôt enkele dui- zenden guldens. Om de kwaliteit te garande- ren zijn de kollekties ge- keurd door een onafhanke- lijk taxateur en ziet een in terne kommissie toe op naleving van de kwaliteitsei- sen van het Nederlands Anti quairs Gilde. Het Gilde ver- strekt ook garantiecertifica- ten. Enkele heel bijzondere stuk- ken zijn een ,,Lenskirch" vrijslinger, (een klokvan om- streeks 1890) en een zeldzame massief houten noten Drent- se pastoorskast uit begin 1800. Openingstijden: Vrijdag 19.00 - 22.00 uur, zaterdagi 14.00 - 22.00 uur en zondag 11.00 tôt 18.00 uur. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Naar de vacante directeursfunctie, ontstaan door het vertrek van de heer J. ter Horst hebben 38 mensen gesolliciteerd, waaron der enkele vrouwen. ,,Het is een open sollicitatie- procedure", zegt voorzitter Tj. Veenstra ,,waarin interne en externe candidaten in principe gelijke kansen heb ben". De selectie van al die gegadigden is in voile gang. Er is een sollicitatiecommis- sie bestaande uit bestuursle den en 1 staflid. Er is een per- soneelscommissie waarin de verschillende afdelingen van de woningstichting vertegen- woordigd zijn. Ook de onder- nemingsraad zal advies uit- brengen. Uiteindelijk beslist het Dagelijks Bestuur. ,,Maar we hopen er samen uit te komen", aldus Veenstra. De benoeming van de nieuwe directeur wordt nog eind de- ze maand verwacht. Voor de nieuwe directeur in dienst treedt is het wel februari 1991. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het gravel trainings- veld in Westerbroek willen B en W vervangen door een trainingsveld van zand. Dat kost 75 duizend gulden. Het geld wordt geput uit de reser ve vervangingsinvesterin- gen. HOOGEZAND-SAPPE MEER - De subsidie aan de gemeentelijke personeelsve reniging zal als het aan B en W ligt niet worden verhoogd van 20 naar 25 gulden. pen. Een docentschap bij de dansvakopleiding van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag moest hij om ge- zondheidsredenen beëindi- gen. Vanaf 1980 ging Marten Mo lema teken- en schilderlessen nemen aan de Vrije Acadé mie Rotterdam. Zijn inspira- tiebron is niet alleen het landschap in zijn directe woonomgeving (Krimpen a/d IJssel) maar ook ,,struc- turen van bijvoorbeeld orga- nismen die hij op een eigen manier verwerkt tôt bijna abstracte verbeeldingen", zo vertelt ons het persbericht. Om te weten te komen wat daarmee wordt bedoeld zit er niets anders op dan zelf te gaan kijken. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Verre van optimaal is mo- menteel de sfeer in de raad van Hoogezand-Sappmeer. Vijf minuten na aanvang kreeg wethouder H. Mobers al een motie van afkeuring van de WD te verwerken. Omdat hij de toe- zegging om een brief op de commissieagenda te plaatsen niet nakwam en de brief vervolgens wegens tijdsgebrek zonder inmenging van de raad had heantwoord. De WD greep dit punt aan om een motie in te dienen, omdat ze vindt dat het collège onvoldoende rekening houdt met het feit dat de raad het hoogste orgaan is binnen het gemeentelijk bestuur. Er is onvoldoende vertrouwen tussen raad en wet- houders. De niet collège partijen moeten de daden van het collège uit de krant oppikken zo luidde de klacht van de libe- ralen. De motie haalde het trouwens niet. Agitatie was er ook bij D66. Op een voorstel om de voordracht over verkoop van het gasbe- drijf DGN en het kabelbedrijf CAGD te splitsen werd door burgemeester J.L.D. van der Linde niet ingegaan. Toen ook na herhaald aandringen van de democraten de burgemeester niet te vermurwen bleek, stapte de driemans sterke fractie „Wat denken ze, dat we onmondige kinderen zijn", brom- de fractievoorzitter Wim Berghoef in de wandelgangen. Na de verdwijning van D66 besloot de raad het gas- en kabel bedrijf te verkopen. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 4 OKTOBER 1990

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5