Jan Wit enige „vrije" ondememer in Groot Gorecht Markt maakt elke klant blij Picassosexistisch? KENWOOD H-S intemationaal P.v.d.A. niet blij met cadeautje van Dash Maxi jubileumgolf Rode Kruis oa-aasaiffiffl&ss HOOGEZAND-SAPPEMEER - De enige vrije ondernemer in Groot Gorecht is Jan Wit. Tussen zijn zaak de Primerashop De Tabakspot en het winkelcentrum zit maar liefst 3 centime- ter vrije ruimte. De praatgrage Wit heeft als enige grond ge- kocht van de gemeente en er een pand opgebouwd. Wit is een enthousiast ondernemer, vol ideeën die hij gedeeltelijk al ten uitvoer heeft gebracht. Hierbij komt binnenkort nog de verkoop van staatsloten. Wanneer dit precies zal zijn is nog niet bekend, maar zeer zeker binnenkort. Na de berichten in de dagbla- den dat er verschillende postagentschappen en post- kantoren moeten sluiten heeft Wit al verschillende on- geruste mensen bij zich ge- had of zijn postagentschap ook moet sluiten. Wit kan echter aile mensen ge- ruststellen; hij heeft zwart op wit staan dat het postagent schap blijft. Het postagent schap wordt gerund door een personeelslid van de Prime rashop en niet door een PTT- ambtenaar. Momenteel zijn er in de Primerashop 3 full-ti- me en 3 part-time krachten werkzaam. Qua diefstal heeft Wit geen klachten. „Natuurlijk wordt er gestolen, overal wordt gestolen, maar het beloopt geen gigantische hoeveelhe- den". Misschien vindt men het risico te groot, omdat er altijd mensen in de winkel zijn, bovendien staan wij rechtstreeks in kontakt met het alarm op het politiebu- ro." Leuk om te vermelden is wel dat er een keer een brief- je in het postagentschap ge- deponeerd was van een meis- je waarop stond dat zij stic- kertjes gestolen had, waar zij spijt van had. Ze had het geld voor de stickertjes in de en- velop gedaan en geschreven dat ze het nooit weer zou doen. ,,Kijk, zulke dingen geeft de burger moed", zegt Wit. Brievenbus Een ander Wit-idee was een brievenbus bij zijn winkel. In eerste instantie werd het idee afgewimpeld door de PTT, omdat de afstand tôt de an- dere brievenbussen te klein zou zijn. ,,Geef me een kans en plaats dan eenkleine, dat zei ik toen als antwoord", al- dus Wit, ,,jullie zullen zien dat een brievenbus in Go recht nodig is". De PTT heeft toen het besluit genomen om toch een brievenbus te plaat- sen en wel een grote. ,,Het komt nu regelmatig voor dat mensen de post binnen ko men brengen omdat de brie venbus buiten vol is. Dus ik had het goed ingeschat", ver- telt Wit. Het minst winstgevend in het bedrijf is de afdeling tijd- schriften. Het pakket tijd- schriften wordt samen- gesteld in overleg met aldi- pres en beta-pres al naar gelang de ruimte en het aan- tal klanten. De tijdschriften die overblijven gaan retour. Wit verwacht echter dat hij deze afdeling kleiner zal ma- ken. ,,In de eerste plaats moet je heel wat tijdschriften verkopen wil je winst maken en ten tweede zijn er veel concurrenten in het winkel centrum". ,,Met de ruimte die dan vrijkomt kan ik veel lucratievere dingen doen". De Primerashop verkoopt geen boeken en zal dit in de toekomst ook zeker niet doen. