Slager Timans wint goud met Groninger stadhuis Weduwenwet moet rechtvaardiger S jp „De Boer" „Nieuwe Hema" zet deuren open Twee echtparen zestig jaar getrouwd Banchetto Barocco Hobbymarkt Groot Gorecht Jeugddisco en -soos in Woldwolwijck UNICEF start Ideeën- en klachtenbus in bieb Aktie Vrouwenbond FNV Koos Hensen: „ls 't niet mooi, is 't niet mooi?" SAPPEMEER - Het Groninger stadhuis, gemaakt van 60 kilo gesmolten rundvet staat te pronk in de étalagé van slagerij Timans aan de Noorderstraat in Sappemeer. Met dit kunststuk won Frits Timans vorige week een gouden médail lé op de Noordelijke slagersmanifestatie in Groningen. Eerlijk gezegd: de concurren- tie was niet groot. In de caté gorie showstukken was het de enige inzending. De prestatie is er niet minder om. Slager Timans zond al eerder showstukken van vet in bij de Noordelijke slagers- vakwedstrijden. Ook zijn werkstukken van de Katho- lieke en Hervormde kerk van Sappemeer, van de Mar- tinitoren en de gerestaureer- de apotheek in Sappemeer werden met goud bekroond. Dit jaar koos de Sappe- meerster slager voor het stadhuis van Groningen van- wege het 950 jarig bestaan van de stad. Even na Pinksteren ging hij aan de slag. Op basis van de uit 1792 daterende ontwerotekenin- gen van architekt J.O. Husli (uit het Groninger gemeen- tearchief) werd het gebouw geheel op schaal nagemaakt. Eerst werd met behulp van een mal een rechthoek'ig blok vet gegoten. Vervolgens wer den met houtsnijmesjes aile detailversieringen en de raampjes en deurtjes eruit gekrabt. De afmetingen van het vette stadhuis zijn 56 bij 42 centimeter. Frits Timans (47) leerde het oude hand- werk van zijn vader, maar is zelf ongetrouwd. Dus of het oude handwerk met hem zal uitsterven Zelf gaat hij er zeker nog heel lang mee door. HOOGEZAND - Zaterdag 20 oktober houden 15 hobby- isten van 9.00 tôt 16.00 uur gezamenlijk een hobbymarkt in het winkelcentrum Groot Gorecht. Slager F. Timans legt de laatste hand aan het Groninger stad huis van rundvet. Het zal hem een gouden médaillé en een kamvioenstitel opleveren. (Foto Dennis F. Beek) ,,Het is een hobby of mis- schien wel een tic", zegt Ti mans. Het Groninger stadhuis is nu te bewonderen in de étalagé aan de Noorderstraat in Sap pemeer. ,,Het blijft zeker tôt volgend voorjaar goed" zegt de trotse slager. Bij de grote prijsuitreiking van de Noordelijke Sla gersmanifestatie in de Brink- hoeve in Roden afgelopen za terdag, werd Timans boven- dien uitgeroepen tôt Kampioen in de catégorie ,,sierstukken". Tevens be- haalde hij een gouden mé daillé met zijn inzending ,,ge- kookte wordt". HOOGEZAND - Zaterdag- avond is er disco in wijkcen- trum Woldwijck voor jonge- ren vanaf 14 jaar. De muziek wordt gedraaid door de ACHS-Drive In show. Aan- vang 19.30 uur. Elke donderdag kan de jeugd vanaf 12 jaar in het wijkcen- trum terecht voor allerlei knutselaktiviteiten. Aan- vang 18.30 uur. HOOGEZAND-SAPPE- MEER - Zaterdagmorgen om 11 uur zullen mevrouw M. Lebbink en mevrouw E. van der Linde de eersten zijn die artikelen uit de nieuwe Uni- cefcollectie kopen. Het kraampje staat in het win kelcentrum GrootGorecht. Coôrdinatrice van Unicef mevrouw A. Bodewes zegt dat vooral de nieuwe agenda en de minikaartjes prachtig zijn. HOOGEZAND - De Vrouwenbond FNV roept aile vrouwen- organisaties en politieke partijen op om protesten naar Den Haag te sturen