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Drie weken lang zal de zater- dagmarkt aan de Hoofdstraat nog publieksvriendelijker zijn dan normaal. Iedereen die 50 gulden aan boodschappen besteedt krijgt een cadeautje. De Primerashop is twee jaar geleden geopend. Wit heeft nog geen spijt van zijn beslis- sing zelf een winkelpand te bouwen. Voor die tijd had hij een zaak in de kiosk naast de huidige Primerashop, waarin zich nu de agentschappen van het Nieuwsblad van het Noorden en van Het Nieuws blad bevinden. Voor de ki- osktijd was hij jarenlang ver- tegenwoordiger in rookarti- kelen, maar ten gevolge van reorganisatie werd hij ont- slagen. De Primerashop heeft zich ih twee jaar ontwikkeld tôt een in- en uitloopwinkel met in de week zo'n 4000 betalende bezoekers. Olympisch rekord Zoals bekend bevindt zich in de shop een postagentschap dat ook erg veel mensen trekt. ,,'s Maandags staat er een rij van het loket tôt bui ten de winkel," aldus Wit. ,,Het was mijn eigen idee om een postagentschap te ope- nen. Omdat ik buskaarten verkocht in mijn kiosk kwam ik regelmatig op het Postkantoor in Hoogezand. Ik kwam daardoor in kon takt met de directeur. Vah het één kwam het ander ep binnen 8 dagen was het besluit rond dat er in mijn shop een postagentschap zou komen. Je mag hier zeker van een Olympisch rekord spreken, of niet soms". De Primerashop is onder-, hand agent voor de NS, ver koopt Gado dagtochten, toto, lotto formulieren, sigaren en andere rookartikelen, wens- kaarten, papierartikelen en tijdschriften. INFORMATIE - VERKOOP REPARATIE Bij elke aankoop ter waarde van vijf gulden wordt een bonnetje verstrekt. Wie tien bonnet j es heeft verzameld kan bij de grote prijzen- kraam een cadeautje komen halen. ,,Er zijn echt honder- den prijzen beschikbaar", zegt Wim Rijkens, voorzitter van de Marktcommissie.. ,,Het zijn vooral artikelen die de mensen normaal ook kopen zoals nootjes, eieren of tompoezen. We hebben met opzet niet voor een verloting gekozen. We willen echt iedereen blij maken. De vaste klanten en de nieuwko- mers". Gemeente te laks Hoewel de markt weer aan- trekt (,,na de grote vakantie is het altijd een slappe tijd") zou de gemeente volgens Rij kens minder laks en minder bureaucratisch te werk moe ten gaan bij het toewijzen van standplaatsen aan nieu- we gegadigden. ,,Als mensen tweeënhalve maand moeten wachten op bericht en ze krij- gen een aanbod van een ande re gemeente dan gaan ze daar heen". Volgens Rijkens is de non-food sector op de markt nog ondervertegenwoordigd en zijn er nog drie kramen van 8 meter vrij. Bij de ge meente is over dit laatste niets bekend. Een woord- voerster verklaart de wacht- tijd van tweeënhalve maand als een uitzondering, veroor- zaakt door de vakantietijd. HOOGEZAND-SAPPE MEER - Het collège van B W gaat zich de beraden op het in de toekomst te voeren in temationaal beleid. Daarbij gaat het volgens Burgemees- ter Van der Linden zowel om Oost-West als om Noord- Zuidcontacten. Aan Oost-Europa denkt de gemeente hulp te kunnen bie- den bij de opbouw van demo- cratische modellen en door binnen het gemeentelijk ap- paraat plaats te maken voor stagiaires. Een stedenband met een plaats in Rusland, als vervolg op het bezoek van de Russische raadsleden dit voorjaar, behoort ook tôt de mogelijkheden. Wethouder Drost die de internationale contacten in zijn portefeuille heeft zal hierover contact met Geesthacht opnemen. De nieuwe Oost-West contac ten mogen volgens het Collè ge niet ten koste gaan van de ontwikkelingssamenwer- king. In het beleidsplan voor 1991 wordt de Raad voor- gesteld 2500 gulden extra uit te trekken voor een fonds waaruitincidentele bijdragen verstrekt kunnen worden bij hulpverleningsprojecten en rampen. Voor een project in een ge- bied met tropisch regenwoud wil het Collège 5000 gulden bestemmen. Het geld moet mensen die voor hun inko- men afhankelijk zijn van tro pisch hardhout in staat stel- len op een andere manier in hun levensonderhoud te voorzien. Plannen om de markt naar Gorecht te verplaatsen zijn niet. ,,De opzet van het win kelcentrum leent zich er niet voor", aldus Rijkens. Het is ook niet de bedoeling het winkelend publiek daar weg te trekken: Iedereen moet zelf weten waar hij winkelt, als ze ook maar even langs de markt gaan", zegt Rijkens die zich een fervent voorstan- der verklaart van meer sa- menwerking tussen de ver schillende winkelcentra. ,,Als die onderlinge verdeeld- heid er niet was zou je een grote jaarmarkt kunnen hou- den zoals bij het 350 jarig be- staan van Hoogezand-Sappe- meer". ASSEN - Vrijdag 12 en zater- dag 13 oktober wordt er in het Vrouwenactiviteitencen- trum tegenover schouwburg De Kolk in Assen gediscus- sieerd over vrouwvernede- rende beeldvorming. Vrijdagmiddag houdt Judy van Emmerik, bekend als sçhrijfster van het boek ,,Er moet nodig eens gelucht wor den", een inleiding met daar- na diskussie over de wijze waarop Picasso omging met vrouwen. De titel luidt:,,Het mooiste schilderij, mijn lie- veling ben jij". Aanvang 14.00 uur. Zaterdag komt de vraag aan de orde hoe vrouwen zich te- gen vrouwvemederende beeldvorming kunnen weren. Het weekend is georgani- seerd door de werkgroep .Vrouwen naar de politiek" samen met het anti-sexisme studie en reactie netwerk Aster". Inlichtingen 05922 - 2441 of 2525. HOOGEZAND-SAPPEMEER - In ruil voor een schenking van 75 duizend gulden aan de gemeente mag de Hooge- zandster hockeyclub Dash de zandkunststofvelden in het sportpark Kalkwijk 15 jaar lang, vanaf de aanleg in juni 1988 tôt het jaar 2003, gebruiken voor een tarief van 30 gulden per uur per veld. Het normale tarief is 40 per uur op werkdagen en 45 gulden in het weekend. Dit is het resultaat van meer dan twee jaar onderhandelen met de gemeente. P.v.d.A.-er F. Kramer ging in de commissie vergadering wel akkoord met het Collège voorstel, maar was er niet erg blij mee. ,,In het vervolg moet de gemeente zich vooraf beter realiseren waar ze aan begint". „Voordelig voor Dash en on- voordelig voor de gemeente", noemde Kramer het onder- handelingsresultaat. Hij wees erop dat er nu een heel ander soort overeenkomst lag dan waar de commissie in december 1989 mee had in- gestemd. Het voorstel was toen: 5 jaar lang een korting van 15 gulden per uur bij een afname van 1000 uur per jaar in ruil voor een schenking door de club van 60.000 gul den. Het door Dash reeds gestorte bedrag van 15 dui zend gulden werd geacht al verrekend te zijn met het ge- bruik vanaf juni 1988 tôt en met december 1989. Met dit voorstel kon de club niet in- stemmen en dus werd er op- nieuw onderhandeld met als resultaat verlenging tôt 15 jaar (de afschrijvingstermijn van de velden) en geen ver- plichte afname van 1000 uur per jaar. Wethouder M. Lantinga wees erop dat bij tussentijdse in- vesteringen ook met Dash opnieuw over het tarief ge- praat zal worden. Bovendien kan de club geen rechten ont- lenen aan mogelijke tariefs- verlagingen die de gemeente doorvoert om het gebruik van de verliesgevende acco- modatie extra te stimuleren. HOOGEZAND-SAPPEMEER - Een enorme jubileumgolf doorstond het Rode Kruis in Hoogezand-Sappemeer deze week. Maar liefst 10 dames werden gehuldigd voor hun niet aflatende inzet voor het welfare-werk. De dames P. Ausema, C. Blokker, A. Jurjens, N. Tepper en D. Vegter hebben zich 10 jaar volop ingezet en de dames d. Ak- kerman, J. Hof, A. Ottenspoor, W. Pals en J. Thalen zijn zelfs al 20 jaar in touw voor de Welfare. Het jubileum werd een echt feest met taart, bloemen, een speld en een oorkonde. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 11 OKTOBER 1990 Zuidiaren - 06905-4047 Fax: 4493

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 7