over de nieuwe Algemene Nabestaandenwet. PARTYCATERING KANT EN KLARE WARME BEZORGMAALTIJDEN Telefoon 05980-93066 De Vrouwenbond vindt dat het wetsvoorstel niet mag doorgaan om de volgende re- denen. Weduwen met kinde- ren tôt 18 jaar worden 10 pro- cent op de uitkering gekort en vallen daarmee terug op bijstandsni veau. Weduwen zonder kinderen in de leeftijd van 40 tôt 50 jaar krijgen geen weduwenuitkering meer. (Zo'n 20 procent ver- liest hierdoor een uitkering). Na 1 jaar overlijdensuitke- ring wordt het inkomen wat door weduwen buitenshuis wordt verdiend van de wedu- HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gistermiddag stonden al heel wat nieuwsgierigen verzameld rond de nieuwe Hema in Groot Gorecht. Ze mochten er niet in. Pas vanmorgen werden de deuren voor het publiek geopend. Alleen de pers kon giste- ren al een kijkje komen nemen in de nieuwe zaak. Voorge- gaan door een trotse ondernemer Koos Hensen en 2 PR-men- sen van Hema Amsterdam wandelden we door de parkeer- kelder via de hellingbanen het winkelcentrum in en vervolgens de nieuwe Hema binnen. De nieuwe Hema", zo wordt de zaak nadrukkelijk ge- noemd. Over de ,,oude He ma" aan de Hoofdstraat mag niet meer worden gepraat. Vragen over de voorgeschie- denis (Wat heeft het pand ge- kost? hoe zat het met die ver- keerd gestorte vloer in de parkeerkelder?) zijn ook niet welkom. ,,Het behoort niet tôt de ,,policy" van de Hema daarop antwoord te geven" verzekert ons PR-vrouw Mir- jam Bouwman uit Amster dam, die wel graag haar ver- haal kwijt wil over de nieu we Hema-kleurstelling, de nieuwe plafonds, de logische looplijn waardoor de klant als ,,vanzelf" aile bij elkaar behorende artikelen tegen- komt en op ideeën wordt ge- bracht. Vermoeid van het winkelen? Aan het eind wacht de coffeeshop waar elk kopje vers wordt gezet. Franchise-ondememer K. Hensen kan zijn geluk niet /3p. „Is 't niet mooi?", roept hij voortdurend, of het nu gaat om de de afzuiginstalla- tie voor koolmonoxide in de parkeerkelder, de verlichting of het nieuwe winkelmeubi- lair. En het moet gezegd: het van buiten vrij saai aandoen- de gebouw maakt binnen een frisse, lichte en ruime in- druk. Hensen blijkt een overtuigde ,,Groot-Gorechter" gewor- den. Het winkelen aldaar presenteert hij als ongeveer het grootste geluk dat de klant ten deel kan vallen:. ,,Op één plaats ailes kunnen kopen, dat is voor de klant het mooiste". En de andere winkelcentra? Die heeft hij in de toekomst een ,,buurt- functie" toegedacht. Het ou de Hemapand is overigens aan Scapino verkocht. Enkele bijzonderheden van het nieuwe gebouw: de hel- lende ingang naar de gratis parkeergarage wordt bij vorst automatisch ver- warmd, zodat de auto's ook dan blijven rijden en niet gaan glijden. Vanuit die ga rage met ruim 80 plaatsen voert een overdekte helling- baan de klant met winkelwa- gen en al het winkelcentrum in en later (uiteraard liefst met voile kar) weer terug naar de auto. Het assorti ment is niet uitgebreid met nieuwe artikelen. Wel is de keuze veel groter geworden en zijn de artikelen in vijf hoofdgroepen gerangschikt. Aan terugbrengen van de af- valberg doet de Hema nog niet mee. Aile verpakking- materiaal is van plastic. Zelfs brood en nootjes, vroe- ger nog los verkrijgbaar, lig- gen nu in plastic omhulsels voor het grijpen. Maar de spuitbussen zijn wel ozon- vriendelijk, zo werd ons ver- zekerd. wen-uitkering afgetrokken. Weduwen moeten dus bui tenshuis meer dan 40 procent van het minimumloon gaan verdienen willen zij meer dan het sociaal minimum overhouden. De Vrouwenbond FNV in de provincie Groningen heeft al een brandbrief gestuurd naar de staatssecretaris voor Soci ale Zaken, mevrouw E. ter Veld en naar de vaste kamer- commissie voor Emancipatie- beleid. Wie informatie wil kanbellen naar 05980 - 26907. K. Hensen voor de nog gesloten parkeerkelder: ,,Is 't niet mooi?" (Foto Dennis F. Beek) SLOCHTEREN - Vandaag zijn in de gemeente Slochteren twee echtparen 60 jaar getrouwd: De familie Jansen-Klunder en de familie Hakkeling-Smedes. Burgemeester Lebbink heeft er een druk dagje aan. Want zoals dat hoort zal de bur gemeester de echtparen thuis bezoeken om hen namens het gemeentebestuur geluk te wensen. (10 pt 1 kolom) Jan Jansen uit Kolham en Klazina Klunder uit Foxhol traden op 18 oktober 1930 in Hoogezand in het huwelijk. Hendrikus Hakkeling uit Borgercompagnie en Jeltje Smedes uit Schildwolde ga- ven elkaar diezelfde dag het ja-woord in het gemeentehuis van Slochteren. Beide echt paren hebben vanaf hun hu welijk in de gemeente Sloch teren gewoond. De familie Jansen-Klunder, die nu aan de Ruitenweg woont in Froombosch, kreeg 6 kinderen, vier dochters en twee zoons. Jan Jansen was van beroep groentenkwe- kersknecht, bloemist en be- drijfsverzorger. De familie Hakkeling-Sme des woont nu aan de Henry Dunantstraat in Schildwol de. Henerikus Hakkeling was voreger kweker, landar- beider en transportarbeider. Hij en zijn vrouw kregen drie dochters. SLOCHTEREN - Op 28 okto ber om 11.00 uur geeft .Ban chetto Barocco" een koffie- concert in de Fraeylemaborg in Slochteren. De musici van Banchetto (Vi oliste Thea Boshuizen, cellist Marius van Delden em Broer de Witte, orgel en clavecym- bel) spelen sinds 1985 in klein ensemble-verband muziek uit de Barokperiode. Ze ma- ken gebruik van authentieke instrumenten (of getrouwe kopieën daarvan) welke met darmsnaren bespannen zijn: viool, cello en clavecimbel. Uitgevoerd zullen worden werken van Telemann, Fre- scobaldi, Torelli, Leclair, de Boismortier en Hândel. HOOGEZAND SAPPEMEER - De openbare bibliotheek Hooge- zand-Sappemeer wil nog beter luisteren naar de ideeën, sug- gesties, wensen, maar ook naar de klachten van de gebruikers. In elke vestiging staat een spécia le brievenbus waarin de spéciale voorgedrukte kaartjes gedepo- neerd kunnen worden. Bij klach ten wordt nagegaan of ze terecht zijn. Ideeën zullen zo mogelijk ge- realiseerd worden. Toch mag u van deze werkwijze geen wonde- ren verwachten. ,,De bibliotheek kan nu eenmaal geen ijzer met handen breken en waar gehakt wordt vallen spaanders", zo waarschuwt directeur H. Heems- kerk. HET NIEUWSBLAD - DONDERDAG 18 OKTOBER 1990 Deze maaltijden van f 10.00 en f 12.50 kunt u telefonisch bestellen en worden warm bij u aan huis bezorgd Samenstelling van de maaltijd is: vleesgerecht, 2 soorten verse warme groente, rauwkostsalade, gekookte of gebakken aardappelen of rijst Bestellen voor het weekeinde tôt zaterdag 15.00 uur, andere dagen tôt 18.00 uur Bezorgkosten f 2.50 Een menulijst wordt op verzoek toegezonden Vraag ook naar onze folder over afhalen/bezorgen van salades en borrelhapjes etc. Telefax 95738 Korte Groningerweg 47 FOXHOL uni - rf.

Het Nieuwsblad nl | 1990 | | pagina 5